Plán 2021

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 554
Registrován: 07 dub 2016, 13:48
Profese: Manager, Software Engineering
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Plán 2021

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Drazí členové KETu,

Dovolte mi omluvit se za dlouhou prodlevu od posledního zasedání KETu. Jeden z důvodů byl v mých zdravotních problémech, dále pak jsem toho měl prostě až nad hlavu. Navíc se nepodařilo najít témata od našich zástupců v Brně a na kraji, která bychom v KETu zpracovávali. Nicméně čas jsem využil k přípravě plánu pro KET a výsledkem je tento dokument.

Rád bych nastínil plán pro tento rok v KETu. Samotný plán má tři priority, začněme tedy nimi:
  • První prioritou by měla být podpora našich zvolených zástupců v krajském a místních zastupitelstvech. Zatím jsme v žádné z otázek o pomoc požádáni nebyli, ale v případě nutnosti je naším prvořadým úkolem pomoct zvoleným zástupcům. Na kraji se již rýsují nějaká témata, například nasazování některých ze softwarů z projektů otevřených měst.
  • Druhou prioritou je rozpracování detailů programu, případně programových bodů z oblasti pro volby do místních zastupitelstev v roce 2022. Myslím, že v oblasti digitalizace místních samospráv je možno mnohé udělat, stejně tak i oblasti Smart Cities a Kyberbezpečnosti potřebují dobrý program, především pro větší města.
  • Třetí prioritou je nalezení nástupce. Někteří z Vás vědí, že kandiduji do PČR a v případě úspěchu si nejsem jist, kolik bude času dále se KETu věnovat. Role vedoucího KET je dobrou příležitostí pro práci pro někoho z Vás a k získání potřebných vnitrostranických ostruh. Pokud se žádný nástupce neobjeví, nevidím problém KET dále vést, nicméně není to preferovaná varianta.
Co se týká samotné organizace KETu, plánuji využít nápadu našeho Otce Zakladatele Jirky Kadeřávka a práci organizovat nad sdíleným dokumentem s kapitolou pro každou z oblastí. Začneme se třemi kapitolami pokrývající hlavní oblasti - IT, Smart Cities a Kyberbezpečnost. V dokumentu budeme rozpadat oblasti na klíčová témata, ty pak dále až k detailním popisům programu a priorit. Z těchto detailních popisů pak vytvoříme případné další výstupy.

Rozdělení na tři oblasti mi dává smysl především kvůli přehlednosti, ale nebráním se většímu/menšímu počtu, například můžeme oddělit infrastrukturu a software v IT například, jde mi především o uživatelskou přívětivost. Vždy na zasedání KETu bychom se domluvili na tématech a postupně bychom dokumet tvořili a generovali dobré výstupy.

Představuji si, že výstupem by mohl být jak volební program, tak tiskové zprávy pro náš krajský mediální odbor, nebo místní FB stránky. Například pro oblast Kyberbezpečnosti se nabízí vytvoření seriálu edukačních výstupů se základy bezpečného chování v kyberprostoru. Budu rád, pokud přijdete i s vlastními nápady.

Nápní nemá být jen samotné psaní, můžeme se podívat například na nástroje od Otevřených měst a otestovali je tak, abychom věděli, že jsou připravené na nasazení. Na kraji se v současné době uvažuje o zavedení rozklikávacího rozpočtu, ale jistě budou i další projekty. Kdokoli se znalostí, či vůlí učit se, příslušné technologie je vítán.

Plánuji během tohoto týdne poslat doodle a během co nejbližší doby svolat další schůzi KETu v tomto inovovaném formátu.

Pokud máte čas a chuť věnovat se například vývoji aplikací pro Piráty, tato oblast nespadá do aktivit KETu, ale zajišťuje ji technický odbor. Ozvěte se prosím přes Zulip Helče Buchtové, která má na starosti koordinaci dobrovolníků KET. Samozřejmě Vám rád pomůžu s případným navázáním kontaktu, nebojte se na mne obrátit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Jan.Grmela

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „IT a smart city“