Honza Štefánek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
honza_stefanek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2021, 21:05
Dostal poděkování: 9 poděkování

Honza Štefánek

Příspěvek od honza_stefanek »

Ahoj!
Požádal jsem o nalodění a tak bych se rád trochu představil.

Jmenuji se Jan Štefánek, věk 48 let, ženatý, dvě děti. Jsem z Chomutova. Více než dvacet let jsem pracoval v oboru geodézie, nyní už pět let vedu chomutovskou kavárnu Café Rouge. Ze zeměměřičství jsem si odnesl jednak vztak k technologiím, softwaru a zvládání větších projektů, ale zejména vztah ke krajině, při zpracování Pozemkových úprav jsem projel velkou část Ústeckého kraje, včetně asi všech významných technologických celků - elektráren, chemiček, dolů a podobně. Od hor po nížiny. Detailní poznávání krajiny, včetně té industriální všude kolem, mě přivedlo k zájmu o problematiku ochrany životního prostředí, později ke studiu na FŽP UJEP (nedokončeno). Stal jsem se členem Strany zelených. Zelení pro mě byli zajímaví po odborné stránce, potkal jsem mezi nimi spoustu skvělých lidí, pro aktivitu v místní chomutovské politice mi to přišlo skvělé. Jako člen Zelených jsem dva roky byl předsedou komise ŽP Rady města Chomutova, kde se nám povedlo mnoho zajímavých věcí, zmínil bych snad problematiku plánované spalovny v Komořanech u Mostu. Členství jsem před dvěma lety ukončil. Atmosféra v Zelených se změnila. Došlo k rozdrobení, strana hledala tvář, nevím, jestli ji našla. Rozhodl jsem se odejít, bez nějakých zklamání, naopak, děkuji Zeleným za zkušenosti, které mi umožnili získat. V komunální politice dále spolupracuji s hnutím ProChomutov, které je relativně významnou skupinou v chomutovském zastupitelstvu.
Nynější životní kapitola - vedení Café Rouge, je plná zajímavé práce. Daří se nám udržovat v Chomutově originální podnik s výrazným kulturním přesahem. Podporuje nás komunita zajímavých lidí s celou škálou zájmů, včetně ochrany životního prostředí.
Na otázku, co mě vede k myšlence nalodění se k Pirátům, odpovídám, že důvodů je několik. V první řadě je to postoj, jaký Piráti zaujímají k problematice životního prostředí. Dále je to integrita, kterou si strana očividně zachovává v nelehké politické situaci posledních měsíců. Ochota ke spolupráci s jinými subjekty je pro mě také důležitá. Také systém, jakým si Piráti vyměňují informace a diskutují témata a poskytují potřebnou odbornou podporu až na komunální úroveň. To je pár slov o tom, proč bych rád v Chomutově pomáhal Pirátům.

Honza.
Tito uživatelé poděkovali autorovi honza_stefanek za příspěvky (celkem 8):
Zuzana.Petruvova, Jan.Bartonicek, Petr.Rysler, Dalibor.Zahora, Lukas.Rysavy, Jana.Hladova, Frantisek.Kindl, V__
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Honzo,

v prvé řadě děkuji za představení na fóru a za vysvětlení, proč zrovna Piráti.

Jak jsem ti psala i v reakci na shrnutí ze schůzky pro nováčky, pořádáme tuto neděli krajskou schůzi. Veškeré info najdeš ve vláknu zde. Můžeš se přijít podívat, jak fungujeme a seznámit se. Také máme v plánu setkání se zájemci z Chomutova a okolí, jelikož se vás v poslední době objevilo hodně a byla by škoda s tím dále nepracovat. Jakmile se dohodneme s předsednictvem krajského sdružení na vhodném termínu, tak vás všechny obešlu.

Kdyby si měl jakékoliv dotazy, tak se mi neváhej ozvat.

Měj se hezky,

Zuzka
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Honzo,

předně díky, že jsi aktivní a že ses zúčastnil mj. také pracovní schůzky k buňce na Chomutovsku. Mrzelo nás, že nedorazilo více zájemců, jak avizovali skrze Nalodění nebo emaily, ale aspoň se potvrdilo, že s Davidem máte velký zájem.

Poprosila bych tě o zodpovězení na několik otázek, které jsou součástí našich pravidel pro přijímání členů:
1. Četl jsi stanovy?
2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
5. S čím nám můžeš pomoci?
6. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
7. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
8. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2016, 20:39
Profese: důchodce - spisovatel
Bydliště: Legionářská 1854/3, 43001 Chomutov
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Frantisek.Kindl »

Vona byla nějaká pracovní schůzka ke zřízení místní bunky? Že jsme s Jirkou nebyli pozvaní! To skoro vypadá, že někdo chce zřídít MS bez stávajících cv Pirátů..

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kindl za příspěvek:
Daniel.Komenda
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Frantisek.Kindl píše: 11 kvě 2021, 12:50

Vona byla nějaká pracovní schůzka ke zřízení místní bunky? Že jsme s Jirkou nebyli pozvaní! To skoro vypadá, že někdo chce zřídít MS bez stávajících cv Pirátů..

Franto,
12. 4. jsi na email frantisek.kindl@pirati.cz obdržel první email s odkazem na anketu, v níž jsme vybírali vhodný datum. 20. 4. jsi na tutéž adresu obdržel druhý email s vybraným datem a časem konání, vč. linku na Jitsi (screeny obojího Ti posílám na Messenger). Nezvážil bys do budoucna, zda si nejdřív neověřit, zda chyba nevznikla na Tvé straně, než se tu začneš předvádět s takovými neoprávněnými obviněními, prosím?

(Proč Ti to ještě lajkuje @Daniel.Komenda, který ví s prominutím tužku, to taky nechápu, ale budiž...)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Petruvova, Vladimir.Vlach

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2016, 20:39
Profese: důchodce - spisovatel
Bydliště: Legionářská 1854/3, 43001 Chomutov
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Frantisek.Kindl »

Ajaj-jaj, moc se omlouvám, ta anketa mi unikla. Slibuju, že si budu dávat větší pozor na to, co dostávám do mailu. Ještě jednou si sypu popel na hlavu a když budu mít příště nějaké pochybnosti, nejdříve budu ověřovat telefonicky. Mimochodem, je z toho (té schůzky) nějaké resumé, předpokládám, že asi ne a mohl bych tedy vědět, kdo všechno se zúčastnil? Děkuji a ještě jednou etc, etc.
P.s.: Jenom bych se ještě chtěl zastat Dana, von věděl prd, von mi to lajknul jen proto, že je kámoš a myslel si, že je mi ubližováno a věřil mému úsudku, takže za to můžu také já a opět se omlouvám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kindl za příspěvky (celkem 4):
Katerina.Stojanova, Zuzana.Petruvova, Vladimir.Vlach, Jakub.Pribyl
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Frantisek.Kindl píše: 11 kvě 2021, 22:59

Ajaj-jaj, moc se omlouvám, ta anketa mi unikla. Slibuju, že si budu dávat větší pozor na to, co dostávám do mailu. Ještě jednou si sypu popel na hlavu a když budu mít příště nějaké pochybnosti, nejdříve budu ověřovat telefonicky. Mimochodem, je z toho (té schůzky) nějaké resumé, předpokládám, že asi ne a mohl bych tedy vědět, kdo všechno se zúčastnil? Děkuji a ještě jednou etc, etc.
P.s.: Jenom bych se ještě chtěl zastat Dana, von věděl prd, von mi to lajknul jen proto, že je kámoš a myslel si, že je mi ubližováno a věřil mému úsudku, takže za to můžu také já a opět se omlouvám.

V pohodě. Nakonec jsme se sešli jen ve třech, já, David Palán a tady Honza, takže jsme si jen neformálně povídali o chomutovském komunále, seznámili se, žádné ofiko závěry z toho nejsou, moc nemělo v tomto počtu smysl cokoliv lámat přes koleno.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Frantisek.Kindl

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Jiri.Kvapil
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 24 říj 2018, 21:44
Profese: řidič autobusu
Bydliště: Chomutov
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Jiri.Kvapil »

Katerina.Stojanova píše: 11 kvě 2021, 21:51
Frantisek.Kindl píše: 11 kvě 2021, 12:50

Vona byla nějaká pracovní schůzka ke zřízení místní bunky? Že jsme s Jirkou nebyli pozvaní! To skoro vypadá, že někdo chce zřídít MS bez stávajících cv Pirátů..

Franto,
12. 4. jsi na email frantisek.kindl@pirati.cz obdržel první email s odkazem na anketu, v níž jsme vybírali vhodný datum. 20. 4. jsi na tutéž adresu obdržel druhý email s vybraným datem a časem konání, vč. linku na Jitsi (screeny obojího Ti posílám na Messenger). Nezvážil bys do budoucna, zda si nejdřív neověřit, zda chyba nevznikla na Tvé straně, než se tu začneš předvádět s takovými neoprávněnými obviněními, prosím?

(Proč Ti to ještě lajkuje @Daniel.Komenda, který ví s prominutím tužku, to taky nechápu, ale budiž...)

Ahoj Káťo, koukám jak tě Franta vytočil. Tak já jsem si mejl zkontroloval, ověřil propojení s mojí pirátskou adresou (kam mi jinak všechno chodí) a nic mi nepřišlo. Pokud jsi nám to neposílala každýmu jindy, tak je balón na tvojí straně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kvapil za příspěvek:
Frantisek.Kindl
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Jiri.Kvapil píše: 13 kvě 2021, 22:29
Katerina.Stojanova píše: 11 kvě 2021, 21:51
Frantisek.Kindl píše: 11 kvě 2021, 12:50

Vona byla nějaká pracovní schůzka ke zřízení místní bunky? Že jsme s Jirkou nebyli pozvaní! To skoro vypadá, že někdo chce zřídít MS bez stávajících cv Pirátů..

Franto,
12. 4. jsi na email frantisek.kindl@pirati.cz obdržel první email s odkazem na anketu, v níž jsme vybírali vhodný datum. 20. 4. jsi na tutéž adresu obdržel druhý email s vybraným datem a časem konání, vč. linku na Jitsi (screeny obojího Ti posílám na Messenger). Nezvážil bys do budoucna, zda si nejdřív neověřit, zda chyba nevznikla na Tvé straně, než se tu začneš předvádět s takovými neoprávněnými obviněními, prosím?

(Proč Ti to ještě lajkuje @Daniel.Komenda, který ví s prominutím tužku, to taky nechápu, ale budiž...)

Ahoj Káťo, koukám jak tě Franta vytočil. Tak já jsem si mejl zkontroloval, ověřil propojení s mojí pirátskou adresou (kam mi jinak všechno chodí) a nic mi nepřišlo. Pokud jsi nám to neposílala každýmu jindy, tak je balón na tvojí straně.

Ahoj Jirko,
ano, na první dobrou vytočil, protože přesně díky těmto a priorním předpokladům zlé vůle vznikají zbytečné neshody, které si pak za sebou táhneme léta. Splést se může každý, v tom, že přehlídl email, i v tom, že někoho zapomněl pozvat, ale není třeba v tom hned vidět takový záměr. Už jsme si nicméně s Frantou psali a vykomunikovali to, čehož si vážím, takže to nemá smysl pitvat.

Přiznám se, a za to se omlouvám pro změnu já, že tebe jsem měla z nějakého důvodu zařazeného pod Kadaň a tedy na tvůj mail to nešlo. Opravdu to ale nebylo úmyslem (nota bene úmyslem "stavíme nové MS bez starých Pirátů") a příště - pokud a jestli - se něco takového bude opakovat, tak tvůj email určitě přihodím. Nakonec z toho byl jen hodinový neformální seznamovací sedánek ve třech (vč. mě).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kvapil, Frantisek.Kindl

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

honza_stefanek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2021, 21:05
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Honza Štefánek

Příspěvek od honza_stefanek »

Zuzana.Petruvova píše: 11 kvě 2021, 11:18

Ahoj Honzo,

předně díky, že jsi aktivní a že ses zúčastnil mj. také pracovní schůzky k buňce na Chomutovsku. Mrzelo nás, že nedorazilo více zájemců, jak avizovali skrze Nalodění nebo emaily, ale aspoň se potvrdilo, že s Davidem máte velký zájem.

Poprosila bych tě o zodpovězení na několik otázek, které jsou součástí našich pravidel pro přijímání členů:
1. Četl jsi stanovy?
2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
5. S čím nám můžeš pomoci?
6. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
7. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
8. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Ahoj, zdravím ve spolek, pokusím se odpovědět pravdivě a co nejstručněji.

1) Nečetl. Napravím to.
2) Byl jsem nějakou dobu členem Zelených, nikdy jsem o žádné jiné straně neuvažoval. Po ukončení členství, čehož důvodem bylo mimo jiné to, že jsem prostě začal volit Piráty, kteří mě jaksi komplexně oslovili, jsem už vůbec neuvažoval o žádném členství. Teprve nedávno, když jsem zjistil, že mí přátelé a známí v Chomutově chtějí být Piráty, rozhodl jsem se, že jim pomohu a spolu s nimi požádám o členství.
3) Bude-li to možné, rád se zapojím do dění v kraji, fórum sleduji a samozřejmě bude-li potřeba, tak hlasovat.
4) Dříve jsem i na krajské úrovni řešil problematiku životní prostředí, rád se zapojím do pirátského ŽP týmu a nabídnu své zkušenosti a názory.
5) Můžu vám pomoci profilovat Piráty jako stranu progresivních, slušných lidí. Mohu poskytnout zkušenosti z komunální politiky a v neposlední řadě komunikační kanál v podobě oblíbené kavárny.
6) Zatím jsem nenarazil na nic, co by mi v Pirátském programu vadilo.
7) S legalizací některých drog, zejména konopí a některých psychedelik pro specifické využití např. v terapiích souhlasím a podporuji ji.
9) S dotacemi nemám problém, jsou li správně směřované a dobře kontrolované. Protože se zajímám o ŽP, oceňuji, že je například deklarovaná dotační podpora pro eko-zemědělce, inovativní podnikání třeba v oblasti obnovitelných zdrojů nebo obecně podpora inovací v podnikání. Samozřejmě mi vadí systém přidělování dotací, který se zdá neprůhledný a dokážou z něj čerpat i nepřípadné subjekty. Proto požaduji velmi přísnou kontrolu udělování dotací.

Tito uživatelé poděkovali autorovi honza_stefanek za příspěvek:
Zuzana.Petruvova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“