MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 11.5.2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Přerov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Hosek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2018, 17:38
Profese: Plánovač výroby
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování

MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 11.5.2021

Příspěvek od David.Hosek »

Ahoj,
tímto vyhlašuji schůzi na úterý 11.5. od 18:00
Místo konání: Pirátské centrum PEPŘ (Palackého 24), popřípadě i online na https://jitsi.pirati.cz/prerov
FB událost:zde

Program schůze navrhuji následovně:

  1. Kontrola úkolů z minula
  2. Reporty ze schůzí
  3. Vyosení 2021
  4. Sněmovní volby
  5. Zájemci o členství
  6. Přijímání nových členů
  7. Diskuse, různé

Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

Pro změnu programu a zařazení nových bodů se připojte do diskuze, díky!

Zastupitel Olk

Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 12.5.2021

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

omlouvám se, nedorazím, koliduje mi to s krajskou schůzí klubu ohledně komisí
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
David.Hosek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2018, 17:38
Profese: Plánovač výroby
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování

Re: MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 12.5.2021

Příspěvek od David.Hosek »

Martin.Svadlenka píše: 05 kvě 2021, 23:37 omlouvám se, nedorazím, koliduje mi to s krajskou schůzí klubu ohledně komisí
Schůzi jsem kvůli tomuto faktu přesunul tedy na úterý 11.5.

Zastupitel Olk

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 11.5.2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Přerov 11.05.2021 prezenčně v pirátském centru PEPŘ a online na jitsi.pirati.cz/prerov

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=666&t=57232

Přítomní: Vojtěch Nezval, Jaromír Horký, David Hošek, Petr Chmelař, Marin Švadlenka, Lenka Jungling, Petr Stoklásek, Pavel Ondrůj, Petr Konečný, Vlastimil Špajs, Jaroslav Krejčí, Jakub Jungling

Hosté: Michal Langer, Tereza Ptáčková, Kateřina Matušíková, Filip Křístek, Martin Skrlík, Michal Skopal, František Hrubý

Předsedající: David Hošek
Zapisovatelé: Michal Langer
Začátek: 18:14

Program:
1. Kontrola úkolů z minula
2. Reporty ze schůzí
3. Vyosení 2021
4. Sněmovní volby
5. Zájemci o členství
6. Přijímání nových členů
7. Komunální volby
8. Diskuse, různé

Program schůze byl konsensuálně schválen.

1.
DH: Co se týká dlouhodobých úkolů, tak mám v plánu braistorming expertních týmů.

2.
DH: Nic zásadního nemám.
PO: Navrhoval jsem, aby vznikla skupina, která se bude zabývat vizuálním smogem.
LJ: Naše jarní sbírka ke konci dubna skončila a distribuujeme teď vybrané produkty. Předali jsme už dnes vybrané respirátory a dezinfekce. Ve čtvrtek jdeme předat do AS oblečení pro děti atd. Charita projevila zájem o zapojení do projektu "Až na krev."
PK: Předávala se elektronika do KAPy
DH:
JH: Měla by být schůzka se zástupci SPOLEČNĚ pro Přerov, se kterými jsme teď v koalici a zároveň by tam měli být zástupci nějakého dalšího spolku PRO Přerov. Vedeme jednání o možné volební spolupráci do dalších voleb. 3. června ve čtvrtek v 5 hodin v Michalově.
MŠ: Na krajském zastupitelstvu se probíraly hlavně dotace.
DH: Ano, neřešilo se tam nic zásadního. Okleštěk nás pochválil.
JH: Na kraji jsem v kulturní komisi. Letos jsme na přerozdělování dotací šli jiným způsobem, abychom měli lepší přehled, na kolik má kdo opravdu nárok. Snažili jsme se to rozložit, abychom podporovali hlavně živou kulturu v menších obcích.
VN: Měl jsem majetkovou komisi v Přerově. Bude se projednávat prodej jednoho baráku a nějakých bytů. Nebyl ale moc velký zájem. Připravte se, že na zastupitelstvu se o tom bude vážně mluvit.
JH: Řeší se teď strategický plán Přerova pro příští léta. Podařilo se tam prosadit, že se bude město snažit zavést participativní rozpočet.

3.
VN: Jedná se o festival svobodné hudby, který pořádáme společně s Pirátskou tvrzí. Bude to 14. srpna. Chtěl bych poprosit o výpomoc s postavením stanů, podia atd. Nepříjemné je, že i když je volební rok, tak nemáme na tu akci moc financí. Kdyby chtěl někdo přispět, tak budeme rádi.
PK: Když bys byl rád, aby někdo přispěl, tak kolik by bylo ideální?
VN: Jedna kapela by měla stát asi 2000 a zvukař kolem 3 až 5 tisíc, takže budeme rádi za cokoliv.
FH: Kdo to má zvučit?
DH: To ještě nevíme.
FH: Nejlevnější je Jirka Holý.

4.
JH: Už máme navezené noviny, které začneme 18. května rozdávat při zahájení kampaně. V následujících dnech budeme rozdávat primárně do schránek, abychom lidi zbytečně neotravovali politikou. Ráno 18. budeme u nádraží, od 14 hodin u nákupního centra a pak se budeme pohybovat tam, kde je nejvíc lidí. Noviny by nám měly vystačit až do konce prázdnin, když půjdete rozdávat do schránek, tak nám řekněte, abychom to nehodili dvakrát do stejné schránky. Podrobnosti o kampani se dozvíte během příštího týdne. Na konci prázdnin začneme tour po kraji s dodávkou, kterou nám poskytli zdarma. Budeme jezdit od jihu na sever a zase zpět. Na konci září budeme velká akce v Olomouci, kde bude Vít Rakušan i Ivan Bartoš. Ivan přijede asi do Přerova 1. září. 24. srpna přijede do Prostějova Vítek. Udělám sdílenou mapu, na kterou budeme značit, kde kdo rozdává noviny. Na podzim budeme mít roznos druhé várky novin, kterou bude rozdávat primárně pošta. V pátek dorazí nová trička do kampaně. Pokud nekandidujete, bude fajn, když se přihlásíte do volební komise.
JK: Soused mi říkal, že už jsou předjednané místa v komisích a už se tam nikdo nedostane, je to pravda?
JH: Ne, jako kandidující strana máme právo na jedno místo v každé komisi.

5.
Michal: Jsem student VŠE. Dělám tábory pro děti. Dlouhodobě nejsem spokojený s politickou situací a chtěl bych s tím něco dělat.
Martin Škrlík: Jsem původně z Prahy. Přihlásil jsem se jako příznivec, protože mi byl program sympatický. Po 20 letech v zahraničí nevidím žádnou alternativu.
JH: Jste ověření?
MŠ: Byl tam nějaký problém.
DH: Jak ti vychází politický kompas?
Michal: Hází mi to tam střed.
PK: Jsi liberál nebo konzervativec?
Michal: Jak v čem...
MŠ: Co legalizace marihuany?
Michal: Pro léčebné účely třeba ano, ale jinak ne.
MŠ: Co zbraně?
Michal: Vyhovuje mi, jak je to teď.
Koho jsi volil 2017?
Piráty.
DH: Koho bys volil, kdyby neexistovali Piráti?
Michal: Kdyby nebyl ani STAN, tak asi ODS.
Jsi pro sňatky homosexuálních párů?
Michal: Nemám na to nějak moc vyhraněný názor, nevadí mi, pokud.
A co adopce?
Michal: Nemám na to asi zatím názor.
Co si myslíš o eutanazii?
Michal: Je to jejich život, takže jak chtějí.
JH: Náš argument pro legalizaci je, že to bude velký přínos do rozpočtu, co si o tom myslíš?
Michal: Nejsem si jistý, jestli by se dalo ohlídat, aby to stejně nešlo přes černý trh.
JH: Jsou k tomu na webu legalizace.cz nějaké studie, tak se můžeš podívat.
JH: Co bys chtěl udělat pro Přerov?
Michal: Chtěl bych využít své znalosti z podnikání, takže bych chtěl těmto lidem zjednodušit podnikání.
JH: Pomoct jak?
Michal: No hlavně digitalizace úřadů.
DH: Jak to máš s ambicí kandidovat?
Michal: No zatím nejsem rozhodnutý ani pro ani proti kandidatuře.
Víte, kdo je to Agáta Hanychová?
Martin: Není to ta z TOP 09?
Michal: Nevím, kdo to je.

6.
-

7.
JH: Rozdělil bych to do dvou částí. Jedné veřejné a druhé jen pro členy. Sešli jsme se se zájemci SPOLEČNĚ pro Přerov. Nebavili jsme se o detailech, jen jsme zhodnotili, jak dosavadně fungovala naše spolupráce. Setkávali jsme se taky, abychom poznali nové lidi, které tam mají. Máme nachytanou schůzku se STANem. Byl bych rád, kdyby proběhla během července. V průběhu září a října už to bude snad finišovat.
JH: Jaký na to máte názor?
PCH: Myslím si, že být s někým v koalici by nebylo zlé...
MŠ: Jak to chcete udělat, kdybychom se chtěli pspojit jak se STANem, tak se SPOLEČNĚ.
PS: Myslím si, že lidé už budou navyklí na tu značku. Šel bych asi bez Společně.
MŠ: Uvědomte si, že moc nejde srovnávat komunál s ničím jiným, protože jsou schopni se kroužkováním dostat nahoru.
JH: Ty celostátní strany mají základní voličské jádro lidí, kteří budou tu stranu volit na všech úrovních.
FH: Nerozumím té diskusi, měli bychom si první vytvořit nějakou vizi a až potom se bavit o nějakých styčných bodech.
JH: My se o tom bavíme, ale je třeba se už teď porozhlédnout a potom se s nimi pobavit.
PO: Pokud chceme uspět, tak musíme mít silnou kandidátku.
FH: Hlavní je silný program.

8.
JK: Mohli bychom se sejít v KETu transparence. První schůzku už jsme měli, ale přibyli zájemci, tak bychom se chtěli sejít příští týden v 18 hodin po kampani tady v PEPŘi.
LJ: Jak je na tom PARO?
VN: Teď se připomínkuje.

Schůze ukončena v 19:30.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvek:
Jitka.Horka
Uživatelský avatar
Vojtech.Nezval
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 173
Registrován: 13 pro 2017, 14:01
Profese: Servisní technik, grafik
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: MF-Olk-Pr 6/2021 Schůze MS Přerov 11.5.2021

Příspěvek od Vojtech.Nezval »

Lock

Zastupitel města Přerova
Emeritní Předseda MS Přerov
Zdravý selský rozum často není rozum, jen klacek na protivníka a způsob obhajoby vlastních předsudků.
OFFTOPICO mně

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Přerov“