Šulcová Zdenka

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Zdenka.Sulcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2020, 10:11
Profese: lektor, poradce, řidič
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Šulcová Zdenka

Příspěvek od Zdenka.Sulcova »

Hezký den,
jmenuji se Zdenka Šulcová. Bydlím v Pardubicích, je mi 58 let. Pracuji jako poradce pro účetní, daňové otázky a problematiku a také pro podnikové řízení. Současně se věnuji i forenznímu účetnictví - odhalování nestandardních účetních zápisů a podvodných zápisů v účetnictví. Mám tři dospělé děti ;) . Jako koníčka mám řízení autobusů a trolejbusů, což realizuji v DPmP. ;) . Dále se věnuji filatelii a sbírání modelů autobusů. Když je nedeštivé počasí, jezdíme s manželem a dvěma pejsky na výlety na kolech a nebo jdeme s manželem na tenis.
Děkuji Zdenka
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Dobrý den, díky za představení.

@Ivana.Mrkvickova prosím o kontakt, pokud ještě neproběhl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 2):
Zdenka.Sulcova, Ivana.Mrkvickova
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3443
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2611 poděkování
Dostal poděkování: 5052 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jako prvni dojem - super profil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Zdenka.Sulcova, V__

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Zdenka.Sulcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2020, 10:11
Profese: lektor, poradce, řidič
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Zdenka.Sulcova »

Daniel.Lebduska píše: 14 lis 2020, 16:21 Dobrý den, díky za představení.

@Ivana.Mrkvickova prosím o kontakt, pokud ještě neproběhl.
Hezký den,

kontakt ještě neproběhl. ;)

email: sulcova.zdenka@post.cz
mobil: 773 676 580 (nejlépe SMS)

děkuji Zdenka
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 539
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1444 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Zdravím, díky za zájem o Piráty.
Zájemcům předkládáme vždycky takovou baterii otázek, poprosíme tedy i Vás o zodpovězení :-)
Jinak co se týče Pardubic, budeme rozhodně rádi za posilu, co se vyzná v účtech. Jako dělané by pro Vás mohlo být třeba tohle výběrové řízení do finančního výboru zastupitelstva města: viewtopic.php?f=1350&t=54605
Těšíme se na další setkání, nejbližší možnost se potkat s lidmi z Pardubic bude nejspíš schůzka zastupitelského klubu, kterou budeme pořádat příští pondělí (23. listopadu) nejspíše od šesti večer online. Pokud budete mít zájem, pošleme odkaz.

1)Která partaj Vám byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2)Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3)Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4)Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5)Co si myslíte o migraci do ČR?
6)Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7)Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8)Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9)Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10)Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11)Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12)Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvek:
Zdenka.Sulcova
Uživatelský avatar
Ivana.Mrkvickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 214
Registrován: 31 bře 2020, 20:22
Profese: asistentka resortních týmů
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Ivana.Mrkvickova »

Dobrý den, paní Šulcová,
ověřila jsem si, že jste v kontaktu s druhým koordinátorem @David.Marhold a že se spolu domlouváte na společném online setkání, kde se s Vámi moc ráda uslyším i já :)
Kontakty na mne jsou: ivana.mrkvickova@pirati.cz, 778111450 - neváhejte se na mne obracet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Mrkvickova za příspěvek:
Zdenka.Sulcova

Ivana Mrkvičková
tel: 778111450
ivana.mrkvickova@pirati.cz

„Na práci u nás nemusíte být blázen. Ale hodně to pomáhá.“ — Terry Pratchett

Zdenka.Sulcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2020, 10:11
Profese: lektor, poradce, řidič
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Zdenka.Sulcova »

Hezký večer,

děkuji a do VŘ se přihlásím. :)

Také prosím o odkaz na 23.11.

A nyní k otázkám: 8-)

1)Která partaj Vám byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Jsem pravicově zaměřená, protože od roku 1993 podnikám. V těchto dobách mě oslovovala Liberální strana a pak ODS. První zmiňované, kdy byl předsedou Ing. Hirš, jsem v PS dělala odborného poradce pro dopravu a ekonomiku. Dnes již tato strana není, zanikla. V průběhu doby sleduji vývoj na naší politické scéně a zejména mě fascinují "převlékači kabátů". V tomto období jsem nebyla vyhraněná pro nějakou konkrétní pravicovou stranu, spíše jsem sledovala, jak se vyvíjejí, mění, drží se zásad nebo naopak je opouštějí a pod. V okamžiku, kdy vzniklo hnutí ANO a pod vedením diktátora Babiše začalo nebezpečně "oblbovat" občany, jsem začala pociťovat potřebu se aktivně zapojit do dění a vyvíjet antibabišovskou rétoriku. Žádná z politických stran v této době mě neoslovila ani na 70 - 80%. Po vzniku Pirátů mě zaujal jednak program, nosná myšlenka a v neposlední řadě i určité rebelství pana Bartoše v tom, že pořád (minimálně vizuálně) zůstal sám sebou a nenechal se převálcovat uniformitou. Protože jsem svým způsobem rebelka i já, mají i tímto Piráti mé sympatie.

2)Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
Program jsem si přečetla a v tuto chvíli říkám, že se všemi body programu prolíná jedna základní věc, která odpovídá mým názorům - přehlednost, transparentní finance, zjednodušení daňové legislativy pro lidi. Za tu dobu, co se věnuji daním a související problematice, musím konstatovat, že i přes neustále předvolební deklarace o zjednodušení daňového přiznání pro FO, se de facto děje pravý opak, a co hůř, skrytě. Nejedná se totiž o formulář DAP, ale o zákon, který je rok od roku složitější, obsáhlejší a plný výjimek. V poslední době mě velice "dráždí" a zlobí populistické debaty o zrušení superhrubé mzdy bez toho, že by se řešila i druhá strana věci, tedy proč vznikla. Na to se zapomnělo. V roce 2008 SHM vznikla jako PROTIVÁHA tomu, že placené SP a ZP u OSVČ se stalo daňově neuznatelným. Tedy ano, zrušme SHM, ale co bude se zaplaceným SP a ZP u OSVČ z pohledu daňové uznatelnosti?

3)Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Ano, uvedeným pojmům rozumím. Jednak jsem aktivní uživatel FB a interrnetu jako takového, jednak syn je programátor, tedy se na něho mohu obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně těchto technologií.
Svoboda vyjadřování je moc důležitá, tu podporuji a podporovat budu. Určitý dozor by ale měl být, protože internet se dá zneužít pro různé trestné činy, to je jedna věc, a druhá, že umožňuje vytvoření falešné identity a i toto se dá zneužít a je v některých případech i nebezpečné. Zvolit míru a způsob dozorování je velmi těžké a myslím si, že nejsem ten pravý člověk, který tomu rozumí (neznám detailně všechny možnosti). Nicméně velice citlivě reaguji na omezování osobní svobody a pokud si vyhodnotím, že mi omezení nejsou zdůvodněna logicky, rebeluji. :)

4)Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/
Vím, že Piráti toto podporují. S uvedenou myšlenkou souhlasím a domnívám se, že buď by měla být v podobě odpovídající minimální mzdy nebo, a to je asi neobvyklé, jako forma dávky k minimální mzdě tak, aby byl naplněn statut důstojného žití a nikoliv bídy. Nicméně na tento mechanizmus všeobecného základního příjmu je navázáno mnoho dalších sociálních plateb a požadavků (např. minimální zaručená mzda v podnikatelských subjektech). Financování by mělo být ze státního rozpočtu, kde se domnívám, že na nákladové straně pro státní správu je dost prostoru pro uspoření finančních prostředků.

5)Co si myslíte o migraci do ČR?
Proti migraci nic nemám, ale měla by mít nějaká pravidla a nesmí se zvrtnout v masový a nekontrolovaný přísun lidí jiné kultury do jiné kultury.

6)Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Nemám s tím problém. Mám okolo sebe dost známých, kteří žijí v partnerském svazku nebo i registrovaném partnerství. Nevidím důvod, proč by nemohli být milujícími rodiči a vychovávat děti. :)

7)Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Ochrana autorských práv je potřeba (s plagiátem mám i osobní zkušenost, kdy jsem k oponentuře dostala svojí vlastní dizertační práce - z 90% opsaná). Nicméně praktiky OSA apod. mi přijde, že moc na ochranu autorů nejsou, spíše chrání sebe a pro sebe vybírají peníze. A něco málo dají umělcům.

8)Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Největším problémem v zahraniční politice je to, že naše země byla, je a bude vždy vnímána jako malá, nevýznamná země. Bohužel někteří naši představitelé v podobě prezidenta a premiéra toto ještě podtrhují. Naše umístění ve středu Evropy s sebou i historicky přinášelo velká úskalí a nesnáze a není tomu jinak ani teď. Bohužel ve snaze "mít velkého ochránce a zastánce" vede naše politiky (již jsem zmiňovala) k tomu, že ostatní nabývají dojmu, že ztrácíme vlastní uznání, státnost, sebevědomí atd. Nikdo z těchto "velkých kvazi bratrů" nám nebude pochlebovat zadarmo......a bohužel to je vždy hodně drahé pro celý stát. Ohledně Krymu - Československo 1968, resp. Rusům se "zachtělo" si vzít území, tak si ho chtěli vzít. To jenom deklaruje, jak to je s velmocemi. Ohledně KLDR - jejich představitel není duševně zdráv, vykazuje všechny známky psychopatického jedince (stejně jako náš premiér a v neposlední řadě i Trump).

9)Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
A co není droga? Legální je alkohol, cigarety ...to jsou všechno drogy. Proč tedy potom zakazovat a trestat tzv. měkké drogy? Pokud někomu zdravotně pomáhají třeba v podobě mastí, odvarů apod.....proč ne?

10)Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Všichni státní zaměstnanci na vedoucích pozicích, všichni na klíčových pozicích firem , kde má stát svojí účast (jakoukoliv - i minoritní), politici na všech úrovních. Klíčové instituce by měly zveřejňovat jak hospodaří se svěřenými prostředky (Sazka, ČEZ, Česká pošta a další).

11)Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě věnuji daním, účetnictví a ekonomice obecně, ráda bych tady byla nápomocná. Nejsem makroekonom, tedy tato oblast není pro mě neznámá, ale není to moje denní práce. Ohledně dopravy konkrétně v Pardubicích vidím situaci jako zanedbanou, a to dlouhodobě, a jakékoliv řešení v současné době bude velice finančně náročné.

12)Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?
Více jsem sledovala Juliana Assange - je to smutné a podle mého subjektivního názoru je zde veliká klika (průřezem světa), která sleduje informace o občanech, ty vyhodnocuje a pak už je jen krůček k jejich zneužití. Můj názor koresponduje s mým vyjádřením (viz výše) k omezování osobní svobody a svobody slova.

Díky Zdenka :)



Zdravím, díky za zájem o Piráty.
Zájemcům předkládáme vždycky takovou baterii otázek, poprosíme tedy i Vás o zodpovězení :-)
Jinak co se týče Pardubic, budeme rozhodně rádi za posilu, co se vyzná v účtech. Jako dělané by pro Vás mohlo být třeba tohle výběrové řízení do finančního výboru zastupitelstva města: viewtopic.php?f=1350&t=54605
Těšíme se na další setkání, nejbližší možnost se potkat s lidmi z Pardubic bude nejspíš schůzka zastupitelského klubu, kterou budeme pořádat příští pondělí (23. listopadu) nejspíše od šesti večer online. Pokud budete mít zájem, pošleme odkaz.

1)Která partaj Vám byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2)Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3)Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4)Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5)Co si myslíte o migraci do ČR?
6)Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7)Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8)Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9)Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10)Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11)Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12)Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?
[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenka.Sulcova za příspěvek:
Ivana.Mrkvickova
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 539
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1444 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Slíbený odkaz na dnešní otevřenou schůzku pardubického zastupitelského klubu, která nakonec proběhne již od 17:30, je tady: http://jitsi.pirati.cz/ZmP201126
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 2):
Zdenka.Sulcova, V__
Zdenka.Sulcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 dub 2020, 10:11
Profese: lektor, poradce, řidič
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Zdenka.Sulcova »

Jan.Hrubes píše: 23 lis 2020, 17:24 Slíbený odkaz na dnešní otevřenou schůzku pardubického zastupitelského klubu, která nakonec proběhne již od 17:30, je tady: http://jitsi.pirati.cz/ZmP201126
Děkuji :)

Zdenka
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Šulcová Zdenka

Příspěvek od Dominik.Becka »

Prosím PKS o přesunutí tématu do Zájemců o členství v MS Pardubicko, následně zahájíme proces přijetí. Vzhledem ke koronavirové pandemii a aktivitě Zdenky tentokrát neuplatníme zvyklost přijímání na druhé osobní schůzi.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubicko“