žádost o členství Pavel Záleský

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Českotřebovsko

Zamčeno
Pavel.Zalesky
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2019, 13:26
Profese: lektor dopravy
Bydliště: Česka Třebova
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žádost o členství Pavel Záleský

Příspěvek od Pavel.Zalesky »

Dobrý den všem,
Jmenuji se Pavel Záleský, je mi 38 let, jsem svobodný, pracuji jako lektor dopravy u DVI a.s., občas pak na DPČ jako výpravčí u Správ železnic a jako inspektor pro posuzování bezpečnosti u DVI . Bydlím v České Třebové. Mám rád hudbu všeho druhu- (HIP – HOP a techno jdou ale nějak mimo mě), snažím se učit se na kytaru a rád si zazpívám, programuji Arduino a v jazycích Delphi (pokročilý) a C# (začátečník). V České Třebové zastupuji piráty v dopravní komisi města Česká Třebová.
1)Která partaj Vám byla nejsympatičtější, než ses dozvěděl/a o pirátech? Proč piráti?

Pokud si dobře pamatuji, tak první stranou, kterou jsem volil byla ČSSD, především pro její sociální postoje, nicméně poté jsem volil zelené. Bohužel mi v poslední době chyběl u nich sociální program, a i rozpory v některých věcech a příliš tlačili některé věci na úkor jiných – U pirátů se, i líbí především otevřenost, transparentnost a nehrají si na stranickost jako některé strany – tedy používají lidský rozum, jsou otevření různým názorům a opozici nedehonestující ani nenálepkují.

2)Četl/a jste program pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
Program jsem četl, co mi přijde důležité? Řekl bych že velmi se ztotožňuji s dopravou, ať už se jedná o výstavbu dálnic, která je podle mě pomalá, neefektivní a obávám se že úsek, který se dostaví už je značně „morálně“ zastaralý svými parametry. Hodně důležité je pro mne téma železnice- ocelová páteř, vzhledem k poloze ČR nám nezbyde v budoucnosti nic jiného než síť železnic mít co na nejvyšší úrovni- donekonečna dálnice stavět nepůjde a je třeba jim ulevit, například větší podporou ROLA (přepravy kamionu po železnici, zvláště pak tranzitní přepravy) a k tomu i dopravce motivovat ne sankcionovat- ale to znamená zvětšit kapacitu dráhy, zrychlení, výstavbu VRT pro rychlou mezinárodní přepravu atd…Finance tam se snad nedá nic doplnit jenom snad bych navrhl do budoucna uvažovat o systému určení části daní- čili aby poplatník měl možnost přímo platbou svých daní určit, komu část z jeho daní bude určena ( církve, školy, spolky a tím 1) motivovat lidi k tomu aby platili daně a přímo tak podpořili subjekt, který chtějí podpořit 2) motivovat stát , aby se lépe naučil hospodařit s daněmi, aby se naučil ukazovat za co utrácí peníze poplatníků. Velmi se mi líbí oblast informatiky, oblast autorské práva – mám kolem OSA hodně pochybností. Když to tak znovu pročítám, nenapadá mě zrovna něco, s čím nesouhlasím.
3)Jaký je Váš názor na svobodu internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny apod.?
Pojmy jako šifrování, digitální podpis, kryptoměny si troufám říct, že znám. Jsem pokud možno pro co největší svobodu internetu, čili cenzuru co nejméně- měla by se řídit heslem „svoboda jednotlivce končí tam, kde zasahuje do svobody jiných“- cenzura příspěvků tedy ano pokud svým obsahem vyvolávají podněcování k trestnému činu proti svobodám jednotlivců a skupin, šíří nebezpečné fake news , které by mohli vyvolat celospolečenský dopad vůči jednotlivcům či skupinám, hrubě je uráží a dehonestují za účelem snížení jejich autority a jejich sociálního postavení ve společnosti (viz příklad propagandy v Německu 30tých let za účelem vytvoření skupiny lidí , které byli označovaní jako untermensch)- tam je třeba zasáhnout.
4)Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
Tady asi nejsem moc schopen diskuse. Pojem ale znám, je to věc mnoha názorů a diskusí, jako o takovém jsem ale nikdy nepřemýšlel, zda ano či ne a proč.
5)Co si myslíte o migraci do ČR?
Migrace do ČR? Proč ne jsem pro, především bychom měli poskytovat azyl osobám, které jsou ve své zemi pronásledování z důvodů rasy, náboženství, sexuální orientace atd.To ovšem neznamená že by měli zneužívat slabé místa našeho systému.
Pokud k nám někdo chce přijít, nemám s tím problém, pokud bude respektovat naše zákony.
6)Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
V tomto jsem poněkud zaujatý. Znám osobně několik gay párů a gayů i leseb. Zákon o registrovaném partnerství, je nešťastný, ukazuje se, že neřeší spoustu věcí. Podporuji osobně iniciativu JSME FÉR čili můj názor je rovná práva všem ve všem. Má platit zásada, že před zákonem jsou si všichni rovni. Platí daně, chodí do práce jako ostatní, tudíž stavět omezení na základě předsudku je dle mého velká chyba.
7)Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Autorská práva-ano, pokud něco vytvořím, měl bych být za to náležitě odměněn. OSA – pokud je stále zaregistrována jako občanské sdružení (zapsaný spolek) je v rozporu se zákonem (vydělává peníze nad rámec své činnosti a pokud si pamatuji byli už při jejím vzniku kontroverze. INTERGRAM osobně neznám ale u něj stejně jako u OSY mám velkou výtku – přemrštěné poplatky, snaha maximalizace zisků, příliš mnoho si nechávají pro sebe místo aby peníze šli k autorům.
8)Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Rozhodně jsme Evropany a patříme k EU, i když z původně hospodářské myšlenky vznikl poněkud ohyzdný moloch – mělo by se víc vrátit k původní myšlence volného pohybu osob a zboží, volný trh a neřešit některé věci ad absurdum, které pak u nás dotáhneme do rozměrů kocourkovských učitelů, protože naši úředníci jsou ještě papežštější papeže…
NATO ano, incident s Koněvem a agenty RF se ukazuje, jak je důležité mít podporu.
Anexe Krymu je ruský podvod, v 90. letech byla uzavřena smlouva – Krym patří Ukrajině a Ukrajina vrátí balistické střely s jadernými hlavicemi Rusku.
KLDR je stát asi pro nás nepochopitelný. Jen mám obavy, pokud by se stalo něco neočekávaného a zhroutil se tamní režim co bude dál. Samozřejmě se mi nelíbí harašení zbraní (testování střel), což lze považovat za přípravu na válku ale i pokus vynutit dialog – jenže chybná interpretace může znamenat tragický omyl a KLDR nám to moc neulehčuje…
9)Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Marihuana plně legalizovat, tvrdé bych nechal ve sféře nelegální s výjimkou množství k vlastní spotřebě (aby uživatelé nebyli trestáni), je zde třeba vyvážený přístup- nelze vše démonizovat, je třeba vidět kladné i stinné stránky, svět není černobílý...
10)Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Politici (všichni), státní úředníci, manažeři státních podniků-volič má mít přehled, jak jsou z jeho peněz tito placeni. Instituce: Správa Dálnic, Správa železnic, dopravci, kteří od státu pobírají různé kompenzace (důchodci žáci atd..), nesmí to ale tyto nějak znevýhodnit v hospodářské soutěži.
11)Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena pirátů snažil/a prosadit?
Doprava, spravedlnost, kultura
12)Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks?
Aarona Swartze neznám, Wikileaks je podle mě zajímavá sonda do diplomacie, možná měl být trochu opatrnější ve způsobu zveřejnění informací
Tak jo, snad jsem vyčerpal všechny otázky ;)
Pavel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Zalesky za příspěvky (celkem 4):
Vladek.Vacha, Stanislav.Dufek, Tomas.Grosskopf, V__
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o členství Pavel Záleský

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Souhlasím s přijetím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvek:
V__
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Stanislav.Dufek
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2018, 13:14
Profese: Technik, geoinformatik
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: žádost o členství Pavel Záleský

Příspěvek od Stanislav.Dufek »

Souhlasím s přijetím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Dufek za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Tomas.Grosskopf
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 50
Registrován: 20 úno 2020, 23:55
Profese: Učitel ZŠ
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: žádost o členství Pavel Záleský

Příspěvek od Tomas.Grosskopf »

Slyšel jsem na tebe jen samou chválu a spoustu doporučení. Takže souhlasím s přijetím 👍
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Grosskopf za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o členství Pavel Záleský

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Tři hlasy pro, žádný proti. Žádost o členství byla schválena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 2):
Lucie.Spacilova, V__
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Českotřebovsko“