Současně ale pokládám za dost krátkozraké dávat takto nepředvídatelné firmě, která si vyhrazuje právo kdykoliv komukoliv něco dle vlastního uvážení zablokovat či smazat (a ani ho neinformovat o PŘESNÝCH důvodech smazání) nějaké větší finanční částky za propagaci. Já sám jsem pro propagaci ČPS a PN na svém profilu (než mi ho smazali) udělal opravdu hodně - a stejně tak to jistě dělají i jiní členové ČPS a příznivci - a toto je poměrně objektivně měřitelné a lze to nějak u členů podporovat a uznávat třeba jako ne-finančně vyjádřenou "práci pro stranu". Ale přímo jim dát z ruky do ruky těžce shromážděnou cash od nás a našich příznivců - to mi přijde popravdě dost zaslepené.
Raději bych se zkusil zviditelnit tak, že zpropagujeme (ne nutně zorganizujeme) sbírky peněz na konkrétní projekty v oblasti kultury či vývoje softwaru, které jsou buď blízké pirátským myšlenkám, nebo odpovídají našim představám o volném šíření kulturních či softwaru a odpovídajících modelech jejich financování. Toto samotné nám může přinést publicitu - a klidně jen na základě pí-ár vyjednávání (typu nabídka, že vás zveřejníme na seznamu "politicky korektních projektů", když vy na oplátku u vás umístíte odkaz na nás - prostě podobný princip, na jakém fungují třeba i finanční dotace od Evropské unie ..