MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Redr »

Zahajuji jednání k volbě Předsednictva místního sdružení Karvinsko. Tomu současnému PMS vyprší mandát k 9.12.2020.
Volíme pětičlenné předsednictvo - 1 předseda a 4 místopředsedové.

Jednání poběží do 18.11.2020, do té doby navrhujte kandidáty, případně se zájemci o funkci v PMS mohou nominovat sami.
(vzhledem k velikosti našeho MS nemusíme trvat na nominacích skupinou členů)
Následně bude dvoudenní lhůta na rozmyšlenou a 20.11.2020 bude zahájeno hlasování (nejprve dvoukolové hlasování na pozici předsedy, poté dvoukolové hlasování na pozice místopředsedů).
Prosím všechny kandidáty, aby svou nominaci v tomto jednání potvrdili a následně doplnili svou krátkou kandidátní řeč.

Tento příspěvek bude postupně aktualizován dle přihlášených nominací.
Kandidáti na předsedu:
- Jakub Ježíšek - profil, kandidátská řeč
- Alena Klocová - profil, kandidátská řeč

Kandidáti na místopředsedu:
- Daniel Galuszka - profil, kandidátská řeč
- Jakub Vontroba - profil, kandidátská řeč
- Martin Kmec - profil, kandidátská řeč
- Jaroslav Kameň - profil, kandidátská řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Alena.Klocova, Michal.Soltys
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ahoj. Chtěl bych na předsedu nominovat @Jakub.Jezisek. OFFTOPICKuba to jistě potvrdí, až si obnoví přístup na fórum. Dneska jsme beta testovali školení pro členy na fórum a při zkoušce si nechtěně změnil přihlašovací mail na takový, který neexistuje, ale cajk, už to řeší s technickým odborem :D Kuba je velice aktivní člen a v současnosti stále ještě místopředseda Karvinska. Nikdy s ním nebyl problém se na něčem domluvit, naopak se často zapojuje do aktivit a iniciativ nejen v Bohumíně. Zároveň bych chtěl na pozici místopředsedy nominovat @Jakub.Vontroba z Českého Těšína. Jakub je rovněž současný místopředseda a velmi aktivní člen, se kterým se lze vždy snadno spojit a cokoliv s ním pořešit. A poslední nominaci si nechávám pro @Alena.Klocova na pozici místopředsedkyně. Alča byla předsedkyní Karvinska v tomto volebním období, pak se nám ale odstěhovala, jenže nyní je zase zpátky. Věřím, že nominaci příjme a své přednosti vyjmenuje v kandidátní řeči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Vontroba, Alena.Klocova, Zdenka.Kupcova
Uživatelský avatar
Jakub.Jezisek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 275
Registrován: 24 kvě 2018, 07:41
Profese: Správce sítě a systémů
Bydliště: Bohumín
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Jezisek »

Díky @Daniel.Galuszka za nominaci. Nominaci přijímám a v krátké době tady dám svou kandidátní řeč. Rád bych tímto nominoval @Daniel.Galuszka na místopředsedu. Má vazbu na PKS a RP, která je dobrá pro předávání informací takříkajíc shora.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Jezisek za příspěvek:
Zdenka.Kupcova

Jakub Ježíšek • místopředseda KS MSK / místopředseda MS Karvinsko. • mobil: +420 777 314 369 • jakub.jezisek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 220
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Děkuji @Daniel.Galuszka za nominaci, kterou přijímám. Brzy dodám nominační řeč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvek:
Zdenka.Kupcova

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jakub.Jezisek píše: 30 říj 2020, 16:48 Rád bych tímto nominoval @Daniel.Galuszka na místopředsedu. Má vazbu na PKS a RP, která je dobrá pro předávání informací takříkajíc shora.
Uuuuu. Díky díky. Tak jo, přijímám. Let's have another run boys!

Co říci jako kandidátní řeč... hm... předně, zde je můj profil na lide.pirati.cz, kde se dovíte takové to základní info. Co bych chtěl v těch následujících 2 letech dělat? Předně nás čekají volby do Sněmovny, takže tady bude nějaká administrativa spojená s financováním kampaně - s tím zkušenosti mám, reaguji obratem, na jakýkoliv call nebo hlasování se připojím odkudkoliv kdykoliv. Taky bych chtěl pokračovat ve vzdělávání členské základy v technických systémech, nadále prohlubovat vztahy skrze osobní setkání (samozřejmě až zase odezní korona, ale naše jarní jitsi hospody se vlastně taky osvědčily, žeano) a integrovat co nejvíce zájemců o členství tak, aby z nich byli plnohodnotní, angažovaní Piráti (tzn. aby se účastnili i celostranických jednání apod.). Co můžu nabídnout? Dostupnost 16h denně k řešení čehokoliv, informace z první ruky jak z kraje a z vedení strany, tak (já nevím) ze Sněmovny. Taky sloužím coby dobrý rozcestník na návody, kontakty, aktuality.

Více asi nechám na případných tazatelích. Za sebe bych rád vyjádřil přání, že ať už ta volba dopadne jakkoliv, budu rád, pokud bude PMS akceschopné, informované a že se bude snažit sdružení posunout zase o kousek dál, ať už se jedná o zlepšení kultury ve straně, tak precizaci všelijakých procesů a zejména broušení našich lidí na kvalitní kandidáty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 3):
Zdenka.Kupcova, Jaroslav.Kamen, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 220
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Vážené místní fórum,

jmenuji se Jakub Vontroba, patřím k Pirátům z Českého Těšína, jsem současným místopředsedou našeho místního sdružení Karvinsko a rád bych se ucházel o pozici místopředsedy i pro následující období.

Něco málo o mně. V současné době jsem zástupcem šéfredaktorky a studentem na Ekonomické fakultě VŠB - TU Ostrava. Během studií jsem se zapojoval do různých školních projektů a studijní i pracovní zkušenosti jsem sbíral rovněž v zahraničí skrze program Erasmus+. Rád se dívám na filmy a seriály, rád cestuji a čtu, trochu sportuji, jsem fanouškem ledního hokeje a mám velmi rád město, ve kterém jsem prožil většinu svého dosavadního života - Český Těšín. Můj stručný životopis naleznete mj. na mém osobním profilu na lide.pirati.cz: https://lide.pirati.cz/personProfile/915/

Já a Piráti. Historie mě a Pirátů sahá až do roku 2013. V tomto roce jsem dosáhl plnoletosti a šel poprvé volit. Volba padla na Piráty, což mi zůstalo až do dnešních dní :) V červnu 2018 jsem se rozhodl navštívit schůzi místní buňky Pirátů v Českém Těšíně a od té doby participuji téměř na všem, co děláme. Spravuji facebookové stránky, podílím se na psaní článků a výstupů na naše sociální sítě a náš web, připravuji podklady a důvodové zprávy pro naše zastupitele ke konkrétním bodům z našeho volebního programu, ke kterým se u nás na radnici snažíme získat podporu pro jejich realizaci apod. V prosinci 2018 si mě místní fórum zvolilo jako jednoho z místopředsedů místního sdružení Karvinsko. Od té doby se snažím plně zapojovat do činnosti PMS.

Proč já?
Záleží mi na mém městě a stejně tak na našem regionu. Na Karvinsku to nemáme nejlehčí, ale to je ta správná výzva.
Myslím si, že je pro Piráty Těšín užitečné, pokud je jeden z jejich členů v předsednictvu místního sdružení. Dle mého názoru to pomáhá integraci buňky do činnosti a života místního sdružení.
Rád bych se angažoval v tom, aby Piráti nadále pronikali do dalších obcí v našem MS.
Rád bych se angažoval v tom, aby začínající či "spící" buňky dostaly maximální podporu pro svůj rozvoj.
Baví mě to.

Ještě jednou díky Danovi za nominaci a všem přeji hezký den.

Jakub V.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Galuszka, Zdenka.Kupcova, Alena.Klocova

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Jakub.Jezisek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 275
Registrován: 24 kvě 2018, 07:41
Profese: Správce sítě a systémů
Bydliště: Bohumín
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Jezisek »

Ahoj,

Kdo jsem: info zde ve zkratce - Jmenuji se Jakub Ježíšek a žiji v Bohumíně. Studoval jsem a pracuji v Karviné na univerzitě jako správce sítě a systémů. Pohybuji se hodně po kraji a okolí, jak pracovně tak i soukromě (na kole). Znám tu, kdejaký kout. viz na lide.pirati.cz - https://lide.pirati.cz/personProfile/653/

co umím: Jsem sice ajťák, ale ve svém druhu práce se nesoustředím jen na jednu konkrétní oblast IT. Dělám se spoustou technologií a to mi přináší přehled nad více odvětvími. Také pracuji pro soukromý sektor, takže nejsem odstřižený od reality v akademické sféře. Pracoval jsem i na spoustě projektů včetně těch z EU, což mi dalo poznat nový level byrokracie, ale někdy mě v tomto překvapí i Piráti ;)

Proč:
Nejsem u Pirátů dlouho, ale chci se pokračovat v řízení MS, protože je zde dost věcí ke zlepšení a některé věci se nám nepodařilo zcela vyřešit za dobu mého působení (a už tu máme druhý skoro lockdown)
Snažím se účastnit jak na úrovni MS tak i KS. Také jsem a fóru/Zulipu, kde je podle mě místo, kde řešit věci fungování strany.

Co navrhuji a co náš čeká:
  • parlamentní volby 2021 a příprava na komunální 2022 - v příštím roce nás čekají volby do sněmovny, kde bych chtěl využít zkušenosti z letošních (i starších) voleb a zapojit členy MS do těchto kritických voleb
a postupně řešit i personální otázky k volbám 2022 a pomoc místním buňkám v tomto ohledu
  • zapojení nových členů - chci najít a začlenit nové členy do fungování strany. Určitě budu dále pokračovat se zaškolováním nových (i stávajících) členů ve stranických systémech a podporuji funkci buddyho (kdy stávající člen z místní buňky nebo někdo z nás v PMS pomáhá nováčkům).
  • aktivizace stávajících členů - máme dost neaktivních lidí, které bych chtěl taky zapojit, alespoň do celostranických záležitostí. Chci je znovuoslovit a zjistit zda s nim můžeme počítat (nejen) do kampaní
  • pravidelnost setkávání PMS a také samotných schůzí MS - chtěl bych pravidelná (i online Jitsi) měsíční setkání PMS a alespoň čtvrtletní schůze MS ve střídajících se městech našeho sdružení (plus k těm mít vždy i možnost být online)
  • chtěl bych více využít nový mediální odbor kraje - pro prezentace všech věcí, co se u nás dějí. Taky sami, abychom ukázali, že jsme aktivní i v místech našeho sdružení, kde nejsme zastoupení v komunále nebo v hluboké opozici
Případné dotazy se odpovím obratem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Jezisek za příspěvky (celkem 2):
Zdenka.Kupcova, Alena.Klocova

Jakub Ježíšek • místopředseda KS MSK / místopředseda MS Karvinsko. • mobil: +420 777 314 369 • jakub.jezisek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Redr »

Rád bych doplnil stávající nominace. Já osobně vnímám PMS jako kolektivní orgán, ve kterém jsou jednotlivé pozice spíš formalitou a jde tak o výsledek samotné volby. Proto bych chtěl, aby se do volby zapojilo více členů. Proto si dovolím některé již zmíněné nominace rozšířit a budu rád, když to jednotliví nominanti přijmou.
Do volby na předsedu MS Karvinsko bych tedy rád nominoval kromě již zmíněného Jakuba Ježíška také další osoby: @Alena.Klocova, @Zuzana.Klusova, @Eliska.Polochova, @Daniel.Galuszka, @Jakub.Vontroba, @Michal.Soltys, @Martin.Kmec. Někteří z uvedených lidí nebyli zmíněni vůbec, jiní byli nominováni jen na pozice místopředsedy.
Pochopím, pokud někdo nechce usilovat o pozici předsedy a bude se ucházet pouze o místopředsednický post. Uvítám však také zdůvodnění takového kroku. Děkuji za pochopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18663
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33849 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Redr píše: 30 říj 2020, 15:26Volíme pětičlenné předsednictvo - 1 předseda a 4 místopředsedové.
Jen organizační dotaz (protože jsem při náhodných pozorováních napříč sdruženími zjistil, že se v tom dost chybuje):
Máte nějaké dřívější usnesení, že vaše PMS musí být vždy pětičlenné?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 5/2020 - Volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Redr »

Martin.Kucera píše: 31 říj 2020, 19:42 Jen organizační dotaz (protože jsem při náhodných pozorováních napříč sdruženími zjistil, že se v tom dost chybuje):
Máte nějaké dřívější usnesení, že vaše PMS musí být vždy pětičlenné?
Nemáme vyloženě dřívější usnesení, ale vycházím z poslední volby PMS v roce 2018, kdy jsme konsensem došli k variantě pětičlenného předsednictva: viewtopic.php?f=509&t=44692
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Karvinsko“