KF PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

K dotazu @Martin.Herman na legalizaci či dekriminalizaci konopí:

Myslím, že iniciativa Tomáše Vymazala a Radka Holomčíka je napsaná velmi vyváženě. Jelikož má sněmovní tisk spolupředkladatele snad napříč všemi sněmovními stranami kromě SPD a podařilo se to dostat i do koaliční smlouvy se STAN, věřím, že v novém rozložení sněmovny to rozhodně může projít.

Kromě toho, co už zmínil Aleš, bude do budoucna velká výzva ustavit legální trh a konopí správně zdanit, což tenhle návrh neupravuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Ales.Nunvar

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj všem. Díky za odpovědi na Jitsi. Mám však ještě okruh otázek, kterou jsem tam nechtěl pokládat, protože z mého pohledu musí být odpověď dobře promyšlená. Všichni jste říkali, že je to šance pro vás měnit tuto zemi k lepšímu. K tomu je ale kromě poslaneckých funkcí možné případně se ucházet i o funkce v exekutivě (ministři, náměstci ministrů). Moje otázky z tohoto ranku tedy zní:
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?
- Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.
- Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.
Díky za odpovědi. Jsem nemocný, tak prudím.

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 Ahoj všem. Díky za odpovědi na Jitsi. Mám však ještě okruh otázek, kterou jsem tam nechtěl pokládat, protože z mého pohledu musí být odpověď dobře promyšlená. Všichni jste říkali, že je to šance pro vás měnit tuto zemi k lepšímu. K tomu je ale kromě poslaneckých funkcí možné případně se ucházet i o funkce v exekutivě (ministři, náměstci ministrů). Moje otázky z tohoto ranku tedy zní:
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?
- Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.
- Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.
Díky za odpovědi. Jsem nemocný, tak prudím.
Ahoj a díky za dotaz. Odpovím k bodům:

1 - nečekám, že bych takovou nabídku dostal a chtěl bych hlavně posbírat zkušenosti jako poslanec, než bych se do něčeho takového pustil, aktivně bych se o to nehlásil. Pokud by pirátské autority naznali, že je to potřeba, byla by to výzva a popral bych se s tím.... Osobně se mě moc nelíbí když ministr je zároveň poslancem, na jednáních to je vidět, kdy poslanecký mandát není vykonáván kvalitně a to není cesta, kterou bych chtěl jít.

2-Výbor pro obranu, Výbor pro bezpečnost a Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

3 - Resortní tým Evropská unie, zahraničí, obrana a Kultura. Respektive rozdělení na dva resortní týmy EU, zahraniční a samostatný Obrana, který bych chtěl vést. V rámci EZO (obrana) , Vnitro a Bezpečnost (zbraně a střelivo), Doprava (téma letiště Ruzyně) jsem od 2018 aktivní na fóru.

Hlavně Filipe brzké uzdravení.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 Ahoj všem. Díky za odpovědi na Jitsi. Mám však ještě okruh otázek, kterou jsem tam nechtěl pokládat, protože z mého pohledu musí být odpověď dobře promyšlená. Všichni jste říkali, že je to šance pro vás měnit tuto zemi k lepšímu. K tomu je ale kromě poslaneckých funkcí možné případně se ucházet i o funkce v exekutivě (ministři, náměstci ministrů). Moje otázky z tohoto ranku tedy zní:
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?
- Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.
- Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.
Díky za odpovědi. Jsem nemocný, tak prudím.
Díky za otázky. Myslím, že urovnat tohle pořádně je určitě na místě, protože to o kandidátech může říct mnohé.
  • V současnosti ne. Exekutiva si žádá jiné zaměření, zkušenosti a vlastnosti. Věřím, že mám vhodné zaměření na to, o čem reálně je poslanecká práce. Proto se (dál) ucházím o šanci na tenhle post.
  • Rozpočtový výbor a nejlépe jeho Podvýbor pro bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trhy, sekundárně Podvýbor pro daně cla a loterie. Výbor pro vědu a vzdělání a jeho Podvýbor pro vědu a vysoké školy, to je moje sekundární problematika a umím se v ní snad stále dobře nakontaktovat hlavně na veřejné VŠ. Petiční výbor a jeho Podvýbor pro svobodu slova a média, protože mají pod sebou některé zajímavé agendy.
  • Chtěl bych být dobrým členem týmu Finance. Můžu tam přinést bližší vhled na finanční sektor z pozice de facto riskaře.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jitka.Bidlova
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 12 črc 2018, 14:01
Profese: architektka
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Jitka.Bidlova »

Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 Ahoj všem. Díky za odpovědi na Jitsi. Mám však ještě okruh otázek, kterou jsem tam nechtěl pokládat, protože z mého pohledu musí být odpověď dobře promyšlená. Všichni jste říkali, že je to šance pro vás měnit tuto zemi k lepšímu. K tomu je ale kromě poslaneckých funkcí možné případně se ucházet i o funkce v exekutivě (ministři, náměstci ministrů). Moje otázky z tohoto ranku tedy zní:
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?
- Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.
- Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.
Díky za odpovědi. Jsem nemocný, tak prudím.
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?

Upřímně, tak daleko jsem o tom ještě neuvažovala, ale když už mám odpovědět, tak s mojí odborností je jasnou volbou Ministrsvo pro místní rozvoj.

- Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.

Moje téma „Připravit území České republiky na nadcházející změny klimatu“ je založeno na propojení dvou oblastí a to architektury a životního prostředí, toto tém naplňují Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj a Výbor pro životní prostředí. Třetí mě, jako architektce je blízký Podvýbor pro kulturu.

- Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.

Odpověď vychází z moji odbornosti, tj. stavebního práva a životní prostředí a tématu, který zopakuji „Připravit území České republiky na nadcházející změny klimatu“. Takový expetní tým bych ráda vedla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Bidlova za příspěvek:
Jiri.Kratky
Uživatelský avatar
Jiri.Duchacek
Republikový výbor
Příspěvky: 300
Registrován: 16 dub 2018, 22:47
Profese: IT manager,zastupitel
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Jiri.Duchacek »

Oznámení moderátora:
Bylo zahájeno hlasování :


Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 224 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Díky Filipe za otázky, omlouvám se za pomalejší odpověď, mám to poslední dny extra nabité.
Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 Ahoj všem. Díky za odpovědi na Jitsi. Mám však ještě okruh otázek, kterou jsem tam nechtěl pokládat, protože z mého pohledu musí být odpověď dobře promyšlená. Všichni jste říkali, že je to šance pro vás měnit tuto zemi k lepšímu. K tomu je ale kromě poslaneckých funkcí možné případně se ucházet i o funkce v exekutivě (ministři, náměstci ministrů). Moje otázky z tohoto ranku tedy zní:
- Zvažuješ svou kandidaturu do exekutivních funkcí v případě, že Piráti budou sestavovat vládu a tedy do jakých? A případně, že ano, ovlivnilo by to nějak tvé zvolení poslancem (Mám na mysli např. v případě zvolení poslancem bych o exekutivní funkci neuvažoval.)?
:arrow: Neuvažuji a v případě, že bych byl zvolen, tak by to tak minimálně po dobu mandátu i zůstalo.
Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 - Druhá otázka je tentokrát doplňující k tomu, co padlo na Jitsi a chci, aby to bylo i na fóru a tentokrát trvám na přesnosti: Jaké výbory či podvýbory bys v případě zvolení preferoval? Prosím MINIMÁLNĚ tři s určením pořadí preferencí.
:arrow: Níže dle preferencí, včetně jejich podvýborů:
1. Výbor pro životní prostředí
2. Hospodářský výbor
3. Zemědělský výbor
Filip.Mezera píše: 12 led 2021, 17:22 - Je nějaká oblast, ve které bys chtěl / chtěla vést pirátský expertní tým? Pokud ano, v jaké oblasti by to bylo a na co ba ses zaměřil.
Díky za odpovědi. Jsem nemocný, tak prudím.
:arrow: Primárně odpadové hospodářství, následně životní prostředí. V obou oblastech máme zdatné zástupce, ale rád bych je podpořil.

Díky za podporu – čeká nás doba plná změn – věřím, že společně vybereme nejlepšího kandidáta, hodně štěstí nám všem!
Aleš

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Uživatelský avatar
Jiri.Duchacek
Republikový výbor
Příspěvky: 300
Registrován: 16 dub 2018, 22:47
Profese: IT manager,zastupitel
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Jiri.Duchacek »

Oznámení moderátora:
Hlasování 1 kolo ukončeno:
https://helios.pirati.cz/helios/electi ... 13905/view
Výsledek hlasování celkem volilo 47 z 54 možných
Otázka #1
Jako kandidát na třetí místo kandidátky do PSP 2021 je pro mě přijatelný :
Dominik Bečka 29
Jitka Bidlová 30
Jaroslav Lainz 22
Jan Moravec 16
Aleš Nunvář 32
Vladek Vácha 18

Do dalšího kola hlasování postupují :
Aleš Nunvář 32
Jitka Bidlová 30
Dominik Bečka 29
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 224 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Děkuji všem hlasujícím za podporu a nepostoupivším kandidátům za odvahu kandidovat, všichni víme, že to není jen tak :!:

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PAK 01/2021 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 3.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

Opět děkuju za každý hlas pro mě i ostatní kandidáty a hvězdnou účast členské základny v hlasování. Gratuluju Jitce i Alešovi k postupu do druhého kola a všem děkuju za zajímavou a korektní debatu ;) . Prosím, zvažte mou podporu i v druhém kole hlasování.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“