Ivan Štěpka

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 12

Odpovědět
Ivan.Stepka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2018, 09:05
Profese: inspektor ČIŽP
Dostal poděkování: 3 poděkování

Ivan Štěpka

Příspěvek od Ivan.Stepka »

Ahoj,

mé jméno je Ivan Štěpka. Od roku 2018 jsem registrovaným příznivcem Pirátské strany. Po rezignaci kolegyně Veroniky Rajnohové jsem se v roce 2019 stal členem zastupitelstva na Praze 12. V současné době kromě toho zastávám funkci předsedy Komise pro rozvoj Komořan, Cholupic a Točné, a jsem členem kontrolního výboru.

V roce 2014 jsem absolvoval magisterské studium na České zemědělské univerzitě v Praze, obor Rozvoj venkova a zemědělství. Mé pracovní zkušenosti jsou nejprve z oblasti školství, kdy jsem v roce 2015 byl asistentem pedagoga na základní škole. Tuto pozici jsem však zastával krátce a nyní již šestým rokem pracuji na České inspekci životního prostřední jako inspektor na oddělení ochrany ovzduší. Moje činnost spočívá především v kontrole dodržování legislativy na úseku zákona o ochraně ovzduší u právnických osob, a to hlavně u zemědělských subjektů.

Zajímám se o dění v oblasti životního prostředí, v kultuře a v kinematografii.


1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Ano, přečetl. Z logiky věci je mi nejblíže oblast životního prostředí a zemědělství. Považuji za velmi problematické, jakým způsobem je v současné době zemědělská půda obhospodařována, kdy dochází k její nevratné degradaci a je negativně ovlivňován celý krajinný ráz. Aktuálně vidím jako významný bod také ochranu nezávislosti státních institucí. S relativně velkou mírou nedůvěry se dívám např. na bod týkající se otázky přímé demokracie.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano, cítím se jako Evropan. Přes řadu výtek, které lze k fungování EU mít, nevidím lepší alternativu. Aby ČR zůstala členem je pro mne tedy zásadní.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Přiznávám, že toto téma pro mne není tématem zásadním, nicméně diskusi nad promyšleným způsobem legalizace se nebráním.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Manželství stejnopohlavních párů podporuji, mám zato, že právem každého svobodného jedince je i svobodný výběr partnera. K otázce adopcí dětí se však stavím lehce s rezervou. Je to velice ožehavé téma a netroufám si v této věci vynášet závěry. Je to jistě téma k celospolečenské diskusi.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty jsem nějakým způsobem zaznamenal prakticky od jejich vzniku. S aktivní podporou jsem začal v roce 2018 před volbami do zastupitelstev obcí, konkrétně zastupitelstva MČ Praha 12. Jak jsem uvedl výše, v současné době jsem zastupitel, předseda jedné z komisí a člen kontrolního výboru.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Záleželo vždy na typu voleb - jiná byla volba v případě hl. m., jiná v případě městské části (v obou případech se většinou jednalo o uskupení opírající se nějakým způsobem o Zelené) a jiná na celorepublikové úrovni (Strana Zelených, ČSSD).

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Nebyl jsem členem žádné politické strany ani hnutí.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Jedním z impulsů byl jistě úspěch Pirátů na Praze 12 - člověk získal další kapku naděje, že věci se mohou měnit k lepšímu a zaběhlé struktury se dají prorazit. Vzhledem k tomu, že jsem byl jako nestraník za Piráty zvolen do zastupitelstva, rozhodl jsem si jim nyní vstupem splatit svůj dluh. :-)

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
V rámci funkce člena zastupitelstva a s tím souvisejících povinností se již angažuji.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Viz odpověď výše - již jsem kandidoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Stepka za příspěvky (celkem 2):
Jan.Mejsnar, V__
Ivan Štěpka
Pavel.Bursik
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 12 zář 2014, 20:12
Profese: Krajský koordinátor pro Prahu
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Ivan Štěpka

Příspěvek od Pavel.Bursik »

Ahoj Ivane, jsem pražský koordinátor a mám mj. na starost zájemce o Piráty.

Je zřejmé, že u Pirátů nejsi žádný nováček. :) Pokud bys to však ocenil, tak si můžeme dát videohovor nebo se sejít a probrat různé možnosti další zapojení, např. odborné a další týmy. Anebo ti můžu přinejmenším k tomu poslat nějaké podklady. Dej vědět, pokud budeš mít zájem, jsem ti k dispozici.
Krajský koordinátor pro Prahu (hlavně nováčci a eventy)
tel. 770 113 641
pavel.bursik@pirati.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 12“