Představitelé strany a kritické názory

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Členové strany ve vedoucích orgánech či veřejných funkcích

Nechť využívají své členské právo vyjadřovat své názory dle libosti
16
39%
Měli by být v kritických výrocích na adresu jiných členů zdrženlivější
20
49%
Jiný názor, vyjádřím se v diskusi
5
12%
 
Celkem hlasujících: 36 - Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Představitelé strany a kritické názory

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Je-li moje "právo kritizovat každého", pak ovšem také přijímám "právo každého kritizovat mne".
Nejsme si všichni rovni, o tom žádná, ale nemůžu-li mluvit, potom konečná.
Nemůžu-li vyjádřit svůj názor, třebas' nějakou "rádoby dobře myšlenou" autocenzurou, potom jsem v pasti a jako takový jsem, alespoň já, s tímto stavem nespokojen.
Mám možnost, sice nemusím, ale můžu.
A o to jde.
Možnost nemlčet.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13439
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34800 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představitelé strany a kritické názory

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

David.Novak píše: 09 dub 2021, 13:11 Free market. Hlasuji pro druhou možnost, ale čistě proto, že se jedná o mé vnitřní přání, jak to cítím. Nemíním někomu něco nařizovat, nebo šahat do svědomí.

Věřím, že Piráti vyrostli na otevřenosti a slušnosti a také schopnosti snést kritiku. Bez toho bychom se tu už dávno ušlapali. Díky naší široké vnitřní demokracií, kdy CF je nejvyšším orgánem a každý člen je zároveň částí celého kontrolního mechanismu, se do čela dostanou snad jen ti nejlépe reprezentující stranu. Pokud bude poptávka po tom, aby na představitelé byli šmoulové mrzouti, tak se tak holt stane. Pak už ale nebude ve straně místo pro mě.
Budu rozporovat jednu věc, a to že Piráti vyrostli slušnosti, to je omyl. Piráti právě vyrostli i na tom, že se mezi sebou vůbec nešetřili a řezali do sebe navzájem velmi tvrdě. Ty dnešní některé střety jsou spíše čajíček proti tomu co se tady dělo v minulosti. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Petr.Vileta, Vit.Fux

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Představitelé strany a kritické názory

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Martine, díky za podnět, rád bych přidal ještě pohled, který s tímto souvisí a nezmiňuješ jej.

Je jasné, že člověk s větší viditelností má větší dosah a jeho prohlášení mají větší dopad. Ale je tady i opačný efekt - pokud je někdo viditelnější, tak i vyjádření na jeho adresu může mít (a v praxi jsme viděli, že často má) na jeho osobu velký dopad, přestože je vyřčena někým s menší viditelností OFFTOPIC(prostě, pokud řadový člen, který se běžně k ničemu nevyjadřuje, napíše nějakou echt pikantérii na adresu třeba Ivana, tak to prostě dopady mít bude).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“