Barbora Vaicová [PŘIJATA]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Barbora Vaicová [PŘIJATA]

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj spolupiráti, jmenuji se Barbora Vaicová, je mi 25 let, jsem v Rakovníka, momentálně studuji druhý ročník magisterského Orální historie – soudobých dějin na Univerzitě Karlově, píši také do místního týdeníku a teď v prosinci jsem nastoupila na pozici krajské koordinátorky dobrovolníků pro Středočeský kraj. S ideály pirátů souzním už dlouho a právě z tohoto důvodu jsem se rozhodla přihlásit do výběrového řízení.
Jsem opravdu velmi příjemně překvapená, jak strana funguje, jací jsou v ní lidé, jak spolu komunikují a proto bych se ráda stala právě i jejím členem. Hlavní oblastní mého zájmu je životní prostředí (kdy jsem se zapojovala do výzkumu ČZU na Šumavě, Krkonoších a Jizerkách), rovnost, spravedlnost a především transparentnost.
Zatím nemám žádnou politickou zkušenost, ale ráda bych stála u vzniku MS Rakovník, které by tak mohlo posílit zatím hluché místo západního cípu Středočeského kraje.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Lukas.Kohout, Marek.Rebicek, David.Hosl, Martin.Martin, Josef.Bouse

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 637
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1200 poděkování
Dostal poděkování: 964 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Baruško,

jak víš, odpovědím na standardní sadu otázek se nevyhne nikdo, tak ti je sem přehledně připíchnu :)
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, petr.vilimek, Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Líbí se mi, že v české politice nabízí Piráti něco skutečně nového a ne stále tu samou písničku jako ostatní (byť nově vzniklé) strany. Líbí se mi transparentnost, systém vzájemné kontroly, také že je žádoucí kontrola všech představitelů a že strana je postavena „zdola“. Věřím, že jsou ve straně lidé (i díky komplikovanějším požadavkům na členství), kteří to myslí opravdu vážně a nejde jim jen o „koryto“. Posledním důvodem je také to, že v předvolebních kalkulačkách mi vychází největší názorová shoda právě s Piráty.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Politickou zkušenost nemám. V počátcích kampaně před prezidentskými volbami jsem se scházela s příznivci Marka Hilšera, pro kterého jsem později pomáhala sbírat podpisy. Osobně jsem nikdy nekandidovala.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
K drogám mám přirozený odpor a osobně nevidím žádný důvod cokoli „zkoušet“. Co se týče legalizace konopí, nemám s tím problém. Domnívám se, že kdo si k drogám chce najít cestu, udělá to. Navíc zakázané ovoce vždy chutná nejlépe. Legalizace by naopak mohla pomoci lepší „kontrole“ a mohla by tak v podstatě pomoci jako preventivní opatření, které by mohlo odstřihnout dosavadní nelegální pěstitele. Co se týče dalších drog, jejich legalizace je podle mého nesmyslná (kromě léčby). Psychotropní látky mohou nevratně poškodit jejich konzumenta a především jejich návykovost může člověka (zdraví, vztahy, zázemí) zcela zničit.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace (legálně čerpané) jsou skvělá věc. Mohou pomoci začínajícím podnikatelům, v případě přírodních pohrom či jiných extrémních situacích. Co. už se mi nelíbí je to, že jsou někteří schopní se na dotacích „živit“.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a
že se platí poplatky z prázdných médií?
Přiznám se, že v této oblasti nejsem erudovaná. Všechny tyto instituce mají jistý význam a to především v ochraně autorů, což je jedním ze znaků právního státu. Poplatky z prázdných médií jsou podle mě nesmyslné.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Ochrana soukromí a osobních údajů je nesmírně důležitou záležitostí. V dnešní době ovšem není legislativa přizpůsobena virtuálnímu světu. Pověstné GDPR (které samo o sobě není špatnou myšlenkou) pak znamená mnoho omezení v běžném životě, která nejdou dost dobře funkčně vyřešit.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Zde můžu snadno parafrázovat: svoboda projevu končí tam, kde začíná hanobení kohokoli za cokoli. Domnívám se, že toto téma patří především do škol, kde by se mělo už těm nejmenším vštěpovat, co je a není dobré a správné. Úkolem státu je zajistit bezpečí a kvalitu života naprosto každému.

9. Co si myslíš o imigraci?
Je přirozená. Domnívám se, že coby „problém ČR“ je přeceňovaná.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Je to skvělý demokratický nástroj, kde má lid skutečný hlas a možnost projevit svou vůli. Rozhodně jsem pro to, aby byly zvláště patové situace. Na druhou stranu mám pocit, že referendu, funguje lépe pro lokální problémy.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Myslím, že se v ČR máme nejlépe, co jsme se kdy jako stát měli. Proto je o to snazší problémy zametat pod koberec a opít voliče rohlíkem. Aktuálně si myslím, že při výčtu nejpalčivějších problémů české politiky můžeme začít u korupce, zkostnatělého chodu úřadů, pokračovat přes zastaralý školský systém, nedokonalou sociální péči, lhostejnost k životnímu prostředí a skončit u nedostatečné informovanosti obyvatel.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Samozřejmě. Jinak bych nežádala o členství. Ráda bych se zapojila do zlepšení životního prostředí, sociální politiky a vzdělávání znevýhodněných skupin.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Sport a školství.

14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ano. Ze svého okolí s Tomášem Laňkou.

15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano (dlouhodobý, parlamentní i komunální). Programy se mi líbí, souzním s nimi a líbí se mi také styl, jakým jsou napsané. Zatím asi nedokážu napsat žádné výhrady.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Kohout, Tereza.Kvitova, Martin.Martin, Martin.Karim

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Martin.Martin »

Barbora byla přijata zde: viewtopic.php?f=314&t=59003 @Monika.Kuncova.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Petr.Prochazka, Barbora.Knotova.Vaicova, Monika.Kuncova, Lukas.Kohout, Martin.Karim

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7359 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Gratuluju k přijetí a děkuju Barče, že jde do politiky s námi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Martin, Petr.Prochazka, Barbora.Knotova.Vaicova, Jan.Korbel, Lukas.Kohout, Martin.Karim

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Děkuji PKS a Jirkovi za gratulaci. Mám to jako krásný dárek k výročí s Piráty. :) Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Jiri.Vavrina, Michal.Hazlinsky, Jan.Korbel, Martin.Martin, Lukas.Kohout, Martin.Karim

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 637
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1200 poděkování
Dostal poděkování: 964 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Vaicová

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Paráda! Jsem moc rád a GRATULUJI @barbora.vaicova :tada:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Karim

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“