Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na FB
Moderátor: Odbor - medialni
Pravidla fóra
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde 
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Emil Havran píše:zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde
Úplně to bohužel ještě neplatí. A Honza má pravdu, že bez FB ČPS by rozjezd nebyl zdaleka tak grandiózní.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
no, ja si to pomerne dobre sleduju, jak rychle naskakujou statistiky u clanku na PN, kdyz nemaji podoporu z FB. je to tak furt na 50%.Emil Havran píše:zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde :P
si to projed sam. bez network efektu z FB by byla ctenost, resp. pocet zobrazeni clanku na PN polovicni, mozna tretinova :)
a bez podpory stranickeho profilu CPS na FB by se PN v ctenosti vubec nerozjely, pokud by se nezaclo nejak investovat financne do jejich propagace. Ber FB jako prima mailist sveho druhu :)
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
prdel je, ze lidi, kteri prijdo z FB, tak po PN pak dal moc nebloudej (pravdepodobne, nevidim do statistik). Je to dlouhodobej trend. Proste zustanou jenom na tom clanku, kterej je prsknutej na FB. Z toho plyne, ze ma web PN problem s pouzitelnosti.
Napr.
vcera pred pulnoci danej na FB: Jak to bylo se zátahy proti warez scéně http://piratskenoviny.cz/?c_id=32590 Přečteno: 1429x
dneska k ?po ranu? vydanej a nedanej na FB: Jak odměny k autorům nepřichází http://piratskenoviny.cz/?c_id=32572 Přečteno: 187x,
coz je dost propastnej rozdil. jak rikam, je to dlouhodoby.
a tedka udalm pokus a prsknu ten clanek Jak odměny k autorům nepřichází rano na FB a uvidime zitra vecer, jak bude situace vypadat :)
Napr.
vcera pred pulnoci danej na FB: Jak to bylo se zátahy proti warez scéně http://piratskenoviny.cz/?c_id=32590 Přečteno: 1429x
dneska k ?po ranu? vydanej a nedanej na FB: Jak odměny k autorům nepřichází http://piratskenoviny.cz/?c_id=32572 Přečteno: 187x,
coz je dost propastnej rozdil. jak rikam, je to dlouhodoby.
a tedka udalm pokus a prsknu ten clanek Jak odměny k autorům nepřichází rano na FB a uvidime zitra vecer, jak bude situace vypadat :)
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Je tam ale docela rozdíl, warez navazoval na nejčtenější článek na PN vůbec a Článek od Petra vůbec nebyl na titulce... Jinak v zásadě souhlas.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
jj. zrovne nebyl stastne vybranej priklad. nicmene zitra od rana uvidime, jak se krasne ctenost vysvihne.
ale ten vzorec lze krasne pozorovat, staci si porovnat FB posty a clanky, ktery postnuty na FB CPS page nebyly.
ale ten vzorec lze krasne pozorovat, staci si porovnat FB posty a clanky, ktery postnuty na FB CPS page nebyly.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
ale stejně je tam systematická chyba, bo na FB choděj zajímavější články...
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Obavam se, ze tomu rozumim.Jiri Kaderavek píše:Nerozumíš tomu, prostředník je ten kdo za peníze a dodání služby odpovídá, takže správně nese odpovědnost on konkrétní osoba a ne strana.Tenhle zpusob, pokud se pamatuji, vymyslel Jakub Michalek a me to uz tenkrat pripadalo divne. Pokud se zachazi s penezi strany, melo by se s nimi zachazet i jmenem strany a ne jmenem prostredniku. Chtel bych se k tomu po volbach vratit a zmenit to. Podle meho nazoru se jedna o alibizmus, aby pripadna zpronevera nemohla byt spojovana s CPS, ale padla na prostrednika.
Samozrejme chapu, ze kdyz nebyla karta, byla casova tisen (platba z banky by to neunosne zdrzela), tak to bylo reseni nejlepsi, ale do budoucna se mi to vuuubec nelibi
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Děkuji, že mě tu tak hezky probíráte jako (odstrašující?) příkladJan Podhajsky píše:jj. zrovne nebyl stastne vybranej priklad. nicmene zitra od rana uvidime, jak se krasne ctenost vysvihne.
ale ten vzorec lze krasne pozorovat, staci si porovnat FB posty a clanky, ktery postnuty na FB CPS page nebyly.
Jen tak, pro statistiku, 6.10.2010 01:40 Přečteno: 197x
http://piratskenoviny.cz/?c_id=32572
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Jasne, ze prvni podpora z FB CPS byla pro rozjezd klicova, a je jasne, ze kazde pridani nazene nejake ctenare.
Ovsem jsou i clanky, ktere maji vysokou ctenost a na FBCPS se neobjevili - vychazi to z vice veci, podstatna je atraktivita/kontroverznost tematu/informace. Tedy pokud budeme umet psat a vyuzivat ruzne vlivy (napr. na sv. Vaclava napsat o sv.Vaclavovi (byt legraci)) tak si ctenare najdeme a nemusime se spolehat na FBCPS.
Co se tyce tveho pokusu, tipnu si, ze hozenim na FBCPS mi prinese nejake stovky hlasu, ale pres 1000 nepreleze (nic proti tobe Petre).
I proto, ze podle me ten clanek postrada "atraktivitu" pro dalsi sireni (to nerika nic o jeho kvalite i dulezitosti, viz napr. Jakubovi odborne kvalitni clanky). Samozrejme, ze i mene ctene clanky jsou z x duvodu dulezite, jako ve vsem jde o spravny mix.
podivejte se na nejctenejsi clanky, nektere se na FBCPS neobjevily, a presto boduji
Přečteno 13635x 7. 9. 2010 | 52
Piratebay nedostupná, policejní razie po celé Evropě
Přečteno 4432x 8. 9. 2010 | 30
Warez scéna dostala citelný zásah
Přečteno 2637x 23. 9. 2010 | 34
Europoslanci podlehli tlaku lobbistů
Přečteno 2396x 3. 10. 2010 | 25
Armáda růžových snílků zaútočila na Prahu
Přečteno 2161x 16. 9. 2010 | 8
Jak na feťáky? Věštcem Stanleym!
Přečteno 2150x 17. 9. 2010 | 42
Olivie vrací úder? Kašlu na primátora, chci být královnou bezdomovců
Přečteno 1923x 12. 9. 2010 | 10
Ochrana autorských práv nebo kopírovací monopol?
Přečteno 1749x 9. 9. 2010 | 29
Vláda nemá ráda free software
Přečteno 1687x 10. 9. 2010 | 89
Piráti se distancují od Bobošíkové, podepsala xenofobní petici
Přečteno 1503x 2. 10. 2010 | 3
Vozíte s sebou v autě meč? Začněte!
Ovsem jsou i clanky, ktere maji vysokou ctenost a na FBCPS se neobjevili - vychazi to z vice veci, podstatna je atraktivita/kontroverznost tematu/informace. Tedy pokud budeme umet psat a vyuzivat ruzne vlivy (napr. na sv. Vaclava napsat o sv.Vaclavovi (byt legraci)) tak si ctenare najdeme a nemusime se spolehat na FBCPS.
Co se tyce tveho pokusu, tipnu si, ze hozenim na FBCPS mi prinese nejake stovky hlasu, ale pres 1000 nepreleze (nic proti tobe Petre).
I proto, ze podle me ten clanek postrada "atraktivitu" pro dalsi sireni (to nerika nic o jeho kvalite i dulezitosti, viz napr. Jakubovi odborne kvalitni clanky). Samozrejme, ze i mene ctene clanky jsou z x duvodu dulezite, jako ve vsem jde o spravny mix.
podivejte se na nejctenejsi clanky, nektere se na FBCPS neobjevily, a presto boduji
Přečteno 13635x 7. 9. 2010 | 52
Piratebay nedostupná, policejní razie po celé Evropě
Přečteno 4432x 8. 9. 2010 | 30
Warez scéna dostala citelný zásah
Přečteno 2637x 23. 9. 2010 | 34
Europoslanci podlehli tlaku lobbistů
Přečteno 2396x 3. 10. 2010 | 25
Armáda růžových snílků zaútočila na Prahu
Přečteno 2161x 16. 9. 2010 | 8
Jak na feťáky? Věštcem Stanleym!
Přečteno 2150x 17. 9. 2010 | 42
Olivie vrací úder? Kašlu na primátora, chci být královnou bezdomovců
Přečteno 1923x 12. 9. 2010 | 10
Ochrana autorských práv nebo kopírovací monopol?
Přečteno 1749x 9. 9. 2010 | 29
Vláda nemá ráda free software
Přečteno 1687x 10. 9. 2010 | 89
Piráti se distancují od Bobošíkové, podepsala xenofobní petici
Přečteno 1503x 2. 10. 2010 | 3
Vozíte s sebou v autě meč? Začněte!
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi