Jak se zaklekává ve Vejprnicích

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Jiri.Pek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 334
Registrován: 15 čer 2018, 10:40
Profese: Předseda výboru pro zadávání VZ
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak se zaklekává ve Vejprnicích

Příspěvek od Jiri.Pek »

Ve Vejprnicích píšu po každém zastupitelstvu report - souhrn toho nejdůležitějšího. Poslední číslo viewtopic.php?f=1075&t=52896 jsem doplnil o vtipné meme dokreslující realitu problémů, které Vejprnice trápí. No a nyní mi přistál v e-mailu požadavek na veřejnou omluvu a zaplacení 70.000 Kč. Zřejmě to vypadá, že Vejprnice zažijí svoji kauzu alá vejprnický Pitomio :roll:

Naše značka: 95/93/S/J



Vážený pane,

obracím se na Vás jako právní zástupce pana Mgr. Ing. Pavla Karpíška, starosty obce Vejprnice.

Můj klient mně předložil tiskovinu nebo leták (resp. nevím, jak ji přesně mám nazvat), kde je v záhlaví uvedeno logo a název strany, za kterou jste zřejmě zastupitelem v obci Vejprnice, a dále je uveden jako autor: J. Pek a zřejmě je zde umístěna Vaše fotografie.

Článek má název „Report ze zastupitelstva obce Vejprnice 5. 5. 2019“.

To, že je popleten rok v reportu ze zastupitelstva (správně má být 2020 i s ohledem na program jednání zastupitelstva), není pro mé sdělení významné.

Nicméně významným je to, že je zde zaznamenáno několik velmi intenzivních útoků do sféry ochrany osobnosti mého klienta pana Mgr. Ing. Pavla Karpíška.

Jelikož jsem nevěděl, zda to je tiskovina, která je šířena oficiálně z Pirátské strany, anebo je to Vaše osobní sdělení, dotazoval jsem se na této straně, odkud mi předseda Krajského sdružení – Pirátská strana pan Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D. uvedl, že mnou popisovaný materiál nezná. Vyjadřoval se pouze k Vám v tom smyslu, že jste zastupitelem v obci Vejprnice.

Obracím se tedy proto na Vás jako na autora článku, kde jsou zaznamenány útoky do sféry ochrany osobnosti mého klienta.

Těmito útoky jsou nejen slovní projevy, ale také fotografie, a to v podstatě obě – na jedné fotografii je fotomontáží pan Mgr. Ing. Pavel Karpíšek představen jako mafián (kmotr), je oblečen do smokingu s motýlkem a na klopě má rudý karafiát. To jsou symboly právě uváděného mafiána, resp. jejich představitelů. Že se jedná o fotomontáž, je naprosto jasné, neboť tato není příliš zdařilá. Nicméně představuje pana Mgr. Ing. Karpíška v pozici, která je popsána shora. Panu Mgr. Ing. Karpíškovi „líbá ruku“ občan, který je zde zvýrazněn jako sluha či poddaný mého klienta. Vše pak pozoruje Vámi označený „vysmátý developer“.

Tato fotomontáž je skutečně mimořádně útočná. Můj klient není žádný mafián, není žádným kmotrem. Občané nejsou jeho poddaní a developer netěží z pozice pana Mgr. Ing. Karpíška a z podřízené role občanů.

Na druhé fotografii je uveden zřejmě fotbalista, jehož příjmením je asi „Chorý“. Nicméně popiskem „JE KARPÍŠEK CHORÝ?“ je opět zaznamenán výrazný útok do sféry ochrany osobnosti pana Mgr. Ing. Karpíška. Pan starosta není chorý a už vůbec ne tak, jak se fotografií snažíte čtenářům podsouvat.

K samotnému textu uvádím, že i zde jsou zaznamenány, a to nejen v kontextu s fotografiemi, intenzivní útoky do sféry ochrany osobnosti mého klienta.

Ve Vejprnicích stranické uskupení „Pravé Vejprnice, Vejprnice 2018 a Komunisti“ není a rozhodně nevystupuje pod názvem „Karpíškovci“.
„Karpíškovci“ neprosadili plánovací smlouvu se společností Ptáček.

Obec se rozhodně nemůže vzdát svých zákonných práv. Tím, že by uzavřela smlouvu, neznamená to následek, který popisujete a snažíte se podsouvat opět mému klientovi.

Pokud v tiskovině vydávané obcí je poskytnutý prostor před volbami do Evropského parlamentu všem kandidátům, pak nepochybně i paní Radka Trylčová, která je partnerkou pana Mgr. Ing. Pavla Karpíška, byla též v této tiskovině uvedena.

Kromě chybného data jsou v letáku, jehož jste autorem, i gramatické chyby. Nicméně ty opravovat nebudu.

S ohledem na to, že jste svým jednáním porušil ochranu poskytovanou osobnosti člověka ve smyslu ustanovení § 81 a násl. občanského zákoníku (z. č. 89/2012 Sb.), bez zákonného důvodu jste zasáhl do soukromí pana Mgr. Ing. Karpíška, a hlavně zasáhl do vážnosti, cti a důstojnosti mého klienta, ve smyslu ustanovení § 82 občanského zákoníku se můj klient mým prostřednictvím na Vás domáhá toho, aby okamžitě od neoprávněného zásahu bylo upuštěno a aby byl odstraněn jeho následek. Znamená to tedy, že požaduji v zastoupení pana Mgr. Ing. Karpíška, abyste okamžitě z oběhu stáhl veškeré výtisky Vámi rozšiřovaného a Vámi zpracovaného letáku pod názvem „Pirátská strana Vejprnice, autor J. Pek, Report ze zastupitelstva obce Vejprnice 5. 5. 2019“.

Dále Vás žádám, abyste zaslal mému klientovi mým prostřednictvím omluvný dopis tohoto znění:

„Vážený pane starosto, omlouvám se Vám za uveřejnění fotografií v letáku nazvaném Report ze zastupitelstva obce Vejprnice 5. 5. 2019. Fotomontáží jsem Vás zde zobrazil jako představitele mafie, prospěšného senátora, kterému se klaní jako poddaní občané, což zpovzdálí pozoruje „vysmátý developer“. Dále se omlouvám i za uveřejnění fotografie fotbalisty s popiskem „JE KARPÍŠEK CHORÝ?“.

Uvádím, že nejste představitelem mafie, že občané nevystupují jako Vaši poddaní a že neprospíváte „vysmátým developerům“. Omlouvám se Vám také za to, že jsem Vás označil za chorého.

Dále uvádím, že v textu článku kromě špatně uvedeného roku jednání zastupitelstva (správně má být 2020) a hrubých chyb jsou též nepravdy a pravdu zkreslující údaje, které jsou způsobilé zasáhnout do sféry ochrany Vaší osobnosti. Obec nejde na ruku developerům, v obci neexistuje politické seskupení „Karpíškovci“, tím tedy ani nemohli v tomto složení zastupitelé schvalovat smlouvu, prosadit plánovací smlouvu se společností Ptáček.

Obec se nevzdala dobrovolně svých zákonných práv.

Pokud byla uveřejněna v tiskovině Náves i rubrika před volbami do Evropského parlamentu, kromě Mgr. Radky Trylčové, partnerky Mgr. Ing. Karpíška, zde byl dán prostor i pro ostatní kandidáty.

J. Pek – autor letáku“

Dále Vás vyzývám s ohledem na ustanovení § 2956 k poskytnutí odčinění za nemajetkovou újmu, kterou jste útokem do sféry ochrany osobnosti mého klienta způsobil. Ve smyslu § 2957 ObčZ s ohledem na to, že jste místní a že je Vám jasné, že jak fotomontáže, tak i text je nepravdivý, že jste újmu způsoboval úmyslně a také jste uváděl ve známost veřejnosti, považujeme za odpovídající výši náhrady 70.000 Kč.

Tuto částku zašlete na můj schovací účet (5415913349/0800), odkud bude zaslána panu Mgr. Ing. Karpíškovi.

Pokud nebude zaslána omluva a uváděná částka k mým rukám nejpozději do 31. 8. 2020, budu podávat proti Vám osobně žalobu na ochranu osobnosti u Okresního soudu Plzeň sever. Upozorňuji na to, že v důsledku vedení soudního sporu porostou náklady řízení ve smyslu ustanovení § 9, odst. 3 vyhl. č. 177/1996 Sb. – advokátní tarif.

Doufám, že tato výzva, sjednaná pak náprava požadovaná shora Vás povede i k tomu, abyste v budoucnu případné sporu s panem Mgr. Ing. Karpíškem, starostou obce Vejprnice a senátorem Senátu ČR vedl v rámci politické debaty, příp. i na platformě zastupitelstva obce Vejprnice, jehož jste členem. Předpokládám také, že se dále vystříháte jakýchkoli osobních útoků proti mému klientovi.

Za Mgr. Ing. Pavel Karpíšek
JUDr. Jaroslav Svejkovský

Jiří Pek :idea:
Předseda výboru pro zadávání veřejných zakázek PK
jiri.pek@pirati.cz
tel: 735 890 661

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Vejprnice“