Kvalita testů pro testování žáků od 12.4.2021

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
oldas
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2020, 08:17
Dostal poděkování: 3 poděkování

Kvalita testů pro testování žáků od 12.4.2021

Příspěvek od oldas »

Měl bych dotaz.
Může mi někdo napsat odkaz na validitu AG testů, které se distribuují do škol a bude se jimi testovat žáci ve školách 12. dubnem počínaje.
Jde mi o to, jestli jsou tyto testy dostatečně kvalitní aby splnily očekávání zvládnutí pandemie ve školách.
Nenašel jsem na MZČR. Viděl jsem ve čtvrtek tuším tiskovou konferenci HLMP k testování žáků v Praze od 12.4. Tak předpokládám, že tyto dle mého podstatné informace jsou k dispozici.
Na sociálních sítích se šíří informace, že tyto testy nejsou ani snad určeny k testování dětí a jsou nekvalitní.
DĚKUJI. Olda Střítežský s pozdravem
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Kvalita testů pro testování žáků od 12.4.2021

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ty testy do škol jsou poměrně málo citlivé. Někde jsem viděl srovnávací studii, nedokážu teď najít nic lepšího než https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dals ... ure-149611 . V Rakousku tyto testy už používali, a s dost mizernými výsledky.

Navíc, jak jsem četl manuál pro jeden ze dvou druhů testů, tak jsem zvědav, jak moc bude žáky či učitele bavit pipetou nakapávat právě šest kapek, pak minutu štěrchat apod. - obávám se, že na takové opičárny bude řada rodičů, žáků či pedagogů kašlat, a test nebude ani správně proveden.

(další místo, kde stát šetří na špatném místě..)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
mrkafr
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
oldas
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2020, 08:17
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Kvalita testů pro testování žáků od 12.4.2021

Příspěvek od oldas »

Koncem týdne byla tiskovka HLMP, kde zástupce Pirátů pro školství a tělovýchovu vysvětloval technikálie testování. Nikde jsem nezaznamenal tuto informaci, že kvalita testů je mizerná. Přijde mi to mínimalně nezodpovědné a staví to Piráty do role promiňte mi ten výraz PACHOLKŮ vládních nařízení. Tohle nebude fungovat. Zaznamenal jsem v médiích, že některé místní části pod vedením ODS tyto testy odmítly a zajistily pro žáky v jejich regionů svoje testy. Což mi přijde jako odvážné a správné ( i politické) rozhodnutí.
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“