PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Souhlasím, aby Michal Najvárek vedl KET Kultura a památková péče MSK.

Ano
6
55%
Ne
1
9%
Zdržuji se
4
36%
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj kolegové,

v návaznosti na nominace členů výborů na kraji, kde jsou do výboru kultury nominováni @Jan.Kunze a @Michal.Najvarek bych vás tímto chtěla požádat o možnost předat vedení KETu Gordovi (pro neznalé - Michalovi Najvárkovi). Důvod je ten, že jako člen výboru bude s Honzou blíže u zdroje informací a zároveň je dost systematik, co se práce týče. Pokud začnou KETy skutečně fungovat jako expertní skupiny, tedy že se v nich bude sbíhat problematika v dané oblasti z celého kraje, bude to znamenat i značný objem práce, kterou je třeba uchopit a rozdělit.
Dávám tady hlasování formou ankety, zda jste pro to, aby Gord vedl KET. Jeho bych chtěla poprosit, zda by zde ve vlákně formuloval základní teze toho, jak by se KET mohl vyvíjet. Tedy o čem jsme se bavili s Honzou a Martinou na callu dne 2. 11. 2020 a co jsme tak nějak podumali spolu.
Mám prosbu na @Jakub.Dedek - bylo by možné na foru vytvořit skupinu KET kultura a památková péče MSK pro hromadné posílání zpráv forem?
O hlasování bych chtěla požádat: @Michaela.Davidova @Jakub.Tichy @Gabriela.Maceckova @Michal.Klus @Martin.Kmec @Lukas.Jansa
Danču Ryšavou a Radima Kravčíka nemohu označit.
Anketa potrvá do středy 4. 11. do půnoci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Michal.Breskovec
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Ahoj kulturníci,
byl jsem vyzván Pavlínou abych nastínil koncepci vývoje KET-kultury, abyste mohli posoudit, zdali je v souladu s Vaší vizí nebo je v rozporu a vy se tak mohli rozhodnout, zdali mi toto vedení svěřit či nikoliv.
Předně bych se chtěl vyjádřit, proč by k takové změně mohlo dojit.
Mimo práci generující můj příjem, jsem zároveň šéfredaktorem internetového časopisu s celkem slušnou čtenosti a relativně dlouhou historii. Taková práce především obsahuje vedení týmu dobrovolníků, kteří se věnují kromě různé práce pro časopis, tak i jiným stylům muziky. Jde o celkem nesourodý spolek cca 20 lidí ze všech koutu ČR a dokonce tam má i jednoho týpka z Číny😊. Protože se jedná o ryze dobrovolnou činnost, která negeneruje žádný zisk, je celkem náročné motivovat lidi k nějaké činnosti. Nedávno se mi podařilo přijít s nápadem, který reaguje na současnou krizi a zároveň i na vývoj co se týče přenosu a přínosu informací. Analýzou jsem zjistil rizika a slabá místa tohoto nápadu a nechal si vše posvětit odborníky. Následně jsem na poradě představil svou vizi a prakticky jednohlasně jsem dostal pro realizaci tohoto nápadu podporu. Nebudu zde příliš zabíhat do podrobnosti, ale vyřešil jsem tak hned několik věci, nicméně teprve čas ukáže, jestli jsem vsadil svou energii na správnou kartu.
Proč Vám toto píšu?
Určitě jste si všimli, že je mezi příkladem výše uvedeným a KETem jistá spojitost. Nelze napsat, že mám recept na to, jak vést lidi, kteří by měli vyvíjet nějakou dobrovolnou činnost bez nároku na příjem z oné činnosti, ale rozhodně nejsem žádný nováček. Takže proč to nezkusit. Nejednám zbrkle a vesměs své názory validuji s relativně dobře zpracovanou analýzou. Stejně jsem postupoval i tomto případě a ačkoliv je má nominace do výboru čerstvá jak ráno posekaná tráva, v KETu se pohybuji nějaký ten pátek a jsem schopen jemně vyhodnotit slabiny a silové parametry našeho snažení.
Kultura má nevýhodu, že je vnímaná jinak za doby blahobytu a jinak v době kdy je hluboko do kapsy. Proto je plánování nějaké analýzy ve střednědobém období docela těžké, ale ne nemožné. Předně jsem si dovolil zanalyzovat vás. 😊 Vzhledem k tomu, že se tak dobře ještě neznáme, vycházel jsem pouze z vašich představeních na fóru nebo facebookových profilů, takže se nebojte že bych Vám stál v noci za oknem. :-) Následně možnosti KETu a zbytek byl jen Control cizí…..control vlastní.

Výsledkem toho je návrh nebo chcete-li koncepce Vývoje KET-Kultury, tak jak ji vidím já. Je docela možné, že ji neshledáte příliš konkrétní a budete mít pravdu. Pokud však mám k dispozici toliko proměnných, tak se mohu pohybovat pouze v abstrakci.

V počátku byly KETy vnímaný jako nástroje pro sestavení programu do krajských voleb, což mě samotného celkem překvapilo, ale budiž. Aktuálně si buduji roli nižší instance expertních teamu zřizovaných v PS a měli by být schopny reagovat na podněty jak z vyšší vrstvy, tak i na podněty z nižší vrstvy tedy měst a obcí. Nápady nebo problémy mohou mít lokální základ, ale pokud se podrobí detailní analýze, lze obvykle najít styčný bod pro řešení i mnohem větší struktury. Proto si myslím, že bychom měli být schopni reagovat nejenom pokud dostaneme nějaký podnět, ale sami se snažit o vytváření takových podnětů. Všimnul jsem si a určitě jsem nebyl sám, že pokud nemáme nějaký cíl, tak nás práce příliš nebaví a nejsme schopní reagovat na některé výzvy, což ve výsledku může vypadat, že KET nefunguje. Já se však domnívám, že vzhledem k možnostem, jakým náš KET oplývá, tak bychom měli být schopni podstatně lépe fungovat. KET-Kultury je spojen lidmi, kteří se věnuji Kultuře ať už okrajově nebo je to jejich denní chléb a určitě je větší šance že Vás to baví než poštovní úřednici její práce. Takže máme spojný bod, který v jádru je o zábavě. Nechci se posmívat ostatním KETům, ale kdo to má?
Pokud tedy existuje něco co nás baví, tak proč bychom to nemohli dělat..
Máme výhodu a bylo fajn ji využít. Já osobně prakticky denně narážím na věci, které mi vadí a mají různý vztah ke Kultuře. Neřeším je, protože si říkám, že to nevyřeším a tady bych zřejmě viděl to „velký špatný“. Pokud jsem schopni generovat pocity, že je něco špatně, tak bychom měli být schopní na ně reagovat. Osobně by se mi líbilo, kdyby tyto palčivé a zdánlivě neřešitelné případy přišli na předtřes třeba do fóra. Současně lze totiž i s problémem najít řešení, a tak si osobně můžeme generovat banku zkušenosti a zároveň vyřešit svůj problém. Z čehož se generuje určitě radost a když se potkají dva sobi, tak se radost násobí. 😊. Výsledkem by měl být tak KET, který bude schopen reagovat svižně a ku prospěchu.
To je tak asi na začátek….
Pokud jste došli až sem a nepřeskakovali nebo nečetli odzadu, tak vám děkuji. Rozhodně jsem měl možnost se vyjádřit a vy následně můžete taky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Martin.Kmec
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Daniela.R
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 07 říj 2019, 15:14
Profese: Studentka umění

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Daniela.R »

Zdravím, nejde mi hlasovat. Co mám udělat, aby to šlo?
Radim.Kravcik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2019, 09:19
Profese: historik
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Radim.Kravcik »

Ahoj, ještě nejsem člen, tak asi nemůžu hlasovat. Jinak bych byl za.😉
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Hlasovat mohou jen členové MSK.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

No to je blbe, když v KETu máme i RegP..
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Pavlina.Novackova píše: 03 lis 2020, 21:39 No to je blbe, když v KETu máme i RegP..
Myslím, že ani ne.. Jejich přínosem pro KET bývá obvykle odbornost a někdy i aktivita. Nevýhodou je pouze nemožnost hlasovat.
Hlasování uvnitř KETu je bych řekl výjimkou. Měnit pravidla kvůli ojedinělému případu, by celý systém zbytečně zatížilo.
Radimovo členství ještě není zprocesované(někde to zřejmě vázne) u Danky si nejsem jistý stavem.:-)
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ja myslela v tom smyslu, že nemají pak možnost hlasovat, jako teď. Samozřejmě jsou přínosem, asi jsem to špatně napsala, omlouvám se.
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Jakub.Dedek »

No osobně to řeknu tak, že spíše nechápu smysl založení toho vlákna. Zde mohou hlasovat jak zaznělo pouze členové strany, přitom i ti, kteří v KETU vůbec nejsou. Přitom tým by se podle mě měl na tom dohodnout sám kdo chce, aby je vedl. Taky mi uniklo vlastně proč Michal byt přímo určen jako nástupce a to hlasování je o tom, aby byl schválen. Nic proti Michalovi, naopak si myslím že to je vhodný kandidát, ale osobně tomu postupu nebo účelu hlasování vlastně ani moc nerozumím.

Na toto není třeba odpovídat, protože jak si to uděláte, takové to budete mít. Jinak za zastupitelský klub prosím komunikujte s @Martina.Duskova, která si komunikaci s KET Kultura vzala na starost. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Rostislav.Reha

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Martina.Duskova
Republikový výbor
Příspěvky: 110
Registrován: 29 říj 2013, 19:31
Profese: sociální pedagožka
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: PERSONÁLNÍ: Změna vedoucího KETu Kultura a památková péče

Příspěvek od Martina.Duskova »

Ahoj všem,
toto vnímám jako interní záležitost KETu, ke které nemám potřebu se vyjadřovat a výsledek hodlám respektovat. Jak psal Jakub (a řeklo mnoho jiných před ním :-) ) jaké si to uděláte, takové to budete mít.
Za zastupitelský klub dodávám, že pro nás není nutnost, aby lidé vyslaní do komisí či výborů byli součástí KETu. Zároveň, to, že konkrétně Pavlína jako vedoucí kulturního KETu nebyla vybrána pro účast v kulturním výboru, neznamená, že by kdokoliv zpochybňoval její odbornost či kompetence pro vedení KETu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Duskova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Demel, Jakub.Tichy

Martina Dušková

Odpovědět

Zpět na „Kultura“