ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zakládám nové téma, kde bych ráda zprostředkovala informace z naší zastupitelské činnosti. Vychází to z pravidelných hlášení, které od vzniku mandátu pravidelně podávám zlínské členské základně v podobě "ZZZZ" Zápisníků zlínské zastupitelky Zuzky. Byla bych ráda, aby toto téma sloužilo výměně informací či plodné diskuzi nikoliv k chytání za slovíčka a kritice. Jde mi o to, abychom se navzájem informovali, co děláme a tím pádem si mohli pomoci :-) Vzhledem k tomu, že fórum je veřejné, nemohu sdělovat všechny podrobnosti, takže případné dotazy na mail zuzana.fiserova@pirati.cz.
Zuzka
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Letní ZZZZ
níže témata, která komunikuji:
- Svah - můj názor viz článek na webu. Téma nadále sleduji, komunikuji se Sportovními kluby (kam půjdou děti z kluboven pod svahy, co udělají s penězi) plus info od města, jak nyní jedná s Valentou (z tisku jsem četla že jedná o předkupním právu či o nějakém memorandu).
- Tvoříme Zlín. Měla jsem schůzku s Pavlem Bradou (radní za majetek), domnívám se, že jeden z projektů (trail na Tlusté hoře) byl neoprávněně vyřazen. Usiluji o to, aby všechny projekty měly stejné podmínky, tedy dostaly se až k „hlasování“. Úřednice, která to má na starosti, měla v době schůzky dovolenou, bylo mi přislíbeno, že se tím dále budou zabývat. Budu se na to dotazovat na další schůzce (viz níže)
- Nordic walking na Tlusté hoře. V prosinci jsme připravili projekt (financován z 85% z EU), bohužel COVID to dost změnil. Panovala obava, že není možné odhadnout, zda budou připravené akce realizovány (jedná se o to přeshraniční projekt Trenčín-Zlín). Dále odbor zeleně značně omezil možné trasy pro nordic walking z důvodu těžby a kůrovce. Znovu jsem apelovala na vedoucího zeleně Ing. Divokého, který „seškrtal“ možné varianty značení stezek na jeden okruh (částečně po asfaltu), aby umožnil více tras. Neustoupil. Z uvedených důvodů pak bude projekt stažen. Nyní se jedná o ještě jedné variantě proznačení. Tak alespoň v terénu budou 2 trasy. Co se týče projektů přeshraniční spolupráce, tak došlo ke zrušení ještě dalšího projektu, takže Nordic Walking není jediný.
- Příští týden máme s Jirkou Jarošem schůzku s panem primátorem a radním Pavlem Bradou, chceme apelovat na to, aby město konečně začalo řešit přípravu pumptracku a trailů. V jiných městech dokážou připravit a zrealizovat pumptrack během roku a ve Zlíně si to pořád jen přehazují mezi kancelářemi. Co se týče pumptracku, tak nyní je to ve fázi čekání na vyjádření Státního pozemkového úřadu, od kterého je nutné získat část pozemku. S traily se ještě ani nezačalo....
- Ráda bych (pokud mi to čas dovolí) na konci srpna či v září uspořádala veřejnou cyklistickou vyjížďku po stezkách kolem Zlína, které mohou být proznačené v rámci našeho (pirátského) projektu (zmapování stezek pro MTB). Nyní probíhá mapování a až se to dá dohromady, pak to dostane město. To by mělo proznačit (nebo zadat proznačení) tras v terénu, ale to nechci předbíhat Neříkám že kampaň, ale takový malý happening by to mohl být.
- Kulturní fond – příští týden bude schůzka ohledně dotací pro památky, ale hlavně tam bychom měli řešit pravidla a metodiku. V červenci byla vypsána mimořádná výzva pro žadatele, kteří to na jaře (kvůli COVIDU) nestihli a budou chtít svoji kulturní akci nakonec zrealizovat ve 2. polovině roku 2020.
- DSZO – znovu a znovu se snažím prosadit projekt odbavování bezkontaktními kartami (platebními), kvůli COVIDU se to posunulo. V současné době se na kraji připravuje odbavovací krajský systém prostřednictvím „kartičky“. Domnívám se, že "cestování budoucnosti" vede přes platební kartu nikoliv přes další kartičku v peněžence.
- předpokládám, že dostaneme na stůl projekty, které se zastavily (kvůli poklesu příjmů) a ráda bych o tom diskutovala v rámci koalice. Dále se budu zajímat o to, jak město využije kompenzační příspěvek na obyvatele (1200 Kč)

Hezké léto!
Zuzka
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde jsem původně psala své reporty. Vzhledem k tomu, že do svých reportů nezahrnuji jen informace z kraje, založila jsem samostatné téma pro referování.
Zde je odkaz na listopadový report: viewtopic.php?p=728389#p728389
Zde je odkaz na report za prosinec: viewtopic.php?f=82&t=54691&p=737507#p737507
Prosím proklikněte si na tyto odkazy, pro případné dotazy mi pište pod reporty nebo na mail zuzana.fiserova@pirati.cz.
Mějte se hezky a krásný Nový rok!
Zuzka
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti
zde další shrnutí, kde se věnuji i tématům Zlína - vše je ve společném vláknu:
viewtopic.php?p=746797#p746797

viewtopic.php?p=755931#p755931

Mějte se hezky! zuzka
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde shrnutí, čemu se věnuji, zejm. na kraji:
viewtopic.php?p=766760#p766760
Co se týče města, tak coby zastupitel nemám moc možností, jak věci (tedy zejména pumptrack a traily) dále posunovat. Cítím už opravdu zoufalost, zvlášť z toho, že jako piráti se nebudeme mít čím "pochlubit" před komunálními volbami. Stále se snažím "otravovat" příslušné zaměstnance radnice i primátora, aby se pumptrack a traily posunuly. Mám bohužel pocit marnosti (co se týče těch trailů), pinkáme si maily, kde už 2 roky stojí vlastně to samé a stále se nic neděje. Mám pocit, že pořád panuje obava z toho, že by město mělo odpovědnost, pokud by se na stezce něco stalo. Ale to jsou podle mého názoru liché obavy, v řadě měst to funguje (např. Vsetín, ten se o traily stará sám prostřednictvím své městské firmy). V otázce pumptracku je už zadaná studie, ale dosud není vyřešen převod pozemku před galaxií na město. Můj muž (Peťa) aspoň vytvořil návrh zajímavých tras pro kolo a bavila jsem se s primátorem, že by je poskytl k vytvoření nějaké mapy, podle které by lidé mohli jezdit. Ale je to bohužel takové poloviční řešení a rozhodně to není to, co jsem si myslela, že už bylo domluveno před 2 lety, když se traily dostaly do koncepce rozvoje sportu....Dále jsem se bavila se zástupci Klubu českých turistů, že by se mohlo značení tras navázat na jejich rozcestníky.... NIcméně pořád jsem přesvědčena, že tohle by neměl dělat zastupitel, ale zaměstnanci příslušných odborů (namísto aby mi psali maily, proč to nejde...). Pevně však věřím, že do voleb se to posune.
Bezdotykový systém v MHD - před prázdninami jsem prosadila, aby tato investice měla prioritu, mělo by se vypsat VŘ po prázdninách. JInak bohužel dopravní podnik čelí velkým propadům financí kvůli coroně a s tím souvisejícím omezením...
Spolupráce s městem z pozice krajské radní pro kulturu - na přípravách oslav 700 let, které budou příští rok. Měly by do toho být zapojené příspěvkovky, které spravuji (knihovna, muzeum, galerie) a probíhají schůzky, kde řešíme toto zapojení.
Krom toho se vracím k tomu, co mi vadilo a co jsem se neúspěšně snažila odvrátit - tedy prodej svahu. Z pozice radní, pod kterou spadá gymnázium TGM jsem se byla podívat na pozemky, které ke škole náleží a bohužel musím konstatovat, že mnohem jednodušší by to škola měla, kdyby svah a k tomu přilehlé pozemky patřily městu. Zejména s ohledem na možnost sportovního rozvoje haly u školy, kterou by mohli využívat další i lidé ze Zlína.
Kdyby Vás cokoliv zajímalo, napište!
Zuzka

Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde odkaz na vlákno, kde jsem aktualizovala info o své činnosti.
viewtopic.php?p=805261#p805261
Také vše dávám na www.zfiserova.cz nebo na můj FB https://www.facebook.com/FiserovaZuzana :-)
Za Zlín bych doplnila absolutní depresi z toho, že se opravdu traily a pumptrack dostal mimo možnost mého vlivu (asi víte, co tím myslím), takže do voleb se sice prý stihne hliněný pumptrack, ale pak tuším že bude stopka. Za sebe to vnímám jako totální zmar, když si vzpomenu ty desítky, možná dokonce stovky hodin, co jsem tomu věnovala. A s hliněným pumptrackem budem jako krajské město pro smích... No, už víc nevím, co s tím...
Pozitivní zprávou je, že se bezdotykový systém blíží a do voleb bude aspoň zakázka (tedy doufám), takže doufám,že to nějak coby Piráti píárově zužitkujeme. Také to nebylo jednoduché ....
Zuzka

Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde odkaz na aktuální info o mé činnosti viewtopic.php?p=816449#p816449
Co se týče oblastí, které řeším coby zlínská zastupitelka a jednatelka DSZO, tak úspěchem je už dokončená zakázka (jedna ze dvou) , která bude znamenat zavedení bezdotykového systému, předpoklad je že do konce roku to bude fungovat . Co se týče trailů, tak si myslím, že ty je nutné přesunout do dalšího volebního období (nic se kolem toho neděje), ale o pumtracku jsem už od dvou politiků z jiných (koaličních) stran četla, že pumtrack zmiňují. Předpokládám, že to tedy v nějaké omezené podobě do voleb stihnou otevřít. Bohužel bez zásluh Pirátů .... :x Pumptrack by měl být na místě, které jsem prosazovala dlouhodobě, ale bohužel už mě nikdo neinformuje, v jaké je to fázi, takže víc informací k tomuto nemám
Mějte se hezky! Zuzka

Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde souhrn věcí, které se podařily nebo se realizují na kraji: viewtopic.php?p=834851#p834851
Co se týče Zlína, tak vzhledem ke změně rozdělení postů po volbách již nemáme zastoupení v DSZO (já i Jirka Robenek jsme skončili v březnu 2023). Mám radost z toho, že pirátská stopa v DSZO stále bude, protože jednatelem se za Otrokovice stal Pavel Beznoska. Za svoji největší "stopu" v DSZO považuji to, že dotáhl bezdotykový systém v MHD. Aktuálně běží nějaké procesní věci (nevím, co z toho mohu psát sem, kdyžtak vysvětlím ústně), ale jisté je, že MHD ve Zlíně bude mít bezdotykový systém a myslím, že bez Pirátů by se to stalo mnohem později. Navíc nakonec se to bude realizovat přes EU dotaci, a kdyby nebylo toho usilovného přesvědčování na radě jednatelů, ať už se to konečně zahájí, tak by se to s tou dotací z ITI časově nepotkalo. Čili je to velký úspěch a mám radost, že ty 4 roky v DSZO byl užitečně strávený čas.
Nyní jsem dostala Vaši důvěru a byla nominována do dozorčí rady společnosti Lesy města Zlína spol. s r.o. (za to moc děkuji), věřím, že se mi z této pozice podaří posunout to, o co jsem marně usilovala coby zastupitel v minulém volebním období - tedy otevřít lesy veřejnosti, běžcům, cyklistům, uzpůsobit je sportování a překonat "dogma" že nejdůležitější je "produkční" funkce lesa (neboli těžba). Zatím jsme měli jedno setkání, kde jsem byla zvolena předsedou dozorčí rady. Máme naplánovány prohlídky (začneme lesy na Lazech) a snad se mi podaří něco posunout. Sice už po těch 4 letech jednání o trailech, které nikam nevedlo, už nejsem takový optimista, ale věřím, že mám nyní silnou pozici pro to, abych se o to pokusila znovu a lépe :-)
Mějte se hezky!
Zuzka

Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: ZZZ - Zápisník zlínských zastupitelů

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Milí Piráti,
zde souhrn činnosti, včetně info o práci v DR Lesy města Zlína, s.r.o.
viewtopic.php?p=846032#p846032
Zuzka

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Zlín“