František Kubečka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
casper116
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 08 kvě 2019, 12:50
Profese: advokát
Bydliště: K Verneráku 82/3, 148 00 Praha
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

František Kubečka

Příspěvek od casper116 »

Ahoj,

jsem advokát, 36 let, Praha, ženatý, 1 skvělý syn, 1 skvělá žena a domácí mikropivovar ;-) Sorry za ten úsečný začátek ;-) V rámci svého týmu (www.kp-partners.cz) pracujeme (mimo jiné) na koncepci Právo 4.0, resp. elektronizaci právního jednání. Podstatou našeho snažení je splitová kooperace s různými soukromými subjekty, univerzitami, aj., kdy fungujeme jako koordinátor a erudovaný uživatel práva v jeho "staré" formě, a to s návrhy na elektronizaci kontraktace a business workflow, které umožňují kooperovat společnostem, resp. zákazníkům a společnostem elektronicky (právo v jeho "nové" formě). Jsme uzavřeni v rámci existující legislativy, ale s nemalými nápady "de lege ferenda", byť bez jakékoliv legislativní páky. Věnujeme se (opět mimo jiné) v těchto souvislostech právu ochrany osobních údajů, právu kybernetické bezpečnosti, právu elektronických komunikacích, právu informační společnosti. Vzhledem k tomu, že cítím při výzkumu a vývoji potřebu zlepšovat i vztahy B2A, G2C, atp., zejména v oblastech jako základní registry, elektronické čipové občanky, nebo spíše elektronické identifikace obecně (eIDAS a pod.), rád bych navázal spolupráci s Piráty. Piráti přinášejí program, který je mi více než sympatický jako celek. Politická situace (a kultura obecně) v této době mi není příjemná a jsem kritickým (byť dnes zatím "hospodským") hlasem vlády Andreje Babiše. Moje zapojení má tedy i běžnou politickou ambici směrující ke změně, kdy bude skutečně líp. Úžeji však, jedna z částí programu, ta o digitalizaci státní správy, je mi zároveň velmi blízká osobně. Výměna zkušeností mezi eGovernment a eCommerce světem by mohla být prospěšná oběma stranám. Stejně tak by i pohled advokáta s generální právní praxí (občan, obchod, trest, exekuce insolvence, atd.) mohl pomoct buď v užším smyslu (digitalizace) nebo v širším smyslu (praktické problémy práva obecně). Chtěl bych pomáhat, vyměnovat si zkušenosti, nebo i ovlivňovat směr legislativy k lepšímu světu bez zbytečných pastí pro slabé a bez zbytečných polínek pro podnikající (a to jak administrativních, byrokratických, tak těch, které jsou spojeny s výkonem státní moci neproporcionálně agresivním způsobem a "zaklekáváním"). Ze začátku věřím v oboustranně přínosný vztah. František
Tito uživatelé poděkovali autorovi casper116 za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Zuzana.Freitas
Pavel.Bursik
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 12 zář 2014, 20:12
Profese: Krajský koordinátor pro Prahu
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: František Kubečka

Příspěvek od Pavel.Bursik »

Ahoj Františku, díky za představení. Eviduji tvůj zájem dostavit se na grilování už 7. ledna (v případě zádrhelu na tvé straně ale není problém stavit se kdykoliv jindy na pozdější krajskou schůzi).
Krajský koordinátor pro Prahu (hlavně nováčci a eventy)
tel. 770 113 641
pavel.bursik@pirati.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“