Jiri.Rezek píše: ↑13 říj 2020, 17:44
Jan.Jaron píše: ↑13 říj 2020, 15:31
Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Sorry jako, ale "odsouzená k zániku" mi přijde trochu silný kafe. Piráti tu jsou od roku 2009, víme? Každé po sobě následující volby máme lepší výsledek, víme? Už jsem to psal někde jinde, ale to, že bude fungovat vláda (ODS+KDU+TOP)+(PIR+STAN) mi přijde děsně naivní, vzhledem k obrovským ideologickým rozporům, o problematických osobnostech především v prvním táboře nemluvě. A to vůbec nemluvím o úskalích, která jsou spojená s tvorbou PIR+STAN kandidátek, kampaní, atd.
Přesně o tomto přístupu jsem mluvil, víme? Jsem otevřen libovolné lepší variantě, ale nikdo nepředložil ani náznak řešení, které by znamenalo, že Babiš zde příští volební období nebude dále plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.
Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.
Mezi špatnými variantami se tato jeví jako nejlepší možná. Nikdo neřekl, že to bude bez úskalí a kompromisů. Akorát ta alternativa je více než hrozivá.
Pro Jana Zavadila: toto není otázka nerespektování nemalé části členů. Je to otázka čistě pragmatická: jsem ochoten se spojit s někým koho nemám rád, abych porazil někoho, kdo tady napáchal nejvíce škod od revoluce? Mě je jasné, že to spoustě lidí jde proti srsti. Dokonce ty lidi i chápu, také ale jde i o voliče, jejich většina dle mého názoru není takto vyhraněna. Zde ovšem dochází na tvé fakta a analýzy, které k dispozici nemám a je to pouze má domněnka.