Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Rozhodli jste se někdy v průběhu hlasování pro konkrétní možnost podle doporučení někoho jiného?

Ano, na základě diskuse s dotyčným (tváří v tvář nebo virtuálně)
11
30%
Ano, na základě zprávy, co mi poslal (mail, mesenger, SMS, aniž bychom se o tom dál bavili)
3
8%
Ne, vždycky jsem se rozhodl čistě podle sebe i po diskusi nebo obdržené zprávě
17
46%
Ne, vždycky jsem se rozhodl čistě podle sebe a nikdo mi nic neposílal ani mě nezkoušel přesvědčit
6
16%
 
Celkem hlasujících: 37 - Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Jan.Hora »

Základám tuto anketu v souvislosti s tímto vláknem: viewtopic.php?f=75&t=52788 Považuju za vhodné zjistit, jak velká část členské základny, má zkušenost s tím že byli adresáty žádosti o podporu konkrétního rozhodnutí, a především jak velká část se nechala takovou žádostí ovlivnit.

Všechny prosím aby se účastnili podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jedině tak má anketa nějakou přidanou hodnotu. Diskusi k tématu bychom měli držet v původním vlákně, zde dává smysl jen vyjasnění odpovědí nebo případně chybějící možnosti okrajového rázu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Libor.Adamek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Robert.Magni »

Chyba,jde hlasovat jen pro jednu z možností - jenže u mě platí všechny tři první
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Dvorak, Vit.Fux

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Tady je teda otázka, kdo je schopný si uvědomit a přiznat, že byl ovlivněn? Já jsem nějak odpověděla, ale jistá si nezaujatostí nemůžu být nikdy, jsem člověk a mám emoce...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Antonino.Milicia, Jan.Novak, Pavel.Moravec, Martin.Smida

Zen pičo

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Jan.Hora »

Proto říkám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je mi jasné že to nebude 100% vypovídající (někteří na forum nechodí, někteří se nezamyslí, někteří to nepoznají že ovlivněni byli). Ale sekundární přidanou hodnotou je i to, že se nad tím mnozí zamyslí a budou přemýšlet, kdo a jak je kdy ovlivnit mohl (a jestli uspěl).

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Robert.Magni »

Tak tedy nejblíž je tak č.1
Ovšem pořád platí i 2 a 3
Jen č.4 neplatí

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jan.Hora píše: 15 čer 2020, 18:26 Základám tuto anketu v souvislosti s tímto vláknem: viewtopic.php?f=75&t=52788 Považuju za vhodné zjistit, jak velká část členské základny, má zkušenost s tím že byli adresáty žádosti o podporu konkrétního rozhodnutí, a především jak velká část se nechala takovou žádostí ovlivnit.

Všechny prosím aby se účastnili podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jedině tak má anketa nějakou přidanou hodnotu. Diskusi k tématu bychom měli držet v původním vlákně, zde dává smysl jen vyjasnění odpovědí nebo případně chybějící možnosti okrajového rázu.
Honzo, já si tě vážím a respektuji, ale tohle je fakt dost nesmyslná anketa. Jsou opravdu Piráti takový nadlidi, že si vždycky uvědomí, že je někdo přesvědčil, ovlivnil, pomýlil, ošálil...? Vždyť na tom je založená celá reklama, na ovlivňování; zčásti mimo vědomí, a určitě nikdo nepřizná (a často ani neví), kdy byl různě ovlivněn. Je to o emocích, o identifikaci s "rádcem", respektu k němu atd. Nelze se ptát lidí, jestli tomu podléhají, protože to zkrátka neví nebo si to nepřipouští; důvody pro rozhodnutí si racionalizují apod. Kdo přizná, že sebou nechá takto manipulovat či ovlivňovat? I ti nejvíc nesvéprávní si myslí, že se rozhodují samostatně a svobodně.

Pokud tě zajímá odpověď na tu "výzkumnou otázku", tak předpokládej, že jsou Piráti normální lidi a vezmi si výsledky nějakého seriozního výzkumu o vlivu na rozhodování v takových situacích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Fux

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Jan.Hora »

Založil jsem ji na základě dvou informací - zachytil jsem že je tu nenulová část elektorátu, které vyhovuje "návod jak hlasovat". Zároveň věřím ve schopnost introspekce nemalé části pirátů, tedy schopnosti se zamyslet nad minulými hlasováními a odhalit, že se třeba ovlivnit nechali.

Tedy očekávám o něco větší schopnost nalít sám sobě čistého vína než u většinové populace. Taktéž očekávám že anketa nebude dokonale vypovídající (ostatně je to jen anketa). Ale doufám že nám pomůže aplikovat víc rozumu a méně emocí v té hlavní diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Robert.Magni

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Podle doporučení někoho jiného, asi jo, tedy nevím jestli se to počítá i když to není 1 člověk, ale mnoho různých lidí. Ale rozhodně mě ovlivňují názory, články, poznatky, … ostatních lidí.

Pokud by to byl jen 1 člověk tam to mi přijde naopak málo, všechno je lepší prozkoumat hlouběji než jen na základě názoru 1 člověka, pokud mám tak málo informací jako právě pouze názor 1 člověka, tak to mi nestačí, to raději říkám že nevím a nehlasuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvek:
Robert.Magni
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od anonym2064 »

Kamarádi zlatý. Však politická partaj je přesně o tom vzájemném ovlivňování se a o sjednocování názorů a to i přes sebevíce proklamovanou názorovou různorodost. Skupinové myšlení funguje uvnitř partají skvěle. A ovlivňování o personách je toho všeho součástí. Dá se to zneužít? Dá. A běžně se to dělá. Dá se to zakázat? Určitě. A pomůže to? Ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Ladislav.Dvorak, Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Vnímavost vůči doporučení pro hlasování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Martin.Shanil píše: 15 čer 2020, 19:32 Kamarádi zlatý. Však politická partaj je přesně o tom vzájemném ovlivňování se a o sjednocování názorů a to i přes sebevíce proklamovanou názorovou různorodost. Skupinové myšlení funguje uvnitř partají skvěle. A ovlivňování o personách je toho všeho součástí. Dá se to zneužít? Dá. A běžně se to dělá. Dá se to zakázat? Určitě. A pomůže to? Ne.
Asi bude podstatný rozdíl mezi dlouhodobým lobováním v nějaké věci, kdy proti mně stojí protinázor a ovlivňovaný má alespoň jakousi teoretickou možnost kriticky ty věci posuzovat (o tom asi píšeš ty), a kdy někdo využije svůj vliv a důvěru té osoby a a je ještě pod časovým tlakem bezprostředního hlasování. A to nemluvím o tom, kdy k tomu třeba zneužije funkci ve straně nebo její informační systémy.
Jarmil píše: 15 čer 2020, 19:38
Jan.Posvar píše: 15 čer 2020, 18:50 Tohle je zase jedna z těch zbytečnějších diskuzí. Je nepravděpodobné, že se takovému chování dá zamezit. Můžeme si ale věřit, že jsme schopni dodržovat deminimum.
Z parlamentu je to jistě vidět jinak, ale pro mne jako voliče a příznivce Pirátů tato diskuze smysl má. Je jedna z těch zástupných, kde se poslední dobou formuje budoucí směřování Pirátské strany - zda po nárazu na politickou realitu převáží pragmatici nebo idealisté, velmi zjednodušeně řečeno.

Nepirátím proto, že bychom nedělali chyby (děláme) nebo měli bůhvíjak úžasný program (nemáme), ale protože Piráti jsou jediná strana, kde fungují samoopravné mechanismy a etika, transparence etc. není jen heslo na billboard. Tohle je to podstatné, protože tohle znamená systémovou změnu. Kdyby šlo jen o chytré lavičky nebo Metro D v praze, ona by to časem zvládla i ta Krnáčová.

Pokud ty původní pirátské principy (transparence, výběrka...) budou postupně odsunuty jako "naivní představy" a nakonec převáží pragmatický přístup (nejdůležitější je vyhrát tohle hlasování a kdyžtak si to protlačíme přes technický parametr), čím se pak vlastně Piráti budou lišit od ostatních? Open source? Nové tváře? Máme lepší plán než "oni"? Ale c`mon... to už tady bylo.
Na FB bych ti dal srdíčko. To je přesně to, oč v těch paralelních diskusích běží. Jen bych doplnil, že to není vždycky jedno nebo druhé, že jde dosahovat cíle a u toho si podržet etiku a idee, jen to dá více práce.
Naposledy upravil(a) Antonino.Milicia dne 15 čer 2020, 20:03, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jarmil.Halamicek

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“