David Hollan

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
dh_hodonin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 22 dub 2021, 12:08
Dostal poděkování: 1 poděkování

David Hollan

Příspěvek od dh_hodonin »

Ročník 68, pocházím z Hodonína, původ buržoasní. Národnost československá.

Vystudoval jsem matematiku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy university v Brně, po roce 90 jsem si k tomu přibral ještě filosofii na fildě. Živím se jako učitel (pak jsem si ještě pořídil v Ústí na universitě tzv. pedagogické minimum), aktuálně učím na gymplu v Děčíně matiku a češtinu.

Jsem zakládající člen ODS, ale u Klausů v kuchyni jsem nikdy nebyl; a ta strana, kterou tam prý zakládali, má s ODS, do níž jsem vstupoval já, pramálo společného. ODS jsem nakonec tiše a nenápadně opustil při příležitosti stěhování do svého současného bydliště v Mimoni.

Politické názory mám, ale těžko se nějak shrnují. Politologické vzdělání jsem čerpal zejména z opakované četby Peroutkova Budování státu. Do kolonky politické přesvědčení v profilu na fb jsem po delším přemýšlení napsal: anarchokonservatismus. Nic lepšího jsem zatím nevymyslel.

Nemám problém s autoritami, autority ale mají dost často problém se mnou.

České Pirátstvo na mne učinilo hluboký dojem, zejména svým věcným přístupem k řešení problémů, erudicí a připraveností, která ostře kontrastuje s přístupem současných politických "elit". Nevím o ničem, v čem bych s Piráty úplně zásadně nesouhlasil, dostupné programové dokumenty jsou ale často dosti neurčité v oblastech, na nichž mi záleží. Například úplně nesdílím nadšení pro přímou demokracii; ale když už je na ní vaše/naše strana postavena - a je to jistě pozoruhodný experiment - docela rád bych v tom i já měl své slovo.

Takže vlastně úplně nevím, zda jsem duší Pirát. Chci to zjistit. Ale určitě nebudu trollit a kdyby se ukázalo, že se příliš názorově rozcházíme, tak poděkuji a zase se nenápadně vytratím.

Témata, jež aktuálně pokládám za důležitá, jsou zejména:

- jasné a nezpochybnitelné včlenění Česka do západních bezpečnostních a politických struktur, zejména do NATO a EU (v tomto pořadí). (Mimochodem, toto bylo taky hlavní téma volebního programu ODS v roce 1992.)
- podpora svoboda a demokracie - podle Ústavy patříme do rodiny demokratických zemí. Musí nám tedy být bližší Tchaj-wan než rudá Čína, demokratický Izrael než Palestina a další arabské země s velmi omezenou demokracií.
- rozumný postoj k imigraci; po mnoho staletí byli čeští emigranti přijímáni v nejrůznějších zemích. Nemůžeme se teď tvářit, že imigranti jsou odpad a zlo. (Jo, v zásadě jsem vítač.)

Čím můžu přispět? Napadá mě práce s texty všeho druhu. Můžu korigovat, redigovat, oponovat... Na to, abych někde pobíhal s letáky při kampani, si připadám už trochu starý, ale bude-li to nutné...

Hlavně nechci žádnou funkci. Jsem chaot. Nedělá to dobrotu. Párkrát mě ukecali, nikdy to nebyl dobrý nápad.

Dotazy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi dh_hodonin za příspěvek:
B_Pat
B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Re: David Hollan

Příspěvek od B_Pat »

Ahoj,
díky za představení a registraci na fóru. Níže posílám podle zvyklostí z jiných krajů sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Na spoustu z nich jsi už odpověděl ve svém představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.
A – osobní:
  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nebo nějakého konkrétního místního sdružení?
B – programové:
  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady? Program pro volby 2021 zatím nebyl zveřejněn...
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
  9. Co si myslíš o migraci?
  10. Jaký máš názor na integraci Romů?
  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

OFFTOPICJen pro upřesnění, podobný postup s pokládáním otázek pro zájemce o členství je inspirován z jiných krajů, kde podobná praxe funguje dlouhodobě. V Libereckém kraji to zatím není pravidlem.
Zdraví Bronislav Patočka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvek:
V__
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: David Hollan

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Ahoj Davide,

díky za super představení a účast na schůzce pro nováčky!

Těším se na další setkání :)
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“