Rezignace na členství v Republikovém výboru

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • Krajský úkolovník se nachází na redmine.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rezignace na členství v Republikovém výboru

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Po delším rozvažování jsem se rozhodl podat rezignaci na mou funkci v republikovém výboru, což tímto činím.

Důvody, které mě k tomu vedly jsou následující:
  • Na činnost v RV se mi dosud nepodařilo najít dost času a sil se v problematice vůbec zorientovat
  • Objem času, který je nutný k plhodnotné práci v RV je násobně větší, než jsem očekával. Pokud je někdo zaměstnancem strany nebo při civilním zaměstnání dělá jen tohle a nic jiného, může to zvládat. Pro ostatní může být problém věnovat několik hodin denně jen tomu, aby vstřebal ten objem informací. Zejména na Zulipu RV chrlí tuny informací, které je pro mě problém vůbec sledovat, natož se zapojit. Obzvlástě vzhledem k tomu, jak hrůzostrašná platforma Zulip je.
  • Nepřipadá mi efektivní vymýšlet změny legislativy jen proto, aby se nějaké změny dělaly a já tak vykázal nějakou činnost.
  • Za celou dobu, co jsem v RV, jsme ani jednou fyzicky nesešli. Na vině samozřejmě není nikdo jiný než korona, pro mě však bylo o to těžší se zapojit, za což pro změnu nemůže nikdo jiný než já. Online PKS zvládám, protože už mám v problematice přehled, ale kombinace hlubokých neznámých vod RV a komunikace výhraně online byla pro mě "smrtící".
  • Ačkoliv jsem si říkal, že se konečně odhodlám a zlomím to, překonám se, a proniknu do toho, tak jsem se dostal do bodu, kdy si musím chlapsky přiznat, že se to nejen nepovedlo, ale tíže stresu spojená s tím, že neplním očekávání do mě vložená, stala se již neúnosnou.
  • Přijde mi logické uvolnit místo někomu, kdo v této funkci může být přínosem a sobě naopak uvolnit prostor na jiné politické úkoly, které mě čekají.
OFFTOPICMohli by se poprávu ozvat ti, kdo říkali, že na to nebudu mít čas. Nicméně opravdu jsem nečekal že si takto vylámu zuby, stalo se mi to poprvé, a ještě více než o čase je o to myšlenkové kapacitě - prostě příliš velký objem věcí k řešení.
Děkuji za pochopení a těším na spolupráci v oblastech, které mi jdou lépe
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 14 pro 2020, 01:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: zpracováno, lock

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Zamčeno

Zpět na „Olomoucký kraj“