platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Stepan.Voda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 06 říj 2011, 16:07
Profese: dělník
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Stepan.Voda »

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Stepan.Voda píše: 22 led 2021, 17:49 Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Ahoj,
ohledně výkazů tagnu @Eva.Novakova a @Ondrej.Tuma
Ohledně způsobu hodnocení ve vztahu k pohyblivé složce se momentálně na PKS debatuje: viewtopic.php?f=316&t=55595 - asi klidně můžeme náměty a připomínky probrat tady. Zveřejněním hodnocení si nejsem jistý, jak to je (naskočil jsem teď od ledna), takže tagnu @Jan.Posvar

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Ahoj,

výkazy práce jsou vedeny na redmine, KoKS je pravidelně reportuje i tady na fóru.

Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS

Hodnocení správce kraje probíhá každý měsíc v redmine, KoKS je hodnocen přes dotazník, který každý měsíc PO posílá mailem (edit: tam dojde, předpokládám, ke změně v souvislosti s přesunem části odměňování KoKS na krajské sdružení).

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jop, díky Blance - Byla rychlejší.

Jenom doplním, že vlastně už za leden bude složka u které rozhoduje o pohyblivé odměně pro Koordinátora PKS také ve svém samostatném úkolu na redmine a stejně tak to bude mít PR Manažer.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Stepan.Voda píše: 22 led 2021, 17:49 Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Mimochodem to nadprůměrně placené není tak úplně nadprůměrné:
https://www.czso.cz/csu/xj/prumerna-mzd ... lne-klesla

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Jan.Posvar »

Doplním ještě, že každý týden na jednání PKS projednáváme s dodavateli shrnutí předchozího týdne a plán na další. To zanášíme do tabulky, kde je to přehledně zobrazené. Je to od prosince, ještě to ladíme.
Zároveň se PKS domlouvá na metodice odměňování - viz viewtopic.php?f=316&t=55595
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Čau Štěpáne, tématem odměňování dodavatelských pozic jsme se částečně zabývali už v rozpravě k rozpočtu, kde se to řešilo právě kvůli organizační změně, po které KoKS (včetně nákladů) z části přešel pod KS. Do konce minulého roku jsem byla placená z centrálního rozpočtu PO a má odměna byla nastavena na 25k fix plus 5k pohyblivá složka. Výše pohyblivé složky byla určována na základě hodnocení PO, AO a PKS. Metodika pro PKS byla stejná jako v odkazu, který výše zmínil Milan. Z PKS jsem pravidelně dostávala hodnocení od jednoho, maximálně dvou členů, většinou bez komentáře. Tabulky, kde je hodnocení evidováno, spravuje PO a teď nevím, jestli jsou běžně k nahlédnutí.

Od ledna je to nastaveno tak, že pracuju napůl pro PO a napůl pro (P)KS. RP navrhlo alokovat do rozpočtu 18k na každou z těchto položek, PKS se rozhodlo mi přidělit odměnu ve výši 11k fix plus 5k pohyblivá složka. Tím pádem je má odměna teď 22 plus 10. Ponechám asi stranou úvahy o její relativní výši v porovnání s platy na Vysočině OFFTOPIC(v Boschi jsem měla víc), i to, že pracovat jako OSVČ má své výhody i nevýhody. Předpokládám, že bude PKS hodnotit a určovat výši své části pohyblivé odměny rovněž v Redmine. Ale to uvidíme až začátkem února, do té doby snad bude jasnější i metodika hodnocení všech pozic OFFTOPIC(taky na ni čekám :)). PO bude pokračovat v systému, který fungoval doteď.

Jinak myslím, že zbytek byl zodpovězen. Od začátku jsem se snažila o své práci transparentně informovat, a své výkazy zveřejňuji na několika místech, odkazy dávám pravidelně i na FB. Pokud máš nějaké konkrétní návrhy na zlepšení, budu ráda.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Blanka.Lednicka píše: 22 led 2021, 18:37 Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS
jaks to udělala, že tam máš oba projekty? :D

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Eva.Novakova píše: 26 led 2021, 22:46
Blanka.Lednicka píše: 22 led 2021, 18:37 Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS
jaks to udělala, že tam máš oba projekty? :D
Ctrl+kliknutí na jeden a na druhý. :)

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Blanka.Lednicka píše: 26 led 2021, 22:55
Ctrl+kliknutí na jeden a na druhý. :)
Jako to zhruba 2x měsíčně zkouším znova a znova ve slepé víře, že to jednou to začít fungovat musí. Tak nic, myslela jsem si, že to tvý byla nějaká magie :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“