Jízdní řád pirátského autobusu

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Má náš autobus dodržovat jízdní řád (když může)?

Ano
26
79%
Ne
2
6%
Zdržuji se
5
15%
 
Celkem hlasujících: 33 - Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

a) mno, buď se od dob Zemáku volební autobusy prostě přežily
b) nebo se snažíme s minimálními zdroji o nemožné
c) nebo to děláme nadšeně, ale amatérsky, jak píše ten novinář.

Skoro bych řekl, že to bude od každého trochu. Tedy: co s tím reálně můžeme dělat?
Pokud někdo nepřijde s geniálním nápadem, jak z plynné substance vytesat kuličku, je nyní volební tour jen tradičním a očekávaným doplňkem kampaně, která může něčím příjemně překvapit, ale sama o sobě volby nerozhodne. Měla by být poctivá, nepředběhnout sama sebe v mediálním obraze a dát voličům to co chtějí: pravděpodobně potřást si rukou s "živými Piráty" a odnést balónek. That's all.

Takhle to berme, nečekejme od tour zázraky, používejme ji jako nástroj pro sběr dat (co funguje, co bylo zbytečné, co lidi bralo-nebralo) a příště ji vylepšeme. Máme stálého volebního koordinátora: to je šance dělat to "projektově" OFFTOPIC(zůstat na trati, pro ty co nemají rádi slovo projekt) a nezačínat příště od nuly.

Nedělal bych z těch problémů s tiskárnami a jízdními řády drama, na řadu věcí se holt přijde až za provozu. Příště to bude lepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 3):
Jana.Skopalikova, Pavel.Stepanek, Mikulas.Ferjencik

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Mám to tu rozepsaný už od včera. Martin Polák to řešil ještě víc emocionálně OFFTOPICvčetně hejtů a osobních útoků na placený lidi prvně na naší FB skupině a když tam neuspěl, šel si "stěžovat" sem... Nicméně situaci vysvětlím tedy i zde, aby i ostatní byli v obraze, co se ten den dělo.

Pokud se nepletu, tak jsme do Poděbrad přijeli cca o půl hodiny dřív než jsme tam oficiálně měli být. Zde malá vsuvka o tom, jak autobus fungoval ty 2 dny, co jsme ho měli v SčK a jak se dodržoval jízdní řád: v neděli v Mladé Boleslavi jsme nechtěli akci končit už ve 12, jak bylo plánováno v tour a jít všichni na oběd (Pavel Štěpánek říkal, že se většinou lidi na obědě střídají) a byli jsme tam až do 13 hodin, pak jsme sbalili skákací hrad a jeli dál. Takže tam nás mohli lidi vidět a děti skákat na hradu o hodinu dýl (a já další 2 lidi díky ochotě naší koordinátorky nebyli bez oběda, ale donesli nám ho do busu a jedli jsme po cestě). Podobně to bylo v Kolíně v pondělí, kde jsme balili víc než 30 minut po tom, co jsme tam měli být oficiálně a i pak večer ve Vlašimi to bylo podobné.

Teď tedy zpět k Poděbradům: byli jsme tam, rozdávali noviny a balonky, docela dlouho bylo všechno v pohodě. Pak se naráz zatáhlo, a začal fučet šílený vichr a my jsme sbírali noviny a merch všude okolo - několikrát :D, protože jsou to lehký věci a lítají a prostě se nám je nepovedlo všechny chytit, pak všechny další volné ruce minimálně 15 minut držely všechno, co mohlo uletět, včetně stanu 3x3 metry, rollupů, petičáku a podobně, nad náma černý mraky a na předpovědi bouřka... Takže fakt nebyl nejlepší nápad nechávat vytaženej skákací hrad, 3D tiskárnu, jednokolku, noviny ani ten velký stan a čekat na to, až pršet opravdu začne. Jediný co, tak tam mohl zůstat do konce doby, byl zaparkovaný autobus se sbalenými věcmi uvnitř jako stojící billboard. Nicméně lidi (občané) v době, kdy my jsme uklízeli věci, taky stejně všichni odešli kvůli počasí, tak je dost diskutabilní, jestli to opravdu mělo cenu. Na závěr bych se tě chtěla OFFTOPICještě jednou zeptat, komu jsi, Martine, řekl to "hej lidi, ten bus tu ještě nechte stát, i když už je všechno sbalený", protože jsem se to od tebe na tom FB nedozvěděla a tady píšeš, jak jsi za to plamenně bojoval. Po bitvě je totiž každej generál, ale ovlivnit situaci šlo v tu chvíli. Většina z nás, co tam byla, s busem kampaňovala už od rána a za sebe můžu říct, že toho za ten den už bylo tak moc, že nějaká půlhodina sem nebo tam mi nepřišla vzhledem k počasí zásadní. Zato ty jsi přijel evidentně svěží a natěšený rozdávat noviny v půlce poslední zastávky a teď píšeš OFFTOPICa minimálně na FB to byl solidní hejt na všechny, kam to jen jde, jak jsme to my všechno totálně pokazili a málem nám to zničilo celou kampaň (nadsázka, ale vzhledem k tomu, kolik času obětuju kampani i mě tohle trochu demotivuje).

Nebylo by lepší si to vyříkat v klidu? Upozornit nás na to, že to příště jde udělat o něco líp a neplýtvat časem a energií lidí na kraviny a jít dělat radši něco užitečnýho? OFFTOPICJá se tímhle zabývám třeba už třetí den. A že tam mohl (a do budoucna na to budeme myslet) ten bus zůstat sbalenej zaparkovanej jsem ti psala už na ten facebook, ale pořád je ti to málo. Tak já už nevím. :(

PS: Díky všem, co se snažíte a i přes to, že všechno není dycky (často) sluníčkový a ideální... Bez vás by ten autobus ani nevyjel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 3):
Josef.Bouse, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Právě jsme opět porušili jízdní řád, když jsme na náměstí v Třeboni dorazili o půl hodiny dýl, než jsme měli!!! Pokud chcete, můžu zde poctivě hlásit každou odchylku, která se nám po cestě stane... jestli je to tedy opravdu nutné #thinking#
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Jana.Skopalikova

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Ondra.kl »

Pavel.Stepanek píše: 25 srp 2020, 14:19 Právě jsme opět porušili jízdní řád, když jsme na náměstí v Třeboni dorazili o půl hodiny dýl, než jsme měli!!! Pokud chcete, můžu zde poctivě hlásit každou odchylku, která se nám po cestě stane... jestli je to tedy opravdu nutné #thinking#
Podle mě to můžete úplně vypustit ...
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jan.Licka píše: 25 srp 2020, 11:39 Nabízelo se i lacinější řešení v řádu statisíců, s elektrickým kamionem nadupaným technologiemi. Tak třeba příště - jestli nám to Andrej dovolí.
OFFTOPICnikdy nedovolim, nikdy!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Petr.Vileta

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Pavel.Stepanek píše: 25 srp 2020, 14:19 Právě jsme opět porušili jízdní řád, když jsme na náměstí v Třeboni dorazili o půl hodiny dýl, než jsme měli!!! Pokud chcete, můžu zde poctivě hlásit každou odchylku, která se nám po cestě stane... jestli je to tedy opravdu nutné #thinking#
zde asi ne. primo organizatorum lokalnich akci s autobusem

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Martin.Polak »

@Jana.Skopalikova
Mám foto z odjezdu autobusu. Tohle jsou ty hrozně černé mraky a dlažba je celá mokrá.
Náš cukrový autobus se mohl roznočit a tak se jel hned někam pod střechu úkryt.
Opakuji, je mi jedno že tam už nebyl hrad a nebo stánek ale vadí mi, že kdyby někdo přišel v ten vláhy podvečer, tak tam nenajde nic.
Já jsem si na FB nestěžoval, jen jsem vám úplně otevřené řekl, co si o vás myslím.
Kdyby tu akci dělala banda brigádníků, tak neřeknu ani slovo, ale jestli je tohle naše výstavní skříň a nejlepší terno v kampaní, tak je to celkem solidní bizar a celkem úsměvná střelba do vlastního kolene.
Furt si vzájemně vypravíme, jak ostatní strany strašně moc utrácejí v kampaní a že mi nemůžeme, protože nemáme peníze a přitom prostě už nějaké koruny už máme.
Ostatní strany možná utratí více ale kampaň jim optický z pohledu z venku lépe šlape. Ještě jsem neslyšel, že by kupříkladu místní ODS jela jejich loď pozdě a to si objednávají velkou vyhlídkovou loď a nebo jejich pojizdnému biografu došel film.

Obrázek
Přílohy
IMG_20200823_182543.jpg

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Stanislav.Dufek
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2018, 13:14
Profese: Technik, geoinformatik
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Stanislav.Dufek »

Pavel.Stepanek píše: 25 srp 2020, 14:19 Právě jsme opět porušili jízdní řád, když jsme na náměstí v Třeboni dorazili o půl hodiny dýl, než jsme měli!!! Pokud chcete, můžu zde poctivě hlásit každou odchylku, která se nám po cestě stane... jestli je to tedy opravdu nutné #thinking#
Nerozumím tomu ukřivděnému tónu. Před on-line hlášením o nedodržení termínů bych dal přednost tomu, aby se harmonogram prostě dodržoval. Harmonogram byl uveřejněn a potenciální zájemci si podle něj mohli naplánovat své setkání s Piráty. Pokud nejsou časy dodrženy, tak to z pohledu voličů nepůsobí dobře. Nevidím na této úvaze nic zvláštního a nepatřičného. Naopak mi přijde zvláštní vysvětlovat, že se má dodržovat časový plán, který jsme sami vytvořili a předložili veřejnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Dufek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Polak, Helena.Buchtova, Ondra.kl, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

no, k okamziku odjezdu to mohlo vypadat strasidelne, ale dal v podebradech zadna apokalypsa opravdu nekonala.meli jste pekne okno.
podebrady.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Petr.Vileta

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Jízdní řád pirátského autobusu

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Možná pro to je Martin tak rozčilený. Kdyby začaly padat trakaře, jak to vypadalo na místě, že brzo budou, a jak ukazovala předpověď, tak tu žádný konflikt nevzniknul.
Rozhodovali jsme se ale na základě aktuálně dostupných informací a křišťálovou kouli ještě fakt nevedeme... #soryjako
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvek:
Petr.Prochazka
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“