Milan Holec

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Chrudimsko

Odpovědět
homijan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2020, 05:23
Profese: Fyzik termojaderné fuze
Bydliště: Sobetuchy 42, Chrudim, 537 01
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Milan Holec

Příspěvek od homijan »

Jmenuji se Milan Holec a jsem puvodem z Chrudimi. Profesně se věnuji vědě, přesněji simulacim fyziky termojaderné fuze na super-pocitacich. Na pirátech mi imponuje jejich důraz na transparentnost v rámci politiky a dale mi imponuje pirátsky cil digitalizovat CR. Z poslední doby me take nadchlo jak piráti systematicky reaguji na COVID. Velice rad bych se zapojil do činnosti strany jako IT expert, přesněji: modelování, statistika, zpracování velkých dat a uměla inteligence. Velice rad bych byl take aktivní v sekci mezinárodní politiky.

Omlouvám se za diakritiku (spellchecker).
Tito uživatelé poděkovali autorovi homijan za příspěvky (celkem 6):
Vladek.Vacha, Pavel.Stepanek, Sara.Zavrelova, Ales.Nunvar, Jan.Moravec, Helena.Buchtova
Uživatelský avatar
Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 149
Registrován: 05 led 2011, 12:06
Profese: koordinátorka linky a centra pro seniory
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim 53703
Dal poděkování: 177 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od Nikola.Stepankova »

Ahoj Milane,

děkuji za úvodní představení a chuť nám pomáhat. U Pirátů je skvělé, že tu nacházíš lidi, kteří tě inspirují a naopak inspiruješ i ty je. Mohl bys dodat, kde nyní žiješ, dle infa na fóru vidím Sobětuchy? Koukala jsem na profil https://lide.pirati.cz/person/2630/ tam máš USA, to bude nejspíš kvůli zaměstnání, že?

Také bych tě požádala o odpovědi na následujíc otázky - je to u nás takovou pirátskou zvyklostí.

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvek:
Vladek.Vacha
Předsedkyně MS Chrudimsko
nikola.stepankova@pirati.cz
telefon: 775013751
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Zdravím Milane,

jsem moc rád, že jsi napsal - prosím koordinátorku @Ivana.Mrkvickova o kontakt.

P.S. pozdravuj bráchu, až ho uvidíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 3):
Ivana.Mrkvickova, homijan, V__
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ivana.Mrkvickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 214
Registrován: 31 bře 2020, 20:22
Profese: asistentka resortních týmů
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od Ivana.Mrkvickova »

Daniel.Lebduska píše: 27 lis 2020, 11:22 Zdravím Milane,

jsem moc rád, že jsi napsal - prosím koordinátorku @Ivana.Mrkvickova o kontakt.

P.S. pozdravuj bráchu, až ho uvidíš.
Milan je s koordinátory v kontaktu, dokonce už ho najdeš i na Zulipu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Mrkvickova za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Lebduska, homijan, V__

Ivana Mrkvičková
tel: 778111450
ivana.mrkvickova@pirati.cz

„Na práci u nás nemusíte být blázen. Ale hodně to pomáhá.“ — Terry Pratchett

homijan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2020, 05:23
Profese: Fyzik termojaderné fuze
Bydliště: Sobetuchy 42, Chrudim, 537 01
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od homijan »

Ahoj @Daniel.Lebduska,

diky za odpoved. Jsem rad, ze v Piratech vidim známe tvare!
homijan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2020, 05:23
Profese: Fyzik termojaderné fuze
Bydliště: Sobetuchy 42, Chrudim, 537 01
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od homijan »

Nikola.Stepankova píše: 26 lis 2020, 11:45 Ahoj Milane,

děkuji za úvodní představení a chuť nám pomáhat. U Pirátů je skvělé, že tu nacházíš lidi, kteří tě inspirují a naopak inspiruješ i ty je. Mohl bys dodat, kde nyní žiješ, dle infa na fóru vidím Sobětuchy? Koukala jsem na profil https://lide.pirati.cz/person/2630/ tam máš USA, to bude nejspíš kvůli zaměstnání, že?

Také bych tě požádala o odpovědi na následujíc otázky - je to u nás takovou pirátskou zvyklostí.

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Ahoj chrudimsti Pirati,

dekuji za moznost zapojit se do politiky v CR.

Moje odpovedi:
1) Drive jsem konzistentne volil ODS. V poslednich 5-ti letech jsem volil Piraty. Na vasi strane se mi libi liberalni orientace, urcite nemam rad konzervativismus a nuceni kohokoli do cehokoli. Na druhe strane ukazujete systematicky pristup k reseni problemu opreny o expertni nazory, coz demonstruje, ze skatulkovani Piratu jako "proti systemove" strany urcite neplati. Nejvice atraktivni a aktualni jsou mi temata Piratske cile: transparentnost politiky a digitalizace CR.
2) Ano cetl jsem program piratu do PS 2017. Pragmaticky zvolim jako nejdulezitejsi bod: "Na úřad z domova – možnost vyřídit si 90 % papírování přes internet bez obíhání úřadů". Jestli mam vybrat jeden bod, ze kterym nesouhlasim, tak je to: "Zrušení plošného sledování telefonů, stejně jako šmírování a cenzury Internetu". Dle meho nazoru je realna beztrestnost cinu na internetu vetsi hrozbou pro spolecnost nez sbirani dat. Za me bych bod nahradil "Realne zavedeni pravni odpovednosti ve virtualnim svete, jak pro obcany, tak pro politiky."
3) Na internetu by vic nez kde jinde melo platit pravo na svobodu slova a jsem zastancem internetove neutrality a rovnopravnosti. Prakticke kazdodeni pouzivani internetu je idealni cesta k efektivne fungujici spolecnosti, coz sebou na druhou stranu nese nutnost vzddelani v ramci kyber bezpecnosti.
4) Myslim si, ze vim co je zakladni prijem. Osobne nejsem jeho velkym zastancem. Ne, ze bych si nepral narok na blaho vsech, ale myslim si, ze nase spolecnost jeste nedosahla urovne automatizace/robotizace, kdy bychom meli bezpecnou produkci hodnot a statku, ktere by se mohli homogene prerozdelovat mezi obcany. Aktualne by hodnota zakladniho prijmu, kterou bychom si mohli dovolit, moc lidi neuspokojila. Porad verim, ze heslo "bez prace nejsou kolace" by melo byt soucasti detske vychovy a dobry signal jak v zivote uvazovat, co je privilegium a co je pravo. Na druhou stranu me dost nahlodala situace kolem COVIDu, kde by zavedeni zakladniho prijmu pomohlo hodne lidem, diky minimalni birokracii.
5) Ja si myslim, ze migrace v CR je jen virtualni pojem, protoze populace migrantu u nas je tak minimalni, ze lide vlastne ani nemaji s migranty zkusenost. Je po tom zarazejici, jak pevne postoje nekteri zastavaji, hlavne proti migracni. V pripade, ze by u nas migrace existovala, bych urcite podporoval dodrzovani lidskcyh prav a svobod a poskytoval azyl. Nicmene, v teto otazce bych byl tvrdsi nez vetsina liberalnich politiku, kdyz se jedna o porusovani nasich zakonu a netolerance nasi kultury.
6) Jedinec LGBTQ komunity ma stejna prava jako kdokoli jiny. Sexualni orientace je nepodstatna v porovnani s kulturnimi a spolecenskymi hodnotami, na kterych opravdu zalezi, jako respekt, sounalezitost, vdecnost.
7) Uprime, nemam dost informaci a zkusenosti zaujmout stanovisko k fungovani OSA a Intergram.
8) Obecne jsem citlivy na uroven demokracie a s ni souvisejicich prav obcanu, a to na prakticke urovni, jak se obcanum zije, ne to co tvrdi vlady. Jako nejvetsi nebezpeci povazuji: 1. diktaturni rezimi, 2. "demokratickou" vladu jednoho objetku, kde prava obcana jsou mene nez ideologie statu, 3. terorismus, 4. politika populistu. Jako priklady bych videl: 1. Orban, Erdogan, Lukasenko, 2. Rusko, Cina, KLDR, Iran, Saudska Arabie, 3. Svata valka islamu na urovni stredoveku, 4. Trump, Babis, Netanjahu. V kazdem pripade je nejvetsim nebezpeci v politice lidsky faktor a touha po moci a v praxi zpusoby jak se lide k moci dostavaji (nebezpecna propaganda je bohuzel vsudde). Proto je duraz na transparentnost naprosto zasadni a pravdepodobne jediny zpusob, jak udrzet klid ve spolecnosti. Osobne jsem velkym zastancem EU, kde bychom meli byt mnohem aktivnejsim clenem, protoze 10-ti milionova zeme je velka zeme, ikdyz si to spoustu lidi neuvedomuje. NATO je podle me nutnost, ale jako struktura je velice zkostnatela. Krym je Ukrajinsky, ruska propaganda je nechutna a obcanu KLDR je mi uprime lito.
9) Osobne uzivam jen alkohol a adrenalin, ale pravni status drog je jednoznacne nevyvazeny. Legalizace vsech drog zni jako dobry napad, ale kvuli lidskemu faktoru neni mozna pro vsechny typy. V ramci kvalitniho zivota vetsiny obcanu, tak velke jak jen to je mozne, je bohuzel nutne nektere drogy kontrolovat.
10) Jak uz jsem rekl, transparentnost v politice a digitalizace statu jsou me nejvesi priority, a v zhledem k memu vzdelani se v nejvetsim detailu zajimam o digitalizaci.

Omlovam se za relativne dlouhy text, ale kratsi reakce na tak zavazne otazky je velice tezka :).

Jinak na otazku Niky. Zil jsem v Chrudimi do mych 18-ti let, pak jsem studoval v Praze cca 10 let, pak jsem pracoval nekolik let ve Spanelsku, Francii a Nemecku a nyni jsem posledni dva roky v Kalifornii, kde pracuju jako fyzik termojaderne fuze v narodni laboratori LLNL zajistujici narodni bezpecnost USA. Me cele jmeno by bylo Ing. Milan Holec Ph.D., ale ani na inzenyra, ani na doktora neslysim. A digitalizaci Ceska myslim opravdu vazne, kdyz vidim, ze tady v Bay Area pouzivaji tablety pro svou praci i svazeci odpadu.

Budu se tesit na budouci spolupraci a rad bych prispel k dobru CR a jejich obcanu.

Milan
Tito uživatelé poděkovali autorovi homijan za příspěvek:
Nikola.Stepankova
Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Milan Holec

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Ahoj Milane,

snad jsem to někde v textu nepřehlédl, ale v následujících pár letech plánuješ zůstat v U.S.A., nebo zvažuješ návrat do ČR? Pokud návrat neplánuješ, jak často sem lítáš?

Díky za zájem a na viděnou, byť třeba jen online :-)
A.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvek:
V__

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

homijan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2020, 05:23
Profese: Fyzik termojaderné fuze
Bydliště: Sobetuchy 42, Chrudim, 537 01
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Milan Holec

Příspěvek od homijan »

Ahoj Alesi,

kdyz neni COVID omezeni, tak se mi darilo litat do Evropy cca kazde 3 mesice. Momentalne vidim zivot v US cca na 5 let. Nicmene, kdyz se budu vracet do Evropy, bude to asi do Spanelska (moje zena je ze Santiaga de Compostela). Vim, ze moje pirati aktivita mistne nedava moc smysl, ale z praxe mam vyzkousene, ze se da intenzivne pracovat, ikdyz veskera komunikace a spoluprace probiha online.

Dekuji za zpravu a doufam, ze se brzy uvidime.

-Milan
Tito uživatelé poděkovali autorovi homijan za příspěvek:
Ales.Nunvar
Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Milan Holec

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Ahoj Milane,

díky za odpověď, jasně, budeme rádi, když se k nám přidáš i takhle "remotely" :-)

A na případné osobní setkání se těším, slyšel jsem na Tebe samou chválu, navíc s bráchou se znám již pár let, tak abych to měl kompletní!

Ahoj a ať se daří!
A.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvky (celkem 2):
homijan, V__

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Chrudimsko“