MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 464
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Ahoj všem,

v návaznosti na právě proběhlou volbu předsedy MS zahajuji jednání k volbě místopředsedů MS Žatec - Louny

Kandidáty lze navrhovat do 28. 2. 2021, 23:59. Kandidatura, probíhá přihlášením. (Lze návrhem postupu prodloužit. Nepřihlásí-li se žádný kandidát, bude doba pro navrhování o 7 dní prodloužena, a to i opakovaně).

Jednat budeme na Internetu.
Následně do 2. 3. 2021 je doba na rozmyšlenou.
Rozhodující hlasování se odehraje na internetu:
1. kolo: od 3. 3. 2021 21:00 do 5. 3. 2021,21:00.
2. kolo: od 6. 3. 2021 21:00 do 8. 3. 2021, 21:00.
EDIT: nový termín hlasování
1. kolo: od 4. 3. 2021 21:00 do 6. 3. 2021,21:00. ZDE
2. kolo: od 7. 3. 2021 21:00 do 9. 3. 2021, 21:00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvky (celkem 2):
Jan.Kranda, anon298
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Uživatelský avatar
Jan.Kranda
Místní předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 26 čer 2014, 20:14
Profese: učitel
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Jan.Kranda »

Ahoj,
děkuji za zahájení jednání k volbě místopředsedů MS.
A navrhuji @Vratislav.Filipek
@Radek.Holodnak
@Pavel.Nadolecki
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kranda za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Vlach, anon298

Zastupitel Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Navrhuji též tyto osoby
@Jan.Kranda
@Barbora.Fuxova
@Tomas.Weidisch
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vlach, anon298, Jan.Kranda
anon298
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od anon298 »

Ahoj, děkuji Honzovi za nominaci. Rozhodl jsem se ji přijmout. V co nejkratším možném čase přidám svou nominační řeč.
Zároveň chci nominovat @Jan.Kranda, ale to už se stalo, a tak nominuji @Radek.Milicevic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anon298 za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Vlach, Jan.Kranda
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Ahoj, přátelé a přítelkyně,

Honzovu nominaci s díky odmítám. Moc mě to hřeje na srdci a vážím si toho, ale "ještě není ten správný čas". Těším se na komunální volby a kampaň, to se mnou určitě počítejte. Kromě práce na fakultě, OSVČování a asistentování Frantovi jsem také začal pracovat jako místopředseda Mladých Pirátů, snažím se všude, kde to jde, tlačit program vzdělávacích aktivit a práce s mládeží, zapojuji se také do projektu Senioři na palubě; chci taky využít svoje pražský studio a nabízím tak všem různým složkám strany technické zázemí pro produkci a postprodukci audiovýstupů. Takže mám toho dost, další funkci bych nemohl, ani kdybych chtěl, vykonávat naplno a zodpovědně.
Přeji všem zúčastněným hodně štěstí a věřím, že již klasické duo Vlach-Kranda doplní někdo třetí, kdo, jak doufám, i s mojí pomocí dovede Piráty k osmi mandátům v zastupku!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Jan.Kranda, anon298, Radek.Milicevic
anon298
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od anon298 »

Vratislav.Filipek píše: 22 úno 2021, 00:44 Ahoj, děkuji Honzovi za nominaci. Rozhodl jsem se ji přijmout. V co nejkratším možném čase přidám svou nominační řeč.
Zároveň chci nominovat @Jan.Kranda, ale to už se stalo, a tak nominuji @Radek.Milicevic.
Kandidátská řeč

Jmenuji se Vratislav Filípek, pracuji jako PR manažer krajského sdružení Ústecký kraj, dříve jako projektový manažer v reklamní agentuře, grafik a tvůrce (OSVČ). Je mi 30 a celý můj život byl, je a bude spjatý s městem a okresem Louny.

K MS Žatec-Louny jsem se připojil v roce 2019 (stejně jako oficiálně k Pirátům) po více než tříletém registrovaném příznivectví, k němuž mě nakonec přiměl zde přítomný Radek Holodňák poté, co jsem v roce 2015 inklinoval k pokusům o prosazení nového proudu v komunální politice v Lounech. Komunální politika je nadále primárním polem působnosti, jemuž se chci jako Pirát aktivně politicky věnovat. V roce 2018 jsem vytvořil kampaň subjektu LOUNY SPOLU, tato koalice získala 14,5 % a druhé místo v komunálních volbách - sice bez pirátské podpory, kterou tou dobou nebylo možné vyjednat, ale s mnoha pirátskými myšlenkami. Rád bych se, jsa přesvědčen o nutnosti a nevyhnutelnosti úspěchu, v tomto směru zasadil o co nejlepší výsledek Pirátské strany v Lounech a v celém okrese. To se týká konkrétního volebního výsledku ruku v ruce s reálnými výsledky hmatatelnými v každodenním životě občanů.

Svou budoucnost tedy vidím vedle tvorby PR pro krajské a jednotlivá místní sdružení hlavně v práci pro MS Žatec-Louny. Lounskou partu, která v současnosti vstupuje nebo vstoupila do strany, hájí její barvy a hodlá promluvit do situace ve městě, jsem z drtivé většiny dal dohromady já, a to z lidí, které jsem znal a tušil, že se v nich skrývá potenciál k tzv. páchání dobra v prospěch Loun a jejich obyvatel. Mým cílem je vytvořit podmínky, abychom vygenerovali a (nejen) mezi sebou nalezli takovou osobu nebo skupinu lidí, která, věrna pirátským obecným ideálům, dokáže vzdorovat neblahým poměrům v okrese a podpořit ty "blahé".

V celém okrese Louny, který pokrývá MS Žatec-Louny, chci přispět k systematickému nabírání členů a organizaci mravenčí práce zdola, abychom zakořenili v myslích lidí právě tím způsobem, o němž si myslíme, že je nám vlastní. Právě a pouze prací zdola je totiž možné vyvracet lži a nesmysly o Pirátech, právě prací zdola je možné na konkrétních příkladech ukázat, že je to jedině motivace zlepšovat prostředí kolem sebe, která nás do politiky a do angažování se ve veřejném dění přivedla a vlastně nás k tomu doslova nutí. K tomu je nutné efektivně těžit témata, potenciál a zdroje MS.

Rád bych vnesl do místního sdružení agendu, která propojí public relations, vizi a pouliční/institucionalizovanou komunální práci. Slibuji si od toho přínos plošného růstu kvalitní členské základny, cestu k větší aktivitě Pirátů stávajících, vytvoření příkladů dobré praxe uvnitř i vně MS a dobrou reklamu pro MS i zbytek kraje. Mám v úmyslu navrhovat, s vůlí a entusiasmem motivované členské základny ladit a následně konkrétně prosazovat takové projekty, jako je lokalizovaná kampaň Nalodění, outdoorová brand identity kampaň a viditelné happeningy ke konkrétním tématům, dále hledání nových propagačních nástrojů a budování vhledu občanů a stávajícího i nově se přidávajícího členstva do tajů komunální a úřední praxe pod heslem Nedělejme z občanů detektivy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anon298 za příspěvky (celkem 2):
Radek.Holodnak, Jan.Kranda
Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Děkuji za nominaci. Přijímám ji a dám vědět, až vymyslím a napíšu řeč.
Uživatelský avatar
Jan.Kranda
Místní předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 26 čer 2014, 20:14
Profese: učitel
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Jan.Kranda »

Ahoj,
děkuji za nominaci a přijímám ji.
Svou kandidátskou řeč jsem napsal již při přihlášení do volby předsedy MS a jen jí doplňuji o několik dalších informací.
Kandidátská řeč:
Členem MS jsem od roku 2015. Základní informace o mé osobě najdete https://lide.pirati.cz/personProfile/1776/#.
Co se týká mého dosavadního fungování v předsednictvu MS, krátce před komunálními volbami v roce 2018 jsem po rezignaci Radka H. z pozice místopředsedy fakticky předsedal přijímání nových členů a primárkám při sestavování kandidátky. Tenkrát jsem k tomu přišel, jak slepý k houslím. Ale zároveň to byla velká škola, díky které jsem získal zkušenosti s vyhlašováním a organizováním schůzí MS, vyhlašováním hlasování na heliosu apod. Stačí se podívat na zápisy zde na fóru našeho MS. Ano, přiznávám, nevyhnul jsem se i chybám. Ale jako učitel potvrdím staré známé přísloví, že chybami se člověk učí.
V současné době působí naše MS ve dvou největších městech bývalého lounského okresu, tedy v Lounech a v Žatci. A zde nám vyvstává otázka rozšíření působnosti našeho MS i západním směrem na Podbořansko. To bych viděl jako jeden z cílů v nejbližší budoucnosti našeho MS. Nicméně, především se budu snažit naše řady rozšířit o nové příznivce, respektive zájemce o členství v Žatci.
Dalšími otázkami jsou akce pořádané MS. Rád bych, až to situace dovolí, znovu uspořádal festival VyOsení v našich městech, alespoň v menším formátu než, jak se to dařilo v letech 2013 - 2015.
Dále jsou před námi volby do PSP. Věřím, že podobně, jako jsme se zapojili do nedávné kampaně před volbami do zastupitelstva kraje, se zapojíme do kampaně před volbami do PSP a aktivně podpoříme kandidáty z našeho kraje.
A rok na to nás čekají volby do obecních zastupitelstev. To opět beru jako velkou výzvu. Chceme určitě mít větší zastoupení v zastupitelstvech našich měst a případně také v okolních obcích. To samozřejmě závisí na práci stávajících členů i na získávání nových členů a příznivců, jak uvádím výše. Proto jsem se přihlásil i do projektu SAKO, abych získal další zkušenosti, dovednosti a příklady dobré praxe pro práci v komunální politice nejen pro sebe, ale především, abych tyto zkušenosti a dovednosti mohl předávat dále mezi naše budoucí kandidáty (a doufám, že i úspěšně zvolené zastupitele) v komunálních volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kranda za příspěvek:
anon298

Zastupitel Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Čau,
budu se svou Kandidátskou řečí stručný (edit ok, tak ne tolik :D )
Rozhodl jsem se nominaci přijmout z důvodu, že jsem ochoten MS jakkoliv pomoct a mám spoustu volného času. Neplánuji se hrnout do politiky a na kandidátkách jsem ochoten brát pouze nevolitelné umístění. Jelikož na sebe neplánuji nakupit hromadu povinností a funkcí, tak bych se mohl plně věnovat funkci místopředsedy MS, což je pro mě zatím (a pravděpodobně na dlouho, jestliže ne na furt) jediná akceptovatelná funkce. Podotýkám, že se do ní nehrnu a myslím si, že jsou tu momentálně další dva kandidáti, kteří mají víc zkušeností. Akceptací nominace vyjadřuji především ochotu pomoci MS i skrze funkci místopředsedy. Jediný důvod, proč bych momentálně mohl odmítnout je z lenosti a tu jsem teď přemohl tak, že jsem začal psát svou řeč.

Stručný medailonek o mně najdete zde https://lide.pirati.cz/personProfile/1751/
Myslím, že mě znáte natolik, abych se nemusel více rozepisovat. Ačkoliv se mezi Lounskými a Žateckými Piráty pohybuji poměrně dlouhou dobu, tak jsem se členem stal nedávno.

Vzpomínám si na teambuilding v Terezíně, který více nakopl i lounské účastníky. Po něm jsme s dotyčnými intenzivněji rozmlouvali o našich představách o budování místního pirátství a zároveň jsme přemýšleli nad tím, co můžeme konkrétně my nabídnout. Tyto neoficiální schůzky, v rámci kterých se vytvořila zajímavá parta, mi začaly chybět a těším se, až se po době covidové začneme opět setkávat a nabijeme se další energií. Zároveň bych byl i rád, kdyby se konaly častěji i samotné schůze MS Žatec-Louny a mohli jsme společně probírat naše vize a předávat si informace.

Co se týče mých představ o MS Žatec-Louny, tak bych rád udržoval spolupráci mezi městy nadále, ale jsem si vědom, že to přichází v úvahu jen do doby, kdy to bude pro obě strany výhodné a brzy přijde na řadu řešení společných financí. Nejsem tedy pro nějaké štěpení MS a ačkoliv u nás v Lounech bylo před dvěma lety žhavým tématem to, kdy se konečně od těch Žatečáků oddělíme :D , tak rozhodnutí nechám v budoucnu na zvážení všech ostatních.

Sám nemám s politikou a předchozím členstvím v nějaké straně žádné zkušenosti. Z toho důvodu jsem se přihlásil do SAKO a jsem připraven se v tom směru vzdělávat. To samé platí i o pozici místopředsedy, kterou vnímám spíše jako administrativní funkci a nepochybuji, že bych ji po zasvěcení zvládl. Připomínám, že politické ambice nemám a s moji povahou se to asi nezmění. MS Žatec-Louny bych byl schopný nabídnout svůj čas, což je asi to nejcennější, co člověk může bez finančních záměrů nabídnout. V rámci věnovaného času jsem schopný ke všemu projevovat svůj skeptický pohled a kritizovat každý návrh, který se předloží :D

To je vše, co jsem chtěl říct. Doufám, že funkci dostanou ti největší workoholici s dobrými záměry a že tahle krize brzy skončí, abychom uskutečnili další schůzi. Zároveň vyzývám další nominované, aby ze sportu nominaci přijali a zkusili si alespoň to, jak se nominační proslovy píšou :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvek:
Jan.Kranda
anon298
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: MS Žatec-Louny 2/21 - volba místopředsedů

Příspěvek od anon298 »

Radek.Milicevic píše: 24 úno 2021, 20:46 Čau,
budu se svou Kandidátskou řečí stručný (edit ok, tak ne tolik :D )
Rozhodl jsem se nominaci přijmout z důvodu, že jsem ochoten MS jakkoliv pomoct a mám spoustu volného času. Neplánuji se hrnout do politiky a na kandidátkách jsem ochoten brát pouze nevolitelné umístění. Jelikož na sebe neplánuji nakupit hromadu povinností a funkcí, tak bych se mohl plně věnovat funkci místopředsedy MS, což je pro mě zatím (a pravděpodobně na dlouho, jestliže ne na furt) jediná akceptovatelná funkce. Podotýkám, že se do ní nehrnu a myslím si, že jsou tu momentálně další dva kandidáti, kteří mají víc zkušeností. Akceptací nominace vyjadřuji především ochotu pomoci MS i skrze funkci místopředsedy. Jediný důvod, proč bych momentálně mohl odmítnout je z lenosti a tu jsem teď přemohl tak, že jsem začal psát svou řeč.

Stručný medailonek o mně najdete zde https://lide.pirati.cz/personProfile/1751/
Myslím, že mě znáte natolik, abych se nemusel více rozepisovat. Ačkoliv se mezi Lounskými a Žateckými Piráty pohybuji poměrně dlouhou dobu, tak jsem se členem stal nedávno.

Vzpomínám si na teambuilding v Terezíně, který více nakopl i lounské účastníky. Po něm jsme s dotyčnými intenzivněji rozmlouvali o našich představách o budování místního pirátství a zároveň jsme přemýšleli nad tím, co můžeme konkrétně my nabídnout. Tyto neoficiální schůzky, v rámci kterých se vytvořila zajímavá parta, mi začaly chybět a těším se, až se po době covidové začneme opět setkávat a nabijeme se další energií. Zároveň bych byl i rád, kdyby se konaly častěji i samotné schůze MS Žatec-Louny a mohli jsme společně probírat naše vize a předávat si informace.

Co se týče mých představ o MS Žatec-Louny, tak bych rád udržoval spolupráci mezi městy nadále, ale jsem si vědom, že to přichází v úvahu jen do doby, kdy to bude pro obě strany výhodné a brzy přijde na řadu řešení společných financí. Nejsem tedy pro nějaké štěpení MS a ačkoliv u nás v Lounech bylo před dvěma lety žhavým tématem to, kdy se konečně od těch Žatečáků oddělíme :D , tak rozhodnutí nechám v budoucnu na zvážení všech ostatních.

Sám nemám s politikou a předchozím členstvím v nějaké straně žádné zkušenosti. Z toho důvodu jsem se přihlásil do SAKO a jsem připraven se v tom směru vzdělávat. To samé platí i o pozici místopředsedy, kterou vnímám spíše jako administrativní funkci a nepochybuji, že bych ji po zasvěcení zvládl. Připomínám, že politické ambice nemám a s moji povahou se to asi nezmění. MS Žatec-Louny bych byl schopný nabídnout svůj čas, což je asi to nejcennější, co člověk může bez finančních záměrů nabídnout. V rámci věnovaného času jsem schopný ke všemu projevovat svůj skeptický pohled a kritizovat každý návrh, který se předloží :D

To je vše, co jsem chtěl říct. Doufám, že funkci dostanou ti největší workoholici s dobrými záměry a že tahle krize brzy skončí, abychom uskutečnili další schůzi. Zároveň vyzývám další nominované, aby ze sportu nominaci přijali a zkusili si alespoň to, jak se nominační proslovy píšou :D
Ahoj, fakt bych neřekl, že u nás kdy bylo tématem "kdy se konečně od těch Žatečáků oddělíme". Mluvili jsme zcela logicky před dvěma lety i kdykoliv potom o vlastním MSku. Obě varianty mají své klady, ale tohle musím označit jako buď dezinformaci, nebo legraci, přičemž to druhé je u tebe někdy velice nesnadné poznat.
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Žatec - Louny“