Lucie Gregůrková [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
lucka.gregurkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2021, 18:19
Dostal poděkování: 10 poděkování

Lucie Gregůrková [V PROCESU]

Příspěvek od lucka.gregurkova »

Zdravím,

jmenuji se Lucka Gregůrková a nedávno jsem se do Středočeského kraje přistěhovala. Jsem tzv. dvojitá náplava:-) Nejdřív jsem se za školou přistěhovala do Prahy z Moravy a potom mě cena nemovitostí a prahnutí po klidu na vesnici vyhnaly do Středočeského kraje - do Tuchlovic, okres Kladno.
Vystudovala jsem Diplomacii a Evropskou integraci na Vysoké škole ekonomické a mám už od roku 2012 jsem ve veřejné správě - na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Vystřídala jsem různé agendy, nejdřív evropskou, pak mezinárodní a teď mám na starosti agendu digitálního vzdělávání, což mě neuvěřitelně baví a naplňuje.
Na práci ve státní správě se dívám jako službu občanům a snažím se ji dělat podle mého nejlepší vědomí a svědomí a mám radost, že mám kolem sebe mnoho kolegů, kteří to vnímají stejně.
Nicméně sebelepší úředníci všechno nemůžou ovlivnit a záleží na policy-makerech a na hlavě u té ryby. Proto bych chtěla své zkušenosti z veřejné správy a vzdělávání nabídnout Pirátům. A taky pomoct s čím se dá. Politiku a veřejné dění i kvůli zaměření mého studia dlouhodobě sleduji, ale nikdy jsem nebyla aktivně zapojena. Asi v tom byl nějaký vnitřní strach vystupovat z řady, ale řekla jsem si, že je čas vystoupit ze své komfortní zóny a ukázat barvu.

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Vyjádření různých členů Pirátů dlouhodobě sleduju, ne se vším jsem vždy souhlasila, ale připadáte mi jako kultivovaná strana, která má podobné hodnoty a priority jako já, ale zase jste nohama na zemi.

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
    Ne, viz výše, jsem politický a aktivistický nováček. Vždycky jsem vždy šla cestou lesser-fair.

  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
    Maximálně nějaké fotky z pařeb. Ale snad nikdy nic pohoršujícího.

  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    V ČR je mi to celkem jedno, před tvrdšími drogami mám respekt, ale u konopí by mě legalizace nepohoršovala. Určitě bych šla cestou, která výhodnější pro státní pokladnu. Třeba u rozvojových zemí (třeba Kolumbie, Peru nebo Mexiko) by legalizace byla důležitá pro boj s drogovými kartely.

  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
    Na VŠE nás učili, že Společná zemědělská politika je největší zlo tohoto světa- z části souhlasím, ale není to tak jednoduchý. Já myslím, že dotace má smysl, má být akcelerátor a umožňovat věci, které by bez peněz zadarmo nevznikly. Ale rozhodně nemají dělat bohatší už ty firmy, které už tak mají nahrabáno. V ČR je v tom neuvěřitelný bordel plynoucí z neschopné a ovlivněné státní správy. Nikdo se v tom nevyzná a většina dotací se vyplácí jen tak ze setrvačnosti.
    Takže bych velmi doporučila zadat určitý audit vyplácených dotací a určit priority a parametry, komu se dotace mají vyplácet.

  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
    Z hlediska vzdělávání je velmi důležité prosazovat otevřené licence. Z hlediska OSA, sdílení dat atd - na to moc názor nemám a ráda se v této věci nechám poučit.

  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    Myslí se obecně nebo u mě osobně? Nějvětší díra je vždy uživatel. Může být sebelepší systém, ale bez digitální gramotnosti to je nanic a vždycky se to obejde. Ve školách to je pravda dvojnásob.

  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Tož, jsme všichni lidi. Jsem trošku nesvá z hyperkorektních USA a doufám, že sem to nedoputuje, ale otevřený rasismus, šovismismus apod. je samozřejmě blbost, která ale svědčí hlavně o tom, kdo tak mluví. Tleskám všem, kdo mají tolik odvahy a tyto výroky mimo zákon řeší soudní cestou.

  9. Co si myslíš o imigraci?
    Vše musí být rozumné. Otevřené hranice nedávají smysl a zavřené také ne. Sám můj manžel je imigrant, takže i z mého okolí vím, jak se dají procesy zneužívat. Současný systém je neuvěřitelně zastaralý a vůbec nepomáhá těm kteří pomoc reálně potřebují. Diskuze ale musí být věcná, bez emocí a s empatií.

  10. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Lokální OK, celostátní až k tomu jako společnost dospějeme.

  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    rozdělená společnost, nerovnosti, absence leadershipu

  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Ráda bych;)

  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
    Vzdělávání - jednoznačně.

  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
    Ne, jsem Piráty nepolíbená.

  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Ano, líbí se mi důraz na otevřenost, transparentnost a věcnost - a hlavně digitalizaci. Zatím ale je vše hodně obecné a dá se skoro se vším souhlasit. Těším se na další rozpracování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi lucka.gregurkova za příspěvky (celkem 5):
Marek.Rebicek, Stepan.Drtina, Barbora.Knotova.Vaicova, Lucie.Cirkva.Chocholova, Martin.Martin
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Lucie,

Díky za představení. Každé pondělí od 20:00 se konají veřejná setkání krajského sdružení. Můžeš někdy přijít a poslechnout si nás. Potřebné odkazy a data dalších akcí (krajské schůze, schůze s nováčky, schůze jednotlivých MS aj. najdeš v našem středočeském kalendáři - https://stredocesky.pirati.cz/#).

Označuji také PMS Kladno @Michal.Hazlinsky @Lucie.Cirkva.Chocholova @Jiri.Adamek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 734
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj Lucie,

vítám tě u nás.

Doporučím sledovat náš FB, kde se dá včas dovědět o námi pořádaných akcích. Nejsi-li příznivec FB, lze sledovat naší sekci na zde foru.

Jinak ohledně vzdělávání označuji @Vaclav.Kubaljak, vedoucí týmu (KET) vzdělávání.

Těším se, že se uvidíme brzy na nějaké akci na Kladně.

Zdraví,
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvek:
Stepan.Drtina

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1516 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Ahoj, Lucie, díky @Michal.Hazlinsky , pokud se chceš věnovat vzdělávání zkus nám představit své vize ohledně vzdělávání zde:

viewtopic.php?f=1285&t=54452
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvek:
Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Lucie.Cirkva.Chocholova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 231
Registrován: 10 bře 2019, 22:25
Profese: uvolněná zastupitelka SČK
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova »

Ahoj Lucie, chtěla jsem se zeptat na jaké úrovni tě politika zajímá nejvíc. Na úrovni obce, kraje nebo celostátní úrovni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Cirkva.Chocholova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Stepan.Drtina
lucka.gregurkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2021, 18:19
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od lucka.gregurkova »

Ahoj, díky za dotaz. No asi celostátní, i vzhledem k tomu, že je moje pozice na MŠMT koncepční. Ale je to taky tím, že moc nevím, jak konkrétně řešit regionální a lokální úroveň. Ráda se o tom něco dozvím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi lucka.gregurkova za příspěvek:
Lukas.Kohout
lucka.gregurkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2021, 18:19
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od lucka.gregurkova »

Vaclav.Kubaljak píše: 28 dub 2021, 23:44 Ahoj, Lucie, díky @Michal.Hazlinsky , pokud se chceš věnovat vzdělávání zkus nám představit své vize ohledně vzdělávání zde:

viewtopic.php?f=1285&t=54452
Mám asi nějaký technický problém, nejde mi do tohoto fóra přispívat, tak jsem poslala soukromou zprávu. Píšu tedy názor zde:
Je to názor na pirátský Dlouhodobý program v oblasti "Vzdělání" (https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/vzdelani/) , další dokumenty jsem nenašla.
V prvé řadě musím říct, že mi ten text připadá velmi slabý, níže napíšu proč. Za druhé by se měl jmenovat "Vzdělávání", což je ten proces, o který nám jde.
Teď k mým výhradám.
- v první větě je uvedeno "co nejdostupnější" - co to znamená? Neříká to nic o kvalitě, jen to, že by tedy měla být škola v každé vesnici, což už je. Správný termín je "rovný přístup ke kvalitnímu vzdělávání" - tzn. každému (dívka, chlapec, bohatý, chudý, Rom, Vietnamec...) je zpřístupněno chodit do školy, která má odpovídající kvalitu.
- Kde se píše v textu o kompetencích, ke kterým bychom měli směřovat? Místo toho se vypichují nějaké dílčí gramotnosti a nesmyslně je zmíněna Wikipedie, což je jen jeden z x nástrojů. Působí to velmi neodborně.
- Školné je off the table. Vůbec nechápu, proč by se to mělo řešit v dlouhodobém programu.
- Studijní plán neexistuje, jsou rámcové vzdělávací programy a pak školy mají školní vzdělávací programy. Působí neodborně, že tam je nesprávná terminologie.
- Zase zmínka o wikipedii u vzdělávacích materiálů - lepší termín je prosazovat otevřené vzdělávání. Ale opravdu, vzdělávací zdroje je opravdu to, co české školství netíží.

Co tam chybí
- jednoznačný postoj ke Strategii vzdělávací politiky 2030+ - zda po volbách budou prosazovat implementaci, zda souhlasí se vším, co je tam uvedeno, co chybí, příp. co po volbách dopracují apod. Otevřeně říkám, že pokud by se měli Piráti proti Strategii významněji vyhradit, tak přestože ještě nejsem členem, ani bych dál nepokračovala v procesu a zvažovala bych, jestli volit.
- pohled do budoucna - jak to teda udělat, abychom byli jak ve Finsku? Jen kritizovat nestačí.
- financování školství - závazek 5% HDP do školství - co čeho by mělo jít?

Ke zvážení
- rozdělit na VŠ a regionální školství - jsou to velmi odlišné systémy a nedá se aplikovat to samé.

Moje vize v regionálním školství (VŠ zas tak moc nerozumím)
- 5% HDP do školství
- pokračovat v navyšování platů učitelů
- prosazovat kvalitní veřejnou správu a kvalitní lidi na ministerstvu, na krajích i obcích
- implementovat Strategii 2030+
- vytvořit akční plán pro rozvoj digitálního vzdělávání a inovací ve vzdělávání
- vytvořit dlouholetý investiční plán vzdělávání (vč. ESIF a národních prostředků)
- navyšovat prestiž učitelské profese
- snižování byrokracie a digitalizace procesů

Dotaz:
- s jakými odborníky na vzdělávání spolupracujete? SPOLU jede ve velkým s Prokopem, Munichem a dalšími a dali dokromady dobrý program ve vzdělávání. Mají také Nantla, což je respektovaný odborník a bývalý náměstek na MŠMT. Jaké odborné kapacity mají za sebou Piráti?

Tož tak, velmi ráda si o tom dále s někým pohovořím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi lucka.gregurkova za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Kohout, Vaclav.Kubaljak, Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucie Gregůrková

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @lucka.gregurkova, trvá stále tvůj zájem o nalodění? (@Michal.Hazlinsky )

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“