[procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Jan.Bednarik »

RegP může navrhnout návrh postupu, ale ten všeobecnou shodou schvalují členové fóra (a když se objeví námitka od kteréhokoliv člena, tak shoda není). Situace o které se bavíme:
schválení některého návrhu usnesení ve znění, ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,

asi není návrhem postupu, protože se neschvaluje, nedá se proti tomu podat námitka, atd. Když by tohoto práva využil člen, tak je to bez debat. Ale v případě RegP bych si nebyl jistý, jak se k tomu postavit, takže jsem rád, že se to nestalo a nemusíme to řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Jan.Zavadil, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14656
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12031 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Podle mě by to předsedající neměl přijmout, protože smysl toho ustanovení bylo, aby nemohl předkladatel návrhu obejít zbytek petentů, ale regP nemohl být členem skupiny petentů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od kaze »

Mikulas.Ferjencik píše: 22 lis 2020, 15:54 Podle mě by to předsedající neměl přijmout, protože smysl toho ustanovení bylo, aby nemohl předkladatel návrhu obejít zbytek petentů, ale regP nemohl být členem skupiny petentů.
neměl by se předsedající řídit Jdř a nesoudit, jak to bylo myšleno?
Tito uživatelé poděkovali autorovi kaze za příspěvek:
Ondrej.Kalis

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14656
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12031 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

kaze píše: 22 lis 2020, 16:13
Mikulas.Ferjencik píše: 22 lis 2020, 15:54 Podle mě by to předsedající neměl přijmout, protože smysl toho ustanovení bylo, aby nemohl předkladatel návrhu obejít zbytek petentů, ale regP nemohl být členem skupiny petentů.
neměl by se předsedající řídit Jdř a nesoudit, jak to bylo myšleno?
Já jsem velký příznivec toho, vykládat předpisy v případě nejasnosti podle smyslu a zdravého rozumu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Mikulas.Ferjencik píše: 22 lis 2020, 17:46 Já jsem velký příznivec toho, vykládat předpisy v případě nejasnosti podle smyslu a zdravého rozumu.
Definuj zdravý rozum. A definuj smysl, pokud nevyplývá z textu toho předpisu (nebo jiného předpisu)...

Zdravým rozumem si třeba náš pan prezident běžně vykládá ústavu. Akorát teda jeho zdravý rozum mně mnohdy přijde dost nezdravý. :)

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od kaze »

Mikulas.Ferjencik píše: 22 lis 2020, 17:46 Já jsem velký příznivec toho, vykládat předpisy v případě nejasnosti podle smyslu a zdravého rozumu.
tady ale žádná nejasnost není. kdokoliv může požádat o schvalování některého návrhu usnesení ve znění, ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33856 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jako třeba i nějaký host - novinář? To asi ne, že?
Tj. ten termín "kdokoliv" evidentně nejasný je.
A nedává smysl, aby o zařazení návrhu, o který nikdo z členů nemá zájem (kdyby měl, tak o zařazení může požádat sám), mohl žádat někdo mimo okruh oprávněných hlasujících.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od kaze »

Martin.Kucera píše: 22 lis 2020, 18:23 Jako třeba i nějaký host - novinář? To asi ne, že?
Tj. ten termín "kdokoliv" evidentně nejasný je.
A nedává smysl, aby o zařazení návrhu, o který nikdo z členů nemá zájem (kdyby měl, tak o zařazení může požádat sám), mohl žádat někdo mimo okruh oprávněných hlasujících.
pořád se mi snazíš vyvrátit, že registrovaný příznivec (regulérní účastník cf) patří do kategorie kdokoliv. to snad nemůžeš myslet vážně.
víceméně s tebou souhlasím, že smysl to nedává, leč JdŘ to umožňuje.
jednoduché řešení: upravit § 17 c) na
schválení některého návrhu usnesení ve znění, ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv z členů do ukončení rozpravy požádá
a máme po problému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kaze za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33856 poděkování

Re: [procedura z] CF 17/2020 Rozhodnutí o postupu ve volbách 2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

kaze píše: 22 lis 2020, 18:43
Martin.Kucera píše: 22 lis 2020, 18:23 Jako třeba i nějaký host - novinář? To asi ne, že?
Tj. ten termín "kdokoliv" evidentně nejasný je.
A nedává smysl, aby o zařazení návrhu, o který nikdo z členů nemá zájem (kdyby měl, tak o zařazení může požádat sám), mohl žádat někdo mimo okruh oprávněných hlasujících.
pořád se mi snazíš vyvrátit, že registrovaný příznivec (regulérní účastník cf) patří do kategorie kdokoliv. to snad nemůžeš myslet vážně.
Samozřejmě že můžu. RegP má jako účastník jednání mnohem menší práva než člen. A jak jsem již citoval, může se účastnit rozpravy s hlasem poradním, z čehož lze IMHO naprosto jasně dovozovat, že nemá mít žádný reálný vliv na podobu hlasování.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“