Představení zájemců o členství v KET

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Představení zájemců o členství v KET

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Ahoj, chceš s námi spolupracovat? Napiš nám něco o sobě, kdo jsi, co tě na školství zajímá, čeho bys rád případně dosáhl. Nezapomeň si projít Pirátský program - https://www.pirati.cz/pripoj-se/skolstvi/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Roman.Moravek
kalendaf
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2020, 20:09

Re: Představení zájemců o členství v KET

Příspěvek od kalendaf »

Ahoj všichni,

rád bych se zapojil do krajského expertního týmu ve školství. Mám dlouholetou zkušenost s výukou, hlavně na VŠ, kde přednáším už od r. 2013 v češtině a především v angličtině. Kromě toho v současnosti dělám post doc a účastním se na vysokoškolském výzkumu.

Rád bych se především podílel na digitalizaci a modernizaci výuky jak prostřednictvím využití co nejširší palety technologických nástrojů, tak ve formě změny výukových metod. Vzhledem ke svému zaměření mě nejvíc zajímá způsob, jakým se učí (nebo neučí) historie, geografie a společenské vědy. Velmi mě také zajímá posílení nabídky a výuky jazyků, rozšíření možností seznamovat se s cizími jazyky i jinde než v hodinách angličtiny, francouzštiny apod. A rád bych se zasazoval o co nejspravedlivější přístup ke vzdělávání a o odstranění diskriminace, zejména diskriminace méně majetných rodin, která se obzvlášť projevila v průběhu pandemie.
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Představení zájemců o členství v KET

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

kalendaf píše: 29 lis 2020, 20:13 Ahoj všichni,

rád bych se zapojil do krajského expertního týmu ve školství. Mám dlouholetou zkušenost s výukou, hlavně na VŠ, kde přednáším už od r. 2013 v češtině a především v angličtině. Kromě toho v současnosti dělám post doc a účastním se na vysokoškolském výzkumu.

Rád bych se především podílel na digitalizaci a modernizaci výuky jak prostřednictvím využití co nejširší palety technologických nástrojů, tak ve formě změny výukových metod. Vzhledem ke svému zaměření mě nejvíc zajímá způsob, jakým se učí (nebo neučí) historie, geografie a společenské vědy. Velmi mě také zajímá posílení nabídky a výuky jazyků, rozšíření možností seznamovat se s cizími jazyky i jinde než v hodinách angličtiny, francouzštiny apod. A rád bych se zasazoval o co nejspravedlivější přístup ke vzdělávání a o odstranění diskriminace, zejména diskriminace méně majetných rodin, která se obzvlášť projevila v průběhu pandemie.
Ahoj, četl jsi Pirátský program ke školství? Víš kde ho hledat? Jaké jsou podle tebe jeho největší slabiny a co se ti na něm nejvíce líbí?
kalendaf
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2020, 20:09

Re: Představení zájemců o členství v KET

Příspěvek od kalendaf »

Četl jsem ten "dlouhodobý" program (https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/vzdelani/), je tu ještě něco dalšího a případně detailnějšího? Obecně souhlasím se základními principy, zvláště mi záleží na odporu vůči školnému a v podporování odstraňování bariér. Také se mi hodně líbí důraz na demokratizaci uvnitř škol - sám jsem nad tím u základního a středního školství ani nepřemýšlel, ale je to důležité.

Chybí mi nastínění dalších řekněme základních principů kromě dostupnosti a demokratičnosti a dlouhodobější vize, kam by se měl vzdělávací systém posouvat do budoucna. A jinak některé konkrétní oblasti, kterým by podle mě stálo za to se věnovat, už jsem nastínil - důraz na jazyky, na moderní výukové metody, na výuku moderní historie a propojování jednotlivých disciplín.

Rád bych taky viděl něco jako "akční program" k napravení škod způsobených covidem, které se podepíšou na celé generaci žáků a mohou mít velmi vážné následky, pokud se nebude jednat.
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Představení zájemců o členství v KET

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Ahoj, vezmu to od konce, plán máme viz https://koronavirus.pirati.cz/reseni/skolstvi.html
kalendaf píše: 30 lis 2020, 21:12 Rád bych taky viděl něco jako "akční program" k napravení škod způsobených covidem, které se podepíšou na celé generaci žáků a mohou mít velmi vážné následky, pokud se nebude jednat.
Jakou vizi máš ty? Myslíš, že dnes se současným RVP učitel nemůže učit moderní dějiny? Škola se nemůže profilovat a učit moderně? Čím je to podle tebe způsobené?
kalendaf píše: 30 lis 2020, 21:12 Chybí mi nastínění dalších řekněme základních principů kromě dostupnosti a demokratičnosti a dlouhodobější vize, kam by se měl vzdělávací systém posouvat do budoucna. A jinak některé konkrétní oblasti, kterým by podle mě stálo za to se věnovat, už jsem nastínil - důraz na jazyky, na moderní výukové metody, na výuku moderní historie a propojování jednotlivých disciplín.
Díky, tohle je samozřejmě nejzásadnější část mojí otázky, jsem rád, že víš do čeho jdeš. :) Určitě tě zapojím, díky za tvůj čas.
kalendaf píše: 30 lis 2020, 21:12 Četl jsem ten "dlouhodobý" program (https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/vzdelani/), je tu ještě něco dalšího a případně detailnějšího? Obecně souhlasím se základními principy, zvláště mi záleží na odporu vůči školnému a v podporování odstraňování bariér. Také se mi hodně líbí důraz na demokratizaci uvnitř škol - sám jsem nad tím u základního a středního školství ani nepřemýšlel, ale je to důležité.
Odpovědět

Zpět na „Školství“