Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Odpovědět

Nominace Jakuba Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Ano
15
68%
Ne
5
23%
Zdržuji se
2
9%
 
Celkem hlasujících: 22 - Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Zdravím Piráty,

dovolte mi, abych nominoval @Jakub.Tichy na pozici 3 a dále na kandidátku do poslaneckých voleb.

Do třetice bych rád ještě nominoval Jakuba Tichého. Jakub je člověk z kulturního prostředí (ředitel divadla), přesto rozumí i technickým věcem, číslům a hospodaření kulturních institucí. S Jakubem jsem se viděl často. Je věcný, dokáže vidět věci v širších souvislostech a je zásadový. A na Frýdecko-Místecku je známý a populární.

https://frydekmistek.pirati.cz/lide/jakub-tichy/

https://www.linkedin.com/in/jakub-tich% ... bdomain=cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Tichy, Michaela.Davidova, Leonard.Varga, Alena.Klocova

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Zdravím všechny,

děkuji Jakubovi za nominaci, kterou se mi postaral o den plný přemýšlení a rozvažování. Vzhledem k respektu k ostatním nominovaným se vidím spíše na pozici „a dále“, nicméně nominace je pro mě ctí a přijímám.

Když budu parafrázovat Karla Čapka, jsem spíš člověk, který ví o všem něco, než o něčem všechno; považuji to ale za výhodu. Myslím také, že je žádoucí, aby obsazení kandidátky přiměřeně rovnoměrně pokrývalo všechny regiony a tak budu frýdecko-místecko rád a hrdě reprezentovat. Dlouhodobě se pohybuji v kulturní sféře - zřizované i nezávislé - a tak ji dobře znám zvnějšku i zevnitř. Za prioritní považuji systémové řešení financování (zejména živé) kultury, např. zákon o veřejné kulturní instituci byl v programových prohlášeních asi všech vlád za posledních dvacet let, ale dodnes nebyl prosazen. Z dalších témat mě zajímá hlavně zahraniční politika, školství a sociální otázky (třeba naše typicky moravskoslezské téma exekucí).

Z časových důvodů prozatím tolik, více se případně rozepíši zítra a popř. rád zodpovím všechny otázky.

J.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Dedek, Michaela.Davidova, Karel.Zalesky, Alena.Klocova

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Ahoj, jak dlouho jsi u Pirátů? Kandidoval jsi někdy za nějakou jinou stranu či subjekt případně jsi byl členem? Díky za odpověď.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Petr.Kopecny píše: 11 led 2021, 15:44 Ahoj, jak dlouho jsi u Pirátů? Kandidoval jsi někdy za nějakou jinou stranu či subjekt případně jsi byl členem? Díky za odpověď.
Ahoj, díky za otázku.

Člen jsem oficiálně od dubna 2020. S Piráty spolupracuji od roku 2018, kdy jsem jako RegP vedl kandidátku do komunálních voleb ve Frýdku-Místku. Piráti jsou mé první a jediné politické angažmá...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvek:
Petr.Kopecny

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Ahoj Jakube,

tvé téma je kultura. To je oblast poměrně opomíjená a často nepochopená nejen veřejností, ale i uvnitř Pirátské strany.

Jak myslíš, že by se mělo téma kultury prezentovat, aby vzbudilo důstojný zájem? Je třeba nějaká kampaň týkající se kultury nebo tématu, které není vyloženě atraktivní, která by ti byla inspirací?

Díky moc,
Míša
Naposledy upravil(a) Michaela.Davidova dne 14 led 2021, 17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Ahoj,
zde ještě rozšířená, leč po mém způsobu stručná kandidátská řeč:

Když budu parafrázovat Karla Čapka, jsem spíš člověk, který ví o všem něco, než o něčem všechno; považuji to ale za výhodu. Myslím také, že je žádoucí, aby obsazení kandidátky přiměřeně rovnoměrně pokrývalo všechny regiony a tak budu frýdecko-místecko rád a hrdě reprezentovat. Dlouhodobě se pohybuji v kulturní sféře - zřizované i nezávislé - a tak ji dobře znám zvnějšku i zevnitř. Za prioritní považuji systémové řešení financování (zejména živé) kultury, např. zákon o veřejné kulturní instituci byl v programových prohlášeních asi všech vlád za posledních dvacet let, ale dodnes nebyl prosazen. Z dalších témat mě zajímá hlavně zahraniční politika, školství a sociální otázky (třeba naše typicky moravskoslezské téma exekucí).

Jsem absolvent gymnázia, vystudoval jsem Informační technologie (VŠB-TUO) a Humanitní vzdělanost (UK). Pracoval jsem mj. jako novinář, marketér, knihovník. Pět let jsem byl ředitelem městského kulturního zařízení ve Frýdku-Místku, od roku 2018 vedu ostravské divadlo Komorní scéna Aréna. Kromě toho se neprofesionálně věnuji divadlu (principál Statického divadla), hudbě, příležitostnému kulturnímu promotérství a občanskému aktivismu.

V roce 2018 jsem vedl frýdecko-místeckou pirátskou kandidátku do komunálních voleb, jsem zastupitelem, předsedou zastupitelského klubu, předsedou kulturní komise RM Frýdku-Místku a členem Výboru pro sport a tělovýchovu MSK kraje.

Za podstatné považuji, aby se do sněmovny dostávali přemýšlející lidé, kteří neztratili kontakt s realitou. Priority: kultura (a hlavně systémové financování živé kultury), zahraniční politika, školství a sociální věci (zejména exekuční agenda, místní příslušnost exekutorů atd.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvek:
Michaela.Davidova

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Uživatelský avatar
Martin.Tomasek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 51
Registrován: 22 led 2018, 11:04
Profese: vysokoškolský učitel
Bydliště: Mongolská 1432/22, 708 00 Ostrava-Poruba
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Martin.Tomasek »

Předávám dotaz, který zazněl během grilování Andrey H. a který byl vztažen i k přítomné Veronice M.:

1. Jsi ochoten podporovat práci týmu poslanců v parlamentu? Víš, jak tým funguje?
2. Jaká je Tvoje schopnost mediální sebeprezentace?
3. Máš hroší kůži? Jaký bojový sport umíš a neváháš ho v případě potřeby použít?

Děkuji.
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Nominace Jakub Tichého na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Martin.Tomasek píše: 26 led 2021, 20:36 Předávám dotaz, který zazněl během grilování Andrey H. a který byl vztažen i k přítomné Veronice M.:

1. Jsi ochoten podporovat práci týmu poslanců v parlamentu? Víš, jak tým funguje?
2. Jaká je Tvoje schopnost mediální sebeprezentace?
3. Máš hroší kůži? Jaký bojový sport umíš a neváháš ho v případě potřeby použít?

Děkuji.
Ahoj Martine,
díky za otázky - tady to je:

1. Samozřejmě, že jsem ochoten se podílet na práci týmu; práci v týmu preferuji a podle osobnostních testů jsem prý konsenzuální typ. :-) Základní představu mám, ale myslím, že nejvíce se člověk naučí praxí.
2. Jsem dlouhá léta zvyklý veřejně vystupovat, což souvisí s mými pracovními, kulturními i uměleckými aktivitami. Např. osmý rok vedu kulturní organizace, což zahrnuje komunikaci s médii všeho druhu, politickou reprezentací atd. Lidé mě znají o osvědčují to i počty preferenčních hlasů, které jsem dostal jak v komunálních, tak krajských volbách.
3. Viz otázku 2. Už dávno mě nerozčilují internetové diskuse, ani mediální výstupy. Řekl bych, že jsem docela vyrovnaný člověk. :-) Ovšem flákance neumím. Peru se jen se svým devítiletým synem (zatím vyhrávám).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Davidova, Martin.Tomasek

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“