rezignace vedoucí personálního odboru

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

OFFTOPICProtože v oznamovacím vlákně se nedá odpovídat a pár lidí chtělo něco napsat, dávám ještě sem:

Vážené celostátní fórum,
po téměř čtyřech letech ve vedení PO jsem se rozhodla, že letos již nebudu obhajovat funkci vedoucí personálního odboru. Mandát vedoucí PO končí 2.12., což v praxi znamená, že chvíli po volbách bychom měli nového/novou vedoucí/ho. Vzhledem k tomu, že doba povolební bývá pro vedení personálního odboru vždy nejnáročnějším obdobím, není vhodné, aby byl odbor převzat nově zvoleným vedoucím zrovna v tuto dobu.
No a protože načasování konce mandátu není příliš vhodné, ráda bych rezignovala na funkci vedoucí PO, a to k datu 31. července 2021.

Nová volba tak může být spuštěna začátkem léta a nový vedoucí bude mít dostatek času agendu převzít. Během celého léta budu po celou dobu k dispozici tak, aby byl odbor zodpovědně předán a nedošlo k narušení kontinuity práce PO.
Podrobnou zprávu o tom, co se v odboru za mého vedení povedlo, společně s popisem aktuálního stavu a návrhem strategie do dalších let zveřejním v průběhu července.

Návrh pro kandidáty:
Vzhledem k tomu, že (spolu)práce v PO je zejména týmová, ráda bych všem potenciálním zájemcům o funkci nabídla, aby se obrátili na PO co nejdříve. Mohou se tak blíže seznámit s agendou a vyzkoušet si práci s naším týmem.

Poděkování:
Tímto bych chtěla poděkovat všem členům personálního odboru za velmi kvalitní spolupráci, bylo to s vámi super! Práce v PO není vždy jednoduchá, ale kdyby to bylo jednoduché, mohl by to dělat každý :)
Dále děkuji ostatním orgánům a odborům za spolupráci.
V neposlední řadě děkuji všem členům celostátního fóra, kteří ve mě vložili svou důvěru. Vaší důvěry si nesmírně vážím a doufám, že jsem ji nezklamala.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Marketa.Tvrda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 09 zář 2019, 14:33
Profese: Koordinátor KS JMK
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Marketa.Tvrda »

U Pirátů jsem skoro dva roky a upřímně můžu říct, že jsem si nemohla přát lepší vedoucí.

Vždycky jsi pro mě Jani byla oporou a povzbuzením. Dokážeš pochopit, když je toho někdy prostě moc, ale zároveň se neustále snažíš, aby věci líp fungovaly a vše šlapalo.
Záleží ti na tom, abychom byli dobrý tým a pomáhali si, což je za mě pro vedoucího PO nepostradatelná vlastnost. :)
Všichni víme, že často děláš věci nad rámec svých povinností a ve své obětavosti zapomínáš na sebe. Naši práci jsi VŽDY dokázala ocenit. Zároveň ale poskytnout konstruktivní kritiku. Ze všeho, co pro koordinátory děláš jde cítit, že ti na nás záleží - ne jenom jako na zaměstnancích, ale hlavně na lidech. Myslím si, že máš to největší srdce na světe.
Víme, že jsi tady prostě pro nás a za to moc díky.

Vlastně si zatím vůbec nedokážu a ani nechci představit, jaké to bez tebe bude. Rozhodla jsem se tedy, si to nepřipouštět a hodlám tvou rezignaci úspěšně ignorovat... Zároveň hrozně moc doufám, že neskončíš definitivně a pořád se budeš kolem PO nějak pohybovat, protože když nebude tebe, skončí beztak víc jak polovina koordinátorů. :D

Mám tě ráda.
nikola.mrazova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 22 dub 2020, 11:52
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od nikola.mrazova »

Chtěla bych ti poděkovat za skvělou práci, kam si posunula celé oddělení! Líbí se mi tvůj koncepční pohled, zároveň znalost projektového i procesního řízení a schopnost věci posunovat ke zdárným koncům. Líbí se mi, že přicházíš s novými věcmi a dokážeš pro ně nadchnout i ostatní. Jsi manažerský talent, motivuješ lidi k neuvěřitelným výkonům a myslím, že celý tvůj tým je ti maximálně loajální. To je z toho profesního soudku.
A musím se ještě zmínit několik věcí, pro které se tě nesmírně vážím po lidské stránce - nesobeckost, hluboká míra empatie, skvělá schopnost komunikace i nadhledu, schopnost podpořit ostatní a také vůle dělat věci správně i jak říká Verča Kovářová - dobroserství - to všechno se skloubilo do naprosto skvělé malé velké ženy.

Ráda bych tě v budoucnu viděla v RP! A věřím, že nebudu sama.
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 778 111 459
e-mail: nikola.mrazova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 383
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Řádky o tvé rezignaci se mi vůbec nečtou lehce. Pracuji pod tvým vedení déle než rok a hodnotím tvé vedení na jedničku. Hlídáš nás, abychom příliš neulítávali od podstatného, podporuješ nás, když jsme trochu down, umíš pochválit ale i dát věcnou kritiku a nasměrovat. Přestože jsi ponořená do práce od rána do večera, dokážeš být stále kreativní, vtipná a držet si nadhled. Kdykoliv jsem si k tobě přišla pro radu nebo inspiraci, vysypala jsi esa z rukávu. Bude těžké tě v tomto všem nahradit a vím jistě, že mi budeš chybět!

Pokud by jsi se rozhodla se dál jakkoliv podílet na chodu PO, byť třeba jen na drobný úvazek, velmi bych to uvítala a vím, že v tom rozhodně nejsem sama.

Užij si zasloužené volno, užij si rodinu a nové projekty a doufám, že jsme spolu neskončily a budeme moci ještě někdy spolupracovat a měnit svět! ♥️
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 4):
Jana.Kolarikova, Eva.Novakova, Lucie.Spacilova, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Yveta.Martinkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1113
Registrován: 30 čer 2017, 16:00
Profese: koordinátorka
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1065 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Spolupráce s tebou byla po celé 4 roky mým hnacím motorem. Chci ti poděkovat za tvé kamarádství, vedení, pomoc a humor.

Máš můj obdiv a jsi má inspirace a proto nejsem nadšená z tvé rezignace, ovšem nebudu sobec a nechám tě se řídit tím, co je pro tebe důležité.

Každopádně za 4 roky úzké spolupráce s tebou si buď jistá, že tě podpořím ve všem co máš naplánované. Důvěra je pro mne asi nejdůležitější a já věřím ve tvé cíle a chci abys byla spokojená, kdo jinej by si to zasloužil když né ty! :D

Díky za vše!!! Byla jsi má nejlepší vedoucí ve 42 letém životě. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvky (celkem 6):
Jana.Kolarikova, Linda.Kasparkova, Eva.Novakova, Lucie.Spacilova, Daniela.Bila, Alena.Klocova
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14655
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12030 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vážené celostátní fórum, po dnešní debatě se zbylými vedoucími odborů rezignuji na funkci náhradníka vedoucí PO. Vzhledem k tomu, že máme 5 měsíců do voleb, nebudu mít v létě prostor předat MO a reformovat PO. Osobně bych pro personální odbor velmi doporučoval model, který máme v MO, tedy vedoucí jako supervizor a faktické denní řízení odboru bych nechal na stálých zaměstnancích a dodavatelích. Budu rád, když někdo bude kandidovat s touto vizí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Hoskovec, Dalibor.Zahora, Pavel.Tauer, Jan.Hora, Pavel.Volk, Sarka.Vaclavikova, Jan.Novak

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Připojuju se k chvále Jany (spolupracuju s PO dlouhodobě a pravidelně na Nalodění tak rok a půl).
Jana je jeden nejlepších managerů, které jsem potkal nejen u Pirátů, ale v celém profesním životě: s ní úkoly prostě směřují k cíli, bez stresů a v pohodě; věci se neztrácejí nikde v procesu. Dokáže udělat rozhodnutí tam, kde je potřeba a naopak říct "nevím", když neví. Oboje je poměrně vzácná vlastnost.

Myslím že část obecného nadšení vyplývá z faktu, že Janě nevadí natáhnout si gumáky a udělat práci nejen za podřízené, ale i za jiné odbory, když je potřeba něco udělat a termín hoří.
Tento týden třeba (ještě jednou díky) zaskočila za MO při testování newsletterů...
Mikulas.Ferjencik píše: 06 kvě 2021, 22:33 ...Osobně bych pro personální odbor velmi doporučoval model, který máme v MO, tedy vedoucí jako supervizor a faktické denní řízení odboru bych nechal na stálých zaměstnancích a dodavatelích...
Nic ve zlém, ale spíš bych uvítal, kdyby naopak MO převzal model organizace personálního odboru. Netroufám si porovnávat souměřitelné výsledky, ale spolupracovat s MO není zdaleka takovým potěšením, kulantně řečeno. Řízení metodou abdikace prostě není zdravý způsob, šéf by měl vědět, co se děje na výrobní lince - a to dřív než kolem začnou jezdit požární auta :)

Zpátky k Janě: taky doufám že ji jednou uvidíme v užším vedení strany. Díky za dosavadní spolupráci a všechny ty ryby.

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26195
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mikulas.Ferjencik píše: 06 kvě 2021, 22:33 Vážené celostátní fórum, po dnešní debatě se zbylými vedoucími odborů rezignuji na funkci náhradníka vedoucí PO. Vzhledem k tomu, že máme 5 měsíců do voleb, nebudu mít v létě prostor předat MO a reformovat PO. Osobně bych pro personální odbor velmi doporučoval model, který máme v MO, tedy vedoucí jako supervizor a faktické denní řízení odboru bych nechal na stálých zaměstnancích a dodavatelích. Budu rád, když někdo bude kandidovat s touto vizí.
Pro forma jako předsedající tuto rezignaci registruji a zaznamenávám do evidence termínů.

A děkuji za ni, procedurální situace se nám zjednodušila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jan.Novak

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Já bych prosila @Matej.Kubicek , aby si tady nedělal kampaň, na to má sloužit tvé nominační vlákno. A pokud si potřebuješ nechat poradit od Mikuláše, tak na to jsou taky jiné kanály.

@Jana.Kolarikova - děkuji moc za všechnu práci, kterou jsi pro PO za ty čtyři roky udělala. Spolupráce s tebou byla vždycky plynulá, klidná, se vzájemným pochopením a respektem. Prošla jsem si oběma stranami výběrek a assessment center a musím říct, že procesy máma nastaveny fakt skvěle. Ještě jednou díky a jak už tady psali mnozí - doufám, že tě brzy uvidíme třeba v RP 8-)

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18664
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33851 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oznámení moderátora:
OT odmoderován do viewtopic.php?f=75&t=57269
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Jana.Kolarikova, Veronika.Murzynova, Michaela.Nepejchalova, Jakub.Dedek, Alena.Klocova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“