Aleš Kalný [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
aleskalny
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2021, 09:45
Profese: Obchodník
Dostal poděkování: 7 poděkování

Aleš Kalný [V PROCESU]

Příspěvek od aleskalny »

Ahoj,

jmenuji se Aleš Kalný a pocházím z Opavy. Je mi 40 let. Momentálně bydlím v Praha Dolní Chabry, ale trvalé bydliště mám v Odolene Vodě, kde jsem 4 roky žil a mám to tam rád.
Vystudoval jsem VOŠ cestovního ruchu, avšak ihned po škole jsem začal pracovat v kulturním prostředí jako produkční. Momentálně stále pracuji v kultuře, ale již jako obchodník pro pronájmy prostorů pro realizaci eventů.

Situace v krizi a kultuře ukázala, že vláda neměla a nemá vůbec žádné tušení, kdo všechno v kultuře pracuje a kdo jsou ti dělníci kultury, kteří tento sektor drží. Jedná se o zvukaře, osvětlovače, techniky, bedňáky, produkční a další realizační týmy. Bohužel vláda do krize, řešila pouze dotace na divadelní spolky a hudební tělesa vážné hudby. Proto je potřeba systém fungování kultury změnit od základů.

Byl jsem již členem Pirátské strany a v roce 2014 jsem v Opavě kandidoval za Pirátskou stranu do zastupitelstva, avšak neúspěšně.

Odpovědi na otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Nikdy jsem neuvažoval o jiné straně. Piráti jsou od vzniku pro mě jediná možná cesta.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Od roku 2013 jsem byl členem Pirátské strany v Opavě a také jsem v roce 2014 kandidoval do opavského zastupitelstva.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
NE

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Všeobecně jsem zastáncem, uvolnění látek, které mohou mít léčivý či terapeutický vliv na člověka. Legalizace konopí pro samopěstování a užívání nejen pro lékařské účely, ale také pro rekreační, mi přijde v dnešní době již samozřejmost. Jde však vidět, že represe a tmářství vede k tomu, že se tak u nás neděje. Byl jsem také 2 roku hlavní produkční veletrhu Cannafest.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Státní dotace, by měli mít jasný klíč rozdělování. Firmy, které si dokáži vydělat velké peníze, aniž by je potřebovali, by je dostávat neměli. Naopak lokální producenti potravin, kteří jsou tlačení velkými potravinovými řetězci na co nejnižší cenu by je měli dostávat. Tím bychom mohli také zajistit více lokálních potravin za konkurenční cenu s dováženými potravinami.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Tyto spolky jsou dle mého velkým přežitkem z doby, kdy byl hudební průmysl závislý na prodeji desek, CDs a dalších hudebních nosičů. Dnešní hudební průmysl funguje úplně na jiných platformách. 20 let zpátky jsem stahoval z různých torrentů vše možné, ale dnes si dokážu zaplatit za musicu, kterou si chci přehrát, např. Youtube premium či spotify atd. Nicméně, myslím si, že dnes by už kapely neměli vyděávat na CDs(které se prodávají o hodně miliónů míň), ale na koncertech a z vlastní znalosti trhu si za koncert říkají opravdu velké peníze.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Vadí mi trend, kdy se snaší státy své občany čím dál tím více šmírovat a to pomocí více kamer v ulicích, možnost sledování telefonů atd.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.

9. Co si myslíš o imigraci?
Celá lidská rasa, vždy putoval od jednoho místa k druhému a nebude tomu v budoucnu jinak. Co je však podstatné pro lidi, kteří se rozhodnou migrovat do dané země či prostředí, aby respektovali zákony a hodnoty dané země. Pak je jedno jakou má barvu kůže či náboženského vyznání.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Výborný nástroj pro klíčové rozhodnutí státu, které by měli posvětit lidé svým názorem.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Dlouhodobé rozkrádání peněz ze státní kasy a volba politických uskupení, které šli do politiky, pouze za účelem obohacení. Myslím si, že by měli být určité kvóty, jak dlouho může být poslanec ve sněmovně, například pouze 2 či 3 volební období, aby příliš neunikl z reality života běžných občanů.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, jen ještě nevím, kde se zapojit, jestli ve Středočeském kraji či v Praze.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Dlouhodobě pracuji v kultuře, tak ideálně tam, avšak mám také hodně blízko ke sportu a proto by mohla být i tato varianta. Všiml jsem si, že ještě takový tým neexistuje, tam je možná čas jej vytvořit :).

14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Pouze s Barčou. Jinak ve svém působením v Opavě, jsem byl v kontaktu s Pavlem Kořízkem.

15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Dlouhodobě se mi líbí digitalizace státu. Výhrady, že již není vládní stranou :).

Tito uživatelé poděkovali autorovi aleskalny za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Lukas.Kohout, Barbora.Knotova.Vaicova, Marek.Rebicek, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 637
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1198 poděkování
Dostal poděkování: 963 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aleš Kalný

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Aleši,

díky za představení a zodpovězení standardní sady otázek. Dolní Chabry jsou součástí Prahy, ale nic ti nebrání zapojit se klidně ve Středočeském kraji. Odolena Voda, ke které máš vztah, má nejbližší MS v Brandýse na Labem. Další možnost se zapojit se do budování nového MS v okrese Mělník, kde je zatím nejvíce členů a příznivců z okolí Kralup nad Vltavou.

Chtěl bych se tě rovnou zeptat, jak skončilo tvé členství u Pirátů? a poprosit tě více rozvést odpověď na otázku 8. Jaké je podle tebe nebezpečí tohoto verbálního násilí na sítích motivovaného rasismem a dalšími -ismi a fobiemi. Také by mě zajímal tvůj postoj k "manželství pro všechny".

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

aleskalny
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2021, 09:45
Profese: Obchodník
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Aleš Kalný

Příspěvek od aleskalny »

Ahoj Lukáši,

no žil jsem v Odolce 4 roky a v současné době žiji v Praze a zde i pracuji. Nevěděl jsem, kam se mám přesně přihlásit, tak jsem zvolil místo trvalého pobytu. Upřímně, ale trávím nyní čas v Praze. Myslím, že by se měl člověk zapojovat tam, kde tráví nejvíce času a dokáže se ztotožnit z daným místem a místními problémy.
Mé členství u Pirátů skončilo mým stěhováním do Prahy a velkým pracovním nasazením, které mi na cca 2,5 roku zabralo poměrně dost času. V té době měla dcerka 1,5 roku a tak jsem jí věnoval svou energii.

K otázce č.8: Rozhodně jsem pro manželství pro všechny, bez ohledu na pohlaví. Důležité je že je mezi nimi láska a proto se chtějí vzít. Stejně to mám i adopce pro registrované partnery, kteří chtějí svou lásku dát i další osobě, které by jinak musela žít v dětském domově.
Tak jak už to u lidí bývá, vždy se bojí toho co neznají. Jsem ateista a respektuji všechny náboženství, které dokážou také respektovat mé právo na svobodu vyznání. Stejně tak, se dokážu bez problémů a obav pobavit s křesťanem, islámistou, budhistou či ateistou, pokud budou chtít otevřít své srdce a duši dialogu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi aleskalny za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Aleš Kalný

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Aleši, tvrá tvůj zájem o nalodění? :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aleš Kalný [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj, termíny fyzických schůzí KF SčK jsou zde: viewtopic.php?p=828568#p828568, budeme moc rádi, když tě budeme moci někdy potkat.. jinak termíny těchto, i virtuálních pondělních schůzí lze sledovat zde: https://stredocesky.pirati.cz/

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“