Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- David.Wagner
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1293
- Registrován: 06 lis 2017, 23:35
- Profese: vykonavatel vůle
- Dal poděkování: 633 poděkování
- Dostal poděkování: 4891 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Já bych tak jako za pět dvanáct zkusil ještě jednu věc.
Hodně se tady mluví o tom, že opatření VŮBEC NEFUNGUJÍ. Ano, jsou zcela jistě špatně nastavená, potřebují předělat a ztráty důvěry způsobené vládou do nich dělají hrozné záseky, o tom žádná a pokud to má nějak fungovat, tak se to musí změnit.
Tady ale je shromážděno množství dat a argumentů k tomu, že opatření dělají věci. A pokud teď máme R kolem 1 a stále velké množství nakažených (což není vina jen neefektivních nařízení a neochoty je dodržovat, ale částečně nejspíš i nových mutací), tak seknout šokově a bez přípravy zrušení opatření může snadno vést k tomu, že skočíme někam k limitům testovací kapacity a pak se budeme v problému válet další měsíce.
https://boundedlyrational.substack.com/ ... -efektivit
Hodně se tady mluví o tom, že opatření VŮBEC NEFUNGUJÍ. Ano, jsou zcela jistě špatně nastavená, potřebují předělat a ztráty důvěry způsobené vládou do nich dělají hrozné záseky, o tom žádná a pokud to má nějak fungovat, tak se to musí změnit.
Tady ale je shromážděno množství dat a argumentů k tomu, že opatření dělají věci. A pokud teď máme R kolem 1 a stále velké množství nakažených (což není vina jen neefektivních nařízení a neochoty je dodržovat, ale částečně nejspíš i nových mutací), tak seknout šokově a bez přípravy zrušení opatření může snadno vést k tomu, že skočíme někam k limitům testovací kapacity a pak se budeme v problému válet další měsíce.
https://boundedlyrational.substack.com/ ... -efektivit
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
- Vojtech.Sazel, Pavel.Moravec
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
To celkem nic neresi, jediny "trest" za to zase bude jen dalsi neschvaleni NS.Karel.Kadlec píše: ↑11 úno 2021, 10:45 Navrhuji prodloužení vždy na 3 dny a pokaždé požadovat zdůvodnění. A tepat za nečinnost. Tak se to dělá, ne že měsíc má vláda leháro.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
- Pavel.Moravec
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
-
OKubicek
- Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 77
- Registrován: 10 říj 2017, 16:36
- Profese: molekulární mikrobiolog
- Bydliště: 66404 Hostěnice 126
- Dal poděkování: 12 poděkování
- Dostal poděkování: 108 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
To zase tolik nehrozí i když určité zhoršení ano. Když spočítáme kolik lidí se opravdu nakazilo tak již více než polovina možná dvě třetiny to již prodělali a jsou imunní. Pokud bychom očkovali ty bez protilátek, tak jsme s toho rychle venku i bez nouzového stavu. To by ale musel řídit někdo alespoň s několika závity šedé kůry mozkové. Nemám patent na rozum, ale jsem odborník, který se této problematice věnuje celý poměrně dlouhý život.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 10:50 Já bych tak jako za pět dvanáct zkusil ještě jednu věc.
Hodně se tady mluví o tom, že opatření VŮBEC NEFUNGUJÍ. Ano, jsou zcela jistě špatně nastavená, potřebují předělat a ztráty důvěry způsobené vládou do nich dělají hrozné záseky, o tom žádná a pokud to má nějak fungovat, tak se to musí změnit.
Tady ale je shromážděno množství dat a argumentů k tomu, že opatření dělají věci. A pokud teď máme R kolem 1 a stále velké množství nakažených (což není vina jen neefektivních nařízení a neochoty je dodržovat, ale částečně nejspíš i nových mutací), tak seknout šokově a bez přípravy zrušení opatření může snadno vést k tomu, že skočíme někam k limitům testovací kapacity a pak se budeme v problému válet další měsíce.
https://boundedlyrational.substack.com/ ... -efektivit
O.Kubíček
- Tito uživatelé poděkovali autorovi OKubicek za příspěvek:
- Petr.Vileta
- David.Wagner
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1293
- Registrován: 06 lis 2017, 23:35
- Profese: vykonavatel vůle
- Dal poděkování: 633 poděkování
- Dostal poděkování: 4891 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
To počítá s hodně optimistickým modelem získané imunity. Typicky Manaus je myslím dobrý odstrašující příklad (https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext) se slušným zmapováním.OKubicek píše: ↑11 úno 2021, 11:44To zase tolik nehrozí i když určité zhoršení ano. Když spočítáme kolik lidí se opravdu nakazilo tak již více než polovina možná dvě třetiny to již prodělali a jsou imunní. Pokud bychom očkovali ty bez protilátek, tak jsme s toho rychle venku i bez nouzového stavu. To by ale musel řídit někdo alespoň s několika závity šedé kůry mozkové. Nemám patent na rozum, ale jsem odborník, který se této problematice věnuje celý poměrně dlouhý život.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 10:50 Já bych tak jako za pět dvanáct zkusil ještě jednu věc.
Hodně se tady mluví o tom, že opatření VŮBEC NEFUNGUJÍ. Ano, jsou zcela jistě špatně nastavená, potřebují předělat a ztráty důvěry způsobené vládou do nich dělají hrozné záseky, o tom žádná a pokud to má nějak fungovat, tak se to musí změnit.
Tady ale je shromážděno množství dat a argumentů k tomu, že opatření dělají věci. A pokud teď máme R kolem 1 a stále velké množství nakažených (což není vina jen neefektivních nařízení a neochoty je dodržovat, ale částečně nejspíš i nových mutací), tak seknout šokově a bez přípravy zrušení opatření může snadno vést k tomu, že skočíme někam k limitům testovací kapacity a pak se budeme v problému válet další měsíce.
https://boundedlyrational.substack.com/ ... -efektivit
O.Kubíček
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Ale je ti jasné, že takovým hlasováním bys dále prodloužil agónii těch zdravotníků, kteří už jedou několikátý měsíc nadoraz? Protože pokud se něco zásadního nestane, přístup vlády, uspokojené tím, že jim to zase někdo odmávnul, se vůbec nezmění? To, co vláda dělá, NEFUNGUJE.Jaroslav.Krejci píše: ↑11 úno 2021, 09:47 Ač nerad osobně bych musel hlasovat pro prodloužení nouzového stavu - svědomí by mi nedovolilo za současné situace hlasovat jinak. Je pravdou, že tuto pandemii zvládá vláda ostudně a řešení, která navrhují Piráti jsou efektivnější - jednoduše jiná liga ve srovnání s tím, co vláda předvádí. Ale nemohl bych debilitu této vlády nadřadit nad zdraví bližních a úmornou práci našich zdravotníků.
Ano, je tady RISK, že neprodloužení NS bude stát lidské životy. Ale pak je tady JISTOTA, že jeho prodloužení a zachování statu quo přístupu vládní sebranky k řešeni pandemie je bude stát také.
Která varianta jich bude stát v dlouhodobém horizontu víc? Zariskovat a dosáhnout zásadní a potřebné změny v přístupu, nebo to nechat pomalu vyhnívat?
Protože, když to řeknu natvrdo - ti lidé budou umírat tak jako tak.
-
OKubicek
- Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 77
- Registrován: 10 říj 2017, 16:36
- Profese: molekulární mikrobiolog
- Bydliště: 66404 Hostěnice 126
- Dal poděkování: 12 poděkování
- Dostal poděkování: 108 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Tam to bylo způsobeno mutací, která u nás doposud není i když i zde se může objevit. Rozšíření by nějakou dobu trvalo a muselo by se to brát jako jiné onemocnění. Nemusely by fungovat ani dosavadní vakcíny. To je ten nejčernější scénář. Je to také ovlivněno predispozicí populace, která je v Brazílii zcela jiná než u nás. Mutace britská vyskytující se u nás může nakazit větší část populace, ale imunitu doposud neproráží. Trochu jiná situace je u jihoafrické mutace, která je například v Tyrolsku, ale ani ta není tak agresivní jako ta brazilská.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 11:55To počítá s hodně optimistickým modelem získané imunity. Typicky Manaus je myslím dobrý odstrašující příklad (https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext) se slušným zmapováním.OKubicek píše: ↑11 úno 2021, 11:44To zase tolik nehrozí i když určité zhoršení ano. Když spočítáme kolik lidí se opravdu nakazilo tak již více než polovina možná dvě třetiny to již prodělali a jsou imunní. Pokud bychom očkovali ty bez protilátek, tak jsme s toho rychle venku i bez nouzového stavu. To by ale musel řídit někdo alespoň s několika závity šedé kůry mozkové. Nemám patent na rozum, ale jsem odborník, který se této problematice věnuje celý poměrně dlouhý život.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 10:50 Já bych tak jako za pět dvanáct zkusil ještě jednu věc.
Hodně se tady mluví o tom, že opatření VŮBEC NEFUNGUJÍ. Ano, jsou zcela jistě špatně nastavená, potřebují předělat a ztráty důvěry způsobené vládou do nich dělají hrozné záseky, o tom žádná a pokud to má nějak fungovat, tak se to musí změnit.
Tady ale je shromážděno množství dat a argumentů k tomu, že opatření dělají věci. A pokud teď máme R kolem 1 a stále velké množství nakažených (což není vina jen neefektivních nařízení a neochoty je dodržovat, ale částečně nejspíš i nových mutací), tak seknout šokově a bez přípravy zrušení opatření může snadno vést k tomu, že skočíme někam k limitům testovací kapacity a pak se budeme v problému válet další měsíce.
https://boundedlyrational.substack.com/ ... -efektivit
O.Kubíček
O.K.
- David.Wagner
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1293
- Registrován: 06 lis 2017, 23:35
- Profese: vykonavatel vůle
- Dal poděkování: 633 poděkování
- Dostal poděkování: 4891 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
To je trošku "vejce a slepice" problém. Manaus je teď příklad silného promoření, kde "státní imunita" jako strategie nevyšla. Nové mutace se taky vyskytují celkem přirozeně ve chvíli, kdy máme vysoké promoření, navíc je svět dost prostupný a Česko jednotlivé mutace vůbec nesleduje. Reinfekce pak obecně víme, že se dějí, nemáme k nim ale žádná solidní čísla pro Česko (pokud vím tak je nesledujeme).OKubicek píše: ↑11 úno 2021, 12:20Tam to bylo způsobeno mutací, která u nás doposud není i když i zde se může objevit. Rozšíření by nějakou dobu trvalo a muselo by se to brát jako jiné onemocnění. Nemusely by fungovat ani dosavadní vakcíny. To je ten nejčernější scénář. Je to také ovlivněno predispozicí populace, která je v Brazílii zcela jiná než u nás. Mutace britská vyskytující se u nás může nakazit větší část populace, ale imunitu doposud neproráží. Trochu jiná situace je u jihoafrické mutace, která je například v Tyrolsku, ale ani ta není tak agresivní jako ta brazilská.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 11:55To počítá s hodně optimistickým modelem získané imunity. Typicky Manaus je myslím dobrý odstrašující příklad (https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext) se slušným zmapováním.OKubicek píše: ↑11 úno 2021, 11:44
To zase tolik nehrozí i když určité zhoršení ano. Když spočítáme kolik lidí se opravdu nakazilo tak již více než polovina možná dvě třetiny to již prodělali a jsou imunní. Pokud bychom očkovali ty bez protilátek, tak jsme s toho rychle venku i bez nouzového stavu. To by ale musel řídit někdo alespoň s několika závity šedé kůry mozkové. Nemám patent na rozum, ale jsem odborník, který se této problematice věnuje celý poměrně dlouhý život.
O.Kubíček
O.K.
Problém je to tak trochu i logisticky - i pokud bychom vyčlenili všechny potvrzeně nemocné stranou, tak nám stále zbývá proočkovat poměrně hodně lidí - a nemáme teď ani dost vakcín, ani dost kapacity je distribuovat. Zlepšení efektivity opatření, jejich lokalizace atd. musí přijít nutně, ale i velmi zrychlený a na získanou imunitu spoléhající proces bude ještě pár měsíců trvat, první skutečně velké zásilky vakcín můžeme čekat bohužel až v dubnu a dál.
-
OKubicek
- Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 77
- Registrován: 10 říj 2017, 16:36
- Profese: molekulární mikrobiolog
- Bydliště: 66404 Hostěnice 126
- Dal poděkování: 12 poděkování
- Dostal poděkování: 108 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Současný systém i v nouzovém stavu tomu určitě nezabrání. Souhlasím, že je třeba něco dělat, ale jak chcete donutit vládu aby pracovala efektivně. I v Brazílii sledovali prevalenci protilátek a mutace. U nás se nic takového neděje.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 12:30To je trošku "vejce a slepice" problém. Manaus je teď příklad silného promoření, kde "státní imunita" jako strategie nevyšla. Nové mutace se taky vyskytují celkem přirozeně ve chvíli, kdy máme vysoké promoření, navíc je svět dost prostupný a Česko jednotlivé mutace vůbec nesleduje. Reinfekce pak obecně víme, že se dějí, nemáme k nim ale žádná solidní čísla pro Česko (pokud vím tak je nesledujeme).OKubicek píše: ↑11 úno 2021, 12:20Tam to bylo způsobeno mutací, která u nás doposud není i když i zde se může objevit. Rozšíření by nějakou dobu trvalo a muselo by se to brát jako jiné onemocnění. Nemusely by fungovat ani dosavadní vakcíny. To je ten nejčernější scénář. Je to také ovlivněno predispozicí populace, která je v Brazílii zcela jiná než u nás. Mutace britská vyskytující se u nás může nakazit větší část populace, ale imunitu doposud neproráží. Trochu jiná situace je u jihoafrické mutace, která je například v Tyrolsku, ale ani ta není tak agresivní jako ta brazilská.David.Wagner píše: ↑11 úno 2021, 11:55
To počítá s hodně optimistickým modelem získané imunity. Typicky Manaus je myslím dobrý odstrašující příklad (https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext) se slušným zmapováním.
O.K.
Problém je to tak trochu i logisticky - i pokud bychom vyčlenili všechny potvrzeně nemocné stranou, tak nám stále zbývá proočkovat poměrně hodně lidí - a nemáme teď ani dost vakcín, ani dost kapacity je distribuovat. Zlepšení efektivity opatření, jejich lokalizace atd. musí přijít nutně, ale i velmi zrychlený a na získanou imunitu spoléhající proces bude ještě pár měsíců trvat, první skutečně velké zásilky vakcín můžeme čekat bohužel až v dubnu a dál.
O.K.
- David.Wagner
- Republikový výbor
- Příspěvky: 1293
- Registrován: 06 lis 2017, 23:35
- Profese: vykonavatel vůle
- Dal poděkování: 633 poděkování
- Dostal poděkování: 4891 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Tak můžeme třeba chtít ten pandemický zákon, stejně tak dnes klub představit pět zásadních požadavků které by leccos posunuly. Je ale něco jiného připravovat nová opatření 14 dní a připravovat je dny tři. Ale to se právě teď děje, tak uvidíme jak to dopadne.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
- Jan.Adam, Pavel.Moravec
- Jan.Adam
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 146
- Registrován: 07 bře 2017, 08:40
- Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
- Dal poděkování: 175 poděkování
- Dostal poděkování: 389 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Čím víc to dneska sleduji, tím víc by se mi zamlouvala varianta 14denního ultimáta. Dát jasné (a splnitelné) požadavky, které musí být do příště splněny, jinak podpora prodloužení NS padá jednou provždy.
Projevila by se tak (hmatatelně a veřejně) vůle k dohodě a získal čas.
Pokud by to nebylo v termínu splněno, pak hodit vše za hlavu a s klidným srdcem NS nepodpořit za žádných podmínek.
Teď jenom mít sepsané ty splnitelné požadavky...
Projevila by se tak (hmatatelně a veřejně) vůle k dohodě a získal čas.
Pokud by to nebylo v termínu splněno, pak hodit vše za hlavu a s klidným srdcem NS nepodpořit za žádných podmínek.
Teď jenom mít sepsané ty splnitelné požadavky...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 3):
- David.Wagner, Martin.Stanek, Pavel.Moravec