[ot z CF 9/2020] Aplikace limitů PraH na veřejné pozice

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

[ot z CF 9/2020] Aplikace limitů PraH na veřejné pozice

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 21:27 Odměna za volební období činí minimálně 200 000, spíše 300 000, takže i podle našich pravidel hospodaření se na takovou pozici musí dělat výběrko.
Možná mě paměť klame, ale AFAIK platí, nebo aspoň někdy dřív platilo, že u víceletých záležitostí se s prahovou hodnotou porovnává částka za jeden rok, nikoli za celé období.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Martin.Kucera píše: 23 kvě 2020, 21:38
Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 21:27 Odměna za volební období činí minimálně 200 000, spíše 300 000, takže i podle našich pravidel hospodaření se na takovou pozici musí dělat výběrko.
Možná mě paměť klame, ale AFAIK platí, nebo aspoň někdy dřív platilo, že u víceletých záležitostí se s prahovou hodnotou porovnává částka za jeden rok, nikoli za celé období.
V pravidlech hospodaření se hovoří o celkových nákladech.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 21:44
Martin.Kucera píše: 23 kvě 2020, 21:38
Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 21:27 Odměna za volební období činí minimálně 200 000, spíše 300 000, takže i podle našich pravidel hospodaření se na takovou pozici musí dělat výběrko.
Možná mě paměť klame, ale AFAIK platí, nebo aspoň někdy dřív platilo, že u víceletých záležitostí se s prahovou hodnotou porovnává částka za jeden rok, nikoli za celé období.
V pravidlech hospodaření se hovoří o celkových nákladech.
"Náklady záměru trvajícího přes jeden rok, který je na dobu neurčitou či na dobu určitou s možností výpovědi bez dalších podmínek, se vyčíslí podle nákladů na jeden rok."
https://wiki.pirati.cz/rules/prah#zamer ... ve_naklady
Musíš číst až k poslední větě, víš?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Ondrej.Kalis, Pavel.Moravec, Ondrej.Profant, Sarka.Vaclavikova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Martin.Kucera píše: 23 kvě 2020, 21:49
Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 21:44
Martin.Kucera píše: 23 kvě 2020, 21:38
Možná mě paměť klame, ale AFAIK platí, nebo aspoň někdy dřív platilo, že u víceletých záležitostí se s prahovou hodnotou porovnává částka za jeden rok, nikoli za celé období.
V pravidlech hospodaření se hovoří o celkových nákladech.
"Náklady záměru trvajícího přes jeden rok, který je na dobu neurčitou či na dobu určitou s možností výpovědi bez dalších podmínek, se vyčíslí podle nákladů na jeden rok."
https://wiki.pirati.cz/rules/prah#zamer ... ve_naklady
Musíš číst až k poslední větě, víš?
Máš pravdu, omlouvám se. Každopádně jsem to tedy spočítal a nejspíš to 100 000 přesahuje i v rámci roku. Simon píše o odměně 4198 Kč měsíčně a možnosti bonusu až 60 % roční odměny. Nevím, jestli jde o čistou nebo hrubou odměnu, ale předpokládám, že nejde o superhrubou - tedy mzdový náklad zaměstnavatele. Pokud předpokládáme, že je to hrubá mzda (pro Simona příznivější možnost z hlediska nepřesáhnutí limitu), činí maximální odměna Simona 80601,6 Kč ročně a zohledníme li odvody zaměstnavatele dělá to 107 844 Kč ročně. Předpokládám, že se shodneme, že prahová hodnota jsou náklady Společnosti (ostatně jinak bychom nepočítali do limitu DPH, což děláme, pokud se nemýlím). Pokud jsem někde udělal chybu - způsob zdanění / předpoklad, že 4198 je hrubá / nějaká daňová výjimka o které nevím, prosím o upozornění.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7655 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

No tak to se obavam, ze uplatnovat PraH na mestskou firmu asi jeste nikoho nenapadlo...

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Rostislav.Reha píše: 23 kvě 2020, 22:53 No tak to se obavam, ze uplatnovat PraH na mestskou firmu asi jeste nikoho nenapadlo...
Já neuplatňuju PraH na městskou firmu. Hledám racionální kritérium, podle které se mají naši představitelé rozhodnout, zda musí dělat výběrko a limit, který používáme v PraH mi přijde použitelný. Honza navíc určitě ví, že u zakázek nad 100 000 se u Pirátů výběrko předpokládá. Mám za to, že tento případ byla zakázka nad 100 000 Kč ročně a považuju to v rámci posuzování případu za podstatné.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7655 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Mikulas.Ferjencik píše: 23 kvě 2020, 23:07 Já neuplatňuju PraH na městskou firmu. Hledám racionální kritérium, podle které se mají naši představitelé rozhodnout, zda musí dělat výběrko a limit, který používáme v PraH mi přijde použitelný. Honza navíc určitě ví, že u zakázek nad 100 000 se u Pirátů výběrko předpokládá. Mám za to, že tento případ byla zakázka nad 100 000 Kč ročně a považuju to v rámci posuzování případu za podstatné.
No ale podstatne to proste neni, uz jdes fakt velikym oslim mustkem. Nas limit vyplyva z nasich realii, u kazde mestske firmy to bude vypadat trosku jinak - zalezi na obratech, ziscich, timpadem na odpovednosti, rizicich atd. Tohle premysleni pres PraH je uplne zcestne, to pravidlo neni takhle univerzalni. Btw: To cislo bylo kdysi nizsi ;) A jsme dost offtopic, tohle je na uplne oddelenou debatu, ktera nejspise prijde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Daniel.Mazur

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [ot z CF 9/2020] Aplikace limitů PraH na veřejné pozice

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, jelikož je pozastaveno, dovolím si podotknout že v PraH zatímco u záměru (§§ 10 a 11) se celková výše záměru posuzuje v ročním úhrnu, u výběrových řízení (§ 6) se posuzují "celkové náklady" a samozřejmě, celkové náklady a záměr můžou být různé částky.
Kdyby se do toho chtěl ještě někdo motat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Jan.Zavadil, Milan.Dadourek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“