Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Určitě ano
67
20%
Spíše ano
93
28%
Nevím
18
5%
Spíše ne
55
17%
Určitě ne
96
29%
 
Celkem hlasujících: 329 - Celkem hlasů: 329

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Antonino píše: 11 črc 2020, 18:26 Je dobré si říci, co je vlastně účelem.
Některé věci jsou tak špatné a léty tak prověřené, že "cokoliv, jen tohle ne". :D
Babiše u vlády známe a ODS u vlády jsme už také měli. :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Michal.Maly, Jan.Zavadil
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Máte průzkum mezi voliči a straníky, jak se jim případné koalice zamlouvají?

Mezi straníky nic reprezentativního nemáme, ale žádné velké nadšení pro koalice tam není. Ale současně vnímáme situaci, že kdyby mělo propadnout hodně hlasů, je to riziko, kterým je potřeba se zabývat. Ani pro koalici se STAN velké nadšení není, myslím, že bude záležet na výsledku krajských voleb.

Koalice se Starosty je pro nás test, říká pirátský poslanec
Mikuláš Ferjenčík v rozhovoru také vysvětlil, proč mají některé potenciální voliče společné s hnutím ANO.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koal ... nec-112066
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Zbynek.Janoska, Michal.Maly

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Antonino píše: 11 črc 2020, 18:26
Zbynek.Janoska píše: 11 črc 2020, 16:29 Mě teda přijde, že u Starostů je velká vůle ke spojování a pokud to nebudeme my, bude to ODS. Kdo se spojí, bude lídrem opozice - a pokud se podaří odstavit Babiše, tak i premiérem. A radši překousnu na společné kandidátce pár ne úplně ok lidí výměnou za premiéra Bartoše, než tam mít jen naše prověřené lidi, ale skončit u toho, že ODS bude sestavovat vládu.
Je dobré si říci, co je vlastně účelem. Jestli je jím splnění nějakého cíle či snu dostat se do vlády. To je vcelku splnitelné. Nebo se stát dlouhodobou klíčovou silou reálně určující směr této země a třeba i silnou základnou pro pirátské myšlenky v Evropě. Já osobně preferuji spíše to B a to A je jen možným prostředkem. Preferuji raději budování pevné dlouhodobě fungující unikátní stavby, než projektu, který rychle vyroste a pak se zřítí a nadlouho zabije ten potenciál a mimořádnou důvěru občanů, kterou teď Piráti mají.

Možná občané potřebují nejdříve připomenout, co je ta stará dobrá ODS vlastně zač. A možná je potřeba více času, aby Babiše vyřešila příroda nebo evropský právní systém.

A dovolil bych si připomenout Zelené, které to, že se dostaly do vlády, zabilo dovnitř (vnitřní tenze) i ven (prakticky zmizely z politické mapy). Potenciál k tomu mají Piráti podobný, proto jsem opakovaně doporučoval se zaměřit na vnitřní věci, což by mělo být prioritou číslo 1. Také si myslím, že Piráti dělají stále dost chyb a hlavně se s nimi neumí úplně vypořádat. Ve vší úctě k mnoha těm skvělým lidem, spíše si nemyslím, že už přišel ten správný čas jít do vlády či ji dokonce vést. Ale třeba se ty věci za rok a půl ještě posunou.
Aneb ono klasické dilema "máme se takto moc zpronevěřit našim ideálům či od nich ustouput" versus "má stát či kraj či město další 4 roky být pod tak špatnou vládou, když my bychom byli o TOLIK lepší"? Na obou miskách vah se hraje o dost hodně, no.. :(

IMHO se Babišovy preference do voleb moc nezmění. Ekonomika sice půjde do kopru, ale Babiš je ochoten své voliče uplácet jakkoliv (viz bianco šek zvýšení letošního schodku, který se ani nenamáhal rozklíčovat na co). Po volbách tedy bude záviset na počtu mandátů demokratickcých a nedemokratických stran, kdo bude mít většinu (OFFTOPICa na hradním mstivém zlodědkovi, co bude schopen vyhlásit nové volby bez dání šance demokratickým stranám, klidně). Tam by bylo dost blbý, pokud by demokratické strany zůstaly kousek pod 5%, ať už kvůli nedomluvě na koalici s námi, ODS či někým jiným.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Antonino.Milicia, Jakub.Nepejchal, Vit.Jurasek, Zbynek.Janoska, Jan.Zavadil
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1671
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: VŠ lektor & manažer
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 2263 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Pavel.Moravec píše: 12 črc 2020, 12:57 Aneb ono klasické dilema "máme se takto moc zpronevěřit našim ideálům či od nich ustouput" versus "má stát či kraj či město další 4 roky být pod tak špatnou vládou, když my bychom byli o TOLIK lepší"? Na obou miskách vah se hraje o dost hodně, no.. :(

IMHO se Babišovy preference do voleb moc nezmění. Ekonomika sice půjde do kopru, ale Babiš je ochoten své voliče uplácet jakkoliv (viz bianco šek zvýšení letošního schodku, který se ani nenamáhal rozklíčovat na co). Po volbách tedy bude záviset na počtu mandátů demokratickcých a nedemokratických stran, kdo bude mít většinu (OFFTOPICa na hradním mstivém zlodědkovi, co bude schopen vyhlásit nové volby bez dání šance demokratickým stranám, klidně). Tam by bylo dost blbý, pokud by demokratické strany zůstaly kousek pod 5%, ať už kvůli nedomluvě na koalici s námi, ODS či někým jiným.
Tvoje úvahy nerozporuji. Ty svoje jsem psal spíš kvůli otázkám než odpovědím. Jde o hrozně moc a tohle si zaslouží hlubší úvahy a chladnou hlavu. A přijde mi, že je to často o pocitech a ničím nepodložené víře či touze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Pavel.Moravec
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Michal Sirový - Přestaňme si lhát, koalice českou opozici nezachrání
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kome ... ani-112368
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Jan.Licka, Vit.Jurasek, Petr.Vileta, Barbora.Hruzova

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Robert.Magni »

Naše elity ale jedou vlastní politiku.
Už jen podle zavádějícího názvu vlákna je jasné,že se pokouší CF obejít....
Špína.
viewtopic.php?f=248&t=53158
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 290
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 823 poděkování
Dostal poděkování: 738 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Licka »

Proč se rok a čtvrt před parlamentními volbami (a jen Andrej ví, jestli to komokoalice doklepe až do řádných voleb) řeší abstraktní modely spolupráce? Nevšiml jsem si, že by někdo doteď probíral téma širší společné kandidatury ve volbách krajských, kde by se podobné úvahy mohly nejdřív otestovat v praxi.

Většina našich lídrů do krajských voleb nemá ani odkaz na Wiki, v celostátních denících jsem zaregistroval jen Zuzku Klusovou; třeba v HN mají naši lídři poslední zmínku 11.1. z CF, o Babišovinách nemluvě. STAN se může opřít o známé tváře, historické výsledky i konkrétní příklady z komunálu. Takže, když by to teď pro nás bylo přínosné, chceme sólovat - ale už uvažujeme, jak budeme v Parlamentu zachraňovat strany, které se celostátně poletují u hladiny? Vidí v tom někdo jiný hlubší logiku a konzistentní strategii? Strana chce, aby se už teď připravovaly týmy na řízení ministerstev. Těm pak po volbách řeknete co? Sorryjako, zahraničí si bere Rakušan?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Robert.Magni, Antonino.Milicia, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Sarka.Vaclavikova
Dávat druhým vyrůst
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1671
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: VŠ lektor & manažer
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 2263 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jan.Licka píše: 21 črc 2020, 10:07 Proč se rok a čtvrt před parlamentními volbami (a jen Andrej ví, jestli to komokoalice doklepe až do řádných voleb) řeší abstraktní modely spolupráce? Nevšiml jsem si, že by někdo doteď probíral téma širší společné kandidatury ve volbách krajských, kde by se podobné úvahy mohly nejdřív otestovat v praxi.

Většina našich lídrů do krajských voleb nemá ani odkaz na Wiki, v celostátních denících jsem zaregistroval jen Zuzku Klusovou; třeba v HN mají naši lídři poslední zmínku 11.1. z CF, o Babišovinách nemluvě. STAN se může opřít o známé tváře, historické výsledky i konkrétní příklady z komunálu. Takže, když by to teď pro nás bylo přínosné, chceme sólovat - ale už uvažujeme, jak budeme v Parlamentu zachraňovat strany, které se celostátně poletují u hladiny? Vidí v tom někdo jiný hlubší logiku a konzistentní strategii? Strana chce, aby se už teď připravovaly týmy na řízení ministerstev. Těm pak po volbách řeknete co? Sorryjako, zahraničí si bere Rakušan?
Být v ministerském týmu neznamená garanci ministerstva. Běžně se to dělí mezi koalici. Jinak víceméně souhlasím.
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1118
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog a student Evropských studií
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2418 poděkování
Dostal poděkování: 1805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Mumble RV o ne-/spolupráci se STAN dnes v 18 hod. - viewtopic.php?p=708161#p708161, viewtopic.php?p=708041#p708041.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 4):
Antonino.Milicia, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Jan.Zavadil

🏴‍☠️ Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Zástupce vedoucí Zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva 🇪🇺 Evropské pirátské strany a koordinátor pro 🇫🇮 PP-FI, 🇮🇸 PP-IS, 🇳🇴 PP-NO a 🇸🇪 PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Robert.Magni »

Ahoj
Dejte sem pak výsledek toho mumble
Už dávno nemám mumble ani nainstalovaný,myslel jsem,že se už ani dávno nepoužívá.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“