Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na FB

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Michael.Polak »

Netvrdím, že bychom se měli z FB zcela stahovat, zrušit tam profil strany, apod. Dokud to neudělají oni sami - což je podle mě jen otázka času a velikosti té skupiny příznivců a změn ve vlastnické struktuře a reálném vlivu různých zájmových skupin - tak je to určitě užitečný informační kanál.

Současně ale pokládám za dost krátkozraké dávat takto nepředvídatelné firmě, která si vyhrazuje právo kdykoliv komukoliv něco dle vlastního uvážení zablokovat či smazat (a ani ho neinformovat o PŘESNÝCH důvodech smazání) nějaké větší finanční částky za propagaci. Já sám jsem pro propagaci ČPS a PN na svém profilu (než mi ho smazali) udělal opravdu hodně - a stejně tak to jistě dělají i jiní členové ČPS a příznivci - a toto je poměrně objektivně měřitelné a lze to nějak u členů podporovat a uznávat třeba jako ne-finančně vyjádřenou "práci pro stranu". Ale přímo jim dát z ruky do ruky těžce shromážděnou cash od nás a našich příznivců - to mi přijde popravdě dost zaslepené.

Raději bych se zkusil zviditelnit tak, že zpropagujeme (ne nutně zorganizujeme) sbírky peněz na konkrétní projekty v oblasti kultury či vývoje softwaru, které jsou buď blízké pirátským myšlenkám, nebo odpovídají našim představám o volném šíření kulturních či softwaru a odpovídajících modelech jejich financování. Toto samotné nám může přinést publicitu - a klidně jen na základě pí-ár vyjednávání (typu nabídka, že vás zveřejníme na seznamu "politicky korektních projektů", když vy na oplátku u vás umístíte odkaz na nás - prostě podobný princip, na jakém fungují třeba i finanční dotace od Evropské unie .. :-) akorát to co by se obchodovalo, by byla z větší části jen vzájemná publicita, a ne peníze...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Martin Broz »

Ale ja nevim o tom ze bychom jim nejake hory tezce vydelanych penez davali.
Pri poslednich volbach se tam utratilo par tisic a ja se permanetne snazim vybudovat kanaly zcela vlastni. To sis mozna uz vsimnul, takze v tomhle bychom se mohli shodnout.
Cilem je udrzovat pozornost a snazit se jim nabidnout obsah i prostor jinde, tak abychom s nimi mohli lepe spolupracovat a az to na FB padne, o nic defakto neprijdem.
Presto je dost nepravdepodobne, ze by FB skoncil "tak rychle".
Emil.Havran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1828
Registrován: 09 čer 2010, 23:51
Profese: publicista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 496 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Emil.Havran »

chapu frustraci Michaela po bezprostrednim narazu, ale na miste je misto emoci pouzivat Martinovu racionalitu
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Myslím, že to není frustrace, ale prozření. Prasebuk je velmi nebezpečná věc, jen to většině ještě nedošlo. Ale někomu už jo.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Petr.Vileta »

Souhlasim s Broochem i Karlem Fuzikem. ;) FB pouzivat, ale neplatit jim za to.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Karel Fuzik píše:Myslím, že to není frustrace, ale prozření. Prasebuk je velmi nebezpečná věc, jen to většině ještě nedošlo. Ale někomu už jo.
Blbost. FB je nebezpečnej jen když ho člověk neumí používat (únik citlivejch osobních údajů). V ostatních případech je "jen" rizikovou a nespolehlivou investicí nebo prostorem na zabití volnýho času.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 1108
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Fb je super na propagaci dokud mu nezačnete platit. To bych ty prachy věnoval snad raději ose.
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Roman.Kucera »

FB je svinstvo - to jsem věděl ještě dřív, než jsem tam vlezl, ale s čím nemůžeš vyhrát boj, s tím se spoj! Jen tomu nikdy nevěř.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 712
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od Zdenek.Pech »

Osobně bych se k tomu postavil trochu víc liberálně, nebo spíše individuálně. Samozřejmě se mi nelíbilo, jakým způsobem (a hlavně kdy) bylo naloženo s financemi ohledně reklamy na FB - podle mýho to totiž nezměnilo (a právě už snad ani nemohlo změnit) vůbec nic. Nicméně vrátim se k první větě: nelámal bych na FB hůl a nechal bych na každym KS, jakým způsobem hodlá propagovat stranu nebo svojí organizaci (tudíž i stranu). Pokud jsou přesvědčeni, že FB je jednou z cest, do které se vyplatí investovat z jejich rozpočtu, nechejte je. Já si nemyslím, že FB je čistě negativní záležitost - chce to jenom uchopit marketingově správně. (totiž stejně, jako uchopil FB postupně přes 100M uživatelů).
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Příspěvek od jzvc »

Jen k vasi diskusi poznamenam, ze bych ocenil, aby alespon clenove CPS neodkazovali na stranky FB, kde je vyzadovana registrace. Registrovat se tam stejne nehodlam a nejsem v tomhle ohledu zdaleka sam.
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“