Setkání MS z malých městských částí

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ahoj
nevím, kam to správně dát, tak to zatím pověsím sem. Spolenčně s @Ondrej.Vojta jsme dospěli k myšlence, že by bylo fajn, kdybychom se neformálně setkali my z malých městkých částí a předali si svoje zkušenosti, názory a případně začali být víc v kontaktu. Přeci jen jako malé městské části a sdružení řešíme jiné věci a asi i jinak, než ty velké. Nechci se nikoho dotknout a nemyslím to jako kritiku, ale prostě jsme došli k závěru, že velké MČ jsou více na očích, jsou více sledovány, zmiňovány, protože logicky se u nich toho děje mnohem víc a je to zajímavější, než nějaké kauzičky z periferií. Navíc si myslím, že by práce MS neměla být posuzována a chválena jen podle toho, jaké kauzy dokáže vytvořit (což mi poslední dobou trochu přijde), protože i za našimi malými sdruženími je spousta lokální práce. Ano, není to vlastně nic zajímavýho, ale neflákáme se ;) .
Také když potřebují někde něco řešit, mají velké MČ asi i jednodušší výchozí pozici, protože je každý zná a nemusí zdlouhavě vysvětlovat, odkud jsou a co vlastně potřebujou, o znalosti místnítních souvislostí ani nemluvím (rozdíl je třeba řešit Masarykovo nádraží a parkování u klánovického nádraží - kdo pořádně ví, jak to v Klánovicích vypadá? Málokdo. Masaryčku zná každý). Pokud byste se chtěli společně sejít někde nad pivem, vínem či minerálkou, tak budeme jenom rádi. Místo asi doladíme podle toho, kdo a odkud se přidá. Malé MČ bych asi specifikovala od patnáctky výš, ale pokud se někdo chce přidat, bude samozřejmě vítán.
Na termín bych pak udělala anketu. Co vy na to? @Ondrej.Vojta, @Alena.Strobova, @Hana.Mertova, @Ondrej.Kallasch, @Lucie.Seguin přiznám se, že z Prahy 16, 17, 18, a 19 nikoho neznám a ani jsem ho nevygooglila, tak pokud tady jste, budu ráda, když se ozvete a připojíte :) Jestli jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám, asi je vážně na čase se líp poznat :D
Jinak tohle je jediná věc, co chci přes léto řešit, potřebuju se trochu restartovat a přiznám se, že tohle jediný mi teď dává smysl. Takže taky užívejte léta a klidu
Blanka, Praha 21

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 692 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Mě se ten nápad moc líbí! Jenom přece, stále něco neznám, a od koho jiného se novým poznatkům naučit, než od vás, kteří řešíte podobné problémy ve stejném měřítku. :-)

Dovolím si doplnit některá označení, z Prahy 16 Radotína @Karel.Nejedlik, na Suchdole @Gabriela.Lnenickova, a v Petrovicích je se mnou @Jakub.Nepejchal.

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Já si myslím obecně, že setkávání je dobré a když se k tomu ještě přidá nějaké to téma, tak je to ještě lepší :)
Takže budu rád, když se uskuteční, ale nemám aktuálně kapacitu se zapojovat od realizace. A dovolím si sem rakci na Lucii Seguin, která to psala v mailu, ale pokud by z toho byl výsledek, že se malé MS dokážou lépe vzájemně podpořit, aby byla jejich témata vidět i v "centrální" Praze, jen dobře a tam bych to asi chtěl směřovat. Aby si nás z okrajových částí prostě více všímali.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Jiri.Koudelka
Člen KS Praha
Příspěvky: 158
Registrován: 19 dub 2017, 21:41
Profese: programátor
Dal poděkování: 1251 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Jiri.Koudelka »

Za Prahu 17 budu aktuálně asi jen já, i když o místní buňku se teď budeme pokoušet. Takže se rád přidám. Můžeme si případně to Klánovický nádraží vysvětlit naživo :)
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Super, diky za reakce. Rozhodne se nejedna o nejakou pravidelnou a zavazujici aktivitu, jak psala Lucka v mailu (vecer se snad dostanu k tomu, abych ji odpovedela). Ale spis jde o to se poznat a pripadne spojit sily v tom slova smyslu, aby bylo o malych MC/MS aspon trochu slyset. Treba z toho nakonec nic nebude, ale minimalne jedno fajn posezeni by byt mohlo, presne jak pise @Jakub.Nepejchal 😁 a pokud vazne chces @Jiri.Koudelka bliz poznat klanovicky nadrazi, mame primo u peronu legendarni hospodu Smolik. Maji otresny zachody, je to tezka realita do hlubokych devadesatek, ale maji dobry pivo 😂 ale klidne to naplanuju nekde jinde, netrvam na tom, aby to bylo u nas. Vecer teda zplodim nejakou anketu s terminama.

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Tak jestli to ještě neproběhlo, tak bych se jednorázově přidat mohl - termínově někdy v létě by to mohl být dobrý. :)

Jinak na P16 jsme spíš přemýšleli opačně, zda by nebylo zajímavější spíš setkání geografické, tedy Pražské malé městské části + blízké středočeské obce. Tam by mohlo být těch společných témat vícero + místo k setkání, které mají všichni rozumně blízko se bude hledat snáz. ;-)
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Musím se všem omluvit, že jsem se odmlčela a termín nevykopla. Nějak na mě dolehla únava a potřebovala jsem si dát celoprázdninový oddech. Prázdniny končí a já jsem připravená zase pracovat :-) Anketu mi nejde přidat, pomůže mi někdo? Anebo to napíšu sem - já můžu třeba 8.9., 17.9., 23.9., vždycky po práci, dejme tomu okolo šesté, sedmé večer... co vy na to? @Ondrej.Vojta @Karel.Nejedlik @Jiri.Koudelka

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3081
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6433 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Jan.Hora »

Když mi povíš jaké možnosti chceš do ankety, můžu ti ji doplnit já jako admin, akorát mysli na to ať jsou tam všechny, přidáním další se anketa resetuje ;)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Blanka.Charvatova píše: 31 srp 2020, 13:07 Musím se všem omluvit, že jsem se odmlčela a termín nevykopla. Nějak na mě dolehla únava a potřebovala jsem si dát celoprázdninový oddech. Prázdniny končí a já jsem připravená zase pracovat :-) Anketu mi nejde přidat, pomůže mi někdo? Anebo to napíšu sem - já můžu třeba 8.9., 17.9., 23.9., vždycky po práci, dejme tomu okolo šesté, sedmé večer... co vy na to? @Ondrej.Vojta @Karel.Nejedlik @Jiri.Koudelka
Nebyl byl lepší než anketa nějaký doodle (nebo jeho variace)? ;)
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Setkání MS z malých městských částí

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Karel.Nejedlik píše: 31 srp 2020, 13:12
Blanka.Charvatova píše: 31 srp 2020, 13:07 Musím se všem omluvit, že jsem se odmlčela a termín nevykopla. Nějak na mě dolehla únava a potřebovala jsem si dát celoprázdninový oddech. Prázdniny končí a já jsem připravená zase pracovat :-) Anketu mi nejde přidat, pomůže mi někdo? Anebo to napíšu sem - já můžu třeba 8.9., 17.9., 23.9., vždycky po práci, dejme tomu okolo šesté, sedmé večer... co vy na to? @Ondrej.Vojta @Karel.Nejedlik @Jiri.Koudelka
Nebyl byl lepší než anketa nějaký doodle (nebo jeho variace)? ;)
Jo. No já jsem ještě vážně v prázdninovým režimu nějaká vyplá :-D
Doodle je zde, dala jsem tam termíny, kdy můžu já (když už to teda vykopávám) - pokud nenajdeme žádný termín v září, budeme hledat v říjnu.
https://doodle.com/poll/r9w8kx5utgeb3m74

Na dovolené, nerušit.

Odpovědět

Zpět na „Praha“