Účelové jednání Vratislava Krejčíře

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Účelové jednání Vratislava Krejčíře

Příspěvek od Irena.Drofova »

@Vratislav.Krejcir DŮRAZNĚ ŽÁDÁM, ABY MÉ KOMENTÁŘE Z VLÁKAN KOMISE ZLÍN: viewtopic.php?f=872&t=54341 DO TEBOU PŘESUNUTÉHO DO VLÁKNA:
viewtopic.php?f=872&t=55317 BYLY PŘESUNUTY NAZPĚT DO PŮVODNÍHO VLÁKNA! JSOU NAPROSTO ADEKVÁTNÍ A PATŘÍ TAM, KDE BYLY. TVÉ JEDNÁNÍ VNÍMÁM JAKO ÚČELOVÉ A BRÁNÍCÍ MI V PRÁCI PRO PIRÁTY I OBČANY. JAKO PŘEDSEDA KS TÍMTO PODPORUJEŠ DLOUHODOBÉ URÁŽKY MÉ OSOBY A DEHONESTANACI MÉ NĚKOLIKALETÉ PRÁCE PRO PIRÁTY ZE STRANY MS ZLÍN.

Účelově se mi brání v práci pro Piráty již od úspěšných komunálních voleb. Jednání členů MS Zlín, MS Kroměříž a stejně jako PKS k některým členům KS už přesahuje hranice nejen slušného chování, ale především demokracie a to směrem zpět do postupů a praktik minulého režimu. Několikaleté porušování pirátských principů a zásad, které byly a jsou mlčky tolerovány všemi členy i předsednictvy MS, včetně PKS. A to všech, kteří ve funkcích působili od úspěšných parlamentních voleb.

Předem děkuji a pevně věřím, že toto tvé účelové a naprosto neadekvátní jednání z pozice předsedy bude okamžitě napraveno. Jedná se o téma, které je řešeno a které se mně týká a já odmítám, aby mi bylo bráněno vyjádřit svůj názor k probírané problematice. Takové jednání nemíním a nebudu akceptovat.

ID
Oznámení moderátora:
Název vlákna uveden do soulad s pravidly fóra (velikost písmen). M. Kučera
Naposledy upravil(a) Martin.Kucera dne 24 led 2021, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Název vlákna uveden do soulad s pravidly fóra (velikost písmen).
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 714
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 987 poděkování
Dostal poděkování: 965 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Prosím neporušuj pravidla fóra https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum

Tvé příspěvky byly nahlášené jako offtopic a byl jsem požádán na přesun tvých příspěvků. Po přečtení diskuze a také tvých příspěvků byly vyhodnoceny jako offtopic a přesunul jsem je. Nic jsem nemazal.
Tvou práci hodnotit nebudu, neviděl jsem z ní nic. Možná poprosím aspoň o odkaz nebo zápisy z komise, přečtu si je rád.

Nevím jak přesun offtopic příspěvků může bránit práci pro piráty i občany. V těchto příspěvcích žádný výsledek tvé práce není a bylo mimo téma.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2205 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Vratislav.Krejcir píše: 21 pro 2020, 17:50 Prosím neporušuj pravidla fóra https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum

Tvé příspěvky byly nahlášené jako offtopic a byl jsem požádán na přesun tvých příspěvků. Po přečtení diskuze a také tvých příspěvků byly vyhodnoceny jako offtopic a přesunul jsem je. Nic jsem nemazal.
Tvou práci hodnotit nebudu, neviděl jsem z ní nic. Možná poprosím aspoň o odkaz nebo zápisy z komise, přečtu si je rád.

Nevím jak přesun offtopic příspěvků může bránit práci pro piráty i občany. V těchto příspěvcích žádný výsledek tvé práce není a bylo mimo téma.
Ja nikoho z vas osobne nepoznam, ani historiu vasich sporov, ale takto moderacia fora nefunguje. Pokial chces nieco oddelit do offtopicu (zase, nepoznam dovod sporu, a neviem nakolko je samotne oddelenie opravnene), tak odsunies CELU diskusiu, nie len jej polovicu. Okrem ineho ten zostatok co si tam nechal nedava ziadny zmysel, a posobi znacne surealne.
Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Irena.Drofova »

@Vratislav.Krejcir jak jistě dobře víš, mám mlčenlivost a nemám přístupy nikam. K čemu by tobě byly zápisy, nevím. Jak jsem psala, dotazy zodpovím, samotnou by mě zajímalo, co ostatní v komisích dělají. Jedná se o vaši manipulaci s fakty a pirátskou transparentností. Ano, vím, že verzálkami porušuji pravidla fóra. Ale trvám na tom. Klidně dej podnět pro mé vyloučení za to. Nebo ještě lépe, nechej mě zavřít za to, že jsem vyjádřila svůj názor.

EDIT: svou práci tedy více zviditelním.
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 419
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1253 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Libor.Adamek »

Docela mě překvapuje náhlá motivace krajského předsedy k moderování fóra místního sdružení, obzvlášť když doposud nebyl zvyk moderovat ani daleko divočejší krajské forum.

MS Zlín nemá své předsednictvo pro případné moderování?

To je v MS Zlín už taková situace, že si to neumíte mezi sebou normálně vykomunikovat sami a nahlašujete si příspěvky? Přiznáš se ty tajný nahlašovateli?

Je u vás vůbec ještě nějaká pluralita názorů a myšlení?

To jste ve Zlíně jakože fakt všichni v klidu, že se z diskuze vybanuje na samotku názor jen jednoho člena? Zatím žádnou reakci nebo zdůvodnění zlíňáků jsem tu ještě nezaznamenal.

Osobně se do záležitostí jiného MS nemíchám, ale vzhledem k tomu, že se tu timto krokem zavádí nový diskriminační precedenc, tak podávám námitku a požaduji vrátit příspěvky ze samotky zpět do původního vlákna.

Diskuze se dá moderovat i jinak než skoro normalizačními praktikami odstraňování nevhodných názoru jednotlivého člena, to hodně zavání diskriminací.

Moderace je především nasměřovávání diskuze okolo cíle projednávaného tématu a dá se dělat i za pomocí jednoduchých upozornění, což tady vůbec nebylo prvotně použito.
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Cítím potřebu tady vyjádřit své znepokojení nad trendem editace/přesouvání příspěvků moderátorem, v tomto případě na přání Vrati Krejčíře.

Není tomu tak dávno, co i mě byl bez mého vědomí a bez souhlasu na přání Vrati editován moderátorem (tehdy Marra Houser) příspěvek, protože Vraťa nesouhlasil s jeho obsahem. Zmiňovala jsem tehdy dodržení předvolebních slibů (nepodporovat trestně stíhané osoby ve vedení města) ve vztahu k aktuálnímu trestnímu stíhání kroměřížského starosty a jednoho radního. Starostovo stíhání bylo později zastaveno, u radního informaci nemám.

Vraťa/členové MS Kroměříž (už to přesně nevím, kdo ten požadavek konkrétně formuloval) po mě požadovali, abych příspěvek upravila a trestní stíhání starosty nezmiňovala. Já tehdy už zblblá z toho, že kam šlápnu, tam někomu něco vadí, jsem příspěvek chtěla nějak poupravit, ale nešlo to. Později mi Martin Kučera vysvětlil, že po určité době už příspěvek autorem editovat nelze. Vraťa však mezitím kontaktoval právě Marru, kterého přesvědčil, že příspěvek má editovat na mé přání. Marra uveden v omyl odmazal, co mu Vraťa řekl... Zakládala jsem tehdy i podnět na AO, aby byla upravena a specifikována směrnice k chování moderátorů na fóru.

viewtopic.php?p=651198#p651198

Principiálně se mi nelíbí, že jsou členové nabádáni k tomu, aby se k určitým věcem na fóru nevyjadřovali, a pokud ano, jsou jim jsou příspěvky editovány/přesouvány s argumentem, že se do diskuse nehodí. V inkriminovaných příspěvcích Ireny nevidím nic, co by neodpovídalo původnímu tématu diskuse - tedy členství v komisích Zlína. Připojuji se tedy k námitce Libora Adámka a taktéž požaduji, aby Ireniny příspěvky byly navráceny zpět do původního vlákna. Trochu mi to tady začíná připomínat takovou jakousi řekla bych názorovou totalitu - když nejsi konformní, jsi editován, případně přesunut. To myslím moc pirátským principům neodpovídá...
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Vážení, díky za Váš zájem.

Jméno tajného nahlašovatele jistě zjistíte, pokud přečtete Off Topic fórum viewtopic.php?f=872&t=55317, kde byly příspěvky přesunuty a kde Irena není na samotce, ale jsou tam i off topic příspěvky ostatních členů.
Jistě dokážu uznat, že měla být přesunuta celá přestřelka, ne jen výběr příspěvků, požádám tedy předsednictvo MS Zlín, aby tak učinilo.
Co se týče ostatních otázek: Ano, v tomto případě jsme v klidu.

Další věc je, že samozřejmě nikomu nebráníme se vyjádřit, a to jak A) projevit zájem o komisi nebo za B) deklarovat zájem o setrvání v komisi.

Ale poznámky typu: dětinskosti panující v MS Zlín, e ani ne po 2 měsících chceš být "expertem" na "kultůru", , z mé práce MS jen a jen těžilo, OFFTOPIC(:D :D ) Je v Zlk někdo, kdo by mi to přeložil do mandarínštiny?, uráží mne tady na základě pomluv , Navíc mám podepsanou mlčenlivost,OFFTOPIC ??? a , perličku za závěr Distancuji se od osoby Martiny Urbánkové i od všech jejích výroků na mou osobu - to opravdu do debaty o komisích patří?

Už jen fakt, že bylo založeno několik vláken, kde je v jednom z nich velkými písmeny napsán VRATISLAAAV A JEHO ÚÚÚČELOVÉÉÉ JEDNÁÁÁNÍ místo tedy žádosti / upozornění na problematiku, kterou se stěžovatelka cítí poškozena, o něčem vypovídá.

Děkuji Vám a věřím, že si užijeme všichni klidné vánoce.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vratislav.Krejcir píše: 21 pro 2020, 17:50 Prosím neporušuj pravidla fóra https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum

Tvé příspěvky byly nahlášené jako offtopic a byl jsem požádán na přesun tvých příspěvků. Po přečtení diskuze a také tvých příspěvků byly vyhodnoceny jako offtopic a přesunul jsem je. Nic jsem nemazal.
Rád bych tě (jako člen a bývalý vedoucí AO) upozornil, že ve fórech místního sdružení je prvoinstančním moderátorem příslušné místní předsednictvo (tedy ve fórech MS Zlín je to PMS Zlín). Nadřízené PKS funguje až jako odvolací instance, případně může zasáhnout při dlouhodobé nepřítomnosti prvoinstančního moderátora.
Tvůj zásah tedy byl nepřípustným vměšováním se do subsidiarity MS Zlín. Doporučuji vrátit odmoderované příspěvky tam kde byly, jinak hrozí, že věc vyeskaluje k tobě nadřízené instanci ve věcech moderování, tj. k vedoucí AO. A výsledkem by pak mohlo být i to, že budeš dočasně zbaven moderátorských práv (ano, i to už se v minulosti párkrát stalo).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 419
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1253 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Libor.Adamek »

Martina.Urbankova píše: 22 pro 2020, 07:45 Jméno tajného nahlašovatele jistě zjistíte, pokud přečtete Off Topic fórum viewtopic.php?f=872&t=55317
Dík za přiznání.
Martina.Urbankova píše: 22 pro 2020, 07:45 Co se týče ostatních otázek: Ano, v tomto případě jsme v klidu.
Osobně jsi v klidu nebo je to nějaké oficiální stanovisko většiny členů MS Zlín? :roll:
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 714
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 987 poděkování
Dostal poděkování: 965 poděkování

Re: ÚČELOVÉ JEDNÁNÍ VRATISLAVA KREJČÍŘE

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Vidím, že u máme další džihád od naší kliky, ale na to jsme si už v ZLK snad i zvykli.

Byl jsem požádán o moderaci, tak jak jsem uvedl, s tím, že PMS nereaguje, poprosil jsem o označení offtopic, pročetl jsem si to a přesunul. Nic jsem neměnil. To byl celý postup. Nikomu jsem se nikam nevměšoval, byl jsem jen slušně požádán a tomu jsem vyhověl. Ať se tedy vyjádří PMS Zlín.

Příspěvek s označením účelové jednání a argumenty jako bráníš mi v práci pro piráty neberu. Tak jako, podej na mě podnět nebo mě nechej zavřít. Doporučuji se v tomhle případě obrátit na někoho erudovaného, kdo ti dokáže pomoci. Já ne.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“