Nové logo pro Picolo

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Josef.Indra
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 úno 2020, 16:58
Profese: Student
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Josef.Indra »

Ahoj všem,

na základě reakcí, že neproběhlo hlaosvání o novém logu Picola jsem stáhl z našich stránek nové logo a rád bych, aby zde bylo odhlasované. Omlouvám se, jelikož v tom nebyl žádný záměr a nevěděl jsem, že se to musí odhlasovat také na fóru a ne jen v rámci Picolo týmu na Messengeru, kam byly zaslány návrhy a na základě připomínek poté Vráťa Filípek zpracoval výsledné logo.

Rád bych tedy, abyste v tomto vlákně odhlasovali, zda je pro vás logo přijatelné.

Díky :)
Přílohy
Logo.jpg
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Bylo by fajn, kdyby jste se z Messengeru přesunuli na Zulip (nebo fórum), ať může být členská základna v obraze, a nedochází k podobným překvapením.

Když jsme vybírali logo/ikonku minule, byla k tomu soutěž návrhů, tak by asi bylo dobré udělat to stejně, ať mají možnost zapojit se všichni kdo chtějí. (Podobně Piráti vybírají loga na kemp, e-learning, apod.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Josef.Indra, Martin.Elias, Zdenek.Zak, David.Novak, Nela.Melicharova, Martin.Svadlenka

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Jan.Rakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 58
Registrován: 13 čer 2018, 14:57
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Jan.Rakovsky »

Ahojte všeci :-)
ač nemám žádné právo rozhodovat, dovolím si tu alespoň prezentovat svůj názor:
1. Vůbec nerozumím z čeho vznikla potřeba nového loga a zvlášť v době, kdy by jeden řekl, že pro hromadu úkolů není jasné kam dřív skočit.
2. Považoval bych za vhodné nejdříve vytvořit pořádný a funkční info-komunikační systém mezi zvolenými, členy a občany a následně, v čase prostojů, se bavit logem... ale když už, tak teda:
3. Před pár lety se tu vymýšlela jiná loga a názory byly pestré. Někdo upozornil na stranická pravidla tvorby takových věcí. Já dodával, ať se nepoužívají symboly s lebkami a hnátami, které znamenají smrt, resp. zlo a lidé je vnímají velmi negativně a nerozumí (jako já) proč se jimi piráti pyšní. To brání rozvoji strany a náboru starší generace.
4. Možná fakt nerozumím ničemu co se tu děje, ale mám za to, že logo musí být vždy jednoduché a vyjadřovat věc beze slov. Nic z toho v návrzích nevidím.
5. Kombinovat kotvu, hnáty a šálek mi přijde ve všech směrech perverzní. Text o existenci v 2. logu postrádá smysl úplně. Myslím, že měl význam tak prvním rokem provozu, pak už ne.
6. Název Picolo je už dlouho zažitý a sám o sobě by mohl být jednoduchým a výstižným logem použitelným na papíře i monitoru - černý obdélník s bílým txt.
:-)
JR
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Rakovsky za příspěvky (celkem 3):
Lubomir.Vlcek, Jakub.Knapek, Nela.Melicharova
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od David.Novak »

Nechci, aby to vyznělo, že se k této aktivitě stavím negativně. Potřebuji vysvětlit myšlenku nebo důvod, který vede k tomu dávat Picolu vlastní logo.

Logo je brand. Musí něco reprezentovat. Musí být zapamatovatelné. A hlavně, aby mělo skutečný smysl, musí se aktivně často využívat.

Co reprezentuje Picolo? Piráty, resp. XOLK
Jsou prezentovaná loga zapamatovatelná, jednoduše použitelná? To je polemické...
Jak a kde ta loga uvidím? Budou vystupovat vedle pirátského loga nebo spolu s ním? Jsou natolik silná aby nahradila pirátské logo? Je vůbec chtěné, abychom upozaďovali logo strany?


Ty grafiky jsou dobré a dokážu si je představit jako malbu na stěně nebo v okně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Elias, Lubomir.Vlcek, Nela.Melicharova

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Jan.Rakovsky píše: 06 úno 2021, 17:14 Název Picolo je už dlouho zažitý a sám o sobě by mohl být jednoduchým a výstižným logem použitelným na papíře i monitoru - černý obdélník s bílým txt
Naprosto souhlasím. Navíc neustálá snaha ve spojování s kotvami, kostmi a podobnými artefakty už je snad za námi ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Vlcek za příspěvky (celkem 3):
Viktor.Tichak, Jakub.Knapek, Petr.Lysek
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 985
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1138 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj, Pepa mě poprosil o převzetí tohoto vlákna dořešení celé situace. Poptávka po logu Picola vznikla na úrovni Picolo týmu a tak jsem se jakožto člen PKS zodpovědný za mediální komunikaci kraje spojil s vedoucí Picolo týmu @Nela.Melicharova a společně jsme se dohodli, že vypíšeme "soutěž" o logo Picola. Bude předem stanoveno, kde a jak bude nové logo užívané. Samozřejmě bude pak na KS jestli nějaké logo vybere nebo se rozhodne nechat Picolo bez loga. Zatím bych tedy tuto debatu nechal otevřenou a jakmile se Picolo tým sejde, tak otevřeme nové vlákno s veřejnou poptávkou po novém logu a následně budeme hlasovat. Díky za pochopení :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 5):
Martin.Elias, Nela.Melicharova, Jan.Bednarik, Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Budu rád, když se do soutěže investují nějaké prostředky na odměnu pro vítěze čí úspěšné.
(Dává smyl paralelizovat i se soutěži o logo PePř, nebo tak)

Soutěž by měl organizovat Picolo tým. Navrhuji proces, kdy (komise) vybere přijatelné návrhy a seřadit a tyto seřadí či oboduje a předá s tímto seřazením jako doporučením KS k hlasování.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Včera zasedl Picolo tým a já bych tady ráda shrnula, jak se bude záležitost s logem dále vyvíjet.
1.) @Jaromir.Horky vyhlásí soutěž o logo, které bude využívané jak při online, tak offline propagaci. Myslíme si, že je to důležité, zejména pokud chceme budovat brand Picola. Logo by se využívalo spíše samostatně a to zejména na letácích #picoloexistuje propagujících. Chceme, aby zájemci Picolo hned prvoplánově neodsoudili, když uvidí Pirátskou vlajku. @Josef.Indra soutěž vyhlásí také veřejně na krajském FB.
2.) Všechny přihlášené návrhy seřadíme dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a následně předložíme krajskému fóru k hlasování. Rádi bychom hlasovali jednokolově a způsobem kdy vítěz bere vše.
3.) Picolo tým předloží návrh, který vybere s doporučením k přijetí krajským fórem. Nebudou žádné hnáty, lebky ani kotvy. To můžeme slíbit.

Omlouváme se za komunikační šum a nejasný prvotní postup vůči krajskému fóru.
Děkujeme za pozornost i pochopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Horky, Martin.Elias, Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Nela.Melicharova píše: 12 úno 2021, 10:03 Nebudou žádné hnáty, lebky ani kotvy. To můžeme slíbit.
Já bych to předem neomezoval. Byla by škoda vyřadit předem ten design od Vráti Filípka kvůli nějakým hlasům proti těmhle motivům. Ať si vybere KF co mu vyhovuje.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nové logo pro Picolo

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Jan.Bednarik píše: 12 úno 2021, 13:25
Nela.Melicharova píše: 12 úno 2021, 10:03 Nebudou žádné hnáty, lebky ani kotvy. To můžeme slíbit.
Já bych to předem neomezoval. Byla by škoda vyřadit předem ten design od Vráti Filípka kvůli nějakým hlasům proti těmhle motivům. Ať si vybere KF co mu vyhovuje.
To se neboj, Honzo! My právě připomínkovali to Vráťovo logo a on nám to snad dle připomínek upraví víš. Proto píšu žádné hnáty atd. :)
Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“