Vojtěch Nožička

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Vojtech.Nozicka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2021, 19:21
Profese: Operátor ve výrobě
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Vojtěch Nožička

Příspěvek od Vojtech.Nozicka »

Ahoj, jmenuji se Vojtěch Nožička a pocházím z Turnova, kam jsem se po 9ti letech bydlení v matičce měst Praze opět vrátil. Jsem 31 let starý (mladý) a s přítelkyní se připravujeme na rodinu. ( snad už se nám to tentokrát podaří...)

Chodil jsem od 6té třídy v Turnově na gymnázium, ale maturitu jsem si dodělával na Integrované střední škole v Turnově na oboru obchodně-podnikatelská činnost. Na vysoké škole jsem zatím nestudoval.
Pracuji ve výrobním podniku jako Operátor ve výrobě ( řídím linku + lidi na ní ), V před-covidové době, kdy jsme bydleli ještě v Praze, jsem hrál jako Dj ( sám i v uskupení ) a pracoval brigádně za barem + stálá práce v jiném výrobním podniku.

Mam velký vztah k přírodě, hlavně té v Libereckém kraji, ale celá naše zem je překrásná a nepřestává mě udivovat svojí rozmanitostí.

Není mi jedno, kam se Česká republika žene, a to nejen díky dezinformacím. Jsem zastánce "prozápadního" sebevědomého suverénního a hlavně demokratického ( zastupitelská demokracie ) přístupu.

Dlouhodobě bojuji proti hoaxům. Hájím Pirátskou stranu a její principy kdekoliv mohu a opravdu bych rád znovu zažil dobu, kdy bych mohl být na náš stát hrdý.

Protože Pirátskou stranu a její směřování hájím tak urputně, rozhodl jsem se k Vám vstoupit. Budu rád, když mě přijmete do svých řad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Nozicka za příspěvky (celkem 2):
B_Pat, David.Schindler
B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 357 poděkování

Re: Vojtěch Nožička

Příspěvek od B_Pat »

Ahoj,
díky za představení a registraci na fóru. Níže posílám podle zvyklostí z jiných krajů sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.
A – osobní:
  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nebo nějakého konkrétního místního sdružení?
B – programové:
  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady? Program pro volby 2021 zatím nebyl zveřejněn...
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
  9. Co si myslíš o migraci?
  10. Jaký máš názor na integraci Romů?
  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

OFFTOPICJen pro upřesnění, podobný postup s pokládáním otázek pro zájemce o členství je inspirován z jiných krajů, kde podobná praxe funguje dlouhodobě. V Libereckém kraji to zatím není pravidlem.
Zdraví Bronislav Patočka.
Uživatelský avatar
David.Schindler
Příspěvky: 50
Registrován: 27 zář 2017, 11:11
Profese: Supervizor a vlakvedoucí u ČD, Sládek
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: Vojtěch Nožička

Příspěvek od David.Schindler »

Ahoj Vojto, jako jeden z turnovských pirátů vítám tvé rozhodnutí a těším se na společné setkání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Schindler za příspěvek:
Vojtech.Nozicka
Imagine if trees gave off WiFi signals. We'd be planting so many trees. Too bad they only produce the oxygen we breathe...
Don't use plastic, be fantastic!
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: Vojtěch Nožička

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Ahoj Vojto,

díky za super představení a účast na schůzce pro nováčky.

Budeme v kontaktu!
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Vojtech.Nozicka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2021, 19:21
Profese: Operátor ve výrobě
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Vojtěch Nožička

Příspěvek od Vojtech.Nozicka »

A: 1)Nebyl jsem člen žádného hnutí ani strany. Kdyby neexistovali Piráti, dal bych hlas starostům, protože v Libereckém kraji za nimi je vidět práce.
2) Nemám politickou minulost krom členství v parlamentu dětí a mládeže při Gymnáziu Turnov. Nekandidoval jsem.
3) Na celostatni úrovni mě zajíma hlavně směřování České republiky a možnosti rozvoje regionů, ochrana národních parků a chko. Na místní úrovni v podatatě to samé. Místní rozvoj a rozvoj turistiky vs. zachovaní místních krás a jejich ochrana.
4) Místnímu sdružení chci pomoci hlavně svoji aktivitou a sociálním pragmatickým cítěním.
5)Ano, chci se zapojit a již i jako registrovaný člen se zapojuji
6) V předpisech a organizační struktuře mám drobné mezery, ale pracuji na jejich doplnění.
7) O zapojení do krajských expertních týmů jsem zatím nepřemýšlel, ale nic není vyloučené. Pokud uvidím, že bych mohl být v některém z týmů přínosem, rád se zapojím
8)Vzhledem k mým cílům, které sic nejsou mocensky ambiciózní, ale soustředí se na místní rozvoj a životní prostředí(viz. Bod 3), rád zvážím kandidaturu.
9)V roce 2011 jsem měl jsem bouračku na motorce pod vlivem alkoholu, která však ublížila pouze mě. Pokuta a škoda na lampě byla zaplacena, řidičcké oprávnění obnoveno
10)Ano, chtěl bych být členem místního sdružení Turnov

B)1)Pirátské programy jsem četl, vesměs s nimi souhlasím, s čím jsem však nesouhlasil byla kampaň, která místo na pozitivní přínos společnosti, byla zbytečně obranná. V současný rok je nevolební.


Kód: Vybrat vše

2)Největší problém zahraniční politiky vidím v kontrastu mezi podpořením podnikatelského prostředí na úkor ohnuté páteře (viz Taiwan x Čína).

EU je skvělé uskupení států se spoustou volnosti, které se ale težko vysvětluje lidem, kteři nevidí za kopečky
NATO nás chrání a jsem rád, že jsme v něm vnímáni jako silný partner, přestože nemáme tak veliké vojsko
Anexe Krymu je složitější záležitost, protože Krym byl vždy ruský. Nadruhou stranu válku Ruska s Ukrajinou odsuzuji. A nerozumím lidem, kteří mají radči silová řešení čehokoliv. O volbách v Bělorusku toho krom infomací, které si mohu vyčíst moc nevím, tak nechci reagovat.
3) Jsem pro zpřísnění trestů u tvrdých drog tipu pervitin, heroin. Naopak u lehčích drog (marihuana, psylocibin) jsem pro jejich dekriminalizaci a nastartování zdaněného trhu s nimi.
4) Největší nebezpečí při ochraně soukromých údajů vidím rozhodně v mobilních a pc aplikacích a lehkovážném nakládání s údaji na internetu.
5) Svoboda internetu díky masivnímu užívání stejně jako v reálném životě končí tam, kde naráží na práva a svobody dalšího jednotlivce. Rozhodně jsem pro blokování stránek, které vznikají za účelem šíření dezinforamací, rozdělení společnosti a dalších akcí v zájmu a s financováním cizích mocností. Digitální podpis běžně používám i identitu občana např. při vyplňování daňového přiznání.
S kryptoměnami jsem se setkal, ale neobchoduji s nimi.
6) Jsem pro manželství pro všechny, stejně tak pro adopci pro všechny. Spoustu lesbiček nebo gayů již dnes adoptují přes nastrčenou osobu a to se musí změnit.
7) platit za každý reproduktor v hospodě nebo za nosná média, na kterých je v dnešní době minimum hudby, kterou zastřešuje OSA nebo intergram je podle mě absurdní
8) Jsem pro základní příjem za předpokladu vysokých příjmů ve státním rozpočtu díky firmám vlastněných státem při pozitivní rozpočtové bilanci státu.
9) Migrace je běžný jev. Útěk před válkou nikoliv. Podporuji azyl pro ty, kteří jej potřebují a zároveň jsou ochotni podílet se ekonomicky v našem státě.
10) Integrace romů rozhodně v posledních letech s další generací pokročila. Ale ne všude, existují místa, kde je to stále stejné.
13) Máme zastupitelskou demokracii. Lidé si volí politiky, které považují za schopné a odpovědné rozhodovat v zásadních věcech a u toho bych zůstal.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Nozicka za příspěvek:
Daniela.Weissova
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Vojtěch Nožička

Příspěvek od hana.cernosova »

Děkuji ti Vojto za tvé odpovědi na naše všetečné otázky a těším se na další spolupráci

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“