Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Martin.Arden
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 110
Registrován: 23 zář 2012, 00:58
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Martin.Arden »

Milé Pirátky a milí Piráti na Praze 1, prosím předsednictvo o hlasování ve věci mého vstupu do MS Praha 1. Těším se a líbám:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvek:
anonym64374
Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od anonym64374 »

Ahoj Martine, díky za zájem! Mám dotaz, co tě vede k nám na jedničku, zakládal jsi přece trojku?
Tomáš
Uživatelský avatar
Martin.Arden
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 110
Registrován: 23 zář 2012, 00:58
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Martin.Arden »

Ahoj Tomáši. Trojku jsem (také kdysi) zakládal, ale... Cítím jsem, že jsem na P3 nenašel dostatečně vstřícnosti. Překazil jsem jim před komunálními volbami záměr budovat MS s lidmi okolo Jany Belecové, Michala Konvičky a Karla Světlíka...věc se časem vyřešila, Jana Belecová a spol ztratili vliv a také už nejsou ani členy strany...ale chybí mi přátelská atmosféra a parťáctví, které jsem na P-1 vždycky cítil. Už od dob kdy jsme se s Nazarskými scházeli v minulém volebním odbdobí a připravovali terén pro piráty na P1. Navíc jsem pořád na Magistrátu, často jednám s MS P1 a máte u mne vždy zastání. Na P1 budu víc užitečný a navíc "mezi svými". Jsem připraven odpovědět Ti na další otázky, ale nehledej tam žádné skryté záměry.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvek:
Jitka.Nazarska
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Ahoj souhlasím s přijetím Martina Ardena do naše MS. Myslím, že budeš velkou oporou v současné době především ve vztahu s magistrátem. Díky za tvůj krok v posílení našeho MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Nazarska za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jaroslava.Narozna
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 13 úno 2018, 10:33
Profese: Herečka Divadélko Romaneto
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Jaroslava.Narozna »

Martin.Arden píše: 29 pro 2020, 13:40 Milé Pirátky a milí Piráti na Praze 1, prosím předsednictvo o hlasování ve věci mého vstupu do MS Praha 1. Těším se a líbám:)
Souhlasím s přijetím Martina ARDENA do MS Pirati Praha 1
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jaroslava.Narozna píše: 29 pro 2020, 20:25
Martin.Arden píše: 29 pro 2020, 13:40 Milé Pirátky a milí Piráti na Praze 1, prosím předsednictvo o hlasování ve věci mého vstupu do MS Praha 1. Těším se a líbám:)
Souhlasím s přijetím Martina ARDENA do MS Pirati Praha 1
Jen upozorním, že aby bylo hlasování platné, tak musí být ve vašem předsednickém vlákně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 2):
Jitka.Nazarska, Lucie.Spacilova
Uživatelský avatar
anonym64374
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 186
Registrován: 25 črc 2014, 17:04
Profese: architekt
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od anonym64374 »

Martin.Arden píše: 29 pro 2020, 16:50 Ahoj Tomáši. Trojku jsem (také kdysi) zakládal, ale... Cítím jsem, že jsem na P3 nenašel dostatečně vstřícnosti. Překazil jsem jim před komunálními volbami záměr budovat MS s lidmi okolo Jany Belecové, Michala Konvičky a Karla Světlíka...věc se časem vyřešila, Jana Belecová a spol ztratili vliv a také už nejsou ani členy strany...ale chybí mi přátelská atmosféra a parťáctví, které jsem na P-1 vždycky cítil. Už od dob kdy jsme se s Nazarskými scházeli v minulém volebním odbdobí a připravovali terén pro piráty na P1. Navíc jsem pořád na Magistrátu, často jednám s MS P1 a máte u mne vždy zastání. Na P1 budu víc užitečný a navíc "mezi svými". Jsem připraven odpovědět Ti na další otázky, ale nehledej tam žádné skryté záměry.
Díky, já nebudu hlasovat (opraveno ze zdržím se), nemyslím, že bychom teď před volbou měli kohokoliv přijímat, kdo může volby ovlivnit, a dávám přednost lidem z jedničky, kteří to tu zažívají na vlastní kůži. Je třeba aby k tomu proběhla standardní rozprava na schůzi MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym64374 za příspěvek:
Martin.Arden
Tomáš
Uživatelský avatar
anonym18401
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 01 pro 2017, 17:46
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od anonym18401 »

Ahoj, nechci vám do toho kecat, ale jak jsem se už vyjádřila, já s takovýmto hrrrrr přijímáním členů nesouhlasím, není to nic proti Martinovi/ - neber si to osobně prosím/ ani nikomu jinému, rozběhli jste rozpravu o volbě nového předsednictva a není čas přijímat teď nové členy, proč? Můžou je přijmout nově zvolení, navíc ani neproběhli místním sdružením a ostatních členů jste se na toto ani neptali.....
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym18401 za příspěvek:
anonym64374
Jitka
Uživatelský avatar
anonym18401
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 01 pro 2017, 17:46
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od anonym18401 »

Jednací řád Místního fóra Slovácko
původce:Místní sdružení Slováckotyp:předpis oblastního sdruženízkratka:JmK-Slk-JdŘzásadní:ne
§ 1 Vymezení pojmů
MF Slovácko je místní fórum Slovácko.
PMS Slovácko je předsednictvo místního sdružení Slovácko.
Předsedající je osoba, která svolává a s přihlédnutím ke všeobecné shodě řídí jednání MF Slovácko.
Člen MF Slovácko je fyzická osoba řádně přijatá do MF Slovácko s uhrazeným členským příspěvkem.
RegP Slovácko je registrovaný příznivec Pirátské strany, registrovaný pod místním sdružením Slovácko.
Účastník jednání je každá fyzická osoba, která je na jednání přítomna.
Veřejnost jsou všichni účastníci jednání, kteří nejsou členy ani RegP.
Řádné oznámení je vážné prohlášení, doručené všem členům MF Slovácko stanoveným způsobem ve stanovené lhůtě.
Návrh je jakýkoliv podnět, kterým se má MF Slovácko zabývat.
Návrh rozhodnutí je návrh, kterým MF Slovácko rozhoduje ve své působnosti.
Návrh postupu je návrh, kterým MF Slovácko upravuje v mezích jednacího řádu chod jednání.
Námitka je návrh postupu, kterým MF Slovácko zvažuje návrat k předchozímu stavu při zpochybnění správnosti postupu jednání.
Skupina členů je 2. odmocnina počtu členů MF Slovácko, který danému návrhu vyjádří podporu.
Materiál je dokument rozsahem větší, než jedna normostrana (1 800 znaků).
Usnesení je textový popis kolektivního rozhodnutí krajského fóra.
Osobnostní hlasování je hlasování o nominaci, volbě, nebo odvolání konkrétních osobností.
§ 2 Cíl jednání místního fóra
Cílem jednání MF Slovácko je rozhodovat ve své působnosti
usnášením, při kterém vybírá z předložených návrhů usnesení, nebo
osobnostním hlasováním, kterým se vyjadřuje přímo ke konkrétním osobnostem.
§ 3 Práva a povinnosti účastníků jednání
Členové MF Slovácko mají právo účastnit se rozpravy a hlasovat.
RegP Slovácko mají právo účastnit se rozpravy na veřejných jednáních s hlasem poradním.
Veřejnost má právo účastnit se veřejných jednání, předsedající jim může udělit právo účastnit se rozpravy s hlasem poradním.
Předsedající má právo svolat jednání, navrhovat postup jednání, řídit rozpravu, pořádkovým opatřením odebrat řečníkovi slovo nebo osobu z jednání vykázat a povinnost postupovat podle tohoto předpisu.
PMS Slovácko má povinnost zajistit zveřejnění zápisu ze zasedání do 10 pracovních dní ode dne konání.
Všichni účastníci mají povinnost chovat se tak, aby mohlo jednání řádně probíhat, a dbát pořádkových pokynů předsedajícího.
Svá práva na jednání vykonává každý přímo a osobně.
§ 4 Návrhové oprávnění
Návrh mohou podat členové MF Slovácko, PMS Slovácko, PMS Slovácko, vedoucí krajských odborů a komisí, vedoucí odborů Pirátské strany, Republikový výbor a Republikové předsednictvo. Předsedající následně rozhodne, zda návrh přijme, nebo si pro něj vyžádá doložení podpory skupinou členů.
Svrchované návrhové oprávnění má skupina členů, PMS Slovácko a PKS JmK. Návrh podaný orgánem se svrchovaným návrhovým oprávněním předsedající musí přijmout.
§ 5 Návrh
Návrh na svolání jednání na internetu nebo zasedání se podává písemně do podatelny PMS Slovácko na internetovém fóru Pirátské strany.
Návrh bodu k projednání, návrh rozhodnutí, návrh postupu a námitka proti postupu v rámci svolaného jednání se podávají předsedajícímu.
Návrh je přijatelný, pokud:
má jednoznačný význam,
je v souladu s již schválenými rozhodnutími MF Slovácko, případně je odpovídajícím způsobem výslovně mění nebo ruší,
bezprostředně souvisí s projednávaným rozhodnutím, jde-li o návrh na již probíhajícím jednání,
není projednáván na žádném jiném jednání MF Slovácko,
je podán osobou nebo orgánem s návrhovým oprávněním,
jsou jeho dopady dostatečně zdůvodněny důvodovou zprávou,
je podán včas, je-li pro jeho podání stanovena lhůta.
Přijatelný návrh předsedající zaznamená, případně požádá o jeho podání v písemné podobě.
V odůvodněných případech je možné předkládaný návrh označit jako zásadní. Zásadní návrhy lze hlasovat pouze elektronicky na internetu.
§ 6 Hlasování
O každém řádně oznámeném návrhu rozhodnutí rozhoduje MF Slovácko hlasováním, o návrzích rozhodnutí, které nejsou řádně oznámeny, se nehlasuje.
Hlasováním se vybírá jedna nebo více možností. Vybraná možnost však vždy musí v hlasování získat podporu nadpoloviční většiny přítomných. K možnostem, které podporu většiny v hlasování nezískaly, se dále nepřihlíží.
Na návrh člena MF Slovácko se hlasuje o jednotlivých částech návrhu usnesení odděleně.
MF Slovácko hlasuje veřejně a jmenovitě. Tajně hlasuje v osobnostních hlasováních, primárních volbách, případně po schválení tajného hlasování jako návrhu postupu.
Při jednání na internetu probíhá hlasování elektronicky a korespondenčně, na zasedání probíhá hlasování prezenčně ve všech případech mimo hlasování o zásadních návrzích, současně je vyjádřeno zvednutím ruky.
Po ukončení hlasování vyhlásí předsedající jeho výsledek.
§ 7 Hlasovací systém
Pokud se MF Slovácko neusnese na jiném hlasovacím systému, hlasuje se takto:
V prvním kole se hlasuje o přijatelnosti každé možnosti. Hlasující svým hlasem vyjadřuje přijatelnost libovolného počtu možností. Pokud není třeba možnosti seřadit a získá podporu nadpolovičního počtu hlasujících nejvýše takový počet možností, který má MF Slovácko vybrat, jde o výsledek hlasování a hlasování končí. Jinak se koná druhé kolo.
Ve druhém kole se hlasuje o tom, který z podporovaných návrhů má být upřednostněn. Hlasující může dát přednostní hlas tolika možnostem, kolik má MF Slovácko vybrat. Vybrány jsou možnosti v pořadí podle počtu přednostních hlasů, v případě rovnosti podle počtu hlasů v prvním kole a pak podle losu.
Byly-li k předloženému návrhu usnesení předloženy protinávrhy či pozměňovací návrhy, hlasuje se nejdříve o nich, a to v pořadí, v jakém byly podány. Není-li přijat žádný protinávrh nebo pozměňovací návrh, hlasuje se o předloženém základním návrhu usnesení. Poté se hlasuje o případných doplňujících návrzích usnesení, které nejsou v rozporu ani jinak nepozměňují přijatý návrh usnesení. Vylučuje-li přijatý návrh usnesení další pozměňovací návrhy, pak se o nich již nehlasuje.
§ 8 Lhůty
Lhůty a způsoby pro řádné oznámení se stanovují následovně:
zahájení jednání na internetu - e-mailem v okamžiku zahájení
hlasování na internetovém jednání - přípisem ve vlákně jednání nejméně 3 kalendářní dny před zahájením hlasování a dále e-mailem v okamžiku zahájení hlasování
materiál na internetové jednání - vložením do vlákna jednání nejméně 3 kalendářní dny před hlasováním
řádné zasedání místního fóra - schválením harmonogramu zasedání nejméně na 1 měsíc dopředu
mimořádné zasedání místního fóra - e-mailem v okamžiku svolání nejméně 7 kalendářních dní před zasedáním
rozhodnutí na zasedání MF Slovácko – vložením do vlákna se svoláním nejméně 3 kalendářní dny před zasedáním
materiál na zasedání MF Slovácko – vložením do vlákna se svoláním nejméně 5 kalendářních dní před zasedáním
Lhůty pro hlasování při jednání na internetu se stanovují následovně:
hlasování o návrhu postupu nebo námitce - 24 hodin
hlasování o usnesení nebo volbě - 48 hodin
Lhůty pro elektronické hlasování při zasedání se stanovují následovně:
hlasování o usnesení nebo volbě – nejméně 30 minut
§ 9 Zasedání Místního fóra Slovácko
MF Slovácko se schází dle potřeby, nejméně 4x za rok, s výjimkou letních prázdnin.
Řádná zasedání MF Slovácko se konají v termínech dle harmonogramu schváleného MF Slovácko, který předkládá PMS Slovácko nejméně 1 měsíc dopředu.
Mimořádné zasedání MF Slovácko na žádost skupiny členů se koná nejpozději do 21 dnů ode dne, kdy byla do podatelny PMS Slovácko doručena žádost skupiny členů o svolání zasedání.
Zasedání MF Slovácko jsou zpravidla veřejná, o neveřejnosti může před zahájením zasedání rozhodnout PMS Slovácko usnesením bez rozpravy, proti rozhodnutí o neveřejnosti lze podat v úvodu zasedání námitku.
§ 10 Závěrečná ustanovení
Předsedajícím je předseda MS Slovácko, zastupující místopředseda, nebo jiný pověřený předsedající z řad členů Pirátské strany. Pověřit člena strany předsedajícím může PMS Slovácko na základě usnesení bez rozpravy.
Při hlasování na internetu je přítomen každý hlasující, při hlasování na zasedání je přítomen každý hlasující, který se osobně účastní zasedání a je zapsán v prezenční listině.
Usnesení nabývají platnosti dnem schválení. Účinnosti nabývají dnem zveřejnění zápisu na internetovém fóru Pirátské strany, není-li v textu usnesení nebo v jeho příloze uveden termín pozdější.
© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
Jitka
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Martin Arden - žádost o členství v MS Praha 1

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jitka.Vondrouskova píše: 30 pro 2020, 11:31 Ahoj, nechci vám do toho kecat, ale jak jsem se už vyjádřila, já s takovýmto hrrrrr přijímáním členů nesouhlasím, není to nic proti Martinovi/ - neber si to osobně prosím/ ani nikomu jinému, rozběhli jste rozpravu o volbě nového předsednictva a není čas přijímat teď nové členy, proč? Můžou je přijmout nově zvolení, navíc ani neproběhli místním sdružením a ostatních členů jste se na toto ani neptali.....
Jestli mohu okomentovat, tak přijímání členů je čistě v režii předsednictva oblastního sdružení. MS si samo může nastavit systém, že se k přijetí mohou vyjádřit všichni členové MS (takto je to třeba na Praze 3). Takové hlasování ale není závazné a členové PMS na něj nemusí brát ohled.
stanovy.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 3):
anonym64374, anonym18401, Lucie.Spacilova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 1“