Proč se jmenujete piráti?

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Vedouci resortnich tymu, Garanti

volič
Návštěvník – není člen Pirátů

Proč se jmenujete piráti?

Příspěvek od volič »

Dobrý den, proč se jmenujete pirátská strana? Název je velmi nešťastný. V lidech(potencionálních voličích) to vyvolává pocit zlodějů. Doporučoval bych Vám, přejmenovat se na Strana svobodného internetu. Děkuji a přeji hodně štěstí.
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Proč se jmenujete piráti?

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Nápad je jistě podnětný. Na stejný dotaz už se odpovídalo v minulosti. I když nám zpočátku šlo hlavně o internet, dnes už nám jde o víc. Osobně si myslím, že to jen v názvu není. Jaký ten či onen název vyvolává pocit, už nechám na lidech. Jaký například máte pocit vy, když řeknu ODS,ČSSD, KDÚ ČSL, KSČM, VV, TOP 09, SZ a pod.? Nepište to prosím v odpovědi, mohl by vás případně někdo kdo to nechápe žalovat. Každopádně děkujeme za přízeň. A pamatujte, děti mají piráty rádi. A my je také, protože jsou naší budoucností.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Tomas Fuksa
Profese: programátor
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas Fuksa »

Vím o straně, která má v názvu "veřejná", ale moc veřejná není. Stejně tak má mnoho stran v názvu "demokratická" a přesto se mi nezdá, že by jejich cíle byly demokratické, natož pro občany. Stejně tak třeba "modří" zelení a pod. (Viděl jste někdy nějakého člena dělnické strany pracovat?)
Z toho se může zdát, že v české kotlině je téměř dlouholetou tradicí pojmenovávat strany podle toho co nejsou. V tomto duchu mi "pirátská" přijde docela přijatelná...

Samozřejmě tohle je myšleno v nadsázce. Ve skutečnosti se jedná o návaznost na celosvětové Pirátské hnutí, které po celém světě momentálně roste. Stejně jako ve všech zemích najdete nějakou verzi Zelených, kteří se prostě budou jmenovat Zelení z toho důvodu, že se jedná o celosvětovou "značku", tak ve stejném duchu jde i o "pirátství" - není to vyloženě šťastný název, ovšem reflektuje problémy současné doby. (Také bych dal přednost názvu typu Strana svobodomyslných informatiků).
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Kdybychom nebyli piráti, neštěkl by po nás pes a ani se mu nedivím.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Marek

? Proč jste měli volební číslo 23 ?

Příspěvek od Marek »

Dobrý den,

mám jednoduchý dotaz. Proč jste měli číslo 23. Slyšel jsem, že to bylo účelné a je s tím něco spojeno.
Předem děkuji za odpověď

Marek
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ? Proč jste měli volební číslo 23 ?

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Marek píše:Dobrý den,

mám jednoduchý dotaz. Proč jste měli číslo 23. Slyšel jsem, že to bylo účelné a je s tím něco spojeno.
Předem děkuji za odpověď

Marek
Dobrý den,
číslo 23 jsme měli proto, že nám ho ústřední volební komise vylosovala-šlo tedy o čistou náhodu. A máte pravdu, číslo 23 je známo především v teknařské komunitě, protže 23 ="two-three", což zní stejně jako "too free".
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz »

Ze by podle místa konání prvních freetekno akcí na dalnici M23?
Telnet ma port 23.
23 symbol choasu (pro xChaose)
áááá 2 3 áááá 2 3
2 : 3 = 0,6666666
23 je německý film o hackerovi Karlu Kochovi
Tank rudoarmejcu 23 na Smichove.
no tak dal...
too free
Marek

Příspěvek od Marek »

Děkuji moc za rychlou odpověď.

Marek.
Potencionální volič

Příspěvek od Potencionální volič »

Hmmm, můj pohár trpělivosti se současnými velkými politickými stranami přetekl právě před dvěma dny. Hledám si voličskou alternativu. Móóóóc se mi líbí vaše požadavky ve videu, které jsem shlédl ... nic méně slovo pirátská mne jako dospělého nepřitahuje tak jako dítě ... vyvolává ve mne buď pocit něčeho nekalého, a nebo dětinského. Moc se mi líbil název "strana zdravého rozumu", ale ta má zase dětinský program ... volit pirátství či anarchii se mi prostě také nechce. Jsem naprosto bytostně přesvědčen, že název pirátská vám ubírá tisíce voličských hlasů. Můžete nad tím mávnou rukou, ale pokud chcete opravdu něco změnit, pak ty hlasy nutně potřebujete. Bez snahy získat volební většinu zůstanou vaše cíle jen jalovými výkřiky, a "nikdo" odpovědný vás nebude volit z obavy "propadnutí" jeho hlasu a bude hledat "menší zlo" jinde. Na druhou stranu nelze nesouhlasit, že slovo "pirátská" vám jistě přineslo mediální pozornost = jako název, který upoutá je to v pořádku, ale jako název vzbuzující pocit stranu volit to na mnohé jistě nepůsobí - minimálně já jsem příkladem. Možná by bylo vhodné dodat k názvu nějaké dovysvětleni, nějaké uvedení názvu na "správnou míru" ... Česká pirátská strana - spravedlnost, poctivost, právní stát, ... prostě něco, co by oddětinštilo či oddémonizovalo či odnelegálnilo ten název ... Otázkou prostě zůstává, zda chcete být skutečně politickou stranou v parlamentu a na hradě mít svého piráta :-) a nebo zda chcete být jen bezzubými partyzány :?
Morgan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: školství - zdravotnictví
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Morgan »

Piráti byli svobodní lidé, kteří předběhli v mnohém svoji dobu. Vzepřeli se královské autoritě. Uznávali vlastní hodnotový systém. Sdružovali se napříč národy a rasami. Hlavně dokázali účinně bojovat za svou existenci.
Samozřejmě, že pokud nechcete "bojovat" a státní zlodějny a křivdy Vám tak nevadí, zvolíte si nějaké menší zlo.
Až si uvědomíte, že jste pirát, tak se přihlašte. Pirátem se nestávají lidé dobrovolně. To z Vás udělá stát. Připomene Vám nějakou povinnost, kterou jste porušil, dá Vám v lepším případě pokutu a penále. Nebo Vás vysvlíkne na letišti a prohrabe Vám kontakty. To, že jste měl zatím štěstí na slušné úředníky neznamená, že stát nemůže.
TO VY TO JENOM ZATÍM NEVÍTE!
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“