Reporty Jiří Jaroš - digitalizace a sport vol.3

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Zastupitele - Zlinsky kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 398
Registrován: 29 lis 2017, 15:51
Profese: IT technik
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování

Reporty Jiří Jaroš - digitalizace a sport vol.3

Příspěvek od Jiri.Jaros »

Digitalizace
DTM schválili jsme definitivně projekt digitální technické mapy, kde bylo několik úskalí především v určování priorit pořízení prvků a podkladů a pořízení ortofotomapy v rozlišení 12 či 5. Řešili jsme to i na meziresortním IT Ketu. Kompletní zápis https://codimd.pirati.cz/DxLELzKnTPqOmb ... 2vtg9tWHPA#
Proběhlo několik jednání s TIC Technologické inovační centrum, kde jsme si určili a domluvili spolupráci v oblasti digitalizace. Chceme za město Zlín vytvořit projekt, který by přitáhnul do města 5G sítě a dále budeme spolupracovat na pořízení Opendat a rozvoji smart kraje.
Konzultoval jsem i novou pozici pro SMART kraj, kterou zřizujeme na kraji v Jardou Beránkem, který pracuje na pražském magistrátu. Pozice je operátor ICT. Mě byla přiřknuta role Ambasadora SMART koncepce v 0 a 1.
Před schválením je i nová SMART koncepce kraje, která je velmi dobře zpracována a požádal jsem o zhodnocení členy pirátské strany, kteří vytkli pouze 1 věc a to veřejné osvětlení a jeho realizovatelnost. Koncepce je rozsáhlá a k dispozici ji mají členové IT KETu ve zlínském kraji
Měl jsem schůzku se zástupci spolku Bison (Neziskový Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů v kraji i obcích). Domluvili jsme se na určité spolupráci a pomoci malým obcím např. se spisovkou apod.
Probíhají výběrová řízení na nákup nových NTB a dokovacích stanic a dále jsme prodloužili licence na WMvare.
Dále jsem se účastnil výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit, majetek a digitalizace, Regionální rady inovační strategie ZK.
Mimo svoji gesci jsem byl na schůzce k odpadovému hospodářství Energetické agentury.

Sport a mládež
Setkal jsem se společně se Zuzkou s paní Ságnerovou z Asociace školních sportovních klubů, kde jsme probrali sport mládeže a děti na základních a středních školách.
Proběhla schůzka se zlínskými atlety, kteří by ve Zlíně chtěli vybudovat sportovní akademii pro nadějnou mládež z celého kraje, tento projekt mi dává smysl a chci ho podpořit.
Dále proběhlo několik schůzek ohledně hokejové akademie, která nevykazuje výraznější úspěchy, a proto i tuto krajskou akademii chci podpořit a pomoct ji. Zárukou zvýšení úrovně by měli být jména jako Čajánek, Valášek, Leška, Marušák.
V neposlední řadě proběhlo několik setkání k fotbalovým akademiím se zástupci Fastavu Zlín, Slovácka, okresního fotbalového svazu, krajského fotbalového svazu, FAČRu, trenérů a přijel i Karel Poborský, který má zaštítit tyto akademie na fotbalovém svazu. Cílem je domluva mezi Zlínem a Slováckem ke krajské akademii, která by mohla finančně výrazně pomoci oběma oddílům v rozvoji mládežnické základny.

S Frantou Elfmarkem jsme se byli podívat na činnost Sportparku Rybníček ve Starém Městě a jejich přínos pro sport nejmenších dětí.
V létě jsem přislíbil záštitu nad Mistrovstvím České republiky v atletice.

:fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jaros za příspěvky (celkem 4):
Marek.Houser, Zuzana.Boehmova, Milan.Klajn, Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Rudolf.Daniel
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 43
Registrován: 08 čer 2019, 11:35
Profese: Stavební inženýr
Bydliště: Kvítková 6965, Zlín
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty Jiří Jaroš - digitalizace a sport vol.3

Příspěvek od Rudolf.Daniel »

Nemáš ve VMware prohozene pořadí v a w? Pokud máš na mysli https://www.vmware.com/
Rudolf Daniel
www.rudolfdaniel.cz
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Zlínský kraj“