Očekávání veřejnosti ohledně sněmovní koalice - anketa

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Docházelo podle vás k ovlivňování očekávání veřejnosti?

Ano, a vadí mi to
43
54%
Ano, a nevadí mi to
16
20%
Nevím
6
8%
Ne
14
18%
 
Celkem hlasujících: 79 - Celkem hlasů: 79

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7651 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Očekávání veřejnosti ohledně sněmovní koalice - anketa

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Jiri.Rezek píše: 26 lis 2020, 15:00
Rostislav.Reha píše: 26 lis 2020, 14:55 Za me je spravne a). A neni to poprve, bohuzel.
Tím pádem ale zakazuješ našim voleným zástupcům se k dané věci vyjadřovat. Protože když bude do médií zarytě mlčet, novinář si ho najde na fóru. A danou informaci stejně zveřejní. Co tahle zrušit forum? To bychom asi nechtěli,což?
Ne, to nechapes spravne. Jednak mluvim vylucne o vnitrostranickych vecech. A to ze si neco najde novinar na foru, je ta spravna cesta, tady reknes svuj nazor a ostatni maji moznost se k tvemu nazoru vyjadrit a pripadne ho i zmenit. Presne jako to udelal @Mikulas.Peksa pri te kauze s bossingem, kdy novinarum rekl ze se jim vyjadrovat nebude a jeho vyjadreni si muzou najit na foru. Jinak proste realne vyuzivas svou medialni pozornost jakozto stranickeho stakeholdera ve vnitrostranicke diskuzi pro prosazovani svych osobnich nazoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Katerina.Stojanova, Karel.Nejedlik

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34660
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31612 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Očekávání veřejnosti ohledně sněmovní koalice - anketa

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 27 lis 2020, 00:37 Já bych rozhodně do toho výběrka nešel, to musí být plný úvazek, což je neslučitelné s poslancováním. Takhle to supervizuju, ale neřídím.
Já jsem si vzpomněl na Lábusovu větu z pořadu Možná přijde i kouzelník:
"Vám se možná zdá, že nic nedělám, ale já to tu celé řídím." :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7651 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Rostislav.Reha »

To je asi hlavni neduh cele "analyticke" casti pripravy koalice. Nechci autorum sahat do svedomi, ale spousta z nich do toho sla s touhou koalici realizovat a tim ovlivnila vysledek. Zaroven se neustale opakovalo pri predchozich jednanich CF "nic se nedeje, jeste se nic neschvaluje, jde jen o data". A rekl bych ze znacna cast clenu na tuto fabulaci naskocila a nyni maji hodne neprijemny pocit, ze naleteli. OFFTOPICVyraznou zasluhu v tom bezesporu mela cinnost naseho MO a bylo by fajn za to chtit Mikiho hlavu - bez legrace. Neverim ze to nebyl umysl. Faktem je, ze takhle rozbehnuty proces se uz zastavuje velice blbe a argumenty PRO maji ted nativne vyrazne vyssi vahu nez stejne silne argumenty PROTI, cili to rozhodovani uz proste svobodne neni a klidne si to tu priznejme.
Proste jsme to nevedomky (ci nekteri vedomky) rozhodli uz pri prvnim hlasovani a ted jen musime udrzet tvar. Ja osobne si konstruktivne myslim, ze ta koalice funkcni byt muze, pricemz ale budu samozrejme sit do kazdeho nezduvodneneho naznaku centralizace pri jeji realizaci (viz napr. viewtopic.php?p=736970#p736970 )

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Rostislav.Reha píše: 29 pro 2020, 21:48 To je asi hlavni neduh cele "analyticke" casti pripravy koalice. Nechci autorum sahat do svedomi, ale spousta z nich do toho sla s touhou koalici realizovat a tim ovlivnila vysledek. Zaroven se neustale opakovalo pri predchozich jednanich CF "nic se nedeje, jeste se nic neschvaluje, jde jen o data". A rekl bych ze znacna cast clenu na tuto fabulaci naskocila a nyni maji hodne neprijemny pocit, ze naleteli. OFFTOPICVyraznou zasluhu v tom bezesporu mela cinnost naseho MO a bylo by fajn za to chtit Mikiho hlavu - bez legrace. Neverim ze to nebyl umysl. Faktem je, ze takhle rozbehnuty proces se uz zastavuje velice blbe a argumenty PRO maji ted nativne vyrazne vyssi vahu nez stejne silne argumenty PROTI, cili to rozhodovani uz proste svobodne neni a klidne si to tu priznejme.
Proste jsme to nevedomky (ci nekteri vedomky) rozhodli uz pri prvnim hlasovani a ted jen musime udrzet tvar. Ja osobne si konstruktivne myslim, ze ta koalice funkcni byt muze, pricemz ale budu samozrejme sit do kazdeho nezduvodneneho naznaku centralizace pri jeji realizaci (viz napr. viewtopic.php?p=736970#p736970 )
Hele, s tím Mikulášem si děláš legraci, že jo. Jako během dvou reakci tady čtu o selhání Mikuláše od jednoho z RK a pak o manipulaci MO od druhého pro změnu KK. Takže naše orgány tady sekaji nepodložená obviněni. Super. Hned jsem si tak nějak jistější, že vám zde jde o faktické vyhodnocení navrhované smlouvy. Vostuda Rosťo. Věř či Never si pro mě za mě v co chceš, ale drž trochu úroveň. Díky
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7651 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Cili Ivane nemam narok na nazor, Miki je nedotknutelny? Je to samozrejme i tvoje odpovednost a dalsich lidi prezentujicich to v mediich, ale za MO je odpovedny on. To neni to tom rict na konci dlouheho rozhovoru "jeste se o tom jedna", to je o tom nemluvit o takovych vecech vubec, dokud nejsou schvalene. Jinak je chte-nechte ovlivnujes.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Michaela.Nepejchalova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14655
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12030 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Viktor.Derka píše: 29 pro 2020, 21:33
Mikulas.Ferjencik píše: 29 pro 2020, 20:48
Viktor.Derka píše: 29 pro 2020, 20:40

No část těch problémů nutně nemusí vůbec mít nic společného s vnitřními předpisy, a ani tím řešitelné nebudou (např. obava, že děláme STANu charitu, za kterou toho moc nedostaneme).

Jinak teda slova, že něco bude pro veřejnost nepochopitelné od vedoucího mediálního odboru, mě docela překvapují, protože to trochu znamená, že Tvůj odbor zaspal a nezvládl náležitě dementovat, že se stále jedná a nic není vytesané v kámen.
Ke STAN charitě jsem se podrobněji vyjádřil ve svém příspěvku. Co se komunikace týče, nutnost schválit smlouvu CF opakujeme na každé tiskovce, ale pokud 80 % členů stvrdilo zahájení vyjednávání a předsednictvo odsouhlasilo předložení smlouvy CF, lidi si z toho logicky odnášejí, že je to velmi pravděpodobné spojení, ti co čtou jen titulky si potom odnášejí, že je to upečené a přiznám se, že s tím neumím nic udělat.
Jo, tak třeba tady z tohoto příspěvku na FB úplně čiší, jak ještě nic není hotové a stále se jedná: https://www.facebook.com/109323929038/p ... 022414039/.
Dtto zde: https://www.facebook.com/109323929038/p ... 648569039/.
Vždyť je to přímo v citaci
Jsem velice rád, že pokud bude koaliční smlouva stvrzena, budu jako celostátní lídr vést kandidátku v Ústeckém kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ivan.Bartos píše: 29 pro 2020, 21:59
Rostislav.Reha píše: 29 pro 2020, 21:48 To je asi hlavni neduh cele "analyticke" casti pripravy koalice. Nechci autorum sahat do svedomi, ale spousta z nich do toho sla s touhou koalici realizovat a tim ovlivnila vysledek. Zaroven se neustale opakovalo pri predchozich jednanich CF "nic se nedeje, jeste se nic neschvaluje, jde jen o data". A rekl bych ze znacna cast clenu na tuto fabulaci naskocila a nyni maji hodne neprijemny pocit, ze naleteli. OFFTOPICVyraznou zasluhu v tom bezesporu mela cinnost naseho MO a bylo by fajn za to chtit Mikiho hlavu - bez legrace. Neverim ze to nebyl umysl. Faktem je, ze takhle rozbehnuty proces se uz zastavuje velice blbe a argumenty PRO maji ted nativne vyrazne vyssi vahu nez stejne silne argumenty PROTI, cili to rozhodovani uz proste svobodne neni a klidne si to tu priznejme.
Proste jsme to nevedomky (ci nekteri vedomky) rozhodli uz pri prvnim hlasovani a ted jen musime udrzet tvar. Ja osobne si konstruktivne myslim, ze ta koalice funkcni byt muze, pricemz ale budu samozrejme sit do kazdeho nezduvodneneho naznaku centralizace pri jeji realizaci (viz napr. viewtopic.php?p=736970#p736970 )
Hele, s tím Mikulášem si děláš legraci, že jo. Jako během dvou reakci tady čtu o selhání Mikuláše od jednoho z RK a pak o manipulaci MO od druhého pro změnu KK. Takže naše orgány tady sekaji nepodložená obviněni. Super. Hned jsem si tak nějak jistější, že vám zde jde o faktické vyhodnocení navrhované smlouvy. Vostuda Rosťo.
Ahoj, díky za rozsáhlý odpovědi a reakce. K práci MO - já v žádnym celostranickym orgánu nejsem, tak si to snad mohu dovolit - poměrně obšírně ta komunikace ze strany MO byla diskutovaná tady. Myslim, že bez ohledu na osobní preference a přátelství by bylo dobrý si říct, že @Mikulas.Ferjencik se svými výstupy ke koalici jako "podporovatel koalice" a "vedoucí MO" dostával často fakt do nepěknýho střetu zájmů a neměli bychom to bagatelizovat. Otevřeně je tu přiznáno, že veřejnost od nás už něco očekává, což spoustu lidí tlačí do emocionálního, nikoliv racionálního rozhodnutí, což je špatný a v politice to platí dvojnásob. Nevím, kde jinde hledat odpovědnost, než na straně MO, který třeba produkovalo uplně nesmyslný ankety na celostátní FB page ještě před zahájením vyjednávání.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Asi je fajn přidat osobní zkušenost. Když ,,zlé sítě" zaplnily posty Pirátů, jak hrdě podpořili vyjednávání, tak mi to nakonec nedalo a zveřejnil jsem post, v jehož závěru bylo prozrazeno, že jsem hlasoval proti. A to se najednou vyrojilo komentářů a zpráv, jestli si vůbec uvědomuju, že se hlasuje jenom o zahájení jednání. OFFTOPICDokonce jsem na to byl dotázán i při grilování ohledně mého hostování v KS SčK. Vysvětloval jsem to zejména svým názorem (viz str. 2 této rozpravy), že některé moje zcela zásadní výhrady proti koalici nejsou zhojitelné sepropracovanější koaliční smlouvou.

Pointa je, že opravdu těsně před hlasováním vznikl poměrně velký tlak na členy ve smyslu ,,o nic nejde, je to jen zahájení jednání a přece nechcete odmítnout jednání dřív než začalo". A teď se nám tu předkládají argumenty silného očekávání veřejnosti.

Říct ,,předsednictvo o koalici stálo, ale nejvyšším orgánem strany je Celostátní fórum složené ze všech členů, a to s návrhem koaliční smlouvy nesouhlasilo" není žádná ostuda.

A říct ,,celostátní fórum koalici odmítlo mj. kvůli tomu, že koaliční program obsahoval možnou výhradu proti rovnému manželství, které patří mezi klíčové priority Pirátů, bohužel STAN na tento bod nepřistoupil bez výhrad, přestože jsme ho na citlivost tématu pro naše členy upozorňovali, vedle dalších výhrad proti koalici, např. možnosti vymáhání programu nebo výrazné nevýhodnosti pro Piráty vzhledem k jejich podpoře oproti STAN, to byl podstatný důvod pro odmítnutí koaliční smlouvy" je i celkem fajn, a ještě to ukáže, že jsme opravdu jediná silná liberální strana (dosud si to nemálo lidí myslí i o STAN, z čehož může plynout část jeho preferencí).

Když připočtu, že mediální odbor má mnohem lepší marketingové dovednosti, než o jakých se mně může zdát, jistě dokáže odmítnutí pojmout tak, aby nám ještě u části voličů pomohlo. A třeba v mém okolí je těch lidí, které koalice se STAN spíš od volby Pirátů odrazuje, dost výrazná většina.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Kalis dne 29 pro 2020, 22:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 6):
Katerina.Stojanova, Viktor.Derka, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Nepejchalova, Jan.Zavadil, Milan.Dadourek

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Viktor.Derka »

Mikulas.Ferjencik píše: 29 pro 2020, 22:08

Vždyť je to přímo v citaci

Jako nechci z toho dělat tady úplnou komedii, ale jestli jsi fakt upřímně přesvědčen, že jasným poselstvím těch příspěvků je, že teprve jednáme, tak se Tě budu ptát, zda jsi akceptoval logiku médií ve vztahu k politice, protože opřít, že post vůbec nedává vzbudit jisté falešné dojmy, o jednu citací bez zohlednění celkového vyznění, mi o tom moc nesvědčí.
Naposledy upravil(a) Viktor.Derka dne 29 pro 2020, 22:20, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Kalis, Ivor.Kollar, Katerina.Stojanova, Adam.Jaros, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Nepejchalova, Jan.Zavadil, Jan.Hrubes

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 25/2020 Schválení koaliční smlouvy se STAN

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Rostislav.Reha píše: 29 pro 2020, 22:07 Cili Ivane nemam narok na nazor, Miki je nedotknutelny? Je to samozrejme i tvoje odpovednost a dalsich lidi prezentujicich to v mediich, ale za MO je odpovedny on. To neni to tom rict na konci dlouheho rozhovoru "jeste se o tom jedna", to je o tom nemluvit o takovych vecech vubec, dokud nejsou schvalene. Jinak je chte-nechte ovlivnujes.
Demagogické hry odmítám hrát. Sry. Realita faktické mediální práce našich poslanců (nikoliv jen RP) ve srovnání s tvými představami je nebe a dudy. O nedotknutelnosti Mikuláše si opět tendecne napsal ty. Normálně jsi vyrobil pomluvu a Mikuláše obvinil. Na člena KK docela fer postup. Docela mě baví jak mi u některých případu Kk argumentovala, že sice to asi udělal a,b,c ale nejde to prokázat....Zde už rovnou závěr a padající hlavy. Podle mě je to fakt neprofesionální. Máš li na někoho pifku, tak to neschovavej za něco jinyho. Vrátil bych se nyní k meritu věci a to je navrh koaliční smlouvy.
Evaluace pocitů a míry individuální percepce mediálních výstupu jsou podle mě sice zajímavá témata, ale trochu mimo scope.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Jiri.Hoskovec
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“