KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Pokračujeme v primárních volbách do PSP ČR, do tohoto vlákna, prosím, doručujte nominace kandidátů, co se v hlasování poperou po pozici piráta č. 5-8 (na koaliční kandidátce se STAN dle dohodnutých pravidel jde o pozice 10, 12, 14 a 16).

DŮLEŽITÉ: Jak získat nominaci?

Už to známe, ale opakování matka moudrosti.
Založ pro tyto účely nominační vlákno s anketní otázkou v sekci Orgány krajského sdružení -- Krajské forum Liberecký kraj:
Jako předmět (název vlákna) uveď: Nominace XXX na piráta č. 5 a dál na kandidátku do PSP ČR
Anketní otázka nechť má toto (nebo podobné) znění:
"Souhlasím, aby se XX ucházel o pozici piráta č. 5 a dál do PSP ČR"
A: ANO
(B: Zdržuji se)

Na protihlasech Zdržuji se v anketě v nominačním vlákně v případě volby v podstatě nezáleží. Záleží na každém, jestli o tuto formu zpětné vazby stojí.
(Povol zároveň u ankety možnost zobrazit výsledky hlasování před uzavřením ankety)
Pokud obdrží dotyčný/dotyčná v anketě alespoň 4 hlasy ANO (PRO, nebo něco podobně evidentního :-)), může doručit svou nominaci. Učinit tak může až do konce doby pro navrhování (viz harmonogram níže).
Doručení nominace = vložení příspěvku (odpovědi) do tohoto vlákna s odkazem na své nominační vlákno.
Nominační vlákno můžeš založit pro sebe i pro někoho jiného. Nicméně v případě, že zakládáš nominaci někomu jinému, je před jejím doručením nutný souhlas dotyčného s nominací vyjádřený v nominačním vlákně.

(Co se týče @Miloslav.Kafka, @Petr.Jenik, @B_Pat - Bronislav Patočka, @Vojtech.Mecir, @Helena.Vondrakova, @Daniela.Weissova
a @Marek.Forster). Jejich nominace se přenáší z předchozích kol primárek (dva z poslední trojice - jako účastníci druhého kola o pozici 3-4, které právě probíhá - ostatně už budou mít v pondělí ve 22:00 místo na kandidátce jisté a tato poznámka už se jich tak týkat vůbec nebude). Jinak u zmiňovaných postačí zas jen vyjádření, že do toho chtějí jít i na další pozice...

Obecně platí, že nominace získaná v předchozích kolech primárek se počítá. Před jejím doručením je nicméně třeba jí mít splněné všechny podmínky. Především pak - dostatečnou sesbíranou podporu, profil na pirátských webech a alespoň stručnou kandidátskou řeč.

Kandidátskou řeč lze dodat i formou odkazu do nominačního vlákna. Pokud jde o profil na pirátském webu, ideálně doporučujeme lide.pirati.cz. Profil by měl obsahovat aktuální fotografii, kontakt a stručné bio. Pokud s tím má někdo technický problém, nechť se obrátí na mě, @Karolina.Gaislerova nebo @Marek.Forster. Vyřešíme to, nicméně přes to v primárkách nejede vlak! :-)

Toto vlákno slouží výhradně pro doručování nominací a "grilování" již těch z kandidátů, kteří již postoupili do rozhodujícího hlasování (už s platnou nominací). Grilování těch, co se teprve snaží nominaci získat, nechť se koná v jejich nominačních vláknech.

Harmonogram:
Rozprava - doba pro navrhování: do 21. února 2021
Rozprava - doba na rozmyšlenou: od 22. února do 24. února 10:00
Rozhodující hlasování 1. kolo: středa 24. února 10:00 - 26. února 22:00
Rozhodující hlasování, příp. 2. kolo: 27. února 10:00 - pondělí 1. března 22:00

Upozornění: Pokud by měl kdokoli se systémem nominací nějaký problém, nebylo mu něco jasné, s fórem se natolik nekamarádil atd., nechť se na mě obrátí - ideálně SMSkou na 775991943 nebo mailem na jana.schlegelova@pirati.cz (prosím nikoli na FB messenger !!!, tam mám nehoráznej bordel a je možný, že bych to přehlídla :-)). Budu mu nápomocna. Stačí napsat Založ mi (tomu a tomu) nominační vlákno na lídra. Já to do 24 hodin (pravděpodobně dřív, ale berte to jako jistý polštář pro to, že někdy prostě nemůžu být u compu) zařídím. Nicméně, prosím Vás opět o snahu a spolupráci. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvky (celkem 3):
Helena.Vondrakova, Marek.Forster, Petr.Jenik
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2014, 08:27
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Petr.Jenik »

(Co se týče @Miloslav.Kafka, @Petr.Jenik, @B_Pat - Bronislav Patočka, @Vojtech.Mecir, @Helena.Vondrakova, @Daniela.Weissova
a @Marek.Forster). Jejich nominace se přenáší z předchozích kol primárek (dva z poslední trojice - jako účastníci druhého kola o pozici 3-4, které právě probíhá - ostatně už budou mít v pondělí ve 22:00 místo na kandidátce jisté a tato poznámka už se jich tak týkat vůbec nebude). Jinak u zmiňovaných postačí zas jen vyjádření, že do toho chtějí jít i na další pozice...
Jdu do toho
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenik za příspěvky (celkem 4):
Marek.Forster, Jana.Schlegelova, Jarmila.Valesova, Daniela.Weissova
Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 907
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 968 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Ahoj, také mám v úmyslu usilovat o další pozice. Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 6):
Marek.Forster, Tomas.Martinek, Jana.Schlegelova, Jarmila.Valesova, Miloslav.Kafka, Daniela.Weissova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Vojtech.Mecir
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 43
Registrován: 26 čer 2019, 18:11
Profese: nábytkář
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Vojtech.Mecir »

Ahoj, i já. 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Mecir za příspěvky (celkem 4):
Jana.Schlegelova, Helena.Vondrakova, Daniela.Weissova, Tomas.Martinek
B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od B_Pat »

Ahoj, jen otázka do pléna... když jsou někteří pro KF nepřijatelní na "nevolitelnou" pozici na kandidátce, má logiku se hlásit na další, stejně "nezajímavá" místa? Nebylo by lepší dát prostor jiným? V kontextu principu dvoukolého hlasování
...se doporučuje podpořit v prvním kole všechny možnosti, které jsou pro vás přijatelné (případně dokonce všechny, které nejsou nepřijatelné) a teprve v druhém kole dát hlasy těm, které preferujete.
mi přijde nelogické dávat KF k výběru znovu to samé.

Pokud Vám to přijde v pohodě (já sám o tom nejsem přesvědčen a budu rád za názory a jiné úhly pohledu), tak se chci ucházet o další pozice.

Pro zajímavost tady se můžete podívat na aktuální geografické rozložení již navolených kandidátů společné kandidátky PirSLK (nevím, jak zvýraznit hranice kraje, ale to si každý dohledá :-)).

OFFTOPICTrochu mi ve všech volebních vláknech chybí nějaká diskuze, grilování, atd. To doopravdy mají všichni splněno DeMinimum?
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Mecir, Marek.Forster, Helena.Vondrakova
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 851
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Tomas.Martinek »

B_Pat píše: 15 úno 2021, 11:37 Ahoj, jen otázka do pléna... když jsou někteří pro KF nepřijatelní na "nevolitelnou" pozici na kandidátce, má logiku se hlásit na další, stejně "nezajímavá" místa? Nebylo by lepší dát prostor jiným? V kontextu principu dvoukolého hlasování
...se doporučuje podpořit v prvním kole všechny možnosti, které jsou pro vás přijatelné (případně dokonce všechny, které nejsou nepřijatelné) a teprve v druhém kole dát hlasy těm, které preferujete.
mi přijde nelogické dávat KF k výběru znovu to samé.

Pokud Vám to přijde v pohodě (já sám o tom nejsem přesvědčen a budu rád za názory a jiné úhly pohledu), tak se chci ucházet o další pozice.

Pro zajímavost tady se můžete podívat na aktuální geografické rozložení již navolených kandidátů společné kandidátky PirSLK (nevím, jak zvýraznit hranice kraje, ale to si každý dohledá :-)).

OFFTOPICTrochu mi ve všech volebních vláknech chybí nějaká diskuze, grilování, atd. To doopravdy mají všichni splněno DeMinimum?
Ahoj Broňo, každý hlasuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Přiznám se, že na čelo (což jsou pro nás oficiálně první čtyři místa, bez ohledu na to jestli budeme kandidovat samostatně nebo v koalici) jsem volil i s ohledem na genderové zastoupení nebo i s ohledem na členství ve straně. Tebe uvidím na kandidátce rád, proto ti hlas ve volbě o 5.-8. místo dám ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 3):
B_Pat, Marek.Forster, Helena.Vondrakova

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od B_Pat »

Tomas.Martinek píše: 15 úno 2021, 17:33
Díky za odpověď. Nejde o mě, nechci zas, aby to vypadalo, že si stěžuju nebo tak něco... jen se snažím doptat a pochopit to, co mi není jasné. OFFTOPICNaopak, možná budu radši, když nedostanu hlasy, ale budu vědět, že ti co hlasují mají dostatek informací pro rozhodnutí.
Z pohledu, že se jedná o čelo samostatné kandidátky, tento přístup chápu a přijde mi správný. To potom dává smysl rozdílná přijatelnost pro čelo a zbytek - i když fakticky to dávno čelo není, proto jsem to v tom asi nebyl schopen rozpoznat.

OFFTOPICVěřím, že každý hlasuje podle nejlepšího věodmí a svědomí. Snad i s dostatkem informací, což je pirátská mantra - rozhodovat na základě dat (a ne jako např. v jiných stránách podle oblíbenosti atd.). Narážím tím třeba i na to, co se řešilo jinde (a mám dojem, že jsi u té debaty přímo byl, tak mě prosím případně oprav, kdybych to napsal špatně) a to, jak který případný poslanec bude hlasovat v open otázce rovnosti manželství. Padlo tam, že ani současný klub není jednotný. Kdybych byl v pozici volitele, tak by mě zajímalo, kdo má jaký názor a jak by třeba v tomto bodě hlasoval. Prostě to na mě dělá dojem (a to není jen případ těchto hlasování, proto OT), že nositelé principu "informovaného rozhodování" obecně řečeno buď všechny informace mají nebo ne a hlad po nich není nikterak veliký. Možná dám teď zbytečně extrémní příklad - ale je podstatnější gender nebo soulad s programem? Není to nic osobního, jen mi přijdou celé primárky takové dost nudné a je to podle mě škoda...
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 2):
Helena.Vondrakova, Marek.Forster
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 851
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Ahoj, vzhledem k nedořešené kandidatuře Petra Tulpy bych navrhl procesně odložit všechny termíny o 7 dní. Předpokládám, že do pátku 26.2. se situace vyjasní a kandidáti tak budou moci deklarovat své případné stažení kandidatury, jako třeba na krajském Jitsi oznámil Petr Jeník, nebo naopak dodat kandidátské řeči (například Jan Picko či Jaroslav Šída), v případě že se situace vyřeší dle našich požadavků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
Jana.Schlegelova, Marek.Forster

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Registruji návrh @Tomas.Martinek, pokud nebude nikdo do 24 hodin proti, bude schválen všeobecnou shodou.

(Z hlediska organizace primárek tam ten prostor určitě je.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Marek.Forster
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 3/2021 - Primární volby do PSP ČR - 5. - 8. pirátský kandidát

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

OFFTOPICJinak čistě osobně - já bych nebyla na kandidátce ani s Lukášem Pohankou. Ale já na ní nechci být vůbec, takže tuhle válku vést mi úplně nepřísluší...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Tempel, Marek.Forster
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“