Petr Václavek

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Odpovědět
Pitter
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2020, 17:48
Profese: Student ekonomicko-správní fakulty
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Václavek

Příspěvek od Pitter »

Ahoj všem! Tak já si sem hodím také medailonek, ať máte něco ke čtení nového.

Něco o mně: Je mi 22 let, aktuálně mám vystudováno bakalářské studium na Univerzitě v Pardubicích (Fakulta ekonomicko-správní, Management podniku), aktuálně se vzdělávám na navazujícím magisterském studiu právě na UPCE, k tomu mám letos další studia MBA letos na pražském CEMI. Poslední 3 roky jsem pracoval v zahraničí, a tudíž i velmi cestoval (celé Řecko, celé Bulharsko, část Turecka), velmi mě baví vášeň cestování. Navíc jsem sportovně založený člověk, jsem předseda a zakladatel sportovního klubu v Přelouči a sport mě všeobecně velmi baví. Zajímám se o dění ve městě Přelouč, kde bych chtěl dopomoci pirátům do zastupitelstva, respektive úplně pirátskou odnož zde založit, jelikož zde neexistuje a je to veliká škoda. No a kdyžtak, kdyby kohokoliv, cokoliv napadlo, tak napište a rád odpovím. 😊


1. Která partaj ti byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl o Pirátech? Proč Piráti?

I vzhledem k mému věku 22 let se dá říci, že jsem neměl vyloženě nejsympatičtější stranu. Piráti jsou tu již nějakou dobu, oslovili mě ze všech partají nejvíce, a to hlavně svoji opoziční konstruktivní politikou, kdežto ostatní strany se v mých očích povětšinou zmohli na pouhé nadávání na ostatní, tak piráti to dělali jinak, a proto mě oslovili. Podporoval jsem je zatím pasivně (společně s kamarády, které jsem navrtal do komisí za Piráty v Přelouči). Popřípadě je mi blízko ještě hnutí STAN.

2. Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?

Program jsem četl a jsem s ním seznámen, zejména se mi líbí digitalizace státu a rychlejší výstavba pro mladé, což se týká i naší generace a jak víme naše republika v tomto problému je na umístění je jako banánová republika někde v Africe. Jsem i rád za tuto otázku vzhledem k tomu, že ne se vším souhlasím a je dobře, že mají piráti různé názory. Dle mého je bláhové si myslet, že omezíme zdroje na uhlí o 95 %, vzhledem k energetickému mixu ČR já si nemyslím, že „uhelek“ se rychle zbavíme, ba naopak. Budeme je potřebovat do té doby, než vybudujeme/respektive dostavíme naše jaderné elektrárny. No, i když tento problém, to je na celodenní konferenci.

3. Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

Pro mě celkem zajímavá otázka, ano vzhledem i k mému věku, a ačkoliv nestuduji IT, tak se zajímám o věci na internetu, popřípadě věci ohledně kryptoměn. Je to vcelku zajímavé téma pro mě pro diskuzi s vícero lidmi. A svoboda na internetu je pro mě velice důležitá, jen se bojím, kdo na internetu určuje „co je správné“ a „co je špatné“, viz v posledních letech Facebook, který blokuje (správně špatné věci), avšak i obsah, který je velmi neškodný. A není to pouze o gigantech jako Facebook. Pro mě má osoba na internetu velikou cenu.

4. Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?

Ano vím, zajímavá myšlenka, jen si nejsem jist, zdali by česká závistivá nátura něco takového přijala, je to na určitou diskuzi, vnímám to právě jako nápad k diskuzi v politickém spektru. Otázka financování je správná. Avšak, dle mého by korespondovala s předěláním celého důchodového systému, potažmo daňové reformy. Dle mého se nedá odpovědět na takovouto těžkou otázku v jednom odstavci.

5. Co si myslíte o migraci do ČR?

Mám dva pohledy. Migrace, která je potřeba, pomáhat lidem postiženým válkou, já mám názor nejvíce pomoci by se mělo v daném státě, o ekonomické migraci je těžké mluvit, pro mě jako člověka z Přelouče je to i celkem osobní téma, kdy spousty majitelů domů přeměnily rodinné domy na ubytovny a lidé z různých států mimo EU, často nerespektují naše zákony, respektive pořádky. Všeobecně migrace je problém však celého lidstva 21. století, a to ne kvůli ekonomice, ale kvůli vodě, válkám.

6. Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

Jeden můj příbuzný patří mezi tuto komunitu, a i proto bych jim jednou přál, aby mohli mít děti, které by měly milující rodiče a nekončili někde v dětských ústavech apod. Tudíž zde kladně.

7. Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Vím, že se mnohokrát řešilo, zda se jedná o etické či neetické smlouvy. Je však pravda, že v této problematice se detailně neorientuji, tudíž nemohu odpovědět.

8. Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?

Největší problémem vnímám nyní vztahy mezi EU-USA, USA-Čínou a to zejména kvůli obchodním válkám, kolikrát nesmyslným clům, tak snad s příchodem Joa Bidena se to zlepší. Samozřejmě, celosvětové problémy válek na východě, moderního otroctví v Kataru například, války v Jemenu. Dodržování jaderných dohod s Íránem, to vše považuji za důležité, stejně tak jako dodržování lidských práv v Číně. Opět otázka na sepsání knihy, ale věřím, že to důležité jsem vytyčil. O EU, tu potřebujeme, bez ní si dnešní život nedovedu představit. Stejně tak NATO, až skoro zbytečná otázka, avšak obě organizace pro náš stát jsou důležité životně. Krym=Ukrajina, problém je, že vztahy s Ruskem musíme mít dobré, viz budovaný NordStream, který podporuje i Německo i další státy. KLDR, respektive režim za mě největší šílenost na tomto světě 😊 .

9. Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?

Legalizaci marihuany bych nebránil, ačkoliv jsem to snad ani v životě nedržel v ruce. Má to několik důvodů, ekonomický, beztak se prodává, akorát na černém trhu, takto by stát vydělal veliké prostředky a uvolnil ruce domácím pěstounům na mastičky ještě více. Tudíž za mě příležitost.

10. Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?

Veřejné (státní) instituce – VZP, ČP, ČD atp, daňovka bych nechal jak jsou, až na starosty malých obcí, ty bych vynechal, už takhle je to hloupé zveřejňovat dle mého.

11. Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Mým hlavním vytyčeným cílem je pomoci Pirátům ve městě Přelouč dostat se do městského zastupitelstva v roce 2022 a dále jim dopomoci k cestě do PS v roce 2021 a to k výraznému úspěchu. Osobně bych rád, abych dovedl piráty do zastupitelstva v Přelouči z důvodu nové krve v zastupitelstvu, již několik desítek let je to tam stále stejné a provětrat zatuchlinu už by to chtělo. 😊 Rád si o tom popovídám s kýmkoliv.

12. Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?

Zveřejnil ukradnuté, citlivé až tajné informace. Na druhou stranu chyba těch organizací, kterým unikly data, smlouvy atp. ve výsledku, dle mého, ale mohl ohrozit i lidské životy svým jednáním. No, i když trocha toho pirátění na netu se mi líbí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pitter za příspěvek:
Filip.Mezera
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Petr Václavek

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ahoj Petře, bývalo dobrým zvykem, zájemce o členství, než se členem stal, zapojit do dění uvnitř některé z pirátských buněk, zapojit ho třeba do nějaké tématicky zapojené pracovní skupiny. Tím se vzájemně lépe poznáme. Vzhledem k tomu, že v Přelouči nemáme zastupitele, bylo by možná zajímavé, kdyby ses zapojil do řešení některých krajských témat. Četl si náš program do kraje? Jsou tam témata, kterým by ses rád věnoval? Taguju @Filip.Mezera (předseda krajského zast. klubu).
Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 505
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování

Re: Petr Václavek

Příspěvek od David.Marhold »

Ahoj Petře. Skvělé, že jsi našel cestu na fórum. Doufám, že emailový návod tomu pomohl. Sleduj prosím dále emailovou schránku, až budeme dělat další setkání se zájemci, rádi tě tam uvidíme (resp. uslyšíme, děláme jej nyní online). Dozvíš se tam hromadu užitečných věcí a budeš se moct i více zapojit do dění v krajském sdružení a místním sdružení Pardubicko :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Mrkvickova, Filip.Mezera

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Pitter
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2020, 17:48
Profese: Student ekonomicko-správní fakulty
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Václavek

Příspěvek od Pitter »

Ahoj, díky za super odpovědi, samozřejmě se rád zapojím do dění v krajském sdružení, i místním. Maily chodí a budu se těšit ve čtvrtek, zda-li mi to nic nezkazí se objevím na online setkání :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pitter za příspěvek:
Filip.Mezera
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubicko“