Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na FB
Moderátor: Odbor - medialni
Pravidla fóra
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Nejde mi o to přestat používat Facebook, a o to, aby tam naši stoupenci nemohli vyvíjet aktivitu. Samozřejmě - využijme je, dokud to jde, o tom není třeba diskutovat. Informační toky bychom měli cpát kam to jenom jde.
Šlo mi o jeden jediný požadavek: nesměrovat FINANČNÍ toky, vybrané od našich členů a příznivců, směrem k tomuto Molochu. (oni se už brzy postarají o to, aby nás smazali, pokud jim nezaplatíme výpalné... viz Dočekalova zkušenost.. politika je svého druhu taky business.
Jinak můj názor na sociální sítě (a na to, co by ČPS případně měla podporovat) je zde: http://teckacz.cz/1056
Šlo mi o jeden jediný požadavek: nesměrovat FINANČNÍ toky, vybrané od našich členů a příznivců, směrem k tomuto Molochu. (oni se už brzy postarají o to, aby nás smazali, pokud jim nezaplatíme výpalné... viz Dočekalova zkušenost.. politika je svého druhu taky business.
Jinak můj názor na sociální sítě (a na to, co by ČPS případně měla podporovat) je zde: http://teckacz.cz/1056
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Jezevče, on FB je takový bordel, že když tam jsi jednou registrovaný, tak nemáš šanci zjistit, jestli odkazovaná stránka vyžaduje registraci, nebo ne.jzvc píše:Jen k vasi diskusi poznamenam, ze bych ocenil, aby alespon clenove CPS neodkazovali na stranky FB, kde je vyzadovana registrace. Registrovat se tam stejne nehodlam a nejsem v tomhle ohledu zdaleka sam.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Ze to je bordel, to vim, ale co ti brani se odhlasit a testnout, jestli je ta stranka pristupna verejne ? Ostatne on FB napr bez zapnutyho scriptovani nezobrazi ani tabuli CPS.
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Toto je silný a v podstatě nerealizovatelný požadavek - já sám se ze svého e-zine (viz signatura) v shareovacím odkazu pochopitelně odkazuju na stránku FB, kde je od nepřihlášených uživatelů očekávána registrace. (Současně je ovšem na té samé stránce i anti-FB ikonkajzvc píše:Jen k vasi diskusi poznamenam, ze bych ocenil, aby alespon clenove CPS neodkazovali na stranky FB, kde je vyzadovana registrace. Registrovat se tam stejne nehodlam a nejsem v tomhle ohledu zdaleka sam.
Nevyžadoval bych od ČPS žádné takovéhle striktní cenzorní kroky - ať odkazuje na svůj FB profil (než ho zakážou), ať publikuje odkazy na oficiální TZ i nezávazné články PN, apod. Jde mi opravdu o jediné: "no money for facebook" - řeším pouze finančí toky, které by (nejen pro mě jako pro člena) měly být dohledatelné na transparentním účtu. A to, že se vybere 50 000 do kasy a pak to Honza Podhajský zaplatí svojí soukromou kartou, to tedy podle mě je přesně ukázka netransparentního šméčka, které nám tolik vadí u velkých stran: nejde tu o měřítko, nejde o to, že jsou to tisíce, a ne miliony. Jde tu o to, že pokud chceme někoho kritizovat za netransparentnost, tak sakra musíme začít u sebe - musí být jasné, jestli od nás peníze pro FB směřují, nebo nesměřují. A jestli směřují - tak tedy, já protestuji, budu protestovat veřejně - a v krajním případě ze strany zcela vystoupím, pokud nebudu (dlouhodobě) vyslyšen. Já FB druhou šanci prostě dávat _nechci_.
Ovšem uvítal bych, aby odkazy na existenci FB (převzetí grafiky tlačítka "To se mi líbí", např.) nebyly používány pro grafických návrh letáčků ČPS (jako to je teďa např. u letáčku pro magistrátní volby v Praze). Je spousta jiných možností, jak dát najevo, že jsme in - co takhle převzít třeba grafiku "palec nahoru" a související text spíše z YouTube, než z FB ? (omlouvám se, pokud jsem se přehlédl, ale podle mě te imitujeme grafiku FB a ne grafiku YouTube, což nasvědčuje tomu, že jsme z FB úplně počůraný...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Tenhle zpusob, pokud se pamatuji, vymyslel Jakub Michalek a me to uz tenkrat pripadalo divne. Pokud se zachazi s penezi strany, melo by se s nimi zachazet i jmenem strany a ne jmenem prostredniku. Chtel bych se k tomu po volbach vratit a zmenit to. Podle meho nazoru se jedna o alibizmus, aby pripadna zpronevera nemohla byt spojovana s CPS, ale padla na prostrednika.Michael Polak píše:... řeším pouze finančí toky, které by (nejen pro mě jako pro člena) měly být dohledatelné na transparentním účtu. A to, že se vybere 50 000 do kasy a pak to Honza Podhajský zaplatí svojí soukromou kartou, to tedy podle mě je přesně ukázka netransparentního šméčka, které nám tolik vadí u velkých stran ...
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
je to prozaičtější, před volbama jsme neměli kartu, takže jinej způsob jak FB reklamu financovat nebyl. Navíc se chystáme zveřejňovat celý účetnictví.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
přesně jak řiká Mikuláš, neměli jsme jaksi kartu. což pro mě bylo překvapení a poměrně jsem se cukal z toho převodu těch 50k
a jak jsem se koukal teďka na náš účet, tak je tam ještě jeden nějakej převod peněz, kterej jsem měl autorizovat a k kterej jsem neautorizoval, což budu muset projednat s FO, co je to za úlet.
a jak jsem se koukal teďka na náš účet, tak je tam ještě jeden nějakej převod peněz, kterej jsem měl autorizovat a k kterej jsem neautorizoval, což budu muset projednat s FO, co je to za úlet.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Nerozumíš tomu, prostředník je ten kdo za peníze a dodání služby odpovídá, takže správně nese odpovědnost on konkrétní osoba a ne strana. S tím jak je to vykázámno to nemá vůbec nic společného, v účetnictví samozřejmě výkazy z FB od Honzy jsou a jak píše Mikuláš, jednalo se o nouzové řešení. Kdo bude chtít, můžu mu je zaslat. xChaos má možná pravdu, ale kdyby více přiložil ruku k dílu v FO, možná, že i tato akce mohla být transparentnější.Tenhle zpusob, pokud se pamatuji, vymyslel Jakub Michalek a me to uz tenkrat pripadalo divne. Pokud se zachazi s penezi strany, melo by se s nimi zachazet i jmenem strany a ne jmenem prostredniku. Chtel bych se k tomu po volbach vratit a zmenit to. Podle meho nazoru se jedna o alibizmus, aby pripadna zpronevera nemohla byt spojovana s CPS, ale padla na prostrednika.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
mě to taky přijde čistý. dokonce mě FO ještě popotahuje kvůli kurzum, který má ČNB a který používá FB :)
Dostal jsem 50k, 25k jsem utratil a 25k jsem vratil. Tak nějak zhruba to je.
Dostal jsem 50k, 25k jsem utratil a 25k jsem vratil. Tak nějak zhruba to je.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
jo jinak k roli FB.
prosim nebagatelizovat jeho dulezitost. Bez FB profilu CPS by nerostla PN ctenost. Je to dobrej nastroj, jak velmi rychle sirit odkazy na nas obsah.
prosim nebagatelizovat jeho dulezitost. Bez FB profilu CPS by nerostla PN ctenost. Je to dobrej nastroj, jak velmi rychle sirit odkazy na nas obsah.