Já myslel, že ta tvoje snaha definitivně se znemožnit skončila někde na druhé stránce vlákna. Teď koukám, že to pokračovalo. Tak já si taky řeknu svoje, když jsi nebyl na krajské schůzi a nemohli jsme si to vyříkat tam.Vaclav.Urban píše: ↑25 srp 2020, 15:44Já nemám ambice být v politické funkci. Věnoval jsem čas pirátům, když se nedalo očekávat zvolení ani žádný osobní profit. Rád jsem pomohl a jsem rád, že jsme se dostali tam, kde jsme. Spousty lidí si vážím. Odvádějí skvělou práci.
Ale jsou lidi, kterých si nevážím a o kterých si myslím, že by za piráty v politice působit neměli. Kromě Jana Nováka jsi to rozhodně i ty.
To, co jsi napsal jako první mnou citovaný odstavec, o sobě právě tak mohu říct já. Tvůj problém ale je katastrofický odhad na lidi. Já jsem možná někdy příliš důvěřivý, a nejsem sám. Na základě takové důvěry v tebe se z Oldřicha Mácy málem stal poslanec. Proti tomu dva členové, z nichž členství jednoho z nich jsi už kdysi dávno prohlásil za svůj omyl a druhý by se členem nestal vůbec, kdyby to bylo na tobě, díky důvěře, podpoře i kritické zpětné vazbě od ostatních osobnostně velmi vyrostli. Oba teď kandidují na docela vysoké pozice, a i když je nepovažuju za ty úplně nejchytřejší a nejschopnější - nedal bych vždy ruku do ohně za to, že v nějaké eticky obtížné situaci nešlápnou vedle - z jihočeských Pirátů, tak jsou důležitou součástí naší komunity, nemyslím si, že jsme udělali chybu, když jsme je do té kandidatury vyslali, a mají mojí podporu.
Oproti nim - a každému dalšímu, kdo se ti znelíbil, protože se ti někdy postavil - ty jsi osobnostně stále menší a žlučovitější. Nebudu tě vyzývat k odchodu ze strany, natož se snažit o tvoje vyloučení. Nejsi Máca. Ta velká, Boží (můžu-li to jako ateista takhle říct) pravda, kde jsme se podle mě v základu vždy nějak shodovali, co je spravedlivé, kde jsem vždy měl respekt k tvým názorům, ta věřím pořád nezmizela. Přestože s "malými" lidmi ti to nejde. Zůstaň ve straně. Ale beru tě za slovo. Dokud je v ní Novák, nehlaš se k ní. Máš-li pravdu, nemůžou přece všichni v jeho okolí zůstat slepí a jednoho dne ti dají zapravdu. Ale zůstaneš-li členem strany, a věříš-li, že za ni jiní odvádějí dobrou práci, nepodrážej jim nohy. Přestaň se snažit rozeštvávat, přestaň šířit pomluvy.