[Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

[Členský podnět] Alternativní návrh ke KS PAK 03/2021 odměna vedoucímu KMO

PRO
5
36%
PROTI
7
50%
Zdržuji se
2
14%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Alternativni usneseni na placenou pozici v KMO


Návrh Usnesení

Pokud je nutné prodloužit záměr placení vedouciho KMO(nejsem si jist, zda-li se automaticky prodlužuje), tak viz níže.
Krajské fórum krajského sdružení pardubického kraje (dále KS PaK) s platností od 1.2.2021 ponechavá výši dosavadní odměny
vedoucího krajského mediálního odboru Pardubického kraje tedy:
- 5000,- Kč/měsíc
- až 10000,- Kč/čtvrtletně, o vyplacení rozhoduje krajské předsednictvo na základě výkazu činností

Navrh usneseni pro placeneho PR cloveka.
Krajské fórum krajského sdružení pardubického kraje (dále KS PaK)
A) schvaluje záměr na placeného PR pracovníka KS PaK do celkové výše 120000,- Kč/rok, spadajícího do krajského mediálního odboru (dále KMO) a zodpovídající se vedoucímu KMO

B) Ukládá předsednictvu KS s pomocí KMO bezodkladně:
  1. v případě potřeby přednést KS úpravu rozpočtu
  2. stanoveni pracovní náplně
  3. stanovení přesné výše měsíční odměny a ročního bonusu
  4. pořádání, ve spolupráci s Personálním odborem, výběrového řízení
  5. uzavření smluvních vztahu

Oduvodneni

  • lze si vzít příklad např. z koordinátorů komunikace, kteří fungují v MS Chrudimsko a Pardubicko
  • KS má v kraji zastoupení jak v zastupitelstvech, tak výborech a komisích nejen na lokální úrovni, ale i na krajské. Mediální komunikace je díky postavení Pirátů strategicky důležitá a to nejen formou, ale i obsahově a dle toho k tomu musíme také přistupovat, tato pozice by primárně mela sloužit pro krajské kanály (soc. media + web)
  • KS může získat profesionála, který není zatížen vnitrostranickou byrokracií a navíc může přinést pohled z venčí a taktéž ulevit už tak přetíženému dobrovolnickému aparátu
  • vedoucí KMO je čistě stranická funkce (může ji vykonávat pouze člen) a placení takových funkcí by mělo být jen ve vyjimečných připadech a hlavně za management nikoliv za vlastní činnosti odboru.
  • v rozpočtu se s placeným PR počítá, takže by neměl být problém, ale je zde prostor PKS pro operativu
  • MS, kde koordinátora/PR nemají se případně mohou domluvit s vybraným krajským (např. navýšit jeho uvazek z vlastních rozpočtů) nebo si najit vlastního
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 2):
kaze, Filip.Varecha

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 03/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Mě to rozdělení na "manažera" a "kreativce" dává smysl. Není to nic proti Martinovi a konec konců, on (nebo jakýkoliv další vedoucí KMO) se může do výběrka přihlásit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
kaze, Andrej.Ramaseuski
Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 382
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 03/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Mně navrhované řešení smysl nedává.

Já vlastně ani nevím, co přesně má být pracovní náplní toho "PR pracovníka" a v čem tento "PR pracovník" bude jiný než ostatní "PR pracovníci" KMO, které si potom vedoucí KMO vybere. Tudíž ani nejsem schopen splnit zadání KF, kdyby ho odsouhlasilo v této podobě. Jak mám určit pracovní náplň někomu, kdo zde bude v podstatě mimo systém?

Odsouhlasili jste rozpočet, ve kterém jsme výrazně navýšili položku s kterou bude vedoucí KMO disponovat a to kvůli tomu, aby mohl zajistit profesionální dodávky v mediální/PR oblasti. Zde navrhovaná nová pozice do toho nezapadá. Zároveň budeme schvalovat organizační řád KMO, ten by jsme tímto mohli zase zahodit, a to po dvou kolečkách připomínkování, protože tato pozice tam musí být definována.

Vedoucí KMO musí najímat služby grafiků, psavců a korektorů. Spolupúracuje s mediálními spojky MSek. Do tohoto systému, který je okopírovaný z centrálního MO, nějaký zvlášť placený PR pracovník nezapadá. Navíc jsme plánovali, že 150t na splnění této kreativní práce bude stačit. Tato zvlášť placená pozice jen navýší náklady a to stále ještě nevím, co přesně v tomto systému má dělat. Ta kreativní práce v rámci PR je nárazová, je efektivnější si držet sít dodavatelů, než toto přenést na jednoho člověka. Dává to i větší smysl z hlediska rizika, když nám vypadne jeden psavec, jiný ho nahradí.

Nevadí, je zde návrh, podporu v anketě budu jako předsedající akceptovat úplně stejně jako podporu palcováním přímo ve vlákně k rozpravě. Takže na Filipův návrh se tam taky dá dát podpora.

Navíc jsem si zrovna všimnul, že jsem popletl jednací číslo, zkusím napravit.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Chápal bych to jako profesionalizaci KMO po vzoru centrálního MO, kdy je Mikuláš nyní vedoucím (bez odměny) a má pod sebou tým placených lidí, kteří činnost MO reálně zajišťují. Takový model by se mi osobně líbil a děkuji za zvednutí tohoto tématu. Nicméně pár komplikací tu vidím.

1) Tento záměr by skutečně měl zapadat do krajského organizačního řádu a požadavek na tuto úpravu měl zaznít už tam.
2) Roční záměr 120 tisíc bych chápal na úrovni MS, nikoliv pokud chceme profesionalizovat MO na úrovni kraje. Částka by měla být minimálně dvojnásobná, ale i trojnásobná.
3) Takový záměr by vyžadoval měnit i čerstvě připravenou koncepci KMO.

Jednoduše řečeno - byla by to skvělá příležitost posunout práci v oblasti PR zase o kus dopředu, pokud by tento návrh přišel v říjnu nebo v listopadu a na základě širší diskuze a předjednaného rámce na úrovni minimálně nějaké pracovní skupiny. Tento způsob práce, kdy se přijde s návrhem (byť v základu dobrým), který je zcela surový, nepředjednaný a bourá dosavadní práci, která s ním souvisí, mi je cizí a nepřispívá k dobré spolupráci v týmu.

EDIT: Proto se v anketě zdržím a podpořím, když se bude tato měna připravovat od příštího roku, aby byla provázána s rozpočtem i dalšími vnitřními předpisy kraje. Není to triviální záležitost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Jiri.Duchacek

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 03/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Já vlastně ani nevím, co přesně má být pracovní náplní toho "PR pracovníka"
Je napsané v přispěvku přesná náplň se dojedná s vedoucím KMO (a jak je zvykem s přihlédnutím k připomínkám KF)
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > a v čem tento "PR pracovník" bude jiný než ostatní "PR pracovníci" KMO, které si potom vedoucí KMO vybere.
V tom, že tento člověk bude odpovedný za soc. sítě a web kraje a dále to, co se dohodne.
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Tudíž ani nejsem schopen splnit zadání KF, kdyby ho odsouhlasilo v této podobě.
Jsi, to jsem vysvětlil výše. :-)
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Jak mám určit pracovní náplň někomu, kdo zde bude v podstatě mimo systém?
Nechapu, jak mimo systém, vždyť je v návrhu jasně napsané, že je podřízen vedoucímu KMO.
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Odsouhlasili jste rozpočet, ve kterém jsme výrazně navýšili položku s kterou bude vedoucí KMO disponovat a to kvůli tomu, aby mohl zajistit profesionální dodávky v mediální/PR oblasti. Zde navrhovaná nová pozice do toho nezapadá. Zároveň budeme schvalovat organizační řád KMO, ten by jsme tímto mohli zase zahodit, a to po dvou kolečkách připomínkování, protože tato pozice tam musí být definována
Rozpočet s tím počítá a případné upravy jsou možné, viz např. jednání PKS.
Jinak to je přesně to, o čem jsem psal zde, a to, že ten dokument se má vyhnout vnitřímu fungovaní KMO, protože to je výsada vedoucího odboru a má řešit výhradně postavení KMO v rámci KS, kompetence a rozpočet.Tedy podobně, jak to mají odbory na celostátní úrovni. A výběrové řízení na PR by bylo potřeba tak jako tak, takže to nejde proti ničemu.
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Vedoucí KMO musí najímat služby grafiků, psavců a korektorů. Spolupúracuje s mediálními spojky MSek. Do tohoto systému, který je okopírovaný z centrálního MO, nějaký zvlášť placený PR pracovník nezapadá. Navíc jsme plánovali, že 150t na splnění této kreativní práce bude stačit
No tak zrovna centrální MO má PRistů několik(Karolínu, Kubu a Verču asi známe, že?) a Mikuláš jako vedoucí MO placený není.
Karsten.Sachs píše: 19 led 2021, 22:56 > Ta kreativní práce v rámci PR je nárazová, je efektivnější si držet sít dodavatelů, než toto přenést na jednoho člověka. Dává to i větší smysl z hlediska rizika, když nám vypadne jeden psavec, jiný ho nahradí.
Nárazová není, je spíš plánovaná a reaktivní a pokud se podíváme na soc. media kraje a krajů jiných, tak je vidět, že je potřeba tuto oblast posílit.



Každopádně bych rád zdůraznil, že tento návrh je o tom, že místo cesty zvyšování odměny a tím i úkolů pro vedoucího odboru, který je stranická funkce(může ji vykonávat jen člen) bychom ty prostředky měli dát právě na profesionalizaci. Pokud mas nejake navrhy, rad si je vyslechnu.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Dominik.Becka »

Stejně jako Ondra nebo Pavel, rozdělení politických a profesionálních funkcí (a jistý odstup profesionálů od politiků) mi dává smysl. Obecně, bez ohledu na KMO. Teď ale tenhle návrh podpořit nemůžu a v anketě se zdržuji.

Obecně by bylo fajn, kdybychom se v těchto personálně-organizačních otázkách podívali do jiných krajů – jak tam fungují krajské odbory, koordinátoři a tajemníci (podmínky, úkolování, podřízenost, finance)? Jsme politický startup v přerodu do korporace. Představy, jak růst, se zásadně různí. Jaká je best practice?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 2):
Filip.Varecha, Pavel.Stepanek

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Dominik.Becka píše: 20 led 2021, 10:41 Stejně jako Ondra nebo Pavel, rozdělení politických a profesionálních funkcí (a jistý odstup profesionálů od politiků) mi dává smysl. Obecně, bez ohledu na KMO. Teď ale tenhle návrh podpořit nemůžu a v anketě se zdržuji.

Obecně by bylo fajn, kdybychom se v těchto personálně-organizačních otázkách podívali do jiných krajů – jak tam fungují krajské odbory, koordinátoři a tajemníci (podmínky, úkolování, podřízenost, finance)? Jsme politický startup v přerodu do korporace. Představy, jak růst, se zásadně různí. Jaká je best practice?
Muzu se zeptat, proc se zdrzujes? Jsem otevren navrhum, protoze smyslem je rozdeleni polit. a profi. funkci a aktualne jsme prave v situaci, kdy tomu lze nasadit zaklady prave nehlede na najake personalni veci(od kterych se distancuji a neresim). Menit neco po rozjezdu dle zkusenosti i tady v kraji moc realne neni. Co vim, tak v nekterych krajich PR maji resene podobne, jak navrhuji. Co se tyka formulace, lze to upravit a vyporadat pripominky.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pavel.Stepanek píše: 20 led 2021, 09:36 1) Tento záměr by skutečně měl zapadat do krajského organizačního řádu a požadavek na tuto úpravu měl zaznít už tam.
Vcem presne nezapada? PR spada pod KMO, jen PKS s pomoci vedouciho KMO vyresi vyberko.
Pavel.Stepanek píše: 20 led 2021, 09:36 2) Roční záměr 120 tisíc bych chápal na úrovni MS, nikoliv pokud chceme profesionalizovat MO na úrovni kraje. Částka by měla být minimálně dvojnásobná, ale i trojnásobná.
To je otazkou, nechtel jsem delat extra zasahy do rozpoctu(viz rozpoctova polozka), takze aktualne to je splnitelne bez nejakych presunu, ale tohle lze doresit klidne i rozdelenim. Tedy nechat odmenu vedouciho KMO jak je a v separatni rozprave poresit zamer na PR a to vcetne ohodnoceni.
Pavel.Stepanek píše: 20 led 2021, 09:36 3) Takový záměr by vyžadoval měnit i čerstvě připravenou koncepci KMO.
Zde si dovolim napsat, co sem psal Karstenovi. Koncepce fungovani je na vedoucim KMO, ktery s ni vetsinou prichazi v dobe kandidatury. KS by nemelo do vnitniho fungovani primo zasahovat, ale definovat ramec fungovani - kompetence, rozpocet). To neznamena, ze se ten dokument zahodi, ale jen muze vybrat to co je ciste organizacni+kompetence+odpovednost+rozpocet. Zbytek muze slouzit jako mustr pro pripadne kandidaty na kmo.
Pavel.Stepanek píše: 20 led 2021, 09:36 Jednoduše řečeno - byla by to skvělá příležitost posunout práci v oblasti PR zase o kus dopředu, pokud by tento návrh přišel v říjnu nebo v listopadu a na základě širší diskuze a předjednaného rámce na úrovni minimálně nějaké pracovní skupiny. Tento způsob práce, kdy se přijde s návrhem (byť v základu dobrým), který je zcela surový, nepředjednaný a bourá dosavadní práci, která s ním souvisí, mi je cizí a nepřispívá k dobré spolupráci v týmu.
Nic neboura, jak pises v uvodu otevira diskuzi a je alternativni cesta. Navic ted lze zacit s mensim uvazkem a ten pristi rok zvednout. A v rijnu nebylo jasne, jak to vubec bude s rozpoctem a smerovanim. A ja osobne jsem nepocital, ze dojde k navyseni odmen vedoucim odboru(neni mysleno zle nebo osobne). Pokud mas navrh na upravu navrhu usneseni, tak klidne napis.
Pavel.Stepanek píše: 20 led 2021, 09:36 EDIT: Proto se v anketě zdržím a podpořím, když se bude tato měna připravovat od příštího roku, aby byla provázána s rozpočtem i dalšími vnitřními předpisy kraje. Není to triviální záležitost.
Jak jsem psal vyse, toto lze resit celkem operativne a inspirovat se muzeme v jinych krajich, ktere uz PR maji. Ted lze schvalit jen zachovani aktualni odmeny KMO a PR resit v jinem vlakne rozpravy... a od brezna bychom ho mohli mit.


Diky

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Mě teda trochu mrzí ta vysoká nepodpora tohoto podnětu. Souhlasím s tím, že v tuto chvíli jde o trochu nesystémový zásek. Byl jsem jeden z těch, kteří se podíleli na úpravách OŘ KMO PaK a je pravda, že nikoho z nás toto nenapadlo a případné příjetí Zdeňkova návrhu by asi znamenalo novou úpravu OŘ KMO (na kterou v rozpravě k OŘ KMO stejně může dojít), úpravu rozpočtu a bůhví co ještě.

ALE! Podpora členského podnětu neznamená, že se to stane. Jen to, že se o tom začne jednat. Což považuju za důležité, například pro budoucí změny ve fungování KMO, přípravě dalšího rozpočtu atd...

Osobně jsem přesvědčený, že je jen málo dobrých manažerů schopných fungování v roli kreativce a opačně. V mediální oblasti obvzvlášť. Jestli si to ale myslí většina KF se tímhle způsobem bohužel nedozvíme a čekám, že tuhle debatu zase otevřeme ve stejně nevhodné době jako teď za rok nebo za dva. Jen nám mezitím uteče další čas a možná komunální volby. Jako člena MS Pardubicko by mě to možná mrzet nemuselo, protože máme vlastní KoKo. Jako člena KS mě to už ale trochu mrzí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
kaze, Filip.Varecha
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1088
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: [Clensky podnet] Alternativní návrh ke KS PAK 04/2021 odměna vedoucímu KMO

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj,

pokud by vás zajímala praxe z jiných krajů, které např. nemají tak vysoké rozpočty, aby si mohli dovolit několik plných placených úvazků pod KS, ale profesionalizovat se chtějí, nabízím pohled na fungování mediální prezentace v Kraji Vysočina.
Předně je potřeba si říct, jak velká priorita to pro samotné krajské sdružení je a co to může krajskému sdružení přinést. Myslím, že asi není potřeba obšírně vysvětlovat, že pokud máte své zástupce v obecních a krajských zastupitelstvech, máte poslance, pirátské centrum, realizujete volební kampaně, spolupracujete s centrálním MO, atd. tak těch příležitostí pro mediální prezentaci je docela hodně. Když se tyto příležitosti dobře (profesionálně) uchopí, přináší krajskému sdružení nové lidi (ať už členy nebo voliče), posilování pirátského brandu, profilování pirátských politiků atd.
Když jsme se na Vysočině po volbách 2017 rozhodli, že zkusíme postupně okopírovat "centrální" strukturu, byl mediální odbor prvním, který se podařilo ustavit, obsadit a rozjet. Šli jsme cestou volené/ho vedoucí/ho. Vedoucí jsem byla zvolena já a tuto pozici jsem zastávala až do prosince loňského roku. Při tvorbě náplně KMO jsme se inspirovali v Jihočeském kraji a vytvořili tuto koncepci: viewtopic.php?p=653974#p653974 A i když se v ní mluví o "odboru" nebo "týmu", celá agenda stála a padala na mně. Ano, vytvořila jsem tým dobrovolníků, většinou zástupců jednotlivých MSek, ale většinu z vyjmenovaných aktivit jsem dělala já - psala články, hledala témata, vkládala články na web, manažovala facebook vč. reklam, naučila jsem se vytvářet i jednoduché grafiky, šéfredaktorovala Pirlisty, dělala analytické reporty, tvořila marketingové plány a kampaně, atd. S příspěvkem od centrály za 10tis měsíčně, časově 50-70 hod měsíčně podle situace. Ještě před horkou fází krajské kampaně jsem už ale viděla, že to přestává stačit a že by to chtělo někoho, kdo by mi s tím pomohl (ale neměli jsme na něj peníze - typicky to chtělo sosíťaře, grafika) a že do budoucna to chce minimálně jednoho full time člověka. S úspěchem v krajských volbách to bylo ještě patrnější. Proto už od léta jsem postupně představovala svou vizi, že KMO potřebuje změnu - tím, že je to orgán, jehož vedoucí je volen na 2 roky a je to tím pádem více politická než výkonná funkce, není cesta hledat někoho, kdo získá podporu členské základny a zároveň to bude profík, který tuto práci může zastat na full time. Navrhla jsem řešení vypsat výběrové řízení na PR a mediálního manažera, který ve své náplni práce pokryje rozsah činností tak, jak byl definován pro KMO. A to se nám povedlo. Našli jsme člověka, který dělá PR i sociální sítě, je připraven vypomoct v kampani, pracuje od ledna na IČO na plný úvazek a zatím musím říct, že velmi dobře. Teď nás čeká úprava koncepce mediálního odboru, protože celou jeho činnost převzal PR manažer (který zodpovídá přímo PKS, stejně jako náš správce kraje a letos nově i koordinátorka) a mediální tým (který pokračuje v podobném složení a formátu jako dřív). Pro fotky, grafiky, zajištění tisku a komunikaci s dodavateli (pronajímatelé ploch, apod.) má PR manažer "k ruce" správce kraje. To je spíše nouzové řešení, které vychází z toho, že to našeho správce baví a umí to :), ale do budoucna je ta vize v tom rozšířit mediální tým min o další placený půlúvazek na grafické práce.
Závěrem bych chtěla říct, že model volených vedoucích odborů, kteří jsou v těchto svých funkcích placeni, mi přijde jako dlouhodobě neudržitelný. Tlak na profesionalizaci nejen v oblasti PR pořád roste a upřímně najmout si profesionála, který zvládá psaní i sítě, beru pro naše KS jako obrovskou výhodu, která se vyplatí už i v krátkodobém horizontu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Karas, Ivana.Mrkvickova, Filip.Varecha, Pavel.Stepanek, Dominik.Becka

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“