Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Určitě ano
67
20%
Spíše ano
93
28%
Nevím
18
5%
Spíše ne
55
17%
Určitě ne
96
29%
 
Celkem hlasujících: 329 - Celkem hlasů: 329

Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Roman.Moravek píše: 13 říj 2020, 16:37 ... jestli nebude změněn volební systém, D´hontova metoda...
Což je zajímavý námět jak na předkoalici se STANem tak napřípadnou pokoalici - natlačit je do slibu (a později i realizace) že tenhle přepočet změníme. Ať příští volební období tenhle argument nemusíme řešit vůbec a nikdo.

OFFTOPICA tak vůbec by se mi líbila změna přepočtu, která by byla spíš nespravedlivá opačným směrem - že by malinko upřednostnila malé strany, aby to podpořilo vznik nových subjektů a tak stálé nebezpečí nahrazení pro stávající šíbry. Ale asi bych se o to moc nesnažil - v Ústavě je rovnost hlasu, tak ať je rovný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 6):
Jan.Zavadil, Milan.Dadourek, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Martin.Valasek, Jan.Kochert
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Sorry jako, ale "odsouzená k zániku" mi přijde trochu silný kafe. Piráti tu jsou od roku 2009, víme? Každé po sobě následující volby máme lepší výsledek, víme? Už jsem to psal někde jinde, ale to, že bude fungovat vláda (ODS+KDU+TOP)+(PIR+STAN) mi přijde děsně naivní, vzhledem k obrovským ideologickým rozporům, o problematických osobnostech především v prvním táboře nemluvě. A to vůbec nemluvím o úskalích, která jsou spojená s tvorbou PIR+STAN kandidátek, kampaní, atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 9):
Jan.Zavadil, Marek.Necada, Milan.Dadourek, Ondra.kl, Tomas.Pastircak, Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Sarka.Vaclavikova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 81
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Možná by to chtělo současně spustit anketu, koho budou Piráti nebo voliči Pirátů a STAN volit, když se jim koalice nebude zamlouvat. Já sám zatím nevím, ale k volbám chodím vždy = něco si holt budu muset vybrat.
Naposledy upravil(a) Rostislav.Matuska dne 13 říj 2020, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Vit.Jurasek
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 3940 poděkování
Dostal poděkování: 1368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Takto to přeci nemůžeš stavět. Já jsem opatrným příznivcem volební aliance (to je to, o čem skutečně přemýšlíme), ale zcela respektuju to, že zde existuje nemalá část členů, kteří něco takového téměř principiálně odmítají. Důvod, pro který to odmítají není nějaká nevyspělost nebo dětskost, není to nějaká zabedněnost, je to ideové nastavení, dojem, a často správný, že Piráti zcela vybočují z běžného politického diskurzu, špatná zkušenost s lokálními politiky té které strany, atd. Ten postoj je zcela legitimní.

Já budu respektovat výsledek CF, ať bude jakýkoliv, to je IMHO skutečně prvek určité politické "vyspělosti" 😁 Jen mně mrzí, že někteří nečekají na fakta, na diskuzi, na analýzu atd. Měli bychom se rozhodovat informovaně, ne pocitově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Vit.Jurasek, Jan.Tichavsky, Jiri.Ulip, Marek.Krejpsky
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1680
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1306 poděkování
Dostal poděkování: 2094 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Prokop »

Vzhledem k tomu, že kandidátky sestavují kraje, nebude nutné hlasovat o případné koalici i v každém kraji?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jan.Jaron
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2018, 10:06
Profese: Architekt, lektor CAD systémů
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Jaron »

Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 17:44
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Sorry jako, ale "odsouzená k zániku" mi přijde trochu silný kafe. Piráti tu jsou od roku 2009, víme? Každé po sobě následující volby máme lepší výsledek, víme? Už jsem to psal někde jinde, ale to, že bude fungovat vláda (ODS+KDU+TOP)+(PIR+STAN) mi přijde děsně naivní, vzhledem k obrovským ideologickým rozporům, o problematických osobnostech především v prvním táboře nemluvě. A to vůbec nemluvím o úskalích, která jsou spojená s tvorbou PIR+STAN kandidátek, kampaní, atd.
Přesně o tomto přístupu jsem mluvil, víme? Jsem otevřen libovolné lepší variantě, ale nikdo nepředložil ani náznak řešení, které by znamenalo, že Babiš zde příští volební období nebude dále plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.

Mezi špatnými variantami se tato jeví jako nejlepší možná. Nikdo neřekl, že to bude bez úskalí a kompromisů. Akorát ta alternativa je více než hrozivá.

Pro Jana Zavadila: toto není otázka nerespektování nemalé části členů. Je to otázka čistě pragmatická: jsem ochoten se spojit s někým koho nemám rád, abych porazil někoho, kdo tady napáchal nejvíce škod od revoluce? Mě je jasné, že to spoustě lidí jde proti srsti. Dokonce ty lidi i chápu, také ale jde i o voliče, jejich většina dle mého názoru není takto vyhraněna. Zde ovšem dochází na tvé fakta a analýzy, které k dispozici nemám a je to pouze má domněnka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Jaron za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Tereza.Hubackova, Pavel.Tauer, Martin.Stanek
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10 plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.
Máš nějaká data, která to potvrzují?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Uživatelský avatar
Jan.Jaron
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2018, 10:06
Profese: Architekt, lektor CAD systémů
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Jaron »

Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 18:17
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10 plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.
Máš nějaká data, která to potvrzují?
Jak jsem psal níže v příspěvku, nemám, stačilo dočíst do konce. Jediná data co mám k dispozici jsou má sociální bublina.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Jaron za příspěvek:
Martin.Valasek
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:21
Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 18:17
Máš nějaká data, která to potvrzují?
Jak jsem psal níže v příspěvku, nemám, stačilo dočíst do konce. Jediná data co mám k dispozici jsou má sociální bublina.
Promiň, přehlédl jsem. Sociální bublina je dost zrádná věc. Např. v mojí to tak necítím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Marek.Necada, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Nepejchalova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Ondra.kl »

Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10Přesně o tomto přístupu jsem mluvil, víme? Jsem otevřen libovolné lepší variantě, ale nikdo nepředložil ani náznak řešení, které by znamenalo, že Babiš zde příští volební období nebude dále plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.
Nenapadá mne žádné legální řešení, které by zajistilo že Babiš vládnout nebude. Nezajistí to ani předvolební koalice Pir+Stan.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Jiri.Rezek
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“