KF MSK 14/2020 Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1539
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování

KF MSK 14/2020 Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Jiri.Demel »

Vážené krajské fórum,
předkládám k hlasování v referendu povolební strategii a Kodex zastupitele pro krajské volby 2020.
Dokumenty již byly schváleny PKS.
Povolební strategie MSK.pdf
(41.71 KiB) Staženo 136 x
Kodex krajského zastupitele.pdf
(34.69 KiB) Staženo 109 x
Hlasovat můžete: pro schválení / proti schválení

Doba na rozmyšlenou je do 16.7.2020 hlasování proběhne následně a potrvá nejpozději do pondělí 20.7.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvek:
Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Michal.Breskovec »

K tomu kodexu mám pár dotazů:
Bod 4. že zveřejním nejpozději do 10 dnů ode dne konání voleb své čestné prohlášení o svém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do Poslanecké sněmovny, Senátu, Evropského parlamentu, územní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění.
Fakt už nevím, kam všude jsem za Piráty kandidoval - nebo se to týká jen kandidatur za jiné politické subjekty?
Bod 6. se zavazuji do 30 dnů po svém zvolení do zastupitelstva kraje své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, a že souhlasím s jeho zveřejněním. Toto prohlášení budu aktualizovat vždy nejpozději k 30. červnu každého roku, dokud bude trvat můj mandát.
Při zvolení do zastupitelstva jsem odezvzdal majetkové přiznání - vůbec netuším kde skončilo, jak se k němu dostat a jak jej případně aktualizovat, jak to bude zde?
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
anonym28341
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 80
Registrován: 18 zář 2019, 13:33
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od anonym28341 »

Bode 7 super, navrhoval jsem několikrát v Opavě, ale bohužel. Tak jsem zvědav na naše lidi z Opavy, zda s tím budou souhlasit??? :) Tak příště budeme chytřejší a dáme to automaticky do kodexu!! S tím, že tam mohli být přímo procenta, třeba 10-15%.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Michal.Breskovec píše: 14 črc 2020, 12:57 K tomu kodexu mám pár dotazů:
Bod 4. že zveřejním nejpozději do 10 dnů ode dne konání voleb své čestné prohlášení o svém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do Poslanecké sněmovny, Senátu, Evropského parlamentu, územní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění.
Fakt už nevím, kam všude jsem za Piráty kandidoval - nebo se to týká jen kandidatur za jiné politické subjekty?
Bod 6. se zavazuji do 30 dnů po svém zvolení do zastupitelstva kraje své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, a že souhlasím s jeho zveřejněním. Toto prohlášení budu aktualizovat vždy nejpozději k 30. červnu každého roku, dokud bude trvat můj mandát.
Při zvolení do zastupitelstva jsem odezvzdal majetkové přiznání - vůbec netuším kde skončilo, jak se k němu dostat a jak jej případně aktualizovat, jak to bude zde?
Podotykam, ze obe povinnosti se vztahuji jen na zvolene zastupitele (to je taky duvod, proc je to az po volbach)

Ad 4 - Informace o sobe (pripadne o svych jmenovcich mozna :) ) najdes treba tady https://volby.kurzy.cz/michal-breskovec
Jde hlavne o historicke kandidatury z devadesatek a tak, ale imho stejne zadne mit moc nebudeme. A clenstvi v politickych stranach si snad kazdy pamatuje :)

Ad 6. - Ja si myslim, ze na to stejne udelame nejaky mustr, podle ktereho to zverejni vsichni a bude klid a dame to na nase stranky k profilum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Michal.Breskovec, Jiri.Demel, Arnost.Zidek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vaclav.Parchansky
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 13 led 2019, 21:41
Profese: IT
Bydliště: Moravská Ostrava
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Vaclav.Parchansky »

Ad členství v právnické osobě - nestálo by za to dát tam výjimku na SVJ/bytové družstvo, kde to není moc relevantní? Co spolky a církve, u těch to požadovat je to možná i proti Ústavě, obé jsou právnické osoby. Asi by stálo za lepší definici - člen s rozhodovací pravomocí anebo zúžit ty právnické osoby.

Majetková přiznání pro řadové zastupitele jsou IMHO taky ke zveřejnění značně citlivá věc (zasluhující širší diskusi) a zákon to nevyžaduje, ne? Aby to kvůli tomu někdo zbytečně nepoložil...
Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Ahoj, nemám zásadních připomínek. Je fajn, že se tímto můžeme inspirovat pro komunál. Děkuji! :-)
Drobnosti: v zastupku ještě nejsou "tisky", ty tam zůstaly z PS PČR, že? Navrhuji změnit "o projednávaných tiscích" na "o projednávaných materiálech /bodech programu jednání/ "
Co se týká majetkových přiznání, vždy do 30.6. nás tady na úřadě bombarduje asistentka tajemníka a to se vyplňuje elektronicky do registru MV..chceme to ještě zvlášť nebo se to dá vysdílet z těch registrů? Díky za zpřesňující info.
Hanka
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1539
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Jiri.Demel »

Uživatelský avatar
Arnost.Zidek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 45
Registrován: 08 lis 2017, 18:56
Profese: Ředitel ZŠ
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Arnost.Zidek »

Dva věcné dotazy ke kodexu:

1) Bod 3 a) - Pokud jsem tichým společníkem firmy, mám to také zveřejnit? Nemám s tím problém, ale pokud to bude veřejně přístupné v nějaké databázi, tak už nebudu moc tichý společník.

2) Bod 5 b) - jsem statutární orgán nepodnikající osoby - základní školy - škola dostává poměrně hodně finanční podpory z veřejných zdrojů - zejména investičního rázu - a to z více zdrojů - město, kraj, euroregion, apod. - tohle všechno budete potřebovat i průběžně? A pokud jen zpětně, tak jak to bude se mnou, když já jsem je vlastně nedomlouval (ředitelem školy jsem od 1.7.) a dělali to mí předchůdci. V tomto momentě kupříkladu ještě nic nemám, ale jsou nasmlouvané z doby přede mnou, ale budu už je teď podepisovat logicky já.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ad 1) - tichy spolecnik neni tajny spolecnik, jak si to myslel? :)

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1539
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování

Re: Hlasování - povolební strategie a Kodex zastupitele

Příspěvek od Jiri.Demel »

Hlasování skončeno.

Výsledek hlasování:
pro schválení usnesení 23
zdržuji se/ proti usnesení 7

Dokumenty byly schváleny.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“