Miroslav Hrstka - žádost o členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Miroslav.Hrstka
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2021, 14:37
Profese: programátor/optik
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Miroslav Hrstka - žádost o členství

Příspěvek od Miroslav.Hrstka »

Ahoj všem,
jmenuji se Miroslav Hrstka, je mi 32 let, ženatý, zatím jedno dítě, druhé už je na cestě. Pocházím z Libkovic pod Řípem ale již několik let žiji o kousek vedle v Roudnici nad Labem.
Mám vystudovanou fakultu informačních technologií na ČVUT a do doby než jsem nastoupil na rodičovskou dovolenou jsem se živil jako programátor. Momentálně je mou hlavní pracovní náplní péče o syna a vypomáhám manželce v ,naší rodinné optice jako oční optik, což i nyní opravdu distančně studuji. Všechno nasvědčuje tomu že u této profese zůstanu i nadále.

Co se týče politického života jsem do této doby prakticky nepopsaný papír :-). Nikde jsem se v tomto směru zatím neangažoval. Nicméně ve mě poslední dobou dozrál pocit, že by nebylo od věci pro dobro světa také něco málo udělat. Zároveň mě v tomto směru popostrčil dlouholetý kamarád Adam Šenk, který se vrátil zpět do rodného města s chutí dát to tu u nás trochu do pohybu.

Pirátskou stranu už volím několik let, její program mi přijde z relevantní nabídky asi nejvíc kompatibilní s mým hodnotovým systémem. Zároveň mi přijde, jako zájemci o členství, velmi sympatická transparentnost strany a celkově důraz na transparentnost ve státní správě a vzhledem k mému profesnímu zaměření i důraz na IT.

Dovolím si rovnou dopředu odpovědět na standardní sadu otázek...

1. Četl jsi stanovy?
2. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
3. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
4. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
5. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
6. S čím nám můžeš pomoci?
7. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
8. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?

1. Ano, četl
2. Ano, mám zájem zapojit se. Zatím bych svoji aktivitu raději směřoval do komunální úrovně, nicméně v obraze co se děje na kraji bych se také rád udržel.
3. Sám o sobě bych řekl, že nejsem úplně pevně politicky ukotven. Dalo by se říct že v každém z pohledů na fungovaní světa/společnosti vidím něco pravdy. Paradoxně v tom my jsou možná piráti sympatičtí, nepřijde mi, že bych se musel obhajovat, že jsem pro tuto stranu moc pravicový nebo moc levicový nebo naopak málo vyhraněný. Ohledně jiných stran bych si teoreticky dokázal představit nějakou rozumnou shodu jak třeba s TOP 09 tak se zelenými nebo STANEM. Naštěstí díky pirátům to nemusím řešit :-)
4. Obecně mám blízko k IT, takže víceméně vše, kde by mohlo větší zapojení IT pomoci (což dle mého názoru je zhruba asi tak všude :-) )
5. Určitě by se našly nějaké detaily, se kterými bych nesouhlasil, ale to je život, nemám iluze o tom, že by bylo reálně možné mít na svět 100% stejný názor jako někdo jiný, natož mít stejný názor jako politická strana. Nicméně v hlavních myšlenkách vidím z mé strany dostatečnou shodu :-)
6. Můžu pomoci jak dobrovolnickou pomocí v kampani tak i přispět svým odborným i neodborným názorem v některém z KETů, například v KET IT a Smart City, k čemuž mám spíše odborné předpoklady nebo v KET Doprava a infrastruktura a KET Územní rozvoj a plánování, kde mě tyto oblasti zajímají spíše jako laika. Především pak ve spojitosti s poslední dobou velmi omýlanou rychlostní dráhou Praha-Drážďany.
7. Ani s jedním nemám problém.
8. Určitě jsem pro "narovnání drogového prostředí" co se týče měkkých drog. Z mého pohledu je co se týče společenské škodlivosti možná i horší alkohol nežli konopí. Nevidím tedy moc smysl v tom proč by jedno mělo být legální a druhé ne. Celkově si myslím, že co se týče drog, je lepší spíše benevolentnější přístup, který spíše než restrikce a tvrdé potírání nabídne nějaký model který vnese do tohoto prostředí více kontroly. Nikde (ve svobodných zemích) se nepodařilo tento problém vyřešit silou, přijde mi zbytečné se o to dále pokoušet a najít spíše cestu, která utlumí ten nelegální byznys za tím...

to by za mne asi bylo prozatím vše, rád ale odpovím na vaše případné dotazy.
díky za pozornost ;-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Hrstka za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bartonicek, Zuzana.Petruvova, Marek.Stoklaska, Petr.Rysler, Jana.Jungmannova, Vladimir.Vlach
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Miroslav Hrstka - žádost o členství

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj, dávám na vědomí, že mi 3. 6. od Míry přišel email ohledně pozastavení žádosti o členství z rodinných/zdravotních důvodů. Jak ale sám poznamenal, na podzim by se rád zase připojil. Budeme se tedy těšit!

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Miroslav.Hrstka
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2021, 14:37
Profese: programátor/optik
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Miroslav Hrstka - žádost o členství

Příspěvek od Miroslav.Hrstka »

Ahoj,
jak jsem slíbil, tak činím a rád bych po kratší odmlce znovu vstoupil do procesu přijímání. Jsem tedy připraven na vaše případné otázky/námitky. ;)

Míra Hrstka

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“