Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky

Pro
20
67%
Proti
7
23%
Zdržuji se
3
10%
 
Celkem hlasujících: 30 - Celkem hlasů: 30

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Zdravím Piráty,

dovolte mi, abych nominoval @Andrea.Hoffmannova na pozici 3 a dále na kandidátku do poslaneckých voleb.

Andreu zná většina z vás a většina z vás také asi zaznamenala spor, který jsem s ní měl při její kandidatuře do republikového předsednictva přesně rok zpátky. Je dobré na začátku uvést, že to tehdy bylo pro ni nesmírně náročné období, kterým si prošla. O to víc si cením, jak rychle se dokázala nejen postavit zpátky na nohy a fungovat, ale zapracovat i na dalších aspektech svého fungování ve straně. Myslím si, že to je obdivuhodný výkon. Já si toho cením, a proto i jako gesto dobré vůle a uznání zakládám tuto nominaci, ačkoli to ode mne nejspíš moc lidí nečeká a samotnou Andreu to asi překvapí nejvíc.

Jsme z jedné strany, máme společné cíle, a to je to hlavní, přestože se nemusíme vždy shodnout úplně na všem. To, že můžeme mít názorové střety je v naprostém pořádku a nemá nám to bránit v čisté demokratické soutěži. Nerad bych se dostal ve straně do fáze, kde někdo bude mít obavy vyjádřit svůj názor na kandidaturu někoho jiného nebo že by se někdo bál někam kandidovat, aby to náhodou někdo špatně nevyhodnotil. Za mě by měl správný Pirát umět prohrávat a klidně i 10 let v kuse, než se mu podaří něco změnit nebo prosadit. Prohry jsou důležitou součásti politiky a není důvod si z nich dělat těžkou hlavu. Andrea ukázala, že tuto roli zvládá, a proto jí s čistým svědomím mohu založit nominaci. Doufám, že tato má nominace zbourá případné ledy a pomůže ke sblížení členské základny. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

musím v prvé řadě poděkovat Jakubovi za jeho nominaci. Konec minulého roku byl opravdu náročný a to skoro pro všechny. Stále jsme se sžívali s komunální politikou a nastavovali procesy, balancovali mezi prací a osobním životem, nastavovali spolupráci. Mám radost, že se nám to nakonec povedlo, každá krize se dá vidět jako příležitost a člověk se tak může posunout dál. To se i stalo. Vážím si Jakubovy nominace, která nás symbolicky posouvá do další etapy... u Pirátů prostě není nuda 😃 Posledních šest let se aktivně věnuji politice a věcem kolem a jsem ráda, že mám u Pirátů možnost přetavit své zkušenosti a energii v to změnit naši zemi k lepšímu, ať už je to spolupráce na pirátském programu v oblasti školství a sportu, či v práci náměstkyně pro školství a sport v Ostravě(a tak trochu kultury). Alespoň v to věřím a děkuji za Vaši dosavadní podporu a spolupráci.
Pokud získám podporu této nominace členskou základnou, ráda tuto výzvu přijmu, kandidaturou ráda budu krýt záda našemu čelu kandidátky. Měli bychom se jako strana rozvíjet, posouvat se dopředu, ti zkušenější by měli pomáhat nováčkům, navzájem bychom si měli krýt záda, motivovat se a podporovat se a všichni si zvyšovat kompetence jak v odbornosti, tak v komunikaci. Pokud získám Vaši důvěru, jsem připravena toto poskytnout a pomoci k úspěchu pěti statečným(takto alespoň čelo vidím já) v závěsu za nimi, využít synergie, vlastní odvedené práce a mediálního dosahu a takto kandidátku podpořit.
Vše závisí na názoru členské základny, které se plně přizpůsobím. Jde mi v tomto jen o prospěch Pirátů jako celku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 6):
Daniel.Galuszka, Veronika.Murzynova, MarianB, Hana.Brnakova, Romana.Korosi, Jakub.Tichy
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Martina.Duskova
Republikový výbor
Příspěvky: 110
Registrován: 29 říj 2013, 19:31
Profese: sociální pedagožka
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Martina.Duskova »

Nominuji Andreu na 2. misto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Duskova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Korizek, Hana.Brnakova

Martina Dušková

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Vzhledem k aktuálnímu vývoji na politické scéně si troufnu tvrdit, že příští rok ve volbách do parlamentu uděláme dobrý výsledek a věřím, že z našeho kraje se do sněmovny dostane více lidí než 2 současní poslanci. Beru to i s případnou koalicí s Hnutí STAN. A možná, že těch poslanců bude i více než 5, což by byl super výsledek.
S tím souvisí i nominace od Andy a její přijetí nominace. Vnímám dlouhodobě (vlastně od dob komunálu), že práce ve sněmovně je něco, co by jak chtěla dělat, tak že by to i zvládla, což někdy u lidí (napříč politickým spektrem) jdoucím do funkcí ruku v ruce nejde. Tady ano. :)
Jako členu MS Ostrava mi ale záleží na tom, abychom její případný posun výš ustáli v rámci komunální politiky. Proto považuji za nutné, abychom si v rámci Ostravy vydiskutovali, jak by případná politická situace po jejím odchodu do sněmovny mohla vypadat. Je nutno si přiznat, že tento odchod by znamenal výrazná škatulata, pravděpodobně ve směru Poruba-MMO plus samozřejmě to ovlivní další komunální volby. Mluvila jsem s ní o tom a vnímá to podobně, tedy že to musí být připravené pro všechny případy. Beru to tak, že jsme šli do funkcí je vykonávat, protože jsme dostali důvěru vlastních lidí ve straně, voličů a že pracujeme na základě nějaké odbornosti, jsme ti, co rozvíjejí, nejen udržují. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 3):
Hana.Brnakova, Andrea.Hoffmannova, Zuzana.Klusova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Na které místo tedy kandiduješ ?
A klasická otázka, pokud budeš zvolena, jak to vidíš se současnými funkcemi v Ostravě? (i když jsme se o tom už bavili, ale bylo by fajn to tady napsat).

Díky :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj,

jak jsem psala již výše, ráda bych svou kandidaturou podpořila čelo, ideálně tak 5. a dál místo na kandidátce(v případě koalice se STAN tedy 4.), ale jak jsme u Pirátů zvyklí, člověk musí počítat se vším, proto mi přijde vhodné představit svou práci, své vize a co se stane s mým současným mandátem v případě úspěchu (vyhrajeme volby a půjde nás 10 aneb nikdy nevíš).
Šla jsem do politiky proto, abych mohla využít své know how a kompetence k tomu vrátit něco společnosti, ve které žiju. Politika je u nás sprosté slovo, politici nemají dobré jméno a ani se nedivím. Bohužel naše politika posledních 30 let není zrovna obrazem ideálů(pořád jsem přesvědčena o tom, že politi by měl být člověk morálně čistý, bez vlastních ambicí či zájmů, s jediným cílem, sloužit této zemi. Politika by neměla být karierou, ale službou.) Dlouhodobě jsem byla nespokojena s tím, kam se naše země ubírá a proto jsem se rozhodla přestat jen nadávat a něco s tím udělat. Jsem přesvědčena, že s celým ostravským pirátských týmem pro to už dva roky něco děláme a mám radost. Je třeba se posunout dál a věřím v úspěch Pirátů v následujících volbách, kdy budeme sestavovat vládu a posuneme naši zemi po městech a krajích také z této pozice. Ať už má role bude jakákoliv, pomohu, jak budu moci, jako poradní hlas, jako tvůrce strategií, dokumentů, jako vztyčný důstojník v třetím největším městě, prostě jakkoliv bude třeba. (Protože vidět v den výročí úmrtí Václava Havla, jak se naše země v rámci schvalování rozpočtu opírá o hlasy diktujících komunistů pro mne byl jeden z nejsilnějších negativních emocí posledních let).

V rámci pirátských principů, věřím na odbornost a proto jsem se věnoval, věnuji a věnovat budu, tématu, které znám ze své odborné praxe nejlépe a to je školství. Jako vystudovaná učitelka, působící během své kariéry na SŠ, jazykových školách, jako freelancer a hlavně jako VŠ pedagog připravující budoucí učitele a školící učitele stávající, poslední dva roky jako náměstkyně primátora pro oblast školství a sportu, kdy jsme si vyzkoušela i roli zřizovatele a hybatele vývoje vzdělávání, je právě vzdělávání téma, kterému bych se ráda věnovala i nadále. Byť o něm všichni politici před volbami mluví, školství nikdy nebylo a není pro naši vládu prioritou, proto se skoro nikam neposunulo od revoluce. Je nezbytné provézt a dokončit hned několik reforem - kariérní řád pedagogů, který konečně nastaví práci učitelů a dokáže rozlišit jejich kvalitu, vyšší finanční ohodnocení učitelů tak, aby se na tuto práci hlásili ti nejlepší, reformu pedagogických fakult (včetně kýžené reformy hodnocení vědecké práce), tak, aby tyto instituce kvalitně připravovali budoucí učitele. Nemusíme vymýšlet kolo - stačí se podívat do skandinávských zemí, kde se díky této reformě stalo z učitelství prestižní povolání(hned vedle lékařů a právníků). Co více můžeme lidem do jejich základní výbavy dát než kvalitní vzdělání směřující ke kompetencím, jazykové výchově, pohybové, čtenářské, matematické gramotnosti. Nejsou to jen fráze. Za dva roky ve vedení města Ostravy se mi podařilo tzn. zdola změnit spoustu věcí (reforma školního stravování v rámci projektu Bo fajne školní bistro, zavedení karierních poradců do většiny ZŠ, kteří pomáhají dětem vybrat si správnou střední školu, zlepšit se ve svých slabých místech a naopak podpořit ty silné, máme v rámci republiky velice úspěšné projekty inkluze, naše Střediska volného času jsou stakeholdery v inovacích v rámci volnočasových aktivit a problematiky technického vzdělávání, spolupracujeme se Science center Světa techniky, díky kterému mají ostravští školáci přístup k technickému vzdělání zdarma, rozjíždíme mezinárodní projekty a posilujeme výuku jazyků). Podařilo se mi také z pozice města (přes svaz měst a obcí) a díky spolupráci s rezortním týmem školství připomínkovat důležité dokumenty od novel zákonů, strategie 2030 atp. Zde vidím velkou synergii a dosah práce samospráv.
Díky svému působení na magistrátu jsem také nahlédla do útrob sportu(nejen v Ostravě). V rámci rezortního týmu školství připravuji spolu s kolegy (a nyní také s kolegy ze STAN) volební program v oblasti sportu, kde se již této chvíli podílím na jednání a tvorbě společného programu, tak i programu pirátského, kde mohu zúročit své praktické zkušenosti nabyté ve své pozici. Zde, z vládní úrovně, je potřeba provézt hlubší analýzu fungování Národní sportovní agentury, která se sice ujala přerozdělování dotací v rámci pravidelné činnosti i sportovní infrastruktury, ale po odejmutí sportu z gesce MŠMT (kde víceméně zbyl jen VŠ sport a národní sportovní středisko) v tuto chvíli visí ve vzduchoprázdnu celkové naplňování Strategické koncepce sportu. Je nutné se soustředit zejména na rozvoj pohybových aktivit u všech občanů, etablovat pohybovou gramotnost, tedy schopnost se hýbat u všech lidí hned od mateřské školky, to vše souvisí s reformou tělesné výchovy a také větší spoluprací tělovýchovných složek, klubů, se školami a volnočasovými aktivitami pro lidi. Zakotvit vzdělávání trenérů do systému, upevnit toto jako prioritu. Jedině v této spolupráci a symbióze budeme hovořit o sportu pro všechny. Dalším nelehkým úkolem pro nás bude také větší transparence u dotací v oblasti sportu tak, aby nedocházelo k jejich zneužívání, k tomu, aby jednotlivé složky státní správy i samosprávy měly přehled o tocích veřejných peněz v rámci svazů a klubů a lidé opravdu viděli, na co přispíváme z veřejných peněz. Vzhledem k mnoha aférám spojeným s oblastí sportu, bude dle mého tento krok vítán všemi aktéry, protože sport se v rámci naší země musí očistit tak, aby kvalitní práce většiny sportovních organizací a klubů nedoplácela na pochybení jednotlivců, protože sport je pevnou součástí naší společnosti, stejně jako vzdělání a kultura.
Co se stane, kdybych odešla: v rámci svých současných povinností jsem připravena opustit všechny pozice. Samozřejmě jde o dohodu v rámci zastupitelských klubů (jsou Vánoce, nediskutovali jsme společně tuto věc a proto tady ani nechci házet konkrétní jména, vše je o domluvě), ale jsem přesvědčena, že na kandidátkách máme schopné lidi, kteří jsou připraveni, ochotni převzít po mne žezlo, ať je to má zastupitelská pozice v Porubě, pozice členky kultury na městě, tak funkce náměstkyně primátora na magistrátu. Jsem připravena své následovníky řádně proškolit a pomoci jim v posledním roce oněch mandátů. Nejvýrazněji to bude třeba na uvolněné pozici. Vzhledem k tomu, že se chci ve sněmovně věnovat stejnému tématu a zásadní projekty jsou nastartovány a koncepce vývoje jasně daná, bude tento rok pro mého nástupce možnost, jak se připravit na následující volební období a vychovat si tak další Piráty ve funkcích. Měli bychom totiž myslet také na to, že cílem naší práce by měla být určitá evoluce, lidé by se měli posouvat a dávat tak příležitost zaučit se novým lidem je součástí naší práce.
Zcela upřímně musím přiznat, že i když kandidatura do PS byla vždy mou největší metou, tak nějak cítím, že tohle ještě počkat může, proto nechci kandidovat na čelo. Každodenní práce na městě mne velmi naplňuje, dává mi smysl, spousta rozjetých projektů a vizí mi visí v hlavě, ráda bych je dokončila, realizovala a pokračovala právě v ní a tuto kandidaturu tak opravdu vidím jako kandidaturu podpůrnou. Protože tým, tým, tým...pokud tato situace ale přijde, jsem připravena se tomu čelem postavit a tuto další nelehkou a velmi zdpovědnou výzvu přijmout.
Pokud jste dočetli můj monolog až do tohoto místa, gratuluji, děkuji za pozornost, za Vaši případnou podporu a těším se na další pirátská dobrodružství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 6):
Romana.Korosi, Jiri.Demel, MarianB, Martina.Duskova, Hana.Brnakova, Michaela.Davidova
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Martina.Duskova
Republikový výbor
Příspěvky: 110
Registrován: 29 říj 2013, 19:31
Profese: sociální pedagožka
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Martina.Duskova »

Ahoj Andreo, chtěla bych Ti položit následujici otázky:
1) jakým způsobem se dopravuješ do práce a jak by ses připadně dopravovala do sněmovny ?
2) jaký je Tvůj pohled na problematiku chudoby ?
3) jaký je Tvůj pohled na ne/dobrovolné očkováni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Duskova za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova

Martina Dušková

MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od MarianB »

Ahoj Andy, jelikož by ses ve sněmovně chtěla věnovat školství, zajímal by mě tvůj názor na soukromé školy a na postup MŠ, které v posledních letech brání jejich zakládání.

Edit:
A ještě jedna otázka:
Jaký máš názor na eutanázii? Podpořil(a) bys ve sněmovně zákon, který by jí umožňoval? Případně za jakých podmínek?
Naposledy upravil(a) MarianB dne 30 pro 2020, 17:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MarianB za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj, ráda bych Ti položila několik otázek.

1. Jaký je tvůj postoj k legalizaci marihuany a proč zastáváš takové stanovisko, jaké zastáváš?
2. Jaký máš názor na současné fungování OSA, mělo by se něco změnit?
3. Jaký je tvůj názor na výstavbu staveb na horách?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na 3. místo kandidátky MSK do voleb do PSP 2021

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Martina.Duskova píše: 30 pro 2020, 16:43 Ahoj Andreo, chtěla bych Ti položit následujici otázky:
1) jakým způsobem se dopravuješ do práce a jak by ses připadně dopravovala do sněmovny ?
2) jaký je Tvůj pohled na problematiku chudoby ?
3) jaký je Tvůj pohled na ne/dobrovolné očkováni?
Ahoj Martino,
děkuji za tvé otázky
1. Do práce jezdím svým autem. Hlavně proto, že potřebuji být během dne flexibilní, často se pohybuji po městě. MHD by byla příjemnější, ale bohužel to nejde. Do Prahy bych určitě využívala vlak a MHD. Myslím,že dálnici bych já ani mé auto nepřežila :-)
2. Chudobou je ohrožen každý desátý člověk u nás, je to velké téma. Sama okrajově na chudobu reaguji a to projektem inkluzivního vzdělávání(včetně sociálního začleňování), projekty finanční gramotnosti, nízkoprahových center a volnočasových aktivit pro děti (máme i tzn. klubíky a další aktivity pro děti v rámci SVČ), doučování, ale také sháněním ntb pro děti na online výuku...podle mne je třeba neustále vysvětlovat, že chudoba se týká nás všech. Nejen, že je to vizitka naší společnosti jako celku (ať už je to bezdomovectví, kriminalita, domácí násilí a další negativní jevy), chudoba svými externalitami stojí nemalé peníze. Velmi se mi líbí práce naší Olgy Richterové, která velmi citlivě, avšak efektivně ukazuje na problémy chudoby, na ohrožené skupiny jako jsou single důchodci či samoživitelé, včetně jejího boje za podporu ohrožených skupin během covidu. Velmi s její prací souzním. Stejně tak kvituji pirátskou práci na přenastavení exekucí.
3. Očkování by mělo být dobrovolné. V prvé řadě je potřeba vůbec zajistit dávky a jasně naplánovat a komunikovat celý proces. Dále pak pozitivně motivovat občany, ať už kampaní, tak vlastním příkladem (rozhodně lépe, než zvládl AB). Získání důvěry, komunikace s občany je základ. Nejsme ovce a vláda ani politikové by se k občanům neměli takto chovat. Diskutujme, vysvětlujme, perme se s fake news, to je cesta, ne nařizování, blacklisty či výhody/nevýhody za očkování se. Očkování samo o sobě by mělo být ceněným benefitem. Vše je o komunikaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvek:
Martina.Duskova
Andrea Hoffmannová
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“